Kviz :}

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hladna_kao_Sunce

Aktivan član
Poruka
1.436
Ajmo da se pitamo o umetnosti i umetnicima! :}
Sta mislite?

Bilo bi dobro da neko postavi pitanje, neko drugi nek da odgovor i nek postavi novo. (znam da je to lako i da se brzo moze naci tacan odgovor, ali u svakom slucaju dobija se znanje).

Pa... da probamo...


cezanne.jpg

Ciji je ovo autoportret?
 
Vilijam Blejk? Meni lici na njega...
A sto se tice prvog pitanja... Znam i sama za to da je lako... Vec sam postavila kad sam se setila da proverim... i mrzelo me je da menjam. I sta fali, taman za pocetak nesto lako... :}
 
Nebi rekao da je vilijam Blejk.Ovo mi nedeluju kao njegovi potezi cetkicom.Takodje mi deluje kao delo novjeg slikara.
Ajde pomoc ako nije vilijam blejk.
Jel slika starog majstora,ili novjeg slikara?
Koliko je poznat umetnik-ca?
 
Pa 'vako: mladji je od Blejka; krasi ga sirok spektar razlicitosti medju slikama - sto je posledica traganja za stilom. Inace, ova leteca veverica (ili sismis) mi bas dodje nekako "Gojasta".

Koliko je poznat? Veoma. :)
 
^ Nije. Goja Gojasti nije umeo lepo da pise, niti je slao pisma osobi od koje je u potpunosti finansijski bio zavistan; niti je u toj meri slikao autoportrete; niti je uoste tako puno dela stvorio za tako kratko vreme.

I hvala ti za "izliv" naklonosti od pre neki dan. :)
 
Inace jedan od najpoznatih Engleskih slikara.A najbolji Engleski slikar u devetnajstom veku.
Jedini od Engleskih slikara koji nosio titulu Lorda,a takodje je imao i titulu sera.
Ovo je bila pomoc.
 
Izvinjavam se nisam pre stigao da odgovorim,a i ono sto sam napisao bilo je na brzinu.

Ziveo je u 16,i 17 veku.Spada pod renesansne umetnike.Bavio se slikanjem,i kopiranjem(printmaking).Rodio se u Urbinu Italija.
Otac mu je bio takodje u umetnickim vodama.Bavio se skulpturom.
Bio je segrt kod Ambrogio Barocci-a takodje u Urbinu.
Oslikavao je Vatikan,i radio u Rimu.
Nadimak mu je Barokio II(Baroccio II).

Mislim da ce sada biti lako.:)
 
Niko se ne javlja... Evo pomoci... Francuski je slika XX veka, bio je povezan sa umetnicima Barbizonske skole, na slike je unosio mitoloske i alegorijske elemente...
Evo, Nadar ga je fotografisao...


picture.php
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top