Viskovi zaposlenih u OS

ramonda

Početnik
Poruka
37
Sutra idem u skolu po pozivu direktora jer treba da se izvrsi bodovanje po kolektivnom ugovoru i odredi osoba koja ce ostati bez posla.
Spremna sam da promenim skolu ali direktori manipulisu upraznjenim radnim mestima.kako da se to spreci?Sta glume?Bogove.
Drugo mi nije jasno?Zasto vec jednom ne odu u penziju ljudi koji su ispunili jedan uslov.
Kod nas vaspitacica ima 37 godina staza i dalje radi.Ja ne bih dala da mi uci dete.Stara je.Moja mama je mladja pa neka ga ona priprema za prvi razred.
 
Sutra idem u skolu po pozivu direktora jer treba da se izvrsi bodovanje po kolektivnom ugovoru i odredi osoba koja ce ostati bez posla.
Drugo mi nije jasno?Zasto vec jednom ne odu u penziju ljudi koji su ispunili jedan uslov.

Kako se boduje po kolektivnom ugovoru?
Sećam se jedne nastavnice koja mi je rekla da ona svake godine čeka da ispuni uslov za penziju a oni ga stalno podižu taman kad joj nedostaje pola godine (i da je recimo već dva puta izvisila)
 
Sutra idem u skolu po pozivu direktora jer treba da se izvrsi bodovanje po kolektivnom ugovoru i odredi osoba koja ce ostati bez posla.
Spremna sam da promenim skolu ali direktori manipulisu upraznjenim radnim mestima.kako da se to spreci?Sta glume?Bogove.
Drugo mi nije jasno?Zasto vec jednom ne odu u penziju ljudi koji su ispunili jedan uslov.
Kod nas vaspitacica ima 37 godina staza i dalje radi.Ja ne bih dala da mi uci dete.Stara je.Moja mama je mladja pa neka ga ona priprema za prvi razred.

Nemas ti pojma. Ove sto sad zavrsavaju fakultet su glupe ko tocila. Ne umeju da saberu dva prosta broja. Bolje neko iskustan da radi nego balavice...
 
Jukie, boduje se tako sto se u obzir uzme zavrsena skola, godine staza u prosveti, stim sto se dobije vise bodova na godine provedene u istoj ustanovi.\primanja po clanu domacinstva, za decu na redovnom skolovanju, za zasluge na radu koje dodeljuje direktor koji ima jedva 7 godina staza.
Nesto veoma interesantno!
Zdravstveno stanje na osnovu nalaza nadlezne zdravstvene ustanove:
- invalid 5 bodova
- hronicni i teski bolesnik 3 boda
- zaposleni koji boluje od profesionalne bolesti 2 boda
Svi bodovi su pozitivni.Znas sta ne pise? Koliko se dobija ako si zdrav? To je danas luksuz ili sta?
 
Jukie, boduje se tako sto se u obzir uzme zavrsena skola, godine staza u prosveti, stim sto se dobije vise bodova na godine provedene u istoj ustanovi.\primanja po clanu domacinstva, za decu na redovnom skolovanju, za zasluge na radu koje dodeljuje direktor koji ima jedva 7 godina staza.
Nesto veoma interesantno!
Zdravstveno stanje na osnovu nalaza nadlezne zdravstvene ustanove:
- invalid 5 bodova
- hronicni i teski bolesnik 3 boda
- zaposleni koji boluje od profesionalne bolesti 2 boda
Svi bodovi su pozitivni.Znas sta ne pise? Koliko se dobija ako si zdrav? To je danas luksuz ili sta?

Po meni roditelji,pogotovu samohrani imaju najvise privilegija.Posle idu ostali....
 
Da... Moram da se uključim u temu, otpuštaju na sve strane. Ja sam matematičar i mi smo bili deficitarni ali eto više nismo. Dok sam ja studirala bila su 3 smera: prof mate, dipl mate i programer. Sada ima mislim desetak smerova. Nešto kao finansijski matematičar, ovakav matem, onakav matem, ... A u suštini ni jedan od tih smerova ne zna šta će da radi kada diplomira. I šta ćemo sa njima?! Ajte svi lepo u prosvetu. Tako da sada na mestu prof mate rade finansijski matematičari koji sakate decu (čast izuzecima), zauzimaju mesto profesorima koji su se za to radno mesto i spremali.
Nego, na zadnjem sastanku nama su izložili kako se preko 100% ništa ne plaća. Tako da ima puno kolega koji prinudno volontiraju da bi sačuvali fond jer može da se desi da za nekoliko godina nemaju pun fond pa će im se to volontiranje isplatiti. Jedino matematičarima u osnovnoj školi ostaje fond 18 časova a onih 2 preko će se platiti. Vidim da su ljudi u strahu.
Ma bude li mi se drmalo pod nogama lepo ću da se razvedem i kraj.
 
Nego, na zadnjem sastanku nama su izložili kako se preko 100% ništa ne plaća. Tako da ima puno kolega koji prinudno volontiraju da bi sačuvali fond jer može da se desi da za nekoliko godina nemaju pun fond pa će im se to volontiranje isplatiti.
To mi nije sasvim jasno kako će se isplatiti, jer ako škola bude imala odeljenja samo za 80 odsto radnog vremena, neće moći da izmisle platu do 100 odsto zato što je neko pre dve godine volontirao. Reći će ko ti je bio kriv kad si bio glup pa si radio.
A ako neko već ima 100 odsto to je valjda sačuvan pun fond? Kako god okrenem, taj neko ko volontira je izvisio.
 
Da... Moram da se uključim u temu, otpuštaju na sve strane. Ja sam matematičar i mi smo bili deficitarni ali eto više nismo. Dok sam ja studirala bila su 3 smera: prof mate, dipl mate i programer. Sada ima mislim desetak smerova. Nešto kao finansijski matematičar, ovakav matem, onakav matem, ... A u suštini ni jedan od tih smerova ne zna šta će da radi kada diplomira. I šta ćemo sa njima?! Ajte svi lepo u prosvetu. Tako da sada na mestu prof mate rade finansijski matematičari koji sakate decu (čast izuzecima), zauzimaju mesto profesorima koji su se za to radno mesto i spremali.
Nego, na zadnjem sastanku nama su izložili kako se preko 100% ništa ne plaća. Tako da ima puno kolega koji prinudno volontiraju da bi sačuvali fond jer može da se desi da za nekoliko godina nemaju pun fond pa će im se to volontiranje isplatiti. Jedino matematičarima u osnovnoj školi ostaje fond 18 časova a onih 2 preko će se platiti. Vidim da su ljudi u strahu.
Ma bude li mi se drmalo pod nogama lepo ću da se razvedem i kraj.

Ovo je živa istina. Moj profesor matematike je informatičar. :neutral:
Jedno vreme je u školi i radio kao prof. informatike, pa ga prebaciše da radi kao matematičar.
Zašto? To ni meni nije jasno. :confused:
 
Moze da volontira koliko hoce.Onaj profesor koji ima 100% a smanji se broj odeljenja ostaje bez 100% i trazi mu se posao na nivou opstine u kojoj je zaposlen.Ako direktor ne uspe da mu nadje dopunu onda mu se isplacuje plata po tome koliki procenat vremena radi.Septembra ili oktobra se radi tzv CENUS za svaku skolu i tu se vidi procenat svakog zaposlenog radnika pa po tome svaka skola dobija para od Ministarstva.Ono sa razvodom je pametno u skolama u kojima ima vise zaposlenih profesora za isti predmet jer se i oni boduju.
Moj kolega, profesor tehnickog sada je ostao bez 10% jer njegov kolega ima dvoje dece koje skoluje a to nosi dosta bodova.
 
Moze da volontira koliko hoce.Onaj profesor koji ima 100% a smanji se broj odeljenja ostaje bez 100% i trazi mu se posao na nivou opstine u kojoj je zaposlen.Ako direktor ne uspe da mu nadje dopunu onda mu se isplacuje plata po tome koliki procenat vremena radi.Septembra ili oktobra se radi tzv CENUS za svaku skolu i tu se vidi procenat svakog zaposlenog radnika pa po tome svaka skola dobija para od Ministarstva.Ono sa razvodom je pametno u skolama u kojima ima vise zaposlenih profesora za isti predmet jer se i oni boduju.
Moj kolega, profesor tehnickog sada je ostao bez 10% jer njegov kolega ima dvoje dece koje skoluje a to nosi dosta bodova.

Mislim da shvatam osnovnu ideju tog volontiranja a to je da se ne zaposli neko sa strane sa tih 20 odsto pa da kroz tri godine kada sa 120 škola dođe na 90 onda ne mora i taj neko sa strane da se stavlja u jednačinu. Ali to je sve neka logika na dugačkom štapu. Ja sam jednom menjao u školi osobu koja je imala preko 100 odsto i "umro" sam od umora i stresa za tih par nedelja (a ona je posle stvarno umrla, pa joj ta dodatna plata i staž, ako je uopšte dobijala dodatan staž? sada ništa ne znače, bolje da je imala više slobodnog vremena i živela svoj život)

Koja je procedura ako u školi recimo postoje dva nastavnika od kojih jedan ima 100 odsto a drugi 60, pa broj odeljenja sa 16 padne na npr. 14? Da li bude 9-5 ili 10-4? I da li se obojici traži dodatan posao u nekoj drugoj školi?
 
Ovo je živa istina. Moj profesor matematike je informatičar. :neutral:
Jedno vreme je u školi i radio kao prof. informatike, pa ga prebaciše da radi kao matematičar.
Zašto? To ni meni nije jasno. :confused:

Pa ja mislim da mnogi od tih matematičara imaju dvojnu licencu za oba predmeta (jer se kod nas računari na studijama nekako svrstavaju u matematiku i matematički fakultet) kao što ima nastavnika fizike i hemije koji su završili taj smer "nastavnik fizike i hemije" pa predaju oba predmeta; isto postoji i "nastavnik hemije i biologije"; oba smera su vrlo korisna u školama gde štrči po par odeljenja preko punog fonda za svaki predmet, jer zaposliš još jednog nastavnika i on predaje oba predmeta.
 
Pa ja mislim da mnogi od tih matematičara imaju dvojnu licencu za oba predmeta (jer se kod nas računari na studijama nekako svrstavaju u matematiku i matematički fakultet) kao što ima nastavnika fizike i hemije koji su završili taj smer "nastavnik fizike i hemije" pa predaju oba predmeta; isto postoji i "nastavnik hemije i biologije"; oba smera su vrlo korisna u školama gde štrči po par odeljenja preko punog fonda za svaki predmet, jer zaposliš još jednog nastavnika i on predaje oba predmeta.

Na Matematičkom fakultetu postoji profesorski smer (profesor matematike) i samo na tom smeru se izučavaju predmeti poput metodike, pedagogije i sl. koji pripremaju buduće profesore za pomenuto zanimanje.
Na ostalim smerovima ne postoje ovakve ''obuke'', te se oni ne mogu positovetiti sa profesorskim smerom upravo iz već rečenog razloga.

Profesor o kome govorim je jedno vreme radio samo kao profesor informatike i on je u stvari informatičar, pa posle prešao da radi kao profesor matematike.
Ne postoji nikakava dopuna časova.
Juče informatičar, danas matmatičar. :lol:

Inače, ne mislim da onaj ko nije završio profesorski smer na MF-u, ne zna znanje i ne može da predaje, ali ipak treba prepustiti to mesto ljudima koji su se odlučili i školovali za taj profesionalni poziv.
 
U istoj sam situaciji, da se ne bih bodovala , potpisala sam nekakav papir...
Da skratim pricu, koleginica i ja radimo isti posao,... ona predaje na 100 a ja na 88, a sada su nam smanjili tako da je ona dobila 88, a ja 71...realnost je tuzna, pogotovo kada mnoge starije kolege nece u penziju jer cekaju otpremnine...
 
sam taj pravilnik po kome se boduje je uzasan... neki bi cak i rekli diskriminisuci.

nazalost takav je kakav... a zasto direktori odugovlace ponekad da preuzmu nekog iz druge skole je sledece: boje se da ako dodje kod njih do racionalizacije taj neko iz druge skole recimo ostane, a zaposleni iz njegove skole koji tu radi ko zna koliko dugo, otpada!
ovo su reci jednog direktora... krajnje je iskreno rekao bez ustazanja zasto se ponekad izbegava preuzimanje.
 

Back
Top