Novi materijal primecen...?

france

Primećen član
Poruka
546
Svaki put kad upalim komp. windows registruje neki novi materijal koga nema tj. na dizanje Windowsa pojavi mi se poruka da je primecen novi materijal no kompjuteru i da treba da pocnem proceduru instalacije ono NEXt itd. Naravno nemoguce ga je instalirati jer nema tog materijala koji je on primetio...ima ono da zaokruzim da mi vise ne predlaze da instaliram taj materijal ali ni to ne pomaze.Znaci svaki put kad upalim kompjuter treba da zatvorim 3 prozora koja mi predlazu instalaciju programa koga nema.Kako ovo dovesti u red,da mi WINDOWS ne predlaze vise ove program za instalaciju!
 
Ako ti je sav hardver u redu tj radi 'normalno' onda to zvuči čudno tako kako si ga ti opisao.
Verovatno se windows zbunio prilikom instalacije drajvera za neki hardver.

Da ne bi ponovo radio reinstalaciju sistema, koja verovatno ne bi ni rešila problem, pokušaj da raskačiš sav dodatni hardver (štampač, skener, cd uredjaje, drugi hard disk, modem i sve ostalo sto imaš) i deistaliraj ih iz device managera, ostavi samo osnovno (ploču, sistemski hard disk i grafičku) pokreni sistem da vidiš hoće li se pojaviti greška, ako je nema onda dodaj jedan po jedan deo dok ne utvrdiš šta izaziva tu grešku.


Meni windows 'vidi' 3 modema iako fizički ima samo jedan, i to isti modem na tri različita porta (od COM2 do COM4) i uvek su dva različita 'not present', a modem radi normalno na bez obzira na to na kom portu ga 'vidi'.
 
france:
Svaki put kad upalim komp. windows registruje neki novi materijal koga nema tj. na dizanje Windowsa pojavi mi se poruka da je primecen novi materijal no kompjuteru i da treba da pocnem proceduru instalacije ono NEXt itd. Naravno nemoguce ga je instalirati jer nema tog materijala koji je on primetio...ima ono da zaokruzim da mi vise ne predlaze da instaliram taj materijal ali ni to ne pomaze.Znaci svaki put kad upalim kompjuter treba da zatvorim 3 prozora koja mi predlazu instalaciju programa koga nema.Kako ovo dovesti u red,da mi WINDOWS ne predlaze vise ove program za instalaciju!

Pa covece objasni kada i kako se to prvi put pojavilo, nije sigurno samo od sebe, sta si pre toga brisao, instalirazo deinstalirao i sl. pa da se zna odakle da se krene?!
 
drago41:
france:
Svaki put kad upalim komp. windows registruje neki novi materijal koga nema tj. na dizanje Windowsa pojavi mi se poruka da je primecen novi materijal no kompjuteru i da treba da pocnem proceduru instalacije ono NEXt itd. Naravno nemoguce ga je instalirati jer nema tog materijala koji je on primetio...ima ono da zaokruzim da mi vise ne predlaze da instaliram taj materijal ali ni to ne pomaze.Znaci svaki put kad upalim kompjuter treba da zatvorim 3 prozora koja mi predlazu instalaciju programa koga nema.Kako ovo dovesti u red,da mi WINDOWS ne predlaze vise ove program za instalaciju!
pa covece sve ti pise samo ako te ova teme interosovala pa si od pocetka procitao!Ako te zanima bas nesto konkretno pitaj!

Pa covece objasni kada i kako se to prvi put pojavilo, nije sigurno samo od sebe, sta si pre toga brisao, instalirazo deinstalirao i sl. pa da se zna odakle da se krene?!
 
FR koristim zato sto ga bolje znam od engleskog...i nema potrebe da koristim engleski...nego pusti sad to ovaj problem izgleda ne zna niko da resi osim reinstalacije Windovsa!?
clan:
france:
sta ti je ovo ms config? Meni je sve na fr?jezik pa ne znam bas sta je ovo!
Ice:
probaj da vidis u msconfig jer ima neceg
:) moja preporuka ti je da koristis sve na engleskom a drugo to msconfig nema nikakve veze sa tim sto je na francuskom idi na run pa ukucaj msconfig.
 
windows update je automatski tako da to nije problem...a da idem tamo na sajt proizvodjaca nema svrhe jer ovo je neki drugi materijal koji je izazvao ovo.OK to bi bilo to ,znaci nikoga nije snalazio ovaj problem pa i niko ne zna pravo resenje! Hvala na trudu!
 
Reinstalirao sam Windows i opet ista stvar.Zvao sam Service Toshiba i posle duzeg razgovora utvrdili smo da treba da se uradi FORMAT C/ne znam da li se na srpskom i engleskom tako zove nadam se da cete shvatiti sta hocu da kazem- to je ono kad formatujete hard disk prije ponovne instalacije windowsa tj. moze se reci ciscenje hard diska./E sada imam problem sto ne uspevam da to uradim pod windowsom jer dobijam poruku da je to nemoguce.Toshiba mi kaze da treba da pokrenem Windows XP sa jos nekom disketom Windows 98 i preko W 98 ocistim hard disk ali je problem sto ja nemam citac disketa.Pa da vas cujem da li je ovo vec nekoga snalazilo.............i sta da se radi?
 
Nemas instalacioni XP... Hmmm... Pa vidi, zivis u fr.. To se tamo mozda teze moze naci sem da kupis original.. Ipak to je stvar koja uvijek treba i treba da je imas prije ili kasnije.. Prijedlozi sa sistemskom disketom win98 ti ne vrijede ukoliko je tvoj sadasnji win nanesen na NTFS. Prema tome najbolje bi ti bilo da imas bootabilan CD sa Win XP..
U pokretanju njega rjesavas sve po redu, formatiranje, i nanosenje novog svjezeg sistema, a kasnije po zelji stavlja SP2, ukoliko imas i na kraju odradjujes sve ostalo potrebno, drajvere, za dodatni hardver i programe koji ti trebaju... Da si nekako blize poslao bih ti da rijesis problem svoj CD.. No suvise si daleko od mene.. No sad to nije rjesenje..

Najbolje ti je da pokusas da se domognes CD-a sa XP-om.. Poz.
 

Back
Top