Okultna literatura i hriscanstvo
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 102

Tema: Okultna literatura i hriscanstvo

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Lightbulb Okultna literatura i hriscanstvo

Posto sam hriscanin,dakle verujem u Boga Isusa Hrista....,citam Novi zavet,idem u crkvu...
    Poceo sam da citam "Pokajanjem do spasenja"(kupljena u manastiru) i nasao sam neke stvari koje su me zabrinule.

Posto cesto citam o okultnim stvarima uz gore navedene knjige.....tacnije o masoneriji,i razna dela sam hteo da citam tipa Andjeli i Demoni od Denija Brauna,......knjiga koju sam
    naveo "Pokajanjem do spasenja" zabranjuje CHITANJE I DRZANJE okultne literature,tj.znaci da je vise ne smem biti svestran,nek mi Gospod oprosti ako gresim,...svestran u tom smislu da i ako nisam naklonjen masonima vec jednom i jedinom Gospodu Isusu ja ne smem da zalazim misli u druge religije???

P.S.Posto nameravam da kupim komplet knjiga Serloka Holmsa,a posto se u pojedinim
    knjigama Serlok susrece sa masonima,recite mi da li je greh citati takve stvari???

Unapred zahvalan.

Zainteresovan član rogger (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: Okultna literatura i hriscanstvo

Od kad je Šerlok Holms okultna literatura?
    Poslednji put ažurirao/la rogger : 08.07.2010. u 05:54

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Ja nisam ni rekao da jeste vec da se pominju masonska drustva....znaci da kupim

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio X Black Pogledaj poruku
    Posto sam hriscanin,dakle verujem u Boga Isusa Hrista....,citam Novi zavet,idem u crkvu...
    Poceo sam da citam "Pokajanjem do spasenja"(kupljena u manastiru) i nasao sam neke stvari koje su me zabrinule.

Posto cesto citam o okultnim stvarima uz gore navedene knjige.....tacnije o masoneriji,i razna dela sam hteo da citam tipa Andjeli i Demoni od Denija Brauna,......knjiga koju sam
    naveo "Pokajanjem do spasenja" zabranjuje CHITANJE I DRZANJE okultne literature,tj.znaci da je vise ne smem biti svestran,nek mi Gospod oprosti ako gresim,...svestran u tom smislu da i ako nisam naklonjen masonima vec jednom i jedinom Gospodu Isusu ja ne smem da zalazim misli u druge religije???

P.S.Posto nameravam da kupim komplet knjiga Serloka Holmsa,a posto se u pojedinim
    knjigama Serlok susrece sa masonima,recite mi da li je greh citati takve stvari???

Unapred zahvalan.
    Nemoj da zavitlavaš i sledeći put smisli nešto interesantnije.
    Da si takakv kakvim se predstavljaš otišao bi kod duhovnika po savet, a ne na forum.
    U malo verovatnom slučaju da si ozbiljan, "Anđeli i demoni" nisu okultna literatura, nego roman, baš kao što ni priče u kojima se pojavljuje Šerlok Holms nisu okultna literatura.
    Sa druge strane, molitvenik to jeste.
    http://sites.google.com/site/zvezdaraforest

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Prva misao mi je bila da odem do Casnog Oca na razgovor,ali mi forum dosao kao trenutno pristupacniji,zasto?,pa recimo da bolujem od neke bolesti 3god i da skupim jedva snage,fizicke,da odem
    na liturgiju nedeljom...posto sam "vezan" za krevet 6 dana nedeljno.
    Poslednji put ažurirao/la X Black : 08.07.2010. u 09:10

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

P.S.Da nisam ozbiljan ne bih za ovu "sitnicu" pitao?Poz

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4352

Unapred zahvalan.
    Čitati znači učiti, čak i kada literatura nema atribut "edukativne".
    Nijedna vera ne bi trebalo da ograničava ljude u sticanju znanja. Znanje je uvek korisno, ili - što reče neki pametan čoek: Znanje je moć.
    Čitaj što više i što raznovrsnije. Manja je šteta od loše knjige nego od nečitanja.

Knjige o Šerloku Holmsu nemaju veze s okultnom literaturom.
    Po toj logici deci ne bi trebalo da se pričaju bajke, jer u njima ima čarobnjaka, veštica i vila ... što pripada svetu mistike/ezoterije/okultnog.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Domaćin
    Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Samo ti citaj sve sto ti padne pod ruku .Nema stete od citanja , sem ako neces da budes fudbaler

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

U potpunosti mi je jasno.Hvala na objasnjenju.
    Nisam ja rekao da je Serlok okultna literatura NE!

Ja sam mozda pogresno formulisao pitanje.Hteo sam da kazem da se kroz pojedine romane provlace okultne teme,....to me je zagolicalo da pitam,jer ko pita ne skita.

Aktivan član jokoonoko (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Na tebi je kako ces da obradis neku informaciju. Zato ti je Bog dao Slobodnu Volju. Koristi je mudro. Putevi spoznaje su potpuno otvoreni...
    Nametnut je ponovo izbor - između dva zla. Treba da biramo manje zlo. Tako smo prevareni već nekoliko puta. Ko je kriv što nam oni to rade? Mi, građani Srbije, mi smo jedini krivci. - Branko Dragas

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Trudim se da ispostujem "jednu stranu",a da ne uplivam u "drugu" nesvesno...,ali ne da prihvatim "drugu" stranu nego da je protumacim.
    Tako bih ja formulisao moju temu.
    Poslednji put ažurirao/la X Black : 08.07.2010. u 09:49

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Prva misao mi je bila da odem do Casnog Oca na razgovor,ali mi forum dosao kao trenutno pristupacniji,zasto?,pa recimo da bolujem od neke bolesti 3god i da skupim jedva snage,fizicke,da odem
    na liturgiju nedeljom...posto sam "vezan" za krevet 6 dana nedeljno.
    S obzirom da si napisao:
    idem u crkvu...
    a uz to postoje i forumu na kojima je pravoslavlje ili hrišćanstvo daleko prisutnije, na kojima ima korisnika koji su i teolozi i aktivni sveštenici, itd., mislim da nas zavitlavaš.
    http://sites.google.com/site/zvezdaraforest

Aktivan član seducer (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    50

Znash kad zabranjujes deci da idu napolje da se druze sa losim drustvom koji su obicno delikventi, to radis sa razlogom.

Radis zbog toga da ti i samo dete ne postane takvo.

Strah od nepoznatog je predostroznost. Nije svako sposoban da se nosi sa nekim informacijama koje mogu da ga zbune u zivotu. A kada je covek zbunjen lako moze da padne.

Ono sto ti stvarno ne treba u zivotu, a sto "mozda" te odvaja od Boga i od njegove ljubavi, nije ti ni nuzno to da radis.
    Ljubav prema Bogu a i drugima nije moguca bez ljubavi prema sebi. Greh je nista drugo no odbacivanje ljubavi prema sebi.

Aktivan član jokoonoko (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Trudim se da ispostujem "jednu stranu",a da ne uplivam u "drugu" nesvesno...,ali ne da prihvatim "drugu" stranu nego da je protumacim.
    Tako bih ja formulisao moju temu.
    Svaka teza ima anti-tezu. Sve postoji u tvom umu istovremeno. Takvim pristupom ces napredovati brzinom geparda umesto brzinom kornjace...
    Nametnut je ponovo izbor - između dva zla. Treba da biramo manje zlo. Tako smo prevareni već nekoliko puta. Ko je kriv što nam oni to rade? Mi, građani Srbije, mi smo jedini krivci. - Branko Dragas

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Unapred zahvalan.

Poznat goranbeograd (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    362

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Nijedna vera ne bi trebalo da ograničava ljude u sticanju znanja. Znanje je uvek korisno, ili - što reče neki pametan čoek: Znanje je moć.
    Čitaj što više i što raznovrsnije. Manja je šteta od loše knjige nego od nečitanja.

Po toj logici deci ne bi trebalo da se pričaju bajke, jer u njima ima čarobnjaka, veštica i vila ... što pripada svetu mistike/ezoterije/okultnog.
    http://www.tvorac-grada.com/knjige/zen/solja.html
    како објаснити оном ко не жели да схвати?

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Citat Original postavio zuti car Pogledaj poruku
    Samo ti citaj sve sto ti padne pod ruku .Nema stete od citanja , sem ako neces da budes fudbaler

(Na liniji sa onom: "Udri glavom, nećeš na fakultet...")

Naravno da treba člitati što više.

Servant of God nije na forumu
    I kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božija.
    Iskusan Servant of God (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Unapred zahvalan.
    Bas si lepoo poceo citat kao pravi moderni ''hriscanin'' koji cita Novi zavet i razne casopise iz manastira koje je napisao ljudski um!

Moj ti je savet da pocnes da citas Stari zavet da bi znao sta zaista Bog od tebe trazi, a ne da pitas ''Casnog Oca'' (a pitanje je da li je i on procitao Stari zavet) i da od njega trazis odgovor...odgovor ti je Bog dao u Svetom pismu, da bi razumeo odgovor moras procitati prvenstveno Stari zavet pa tek onda Novi, jer dzaba citas Novi zavet ako nisi procitao Stari...Dakle okreni se trazenju odgovora u Svetom pismu pusti sta crkva nalaze i sta oni traze, bitno je sta Bog kaze!

A sto se tice tvog konkretno pitanja, pa naravno da smes da citas okultne knjige, ali je potrebno da prvo spoznas istinu, da bi znao prepoznavati, da kazem 'zlo' u knjizi koju citas....konkretno Andjeli i Demoni, nastavak knjige Da Vincijev kod, u kome se najostrije pljuje na Isusa Hrista, i stvara sasvim pogresna slika o Njemu....i kada bi ti spoznao istinu i poceo to da citas, pa mislim da nebi mogao do kraja procitati tu odvratnu knjigu...jednostavno, gubljenje vremena....Jos jednom ponavljam moj ti je savet da se prvenstveno okrenes Bogu (na pravi nacin) pa tek onda da te zanima kako Sotona radi preko odredjenih ljudi!

Ako te bas zanimaju okultne knjige o masoneriji i sl. mogao bi procitati opasnost koja proizilazi iz njih: Skrivene tajne masonerije,Keti Barns...http://www.cps.org.rs/Knjige/masoni_tajna_reduce.zip Masonerija-zavera protiv hriscanstva,Ralf Eperson...http://www.cps.org.rs/Knjige/masonerija_eperson.zip Masonski i okulltni simboli,Keti Barns....http://www.cps.org.rs/Knjige/mosimboli.zip Moj beg od demona,Rodzer Norn....http://www.cps.org.rs/mojbeg.zip Nevidljiva ruka,Ralf Eperson...http://www.cps.org.rs/Knjige/nevidljiva_ruka.zip

Livingstone nije na forumu
    Ako ti beskorisna misao ne pomuti um,svaki dan je najbolji u tvom životu.
    Poznat Livingstone (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    124

Unapred zahvalan.
    Samo ne iskljucuj mozak....
    Ako razumete-stvari su takve kakve jesu. Ako ne razumete-stvari su takve kakve jesu.

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Прво се постарај да се утврдиш у вери. Да стекнеш свој идентитет у вери, да осећаш да си Православни Хришћанин изнутра. Онда ћеш моћи да читаш било коју литературу са правим разумевањем. Ипак, мислим да ти онда окултна литература више неће ни бити занимљива.
    "Време и моје право погинути неће."

Livingstone nije na forumu
    Ako ti beskorisna misao ne pomuti um,svaki dan je najbolji u tvom životu.
    Poznat Livingstone (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio milsu Pogledaj poruku
    Прво се постарај да се утврдиш у вери. Да стекнеш свој идентитет у вери, да осећаш да си Православни Хришћанин изнутра. Онда ћеш моћи да читаш било коју литературу са правим разумевањем. Ипак, мислим да ти онда окултна литература више неће ни бити занимљива.
    lepo receno
    Ako razumete-stvari su takve kakve jesu. Ako ne razumete-stvari su takve kakve jesu.

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Не пева се џабе: "Тело Христово примите, извор бесмртни окусите, окусите и видите како је благ Господ..." Када човек једном уистину окуси Живог Бога у својој Православној Цркви, што подразумева искрену веру, молитву, присуство Литургији, пост, покајање, опроштај, Исповест, Причешће; па онда наиђе на друге који пљују по тој истој Цркви, а да никада нису окусили Бога, једноставно не може да схвати зашто тако говоре, и постане му их жао, јер не знају шта причају. Након што човек заиста окуси Живог Бога, окултна литература почне да му се чини као гомила безначајног смећа на које не вреди губити време.
    "Време и моје право погинути неће."

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku

Ja sam nakon pročitanih dva šlepera knjiga sada počeo da shvatam da ni ja ne znam ništa kao ni ti tipovi koji su pisali knjige. Jedan piše jedno, dobije nobelovu nagradu, bude poznat....nakon nekog vremena drugi piše suprotno od njega...i on dobije nobelovu nagradu...i on postane poznat. Neko očigledno nekoga tu pravi majmunom.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

U pravu ste kod teze da sam trebao da posetim neki pravoslavni sajt.
    Um mi je zablokirao od lekova i ishrane,zbog bolesti.

Uglavnom,cuo sam mnogo pametnih misli ovde.Hvala

Aktivan član cobi63 (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Servant of God Pogledaj poruku
    Bas si lepoo poceo citat kao pravi moderni ''hriscanin'' koji cita Novi zavet i razne casopise iz manastira koje je napisao ljudski um!

Moj ti je savet da pocnes da citas Stari zavet da bi znao sta zaista Bog od tebe trazi, a ne da pitas ''Casnog Oca'' (a pitanje je da li je i on procitao Stari zavet) i da od njega trazis odgovor...odgovor ti je Bog dao u Svetom pismu, da bi razumeo odgovor moras procitati prvenstveno Stari zavet pa tek onda Novi, jer dzaba citas Novi zavet ako nisi procitao Stari...Dakle okreni se trazenju odgovora u Svetom pismu pusti sta crkva nalaze i sta oni traze, bitno je sta Bog kaze!

A sto se tice tvog konkretno pitanja, pa naravno da smes da citas okultne knjige, ali je potrebno da prvo spoznas istinu, da bi znao prepoznavati, da kazem 'zlo' u knjizi koju citas....konkretno Andjeli i Demoni, nastavak knjige Da Vincijev kod, u kome se najostrije pljuje na Isusa Hrista, i stvara sasvim pogresna slika o Njemu....i kada bi ti spoznao istinu i poceo to da citas, pa mislim da nebi mogao do kraja procitati tu odvratnu knjigu...jednostavno, gubljenje vremena....Jos jednom ponavljam moj ti je savet da se prvenstveno okrenes Bogu (na pravi nacin) pa tek onda da te zanima kako Sotona radi preko odredjenih ljudi!

Ako te bas zanimaju okultne knjige o masoneriji i sl. mogao bi procitati opasnost koja proizilazi iz njih: Skrivene tajne masonerije,Keti Barns...http://www.cps.org.rs/Knjige/masoni_tajna_reduce.zip Masonerija-zavera protiv hriscanstva,Ralf Eperson...http://www.cps.org.rs/Knjige/masonerija_eperson.zip Masonski i okulltni simboli,Keti Barns....http://www.cps.org.rs/Knjige/mosimboli.zip Moj beg od demona,Rodzer Norn....http://www.cps.org.rs/mojbeg.zip Nevidljiva ruka,Ralf Eperson...http://www.cps.org.rs/Knjige/nevidljiva_ruka.zip
    Kazi Miroljubu da NE KRADE tudje knjige i da postuje autorska prava
    http://www.63padobranska.org

Slične teme

1. OKULTNA DRUSTVA I SVETSKA POLITIKA
    Autor gost 304860 u forumu Politika
    Odgovora: 263
    Poslednja poruka: 15.04.2017., 14:36
  2. Hriscanstvo
    Autor Transcendental u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 13.03.2013., 21:02
  3. hriscanstvo