AJMO PIONIRI I PIONIRKE I SVI KOJI SU TO U SRCU

Pogledaj rezultate ankete: Da li treba aktivirati Pionirsku/Sokolsku organizaciju

Glasova
49. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Da, država mora da vaspitava i usmerava mlade

36 73,47%
  • De, mladi se i ovako lepo vaspitavaju preko političkih partija i "Farme"

5 10,20%
  • Ne znam

8 16,33%
Strana 1 od 15 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 365

Tema: AJMO PIONIRI I PIONIRKE I SVI KOJI SU TO U SRCU

Primećen član emotivac2 (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano AJMO PIONIRI I PIONIRKE I SVI KOJI SU TO U SRCU

PRAVILO NA OVOJ TEMI:

Samo budite ozbiljni razmatramo sta su danas mali pioniri postali i prisecamo se starih dana i pricamo o njima
    Program i cilj pionirstva nije bio u sustini politickog karaktera vec druzeljubivog i podsticavanjem na marljiv rad,ucenje u skoli i podstrekivanje na uctivost i postovanje starijih.Ima li toga danas kod dece?
    Kao to izgleda danas dragi moji bivsi pioniri i pionirke i Vi nepioniri kako zamisljate isti.
    Napominjem samo ozbiljno bez upotrebe nacionalizma i perioda ratova posle 1990
    KOME SE NE SVIDJA OVA TEMA A IMA ZELJU DA VREDJA DRUGE NEKA JE ZAOBIDJE JER JE PLEMENITOG KARAKTERA I U MIROLJUBIVOM DUHU.KO NE POSTUJE PRAVILA A KOJA SU U SKLADU SA PRAVILNIKOM OVOG DELA FORUMA SLEDI PRIJAVA MODERATORU BEZ IKAKVE OPOMENE.
    SVOJE IDEALE I FILOZOFIJE PRONADJITE NA DRUGOJ TEMI.SAMIM POSTANJEM NA TEMI PRIHVATATE PRAVILNIK

DOBRODOSLI I SAMO OPUSTENO AKO POSTUJETE PRAVILNIK

kako ono bese:
    Pošten
    Iskren
    Odan
    Napredan
    Istrajan
    Radan
    PIONIR
    uh, davno li to bese...

Neko je rekao......
    “BITI PIONIR - to znači mnogo.
    Pionir mora biti uvijek prvi, mora biti najbolji u učenju, na radu i svagdje.
    LJUBAV i najčistije drugarstvo treba da spajaju djecu svih naših naroda.
    BUDITE GENERACIJA koja će pronijeti dalje slavu naše zemlje, koja će imati uvijek najbolje osobine, koje su naši narodi gajili kroz historiju.“

TEKST PIONIRSKE ZAKLETVE

"Danas kada postajem pionir
    dajem casnu pionirsku rijec
    da cu marljivo uciti i raditi
    postivati roditelje i starije
    i biti vijeran i iskren drug
    koji drzi danu rijec.

Da cu braniti svoju domovinu
    njene bratske narode sve
    i graditi bolji zivot
    pun radosti i srece."

PESMICA:
    Pioniri maleni mi smo vojska prava
    svakog dana rastemo k'o zelena trava
    smrt fasizmu, a sloboda narodu
    i mene ce moja mati pionirom zvati."
    Poslednji put ažurirao/la emotivac2 : 08.07.2010. u 23:07

Obećava
    Učlanjen
    08.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: AJMO PIONIRI I PIONIRKE I SVI KOJI SU TO U SRCU

Citat Original postavio emotivac2 Pogledaj poruku
    TEKST PIONIRSKE ZAKLETVE

"Danas kada postajem pionir
    dajem casnu pionirsku rijec
    da cu marljivo uciti i raditi
    postivati roditelje i starije
    i biti vijeran i iskren drug
    koji drzi danu rijec.
    Da cu braniti svoju domovinu
    njene bratske narode sve
    i graditi bolji zivot
    pun radosti i srece."

PESMICA:
    Pioniri maleni mi smo vojska prava
    svakog dana rastemo k'o zelena trava
    smrt fasizmu, a sloboda narodu
    i mene ce moja mati pionirom zvati."

Koji je to idiotizam bio,pa mi smo morali bezpogovorno biti pioniri i politički se manipuliralo nama i davati glupe zakletve

Obećava
    Učlanjen
    08.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zločinci

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovde zaista moram da reagujem.
    Niko nikoga nije primoravao da bude pionir. Zasto gledas na stvar sa ove platforme? U tom uzrastu dete nema politickih nazora niti bilo kakvu spoznaju o realnom zivotu. Tek uci i prilagodjava se. Pocinje da otvara oci. Prihvata sve ono sto je na tacni. Spontano je sve islo. Fama velika. Biti pionir bila je cast. Gde ti tu vidis politicki nazor? Samo da te pitam: Za koga navijas u fudbalu? Za koga navijas na ovom Svetskom prvenstvu? Da li te neko prisiljava?

Kako ste spremni samo da kritikujete a da ne razmisljate.

Legenda Мишкони (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    386
    Reputaciona moć
    3659

Odatle je i krenulo ispiranje mozga i propaganda. Zabrana pravoslavlja, Svetog Save, obeležja svega što je srpstvo, lepe narodne tradicije i to radi bratstva i jedinstva. Ali su to samo glupi srpski političari primenili, dok su Hrvati, Muslimani i naročito Slovenci, zadržali sve svoje običaje i tradicije.
    Мораш се привићи на мало туге у животу...Нећеш знати шта је права срећа - ако је не будеш имао са чиме упоредити.

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio TARAS. BULJBA Pogledaj poruku
    Zločinci
    E, da.
    KO je zlocinac? Ucitelj koji je slepo verovao u ono sto nam je prenosio? Budi konkretan. Nemoj da mlatis ko Maxim po diviziji pa koga usput zakacis. Hiljade i stotine hiljada i milioni ljudi , ma ceo narod je posten. Koga bre ovde nazivas zlocincem? Generalizujes pojam zbog nekolicine ljudi koji su masama manipulisali.

estler nije na forumu
    Blago onom ko se ne mora ni uniziti ni povisiti da bi bio neko ...
    Iskusan estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    906

Citat Original postavio miškoni Pogledaj poruku
    Odatle je i krenulo ispiranje mozga i propaganda. Zabrana pravoslavlja, Svetog Save, obeležja svega što je srpstvo, lepe narodne tradicije i to radi bratstva i jedinstva. Ali su to samo glupi srpski političari primenili, dok su Hrvati, Muslimani i naročito Slovenci, zadržali sve svoje običaje i tradicije.
    Istina,dobila sam ukor...video me nastavnik kad sam izlazila s majkom iz crkve.
    Kad kuješ svoju sreću, ne udaraj bližnje po prstima

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio miškoni Pogledaj poruku
    NIje tacno. Pocetak je na sasvim drugoj strani. Ovo je samo bila nadgradnja i priporema temelja za buducnost. Mislis da danasnja propaganda i jurnjava za ulaskom u EU nije to isto? Svi jurite da u EU udjete a nemate pojma sta se iza toga krije. Osecaju sada oni koji su nagrnuli i bili primljeni.

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio estler Pogledaj poruku
    Istina,dobila sam ukor...video me nastavnik kad sam izlazila s majkom iz crkve.
    ..isti sluaj..i kod mene..kad me mama..krstila..u donjogradskoj crkvi u Osijeku....zbog toga je moj... ćaća..morao..postati..član partije.....pokazati lojalnost.....ali Hrvatska krvi ..nije voda..ja sam časno..ostvario snove ..mojih predaka..

Poslednji put ažurirao/la iwo jima : 08.07.2010. u 08:59

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Isuse, pa ako je postojao ljigaviji pokret od tih pionira... manipulacija djecom u politicke svrhe i u svrhu izgradnje kulta (bravarove) licnosti...

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio honza4 Pogledaj poruku
    Niko nikoga nije primoravao da bude pionir.
    Zajebavas, a?

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zapadni susjed Pogledaj poruku
    Isuse, pa ako je postojao ljigaviji pokret od tih pionira... manipulacija djecom u politicke svrhe i u svrhu izgradnje kulta (bravarove) licnosti...
    ..takva je onda bila ..moda..Hitler je imo..hitlerjugend..tito..svoje pionire...Ante..ustašku uzdanicu...Benito...mlade crnokošuljaše...kazem..takva bila moda..

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Niko nikoga nije primoravao da bude pionir. Zasto gledas na stvar sa ove platforme? U tom uzrastu dete nema politickih nazora niti bilo kakvu spoznaju o realnom zivotu. Tek uci i prilagodjava se. Pocinje da otvara oci. Prihvata sve ono sto je na tacni. Spontano je sve islo. Fama velika. Biti pionir bila je cast. Gde ti tu vidis politicki nazor? Samo da te pitam: Za koga navijas u fudbalu? Za koga navijas na ovom Svetskom prvenstvu? Da li te neko prisiljava?

stvarno moram da reagujem..na neke tvoje glooposti u postu..
    ajde reci...tko je imao ..mooda...u ono vrijeme..reci..ja ne zelim..da moje dijete bude pinir..tko je od roditelja to smio..osim..Hercegovaca-Hrvata...i odma su bilio deportovani..u rad na bauštelu..
    djeca četnika..su se sasvvim..dobro uklopila u tu priču..vidjeli smo 91..

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio iwo jima Pogledaj poruku
    ..takva je onda bila ..moda..Hitler je imo..hitlerjugend..tito..svoje pionire...Ante..ustašku uzdanicu...Benito...mlade crnokošuljaše...kazem..takva bila moda..
    Al' fakat, ono, neka mi netko pokaze neku bitniju razliku izmedju bravarovih pionira i Adolfovog hitlerjugenda, jer ja je ne vidim.

estler nije na forumu
    Iskusan estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    906

..isti sluaj..i kod mene..kad me mama..krstila..u donjogradskoj crkvi u Osijeku....zbog toga je moj... ćaća..morao..postati..član partije.....pokazati lojalnost.....ali Hrvatska krvi ..nije voda..ja sam časno..ostvario snove ..mojih predaka..

Isto, samo što moj ćaća nije postao član partije
    Snovi mog naroda u mojoj porodici su ne dirnuti

Poslednji put ažurirao/la estler : 08.07.2010. u 09:18

Učlanjen
    13.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Samo da podsetim bez nacionalizma.......................
    Svaki komentar je dobrodosao
    Samo nemojte se vredjati oko toga
    Zna li neko sta je bio pionirski savez,pionirski pre casova,pionirski odred i akcije i sve u vezi toga
    Da li je program pionirstva bio toliko los?

Da li je taj program usadjivao u te male glavice podstrek na rat,mrznju ili je imao najplemenitiji cilj?
    Poslednji put ažurirao/la emotivac2 : 08.07.2010. u 09:55

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio estler Pogledaj poruku
    Isto, samo što moj ćaća nije postao član partije
    Snovi mog naroda u mojoj porodici su ne dirnuti

..ja sam odgajan u duhu..socijalizma..bio sam pionir..uzran...iz obiteji koja je sve svojim..poštenim..radom..postigla...radilo se mučilo..ja sam s 15g počeo raditi..htio sam svoj dinar..prvi posao mi je bio..čupanje metlica na kukuruzima...to nikad necu zaboraviti..nikad..zvijezda upekla..na sred polja..trava..znoj..muka...krvav je poljoprivrdeni dinar..bio...
    ..kad sam bio..u JNA..onda sm shvatio.da sam Hrvat to je bilo je top početkom..80tih prošlog stoljeca..bas tamo..gdje je j Paja 1408..bio..u JNA..zajedno smo bili na istom.."poslu"..da ne duljim..
    ...bio je jedan podoficir..Karadžić..maltretirao je mene i jednog dečka iz ZG..da smo ustase...***** mu mater i dan danas...crko..dabodga..pod tuđim..plotom..

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

ахам....... кад би се зезали... пишеш којешта... пионирство је било ДЕО ОБАВЕЗНОГ ШКОЛСКОГ СИСТЕМА... замисли шта би се десило са дететом да је неки родитељ дошао и рекао ДА НЕ ДОЗВОЉАВА ДА МУ НАБИЈАЈУ ТИТОВКУ НА ГЛАВУ И ВЕЗУЈУ ЦРВЕНУ МАРАМУ ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

..ja sam odgajan u duhu..socijalizma..bio sam pionir..uzran...iz obiteji koja je sve svojim..poštenim..radom..postigla...radilo se mučilo..ja sam s 15g počeo raditi..htio sam svoj dinar..prvi posao mi je bio..čupanje metlica na kukuruzima...to nikad necu zaboraviti..nikad..zvijezda upekla..na sred polja..trava..znoj..muka...krvav je poljoprivrdeni dinar..bio...
    ..kad sam bio..u JNA..onda sm shvatio.da sam Hrvat to je bilo je top početkom..80tih prošlog stoljeca..bas tamo..gdje je j Paja 1408..bio..u JNA..zajedno smo bili na istom.."poslu"..da ne duljim..
    ...bio je jedan podoficir..Karadžić..maltretirao je mene i jednog dečka iz ZG..da smo ustase...***** mu mater i dan danas...crko..dabodga..pod tuđim..plotom..
    Што га кунеш као нека баба када се сада види да је подофицир Караџић био потпуно у праву...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    13.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

tog slepca da si ga smeo prijaviti nego ne bi ti poverovali a kamoli da si mu opalio koju u mraku za to jos bi pritvor zaglavio

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Што га кунеш као нека баба када се сада види да је подофицир Караџић био потпуно у праву...
    ... ...ebo mu pasa mater..krao je dizel gorivo..mi se smrzavali..kao vojska...a on prodavao..dole u Baćištu..pijanac..

Učlanjen
    13.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Verujte meni je petokraka ukradena 1988 isao sam bez nje i niko nije pravio pitanje u Srbiji mislim u mojoj skoli koja je nosila naziv narodnog heroja D.R.BOBI
    Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    ахам....... кад би се зезали... пишеш којешта... пионирство је било ДЕО ОБАВЕЗНОГ ШКОЛСКОГ СИСТЕМА... замисли шта би се десило са дететом да је неки родитељ дошао и рекао ДА НЕ ДОЗВОЉАВА ДА МУ НАБИЈАЈУ ТИТОВКУ НА ГЛАВУ И ВЕЗУЈУ ЦРВЕНУ МАРАМУ ???
    Poslednji put ažurirao/la emotivac2 : 08.07.2010. u 10:07 Razlog: licni

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Samo budite ozbiljni razmatramo sta su danas pioniri postali i prisecamo se starih dana
    Program i cilj pionirstva nije bio politickog karaktera vec druzeljubivog i podsticavanjem na marljivo ucenje u skoli i podstrekivanje na uctivost i sl.
    Deca su se medjusobno druzila.
    Kao to izgleda danas.
    Napominjem samo ozbiljno bez upotrebe nacionalizma
    Можда не би било лоше напоменути да децу нико није ни питао да ли желе да постану пионири већ се појави разредни старешина и саопшти да ће датума тог и тог на дан републике у пионирском граду бити приређена свечаност поводом њиховог приступања у савез Титових пионира...
    Циљ пионирства умногоме је био политичког карактера а по грађењу култа личности доста је подсећао на нацистички Хитлерјугенд.
    Циљ је био јасан,да се деци у најранијем узрасту у свест усади идеја комунизма коју ће они једнога дана ширити а собзиром да се ради о деци која су тек пошла у основну школу најлакше је то извести кроу песму и игру јер деца на тај начин све прихватају.
    Све у свему један лукаво осмишљен план
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

estler nije na forumu
    Iskusan estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    906

Ako igde u postu grešiš,ovde sigurno.....
    Niko nikoga nije primoravao da bude pionir.
    Nađi nekoga ko nije bio pionir.
    Svi smo morali biti pioniri i polagati navedenu zakletvu.
    Sećam se dobro (u prvom razredu) majka je jedva pronašla crveno platno
    (u prodavnicama sve prodato) za maramu.
    Bez marame nisam smela doći u školu,a kape su nam dali u školi.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Verujte meni je petokraka ukradena 1988 isao sam bez nje i niko nije pravio pitanje u Srbiji mislim u mojoj skoli koja je nosila naziv narodnog heroja D.R.BOBI
    Pa niko te nije terao da hodas ulicom sa titovkom, svasta, ali si pionir morao biti, bez izuzetka.

P.S. Inace, to je lepa ideja bila, bar se podsticala marljivost i rad, postovanje prema starijima.

Ja licno nisam prisustvovala proglasenju pionira, odlepila mi se petokraka sa kape, pa me je bilo sramota da takva idem.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •