Iz prve ruke: Pukla turisticka sezona u Crnoj Gori

samoobmana...divna stvar....

Griješiš... Možeš da nađeš i moj post kad sam rekao da je Budva poluprazna... Kao i post u kojem navodim da ne bi bilo loše da nam sezona propadne, da se budale koje se bave turizmom opamete, smanje cijene i poboljšaju uslugu. Ja jednostavno govorim ono što vidim, a u Budvi sam vidio ovo što sam napisao. Sad, to što tako nekome ne odgovara, to nije moj problem
 
Griješiš... Možeš da nađeš i moj post kad sam rekao da je Budva poluprazna... Kao i post u kojem navodim da ne bi bilo loše da nam sezona propadne, da se budale koje se bave turizmom opamete, smanje cijene i poboljšaju uslugu. Ja jednostavno govorim ono što vidim, a u Budvi sam vidio ovo što sam napisao. Sad, to što tako nekome ne odgovara, to nije moj problem

..Opet...
 
Ovo je potpuno netačno... Istina, Budva je nekoliko dana bila poluprazna, ali je na to uticalo loše vrijeme... Ovih dana u Budvi teško možeš naći mjesto na plažama

Zike
Ovo je objavio hrvatski ogranak ozbiljnog sajta SEEbiz.eu i kao sto vidis to su zvanicni podaci Turisticke organizacije Budve tako da su podaci sigurno tacni.

Medjutim dobro je da je Ulcinj pun, izgleda da je to oblast gde su na pravi nacin shvatili sta je turizam i kako privuci gosta.

Detalj iz Ulcinja ovih dana:

velika-plaza-1_1.jpg
 
Zike
Ovo je objavio hrvatski ogranak ozbiljnog sajta SEEbiz.eu i kao sto vidis to su zvanicni podaci Turisticke organizacije Budve tako da su podaci sigurno tacni.

Medjutim dobro je da je Ulcinj pun, izgleda da je to oblast gde su na pravi nacin shvatili sta je turizam i kako privuci gosta.

Detalj iz Ulcinja ovih dana:

velika-plaza-1_1.jpg

Pazi, meni ne treba nijedan ozbiljni sajt da bih ja znao kakvo je stanje... Budva je posljednjih nekoliko dana krcata, posebno Rusima. Ulcinj je isto tako pun, najviše ljudima sa Kosova i iz Albanije, kao i albanskom dijasporom
 
Pazi, meni ne treba nijedan ozbiljni sajt da bih ja znao kakvo je stanje... Budva je posljednjih nekoliko dana krcata, posebno Rusima. Ulcinj je isto tako pun, najviše ljudima sa Kosova i iz Albanije, kao i albanskom dijasporom

Zike, ti bolje znas od Radio televizije Crne Gore koja je takodje objavila da je manje turista ove godine u Budvi u odnosu na proslu godinu:

"Broj turista u hotelima je na prošlogodišnjem nivou, u odmaralištima je manje turista za 15 odsto, u privatnom smještaju 17 odsto, a u kampovima čak 78 odsto manje nego početkom jula prošle godine."

Budvani postaju ljubomorni na Ulcinjane, ali dobra poseta Ulcinju samo znaci da turisticki radnici Ulcinja vredno rade, da se trude da privuku svakog gosta i pruze sto bolju uslugu.
 
Zike, ti bolje znas od Radio televizije Crne Gore koja je takodje objavila da je manje turista ove godine u Budvi u odnosu na proslu godinu:

"Broj turista u hotelima je na prošlogodišnjem nivou, u odmaralištima je manje turista za 15 odsto, u privatnom smještaju 17 odsto, a u kampovima čak 78 odsto manje nego početkom jula prošle godine."

Budvani postaju ljubomorni na Ulcinjane, ali dobra poseta Ulcinju samo znaci da turisticki radnici Ulcinja vredno rade, da se trude da privuku svakog gosta i pruze sto bolju uslugu.

Postoji jedan razlog koji može opravdati netačne podatke RTCG... Izbjegavaju ljudi naplatu poreza, pa se ne prijavljuju... Ja ti kažem ono što ja vidim, da je Budva puna, a da najviše ima Rusa.
Što se tiče Ulcinja, nikom nije drago kao meni, mislim da Ulcinj i treba da bude najpośećeniji grad na crnogorskom primorju, zbog onoga što nudi i zbog gostoljubivosti Ulcinjana
 
Zike, ti bolje znas od Radio televizije Crne Gore koja je takodje objavila da je manje turista ove godine u Budvi u odnosu na proslu godinu:

"Broj turista u hotelima je na prošlogodišnjem nivou, u odmaralištima je manje turista za 15 odsto, u privatnom smještaju 17 odsto, a u kampovima čak 78 odsto manje nego početkom jula prošle godine."

Budvani postaju ljubomorni na Ulcinjane, ali dobra poseta Ulcinju samo znaci da turisticki radnici Ulcinja vredno rade, da se trude da privuku svakog gosta i pruze sto bolju uslugu.

Lako je Ulcinjanima kad im kapacitete pune ovi sa Kosova.
Da je srece Budvu bi punili turisti iz Srbije.

No sve jedno... u na crnogorskim plazama se ne umire kao na hrvatskim :)
 
Zike, ti bolje znas od Radio televizije Crne Gore koja je takodje objavila da je manje turista ove godine u Budvi u odnosu na proslu godinu:

"Broj turista u hotelima je na prošlogodišnjem nivou, u odmaralištima je manje turista za 15 odsto, u privatnom smještaju 17 odsto, a u kampovima čak 78 odsto manje nego početkom jula prošle godine."

Budvani postaju ljubomorni na Ulcinjane, ali dobra poseta Ulcinju samo znaci da turisticki radnici Ulcinja vredno rade, da se trude da privuku svakog gosta i pruze sto bolju uslugu.

Da da, mora da je to :hahaha: :rotf: ... a ja sve mislio siptari dosli kuci :mrgreen:
 
ovo procitah na jednom crnogorskom forumu :)

Bio sam juce malo po primorju, nesto privatno zavrsava po raznim gradovima, stacioniranim u Boki. I samo mogu rec da je posjecenost i guzva na nivou januara ove godine, kad sam isto bio po raznim gradovima, stacioniranim u Boki. Drugim rijecima: NIDJE NIKOGA!!!

Stari grad kotorski prazan ljudi, prazan (poredeci sa nekim proslim sezonama), H Novi avetinjski prazan, samo se mogu vidjet babe, i lokalno stanovnistvo, ja sam ostao frapiran juce, jer nisam mogao da zamislim da ce u julu biti ovako prazno.

I isto tako mislim da je palamudjenje ministra turizma dovelo do ovoga, palamudjenje umjesto ozbiljnoga rada i posvecenosti, oce oni iz min turizma da budu veci katolici od pape, e pa ljudi moji, ja sam frapiran....
__________________
"Hey Harmonica, when they do you in, pray it's somebody who knows WHERE to shoot."


pa kaze iskustvo broj 2

juce dok sam cekao nekoga na magistrali u PG iz dosade sam brojao tablice vozila koja idu put mora..i nabrojao 30 zaredom domacih, bez ijedne strane

to je bilo nezamislivo ne za jul nego i za jun proslih godina..


NAZDRAVLJE :super:

Montenegro ce pozeljet srbskijeh paradajz turista al turista NIDJE BITI NECE :super: :hahaha: :rotf:
 
A evo sta kaze crnogorski ministar turizma:

Posto ove godine ce biti mnogo manje turista nego prosle ovaj manji broj turista treba ODRATI tako da zarada od manjeg broja turista od ove godine bude ISTA kao od veceg broja turista od prosle :hahaha:

ZNACI PRAVAC CRNA GORA DA VAS ODERU :super:

Ministar turizma Predrag Nenezić ocijenio je da će turistička sezona u Crnoj Gori, zbog posljedica ekonomske krize, trajati kraće a da će turistički poslenici morati da se trude da naplate više novca u tom periodu.
Nenezić je novinarima u Podgorici rekao da je preporuka Koordinacionog tima za praćenje turističke sezone da u "kraćem periodu treba više zaraditi", ali da zbog toga mora biti pojačana kontrola poslovanja hotelijera, ugostitelja i svih poslenika u turizmu.
Prema riječima Nenezića, negativni trend turističke posete u prvoj polovini godine "ublažen je ili potpuno eliminisan" do 1. jula. Nenezić je naveo da je uoči ovog ljeta ponudjeno 13 novih, malih hotela visoke kategorije, sa više od 500 ležajeva, i renovirani smještajni objekti sa više od hiljadu kreveta. Ministar je, takođe, istakao da su procedure na graničnim prelazima u Crnoj Gori u skladu sa evropskim standardima, ali da ima prostora da se dodatno skrati vrijeme čekanja na prelazak granice.
 

Back
Top