sutra vestacenje...

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
neko se skoro upitao na krsti, sta je sa tom potenciajlnom masovnom grobnicom. evo jedne vesti za njega.

Sutra u Rudnici kod Raške istražne radnje

Autor: Beta

Beograd - U mestu Rudnica nedaleko od Raške sutra će se, po nalogu istražnog sudije Višeg suda u Beogradu, obaviti veštačenje tla radi utvrđivanja eventualnog postojanja masovne grobnice, saopšteno je danas iz tog suda.

Oglasite se na www.danas.rs

Istražni sudija Odeljenja za ratne zločine je u okviru istražnih radnji naredio veštačenje tla kako bi se utvrdila struktura tla, eventualne promene i postojanje organskih materija.

Tužilaštvo za ratne zločine Srbije predložilo je 18. maja da se preduzmu istražne radnje na otkrivanju mesta masovne grobnice nedaleko od Raške.

Tužilaštvo je predložilo istražnom sudiji da izađe na lice mesta, u krug preduzeća "Kosmetput" u mestu Rudnica kod Raške da obavi uviđaj i da se, ukoliko se potvrdi informacija da se radi o masovnoj grobnici, izvrši ekshumacija posmrtnih ostataka i potom obdukcija i identifikacija žrtava.

Istražnom sudiji je predloženo da se uviđaj obavi u prisustvu predstavnika Euleksa, Tužilaštva za ratne zločine, MUP-a Srbije, Komisije za nestala lica i Radne grupe za nestala lica iz Prištine.

Sumnja se da su u masovnu grobnicu krajem maja ili početkom juna 1999, pred kraj ratnih sukoba na Kosovu, prebačeni posmrtni ostaci iz primarnih grobnica u okolini Drenice.
 
a sta da se vestaci kad je tuzilastvo za ratne zlocine vec utvrdilo da tamo ima 250 tela siptara..??? a i ti si adame to tvrdio...sta sad vestacite...???

ja sam tvrdio da se o tome odavno zna. makar sam ja o tome davno citao.
sada vest kaze da se ide na istrazivanju[traganju] dokaza o tome da postoji ili ne ta grobnica, i ja to prenosim.
ja tamo nisam bio, i ako nesto tvrdim, to je na osnovu citanja, slusanja i sl.
ako se pokaze da tamo nema, ja necu reci da lazete.... mada bih jos jednom proverio za svaki slucaj, ali bez srpskih eksperata
 
ja sam tvrdio da se o tome odavno zna. makar sam ja o tome davno citao.
sada vest kaze da se ide na istrazivanju[traganju] dokaza o tome da postoji ili ne ta grobnica, i ja to prenosim.
ja tamo nisam bio, i ako nesto tvrdim, to je na osnovu citanja, slusanja i sl.
ako se pokaze da tamo nema, ja necu reci da lazete.... mada bih jos jednom proverio za svaki slucaj, ali bez srpskih eksperata

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

Е ТИ СИ БАШ ЈЕДНА ВЕЕЕЕЛИКА ДОБРИЦА!

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
ja sam tvrdio da se o tome odavno zna. makar sam ja o tome davno citao.
sada vest kaze da se ide na istrazivanju[traganju] dokaza o tome da postoji ili ne ta grobnica, i ja to prenosim.
ja tamo nisam bio, i ako nesto tvrdim, to je na osnovu citanja, slusanja i sl.
ako se pokaze da tamo nema, ja necu reci da lazete.... mada bih jos jednom proverio za svaki slucaj, ali bez srpskih eksperata

i sad bih ja trebao da nadjem tvoju temu i da kopiram tvoje postove...ali mi ni na kraj pameti ne pada...znam da necu postici nista....samo ti nas i dalje izvestavaj...
 
i sad bih ja trebao da nadjem tvoju temu i da kopiram tvoje postove...ali mi ni na kraj pameti ne pada...znam da necu postici nista....samo ti nas i dalje izvestavaj...

sta hoces ovime reci? da sam ja rekao da ih je 250? da ja garantujem da ih je toliko? nemoj da si smesan... meni, inace od nekih ces dobiti i bone za ovakve postove
 
Traži se masovna grobnica kod Raške


U mestu Rudnica kod Raške jutros je počela analiza zemljišta kako bi se utvrdilo da li na toj lokaciji postoji masovna grobnica, rekao je Tanjugu zamenik tužioca za ratne zločine Bruno Vekarić.

76604_raska_f.jpg

Rudnica kod Raške gde bi, navodno, trebalo da se nalazi masovna grobnica

Na licu mestu su istražni sudija koji je naložio veštačenje, zamenik tužioca za ratne zločine i predstavnici Euleksa, rekao je Vekarić, navodeći da treba da se obavi veštačenje strukture tla, postojanja organskih materija i da li je na toj lokaciji eventualno nabacivana zemlja, rekao je Vekarić.



Veštačenje je naredio istražni sudija Višeg suda u Beogradu, Odeljenja za ratne zločine, postupajući po predlogu Tužilaštva za ratne zločine, a u cilju utvrđivanja postojanja krivičnog dela ratni zločin protiv civilnog stanovništva.



Tužilaštvo za ratne zločine predložilo je polovinom maja da se preduzmu istražne radnje na otkrivanju mesta eventualne masovne grobnice nedaleko od Raške u krugu preduzeća "Kosmetput" u Rudnici.



Tužilaštvo sumnja da su na tu lokaciju krajem maja ili početkom juna 1999. godine, pred kraj ratnih sukoba na Kosovu, prebačeni posmrtni ostaci iz primarnih grobnica u okolini Drenice.
 
Е какво си ти ђубре, ти си, бре, гори од Тачија, Харадинаја и осталих крволока. Они бар признају да су дивљи србомрзитељи, ти се онако представљаш као да си неки добронамерни лик, а онако подмукло из заседе пласираш антисрпски шовинизам.

ovakvima kao ti ne odgovram. jednostavno pritisnem trouglic, neka se modovi bakcu sa takvima:bye::bye:
 

Back
Top