POMOC OKO DVD-JA!

The Last Boy On Earth

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
264
Pozz ljudi... Skinuo sam sa torenta jedan koncert velicine 6 GB!..E sada problem je sledeci :mrgreen: na dvd moze da stane 4 Gb ..Koncert se sastoji iz 6 delova..Prva 2 rade kada ih pustim samostalno ali kod ostala 4 nema zvuka,a inace kada pokrenem sve zajedno onda hoce da rade..Da li postoji neki program da smanjim velicinu snimaka (mozda glupo zvuci ali ja se ne razumem u te stvari :mrgreen: )ili postoji nesto drugo??helpppppppp!!!!! :mrgreen:
 
Pa mozes da kompresujes sa nekim programom, kao sto je Virtual dub, ali moze da se desi da izgubis na kvalitetu snimka.Moj savet ti je, ako imas double layer rezac, da kupis jedan takav cd i da na njega narezes. Naravno, da bi gledao to moras imati dvd plejer koji podrzavaju double layer CD-ove.
 
Pozz ljudi... Skinuo sam sa torenta jedan koncert velicine 6 GB!..E sada problem je sledeci :mrgreen: na dvd moze da stane 4 Gb ..Koncert se sastoji iz 6 delova..Prva 2 rade kada ih pustim samostalno ali kod ostala 4 nema zvuka,a inace kada pokrenem sve zajedno onda hoce da rade..Da li postoji neki program da smanjim velicinu snimaka (mozda glupo zvuci ali ja se ne razumem u te stvari :mrgreen: )ili postoji nesto drugo??helpppppppp!!!!! :mrgreen:
На овом линку су ти објашњене неке ствари >> http://forum.krstarica.com/threads/244953
 
može i sa auto gordianom , ali po tutorijalu se na kraju dobije .avi,
dok ovi "dvd shrinkeri" od DVD video diska 7GB
rekodiranjem mpeg2 streama u manji bitrate naprave opet DVD video format koji je 4.5GB ;)

(koji ipak mora da se nareže pomoću nera, odnosno remasterizuje dvd video , to se u stvari svodi u neru na
new --> dvd video compilation i onda se prevuku VIDEO_TS i AUDIO_TS a nero sam podesi indekse ;) i da bude udf 1.02 radi kompatibilnosti)
 
@dujkenujkeme

Ок, у праву си за ово горе, али и .avi фајлу ништа посебно не фали кад се све одради како треба, а уз то је и доста мањи.
samo nešto da nije taj koncert u onom novom .MKV formatu
jer onda sve ovo gore pada u vodu
Не бих рекао, тај формат заузима мање и од .avi фајла, све више филмова на нету се сада појављује у овом формату, јер је много практичнији а и мање заузима простора.
 
Poslednja izmena:
sada u stvari pakuju i one high def videos u mkv tako da ispadnu poveći fajlovi :(

kod nas je spor net pa se kao takvi retko downloaduju ;)
(na sreću)

a da postavi čovek screenshot od exporee prozora kako mu to tačno izgleda ,raspakovano :super:
 

Back
Top