pomoc oko prodavnice zdrave hrane i rinfuz robe
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: pomoc oko prodavnice zdrave hrane i rinfuz robe

Nov član
    Učlanjen
    24.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pomoc oko prodavnice zdrave hrane i rinfuz robe

Da li neko ima na prodaju inventar za prodavnicu zdrave hrane? Da li imate neko iskustvo sa takvim radnjama,dobavljacima,opremanjem...? Hvala svima unapred!

Primećen član srbijadamus (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: pomoc oko prodavnice zdrave hrane i rinfuz robe

Imam ,ekstra posao ako imaš ekstra lokaciju ,i u stanju si da mnogo novca uloziš u reklamu .Ako ti lokal baš nije na nekom "mestu" ,ako nemaš dobru reklamu,i radnice koje znaju šta se prodaje (minimalna plata za takvu radnicu je 30.000 na ruke plus prijava ).
    Ako misliš sam da radiš vidi umeš li to radiš nije jednostavno ako misliš da imaš posla .
    Još nešto u ovoj trgovini nema dobavljača ,već sam ideš i dovoziš većinu robe (nema je u veletrgovinama )
    i vrlo često namoljavaš nekog da ti proda robu (malo je to čudno ali ovo je Srbija)

Nov član
    Učlanjen
    03.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Veleprodaja sigurno ima i neke sigurno dovoze robu. Plata od 30.000 je previsoka, obično se kreću od 20.000-25.000.

Ne bih da reklamiram veleprodaju, ali ako nekome stvarno trebaju kontakti neka se javi mailom.

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio srbijadamus Pogledaj poruku
    Imam ,ekstra posao ako imaš ekstra lokaciju ,i u stanju si da mnogo novca uloziš u reklamu .Ako ti lokal baš nije na nekom "mestu" ,ako nemaš dobru reklamu,i radnice koje znaju šta se prodaje (minimalna plata za takvu radnicu je 30.000 na ruke plus prijava ).
    Ako misliš sam da radiš vidi umeš li to radiš nije jednostavno ako misliš da imaš posla .
    Još nešto u ovoj trgovini nema dobavljača ,već sam ideš i dovoziš većinu robe (nema je u veletrgovinama )
    i vrlo često namoljavaš nekog da ti proda robu (malo je to čudno ali ovo je Srbija)
    Na sta mislis u vezi ovog boldovanog? Kako mislis "znaju da rade"?
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3899

...najsigurnija varijanta kod takve radnje je da bude nešto tipa porodični biznis,
    prosto zato što ne možeš da praviš popis sa takvom robom svaki par dana,
    a radnice mogu da te kradu samo tako....dobavljača ima, a imaš mogućnost
    i da sam odeš u veleprodaju za veću nabavku...isplativo jeste, samo u slučaju
    ako radiš porodično...ako ti je roba uvek sveža, radnja uvek besprekorno čista,
    to je jako bitno da bi zadržao mušterije.....da ne kradeš na vagi, i da imaš što
    veći asortiman robe na meru....takođe da ne odbijaš mušterije koje kupuju
    na 20-30-50 grama......svaki kupac se isto vrednuje.....
    ...plata od 30.000 dinara je neka normalna za takav posao, ako već primiš
    radnicu, a pritom očekuješ da sve bude čisto, lepo izloženo, oko radnje počišćeno,
    i još da uvek bude raspoložena za komunikaciju sa mušterijama.......
    ...takva radnja će vrlo brzo sama sebe da izreklamira......lokacija jeste bitna
    ali ako je neki pristojno naseljen kraj...kupaca će biti, ako ispuniš sve gore
    navedeno..........i sretno...
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Početnik
    Učlanjen
    19.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sve je to divno ali nista konkretno

Sve je to lepo sto pisete ali nista konkretno nisam cuo,elem ja sam godinama u trgovini...drzo sam tri radnje sa gardarobom pa dve sad jednu.A razmisljam i nju da zatvorim i otvorim prodavnicu zdrave hrane...zasto...zato sto sam do pre dve godine imao pazare 50 000 dinara dnevno po radnji a sad u jednoj krcatoj robom ne mogu da napravim ni 10 000...i zamislio sam to ovako porodicni posao... samo ljudi kojima verujem i koji me nece krasti,nasao dobru lokaciju ali jos nikako da nabodem prazan lokal tu,cak se i dogovorio sa nekoliko dobavljaca da pocnemo da radimo cim nadjem lokal...e ono sto mene interesuje je koliko su pazari prosecno po radnjama zdrave hrane dnevno i koliki je pazar opet dnevno potreban da bi se pokrili troskovi na mesecnom nivou i naravno koliko para je potrebno uloziti u robu na samom pocetku jer ovo sto mi dobavljaci savetuju deluje malo mnogo ali to ti je tako kod svih dobavljaca gledaju sto vise da ti utrape.Koja je dinamika nabavke sta se najvise prodaje,cega treba imati najvise sta treba imat najmanje da stoji samo kao ukras...

Slične teme

1. prodavnica zdrave hrane
    Autor iva76 u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 01.02.2016., 09:47
  2. veleprodaja zdrave hrane
    Autor minkamax u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 28.10.2012., 13:15
  3. prodavnica zdrave hrane
    Autor kiki bombon u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 4