Muhamed s.a.w.s. u Bibliji

fighter vs 9/11

Ističe se
Poruka
2.239
Nisam htio da otvaram temu kontradikcije u Bibliji, nekako mi ovaj naslov ljepsi!


(rahmetli) Ahmed Deedat citira original Biblije gdje se pominje Muhamed s.a.w.s.
Pocetak klipa je sa debate sta je sveta knjiga Kur'an ili Biblija? Da Vas imalo interesuje Vasa stvarnost mogli bi ste pogledati nesto ovakvo. Imate hriscanstvo ili islam? Znam da je najlakse prihvatit sve onako kako jeste u trenutku. Ali ako imate toliko cvrstu vjeru, zapitajte se da se rodite u budistickoj porodici da li biste potrazili Bibliju?

Song of Solomon 5:16
"Hikko Mamittakim we kullo Muhammadim Zehdoodeh wa Zehraee Bayna Jerusalem."
 
Poslednja izmena:
Nisam htio da otvaram temu kontradikcije u Bibliji, nekako mi ovaj naslov ljepsi!


(rahmetli) Ahmed Deedat citira original Biblije gdje se pominje Muhamed s.a.w.s.
Pocetak klipa je sa debate sta je sveta knjiga Kur'an ili Biblija? Da Vas imalo interesuje Vasa stvarnost mogli bi ste pogledati nesto ovakvo. Imate hriscanstvo ili islam? Znam da je najlakse prihvatit sve onako kako jeste u trenutku. Ali ako imate toliko cvrstu vjeru, zapitajte se da se rodite u budistickoj porodici da li biste potrazili Bibliju?

Song of Solomon 5:16
"Hikko Mamittakim we kullo Muhammadim Zehdoodeh wa Zehraee Bayna Jerusalem."

Jesi li ti placen ili samo zaludan?
 
a da li bi potrazhili kuran? (?!)

Trazio bih istinu. Tada bih naisao na Kur'an.

Religija je cista demagogija koju nam poturaju pokvareni politicari da bi nas obmanjivali i varali.
Nauka je jedini izlaz iz zabluda i resenje za bolje sutra.

To je odgovor kada se nema rjesenja. Zar Vas ni malo ne interesuje Vasa stvarnost? Velika je kazna za one koje ne interesuje. (bez uvrede)

Jesi li ti placen ili samo zaludan?

Samo pokusavam da pomognem. Vjeruj mi...
 
onda zhivish u zabludi. da si odrastao u budistichkoj porodici, bio bi makar malo naklonjen logici i blagosti, tako da ako bi preshao u neku religiju, to bi bio hinduizam ili sikizam, ne bi sigurno iz budizma preshao u islam.

U Kur'anu se kaze da je svako rodjen kao musliman. Roditelji su ti koji od djeteta naprave hriscana ili budistu. Ne mogu da kazem da bih presao na islam zbog toga sto ne znam kakve bi bile okolnosti. Cemu bi me roditelji naucili. Ali kazem ako bih ikada odlucio, kada sada, da tragam za istinom, trazio bih sve sto je dostupno... Bibliju, Toru, Kur'an.... A onda bih napravio izbor. Kao sada.
 
U Kur'anu se kaze da je svako rodjen kao musliman. Roditelji su ti koji od djeteta naprave hriscana ili budistu. Ne mogu da kazem da bih presao na islam zbog toga sto ne znam kakve bi bile okolnosti. Cemu bi me roditelji naucili. Ali kazem ako bih ikada odlucio, kada sada, da tragam za istinom, trazio bih sve sto je dostupno... Bibliju, Toru, Kur'an.... A onda bih napravio izbor. Kao sada.

A ocekivao si da "kazu" nesto drugo? Dobar marketing.
 
U Kur'anu se kaze da je svako rodjen kao musliman. Roditelji su ti koji od djeteta naprave hriscana ili budistu. Ne mogu da kazem da bih presao na islam zbog toga sto ne znam kakve bi bile okolnosti. Cemu bi me roditelji naucili. Ali kazem ako bih ikada odlucio, kada sada, da tragam za istinom, trazio bih sve sto je dostupno... Bibliju, Toru, Kur'an.... A onda bih napravio izbor. Kao sada.
pa malo si se zeznuo u tom trazhenju istine, poshto si izabrao jednu nelogichnu religiju, i to najprimitivniju i najvarvarskiju koja trenutno postoji.

Muhamed se ne pominje u bibliji ni po imenu niti je posredno najavljen .
ima par stvari u starom zavetu.. npr. u psalmima se pominjenje da dolasku cara/ proroka/ mesije treba da se raduju svi ljudi i po imenu se pominje samo faran i ljudi koji zhive tamo, a faran se u petoknjizhju pominje kao mesto gde se naselio ismail, dakle arabija, i ima tako par stihova koji mogu da se tumache kao da se odnose na muhameda.. al o5, ima ljudi koji uzmu neke stihove iz biblije i tumache to tako da su vanzemaljci dolazili na zemlju i prichali sa mojsijem i ostalim "prorocima", tako da to nishta neznachi...
 
A ocekivao si da "kazu" nesto drugo? Dobar marketing.
To je Bozija rijec. Pazi kako se izrazavas.

Muhamed se ne pominje u bibliji ni po imenu niti je posredno najavljen .
Pominje se. A imas i jevandjelje po Barnabi. Lako je reci da se ne pominje.
Evo ti citat. Otvori Bibliju (original):
Song of Solomon 5:16
"Hikko Mamittakim we kullo Muhammadim Zehdoodeh wa Zehraee Bayna Jerusalem."

pa malo si se zeznuo u tom trazhenju istine, poshto si izabrao jednu nelogichnu religiju, i to najprimitivniju i najvarvarskiju koja trenutno postoji.
Nemas ti pojma o Islamu, druze... Nije ono sto vidis na medijima, ono sto ti zele da vidis. Nije slucajnost da imas takvo misljenje. Da svi nemuslimani imaju takvo misljenje. Razmisli malo zbog cega sve to. Zbog cega se sve ovo desava na Bliskom istoku.
Ti si na gubitku...

ima par stvari u starom zavetu.. npr. u psalmima se pominjenje da dolasku cara/ proroka/ mesije treba da se raduju svi ljudi i po imenu se pominje samo faran i ljudi koji zhive tamo, a faran se u petoknjizhju pominje kao mesto gde se naselio ismail, dakle arabija, i ima tako par stihova koji mogu da se tumache kao da se odnose na muhameda.. al o5, ima ljudi koji uzmu neke stihove iz biblije i tumache to tako da su vanzemaljci dolazili na zemlju i prichali sa mojsijem i ostalim "prorocima", tako da to nishta neznachi...

Song of Solomon 5:16
"Hikko Mamittakim we kullo Muhammadim Zehdoodeh wa Zehraee Bayna Jerusalem."

Nemas sta da tumacis. PISE MUHAMED! IM JE POSTOVANJE. KAO ELOHIM. ELO JE BOG, IM SLUZI ZBOG POSTOVANJE. Ali i da se ne pominje. Malo zdravog razuma. Procitas obe knjige. Nema sta tu nejasno.
 
Da ja ne bih trošio svoje vreme, imaš ovde detaljan odgovor na čitavo predavanje Ahmeda Didata:
Is Muhammad Foretold in the Bible?
:bye:

Iskren da budem, dosta glup text. Nigdje nema ovog citata iz Biblije? Vjerujem da ni ti nisi trazio jer je i nemas. Ovo se zove nagadjanje. Ali, bas je glupo:

The Qur'an seems to suggest that these prophecies would be found in the Torah and the Gospel without much difficulty, but when Muslims have applied themselves to finding these alleged predictions, they have been unpleasantly surprised to discover that in these two books it is Jesus who is the subject of the many prophecies in them and not Muhammad.

Ajde molim te, posto volis da pravis pametan bez ikakvog razloga, objasni citat!!!!

Song of Solomon 5:16
"Hikko Mamittakim we kullo Muhammadim Zehdoodeh wa Zehraee Bayna Jerusalem."

AJDE ODGOVORI NA OVO. Nemoj mi linkovat ovakve gluposti, koje ni sam nisi procitao.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja bih samo napomenuo da Kuran ne odstupa od Biblije...
U kuranu su Tavrat i Indzil tacni...(Stari i Novi zavett)

Tewrat je Tora. Zapravo, Mojsije je prenosio Tewrat, ali nije sacuvana od izmjena. Sa sve izmjenama, to je Tora.
Indzil je Biblija. Zapravo, Isus je prenosio Indzil, ali ni ona nije sacuvana od izmjena. Tako da je Stari zavjet najblizi tome. Ja zato nemam pravo da kazem da je Biblija pisana od covjeka. Jer jedan dio nje je sacuvan! Tako da ima tacnog dosta. To znam. Treba sve da se shvati kao jedna velika prica. Sve zajedno. Tako je nama muslimanima to najlakse, jer je poslednja Bozija objava Kur'an pa shvatamo sve u vezi hriscanstva. Vama je teze jer Kur'an poslat poslije Indzila. Ali je vjerodostojan i bez izmjena. Tako da tu mozete potraziti istinu - NO ODBACUJUCI BIBLIJU. Samo treba sastaviti sve zajedno. Ali to je mnogim nemoguce pojasniti. A cinjenica je da su mnogo price iz Kur'an slicne onim iz Biblije... Neke su i detaljnije objasnjene. Sami Issa a.s. (Isus) zauzima jako vazno mjesto u Islamu. A Merjem (Marija) je jedina zena pomenuta imenom u Kur'anu.

Mnogi rade na tome da nas razdvoje, da stvore sve vise razlika medju ljudima. Pokusavaju da uniste Islam preko medija i stampe. Ali samo razumom obdareni ce se izvuci iz svega.
 
Isn't that conveniant.

Nisam ja kriv sto me Bog nije stvorio razumom obdarenim, pa cu sad da gorim, njegovom krivicom.

Ne misli se na potencijal. Misli se na NUR! Svjetlost koju Bog stavi u tvoje srce, da bi srcem mogao da cujes i da bi srcem mogao da vidis sve ono sto nase usi i oci ne mogu. Tesko je objasniti. Nema to mnogo veze sa naukom. Svako to moze ako zeli. Evo na ovom forumu ima toliko ljudi koje ne zele da cuju, ne zele da vide... Oni bi mogli da znaju, ali ne zele da znaju... E mozda su oni ti koji nisu razumom obdareni.
Svi smo pred Bogom isti. Nisam ni ja mozda bolji od tebe. Ja sam rodjen kao musliman. I imam svoje duznosti prema Bogu koje se trudim da izvrsavam. Ali neko ko se rodi u hriscanskoj porodici i prihvati islam, bice mu oprosteni svi grijesi i svako dobro djelo ne znam tacno koliko puta je vrjednije od djela onog kome je Allah omogucio da ne pravi takav izbor vec da od pocetka moze biti u istinskoj vjeri. E to se zove iskusenje za sve.
Musliman je svako ko VJERUJE u Jednog i Jedinog Boga, sve Bozije poslanike, SVE Bozije objave, meleke i Sudnji dan. Mora vjerovati da sve sto biva Bozijom voljom i Bozijim odredjenjem. Sve se to stice vremenom. Sto vise znas, to si vise svjestan Bozije kazne. A i nagrade.
pozdrav
 
Tewrat je Tora. Zapravo, Mojsije je prenosio Tewrat, ali nije sacuvana od izmjena. Sa sve izmjenama, to je Tora.
Indzil je Biblija. Zapravo, Isus je prenosio Indzil, ali ni ona nije sacuvana od izmjena. Tako da je Stari zavjet najblizi tome. Ja zato nemam pravo da kazem da je Biblija pisana od covjeka. Jer jedan dio nje je sacuvan! Tako da ima tacnog dosta. To znam. Treba sve da se shvati kao jedna velika prica. Sve zajedno. Tako je nama muslimanima to najlakse, jer je poslednja Bozija objava Kur'an pa shvatamo sve u vezi hriscanstva. Vama je teze jer Kur'an poslat poslije Indzila. Ali je vjerodostojan i bez izmjena. Tako da tu mozete potraziti istinu - NO ODBACUJUCI BIBLIJU. Samo treba sastaviti sve zajedno. Ali to je mnogim nemoguce pojasniti. A cinjenica je da su mnogo price iz Kur'an slicne onim iz Biblije... Neke su i detaljnije objasnjene. Sami Issa a.s. (Isus) zauzima jako vazno mjesto u Islamu. A Merjem (Marija) je jedina zena pomenuta imenom u Kur'anu.

Mnogi rade na tome da nas razdvoje, da stvore sve vise razlika medju ljudima. Pokusavaju da uniste Islam preko medija i stampe. Ali samo razumom obdareni ce se izvuci iz svega.

Ja sam od onih koji ne obracaju paznju na medije (mislim da jos samo slepi ne znaju sta se radi oko njih) ..i svestan sam toga sto ti zelis da kazes....ne obraci paznju na ove blago receno neznalica sa foruma koji mlatunjaju (prenose) price koje su sa namerom izmisljene....
Problem je sto se mnogi predstavljaju muslimanima i tako prave pogresnu sliku o njima...pravi musliman ce se drzati i Kurana i Biblije....tako da su hriscani,muslimani,jevreji...braca!
 
Ja sam od onih koji ne obracaju paznju na medije (mislim da jos samo slepi ne znaju sta se radi oko njih) ..i svestan sam toga sto ti zelis da kazes....ne obraci paznju na ove blago receno neznalica sa foruma koji mlatunjaju (prenose) price koje su sa namerom izmisljene....
Problem je sto se mnogi predstavljaju muslimanima i tako prave pogresnu sliku o njima...pravi musliman ce se drzati i Kurana i Biblije....tako da su hriscani,muslimani,jevreji...braca!

Svaka cast na tome! Ali moras znati da je hriscanin neko ko negira Muhameda s.a.w.s., jevrej takodje. Hriscanin takodje ne priznaje Kur'an. A ne vjerovanje u sve Bozije objave i poslanike nas cini nevjernicima. Slazem se da su muslimani ti koji unistavaju Islam. Zato je i Sudnji dan blizu. Ali izvor Islama je Kur'an. Ljudi (sotonisti) su oduvijek pokusavali da iskrive Boziju vjeru. Tako je najvise pretpjelo danasnje hriscanstvo. Ni Islam nije ostao postedjen. Ali Bog je u Kur'anu obecao da ce ostati nepromijenjen, pa je to i ostao. Vjerodostojan je. Danas postoji mnogo "muslimana" koji ne priznaju Isusa. Ko god ne kaze da je Isus Boziji poslanik nije musliman. Gorece u vatri.

Ljudi ne shvataju koliko su hriscanstvo i islam bliski. Islam ne negira nista od Issa a.s.
Volimo ga i svi zivimo za to da jednog dana u Dzenetu imamo priliku da vidimo i Muhameda s.a.w.s. i Issa a.s.

Evo nema veze sa temom, ali prije procitah:

Prenosi se da je Isa a.s. često učio dovu: ''Moj Allahu, nemoj sa mnom obradovati moje dušmane, niti rastužiti moje prijatelje. Ne učini da doživim tragediju u mojoj vjeri i ne daj vlast nadamnom onome ko mi se neće smilovati.“
 
Svaka cast na tome! Ali moras znati da je hriscanin neko ko negira Muhameda s.a.w.s., jevrej takodje. Hriscanin takodje ne priznaje Kur'an. A ne vjerovanje u sve Bozije objave i poslanike nas cini nevjernicima. Slazem se da su muslimani ti koji unistavaju Islam. Zato je i Sudnji dan blizu. Ali izvor Islama je Kur'an. Ljudi (sotonisti) su oduvijek pokusavali da iskrive Boziju vjeru. Tako je najvise pretpjelo danasnje hriscanstvo. Ni Islam nije ostao postedjen. Ali Bog je u Kur'anu obecao da ce ostati nepromijenjen, pa je to i ostao. Vjerodostojan je. Danas postoji mnogo "muslimana" koji ne priznaju Isusa. Ko god ne kaze da je Isus Boziji poslanik nije musliman. Gorece u vatri.

Ljudi ne shvataju koliko su hriscanstvo i islam bliski. Islam ne negira nista od Issa a.s.
Volimo ga i svi zivimo za to da jednog dana u Dzenetu imamo priliku da vidimo i Muhameda s.a.w.s. i Issa a.s.

Evo nema veze sa temom, ali prije procitah:


To negiranje Muhameda i Kurana od strane ''hriscana'' , ''jevreja'' je upravo ono sto mediji prenose, a vec smo se slozili oko toga!
Koliko ja znam Kuran je pisan prema onome sto je Muhamed govorio. Muhamed nije govorio o novoj nauci, vec je govorio o vracanju izvornim principima koje je Bog dao preko Mojsija, a kasnije potvrdio preko Isusa. Tako da ko god se pridrzava Kurana brat je sa hriscaninom i Jerjejinom....

Nije moje da te ucim, ali mislim da nema govora o tome da Sveti spisi nisu sacuvani i da su promenjeni....dobro razmisli o tome!
 
To negiranje Muhameda i Kurana od strane ''hriscana'' , ''jevreja'' je upravo ono sto mediji prenose, a vec smo se slozili oko toga!
Koliko ja znam Kuran je pisan prema onome sto je Muhamed govorio. Muhamed nije govorio o novoj nauci, vec je govorio o vracanju izvornim principima koje je Bog dao preko Mojsija, a kasnije potvrdio preko Isusa. Tako da ko god se pridrzava Kurana brat je sa hriscaninom i Jerjejinom....

Nije moje da te ucim, ali mislim da nema govora o tome da Sveti spisi nisu sacuvani i da su promenjeni....dobro razmisli o tome!

Ne mogu da te nazovem bratom iako bih to mozda volio s obzirom na tvoje siroko shvatanje religije. Mozes potraziti AL FATIHA suru. Nesto svaki musliman ucio jako puno puta dnevno. Poslednje sto se pominje je da nas Bog uputi na pravom putu a ne na put onih na koje se rasrdio ili kojih su zalutali.
U islamu prvi su jevreji, drugi su hriscani. Ali ne poricemo da smo jako bliski. Mogu da TVRDIM da Kur'an nije izmijenjen jer tako je Bog obecao u Kur'anu. Cak mislim da pise (da mi Bog oprosti ako grijesim) da ce Kur'an ostati neizmijenjen u kontextu da su Njegove prethodne objave izmijenjene. Novi Zavjet je napisan cisto iz politickih razloga. I to je vec djelo paganskog naroda koji su htjeli da uniste narod. Isti narod danas vlada planetom.

Ne zelim ni ja da pametujem i ubjedjujem nekoga, ali volio bih da da ti pokazem zasto je Issa a.s. sirio Islam (vjerovanje u Jednog i Jedinog Boga) i zasto je on Boziji poslanik, ne Boziji sin ili Bog... Zasto svi treba da se borimo protiv danasnjeg sistema.
pozdrav
 

Back
Top