Buš vs. Keri
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: Buš vs. Keri

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Buš vs. Keri

znam da imamo dosta problema i briga u zemlji...ali zanima me, za kog bi ste preds.kandidata u USA glasali?

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

kerija... ono malo duela sto sam gledao ubio je busa u pojam

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Eto sta su ti Srbi, nije im dosta domace politike pa bi da se mesaju i u stranu...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Oh moram da objasnim...Od budućeg predsednika SAD zavisi promena ili status quo spoljne politike SAD pa samim tim i odnos tj. dalja politika prema Balkanu...

Primećen član Pobunjenik (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Buš vs. Keri

Citat Original postavio gigule
    znam da imamo dosta problema i briga u zemlji...ali zanima me, za kog bi ste preds.kandidata u USA glasali?
    Не бих гласао, јер иза оба кандидата стоје ИСТИ људи. Не треба ни заборавити да су обојица чланови истог тајног друштва - "Мртвачка глава".

Грдно се ватају они који мисле да председник Сједињених Држава креира спољну политику те земље. Најбитнији фактор овде јесте Савет за међународне односе (CFR), који поставља начелне смернице, а председници су ту да извршавају њихова наређења.

Наравно, под условом да су њихови чланови. Ако нису, ту су друге утицајне организације типа масонерија, Билдерберг група, и сл.

У сваком случају, избори у Сједињеним Државама представљају један велики ЦИРКУС!!!!

sanja
    Guest

Podrazumevano

ma da, a nama ce da sija sunce ako dodje onaj sto nas voli.
    ups, pa ni jedan nas ne voli.
    i sta cemo onda?
    ja navijam za miki mausa.

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Eto sta su ti Srbi, nije im dosta domace politike pa bi da se mesaju i u stranu...
    Eto sta su ti Srbi, nije im dosta domaceg fudbala pa bi da gledaju i strani...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Citat Original postavio sanja
    ma da, a nama ce da sija sunce ako dodje onaj sto nas voli.
    ups, pa ni jedan nas ne voli.
    i sta cemo onda?
    ja navijam za miki mausa.
    ... ako nam dođe onaj koji nas voli? Aha, ovo je sarkazam...

Aktivan član Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano Re: Buš vs. Keri

Citat Original postavio Pobunjenik
    Citat Original postavio gigule
    Не бих гласао, јер иза оба кандидата стоје ИСТИ људи. Не треба ни заборавити да су обојица чланови истог тајног друштва - "Мртвачка глава".

Грдно се ватају они који мисле да председник Сједињених Држава креира спољну политику те земље. Најбитнији фактор овде јесте Савет за међународне односе (CFR), који поставља начелне смернице, а председници су ту да извршавају њихова наређења.

Наравно, под условом да су њихови чланови. Ако нису, ту су друге утицајне организације типа масонерија, Билдерберг група, и сл.

У сваком случају, избори у Сједињеним Државама представљају један велики ЦИРКУС!!!!
    Tacno prijatelju.

Ko god dodje na vlast u Americi, oni istu spoljnu
    politiku vode. Kod njih su predsednici samo figure, dok se glavna politika vodi iza kulisa.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano

Ja bih za Kerija...da se ja tu nesto pitam...
    A vidite ovo...

www.serbsforbush.com

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano

Pa kazu da su Albanci ulozili milione dolara u Kerijevu kampanju i da im je ovaj obecao nezavisnost Kosova.Onda su se umesali Grci i rekli da ce glasati za Busa.

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Jeste li videli ovaj flash movie (3.62 MB) ? U njemu "Bush" i "Kerry" pevaju poznatu američku folk pesmu "This land is your land" sa izmenjenim tekstom (koju je originalno pevao Woody Guthrie), na parodičan način (ismejavaju jedan drugog)... Jako smešan filmić , ali sve što u njemu kažu jedan o drugom je sušta istina... Pogledajte, nasmejaće vas sigurno!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio d1
    Citat Original postavio Кулиража
    Eto sta su ti Srbi, nije im dosta domaceg fudbala pa bi da gledaju i strani...
    To su dve razlicite stvari.

@gigule
    Ma sta zavisi? Nema nama pomoci koji god da dodje/ostane. Oces reci mozda da nas Keri voli, a Bus ne?
    Dok je bio Klinton, sigurno si mislio ako dodje Bus da ce biti bolje...zaboravi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Oni su potpuno isti. Pre izbora, Bus se obecao da ce povuci americke vojske iz Iraka, a evo pogledaj, nista nije ucinio do sada.
    Kad se desi, to bi bilo CUDO. :shock:

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Istina je ne zavisi puno ali postoje ipak neke barem minimalne razlike...Eto barem da im Balkan nije prioritet da nas ostave na miru...

I molim sve da me ne smatraju za totalog retrada pa pominju nekakvu ljubav...kao šta mislim da li onaj više voli Srbe od ovog...
    Baš bezveze...

I ja sam do sada smatrala da je Keri bolji kandidat ali čuh da su Srbi u dijaspori za Buša...hm hm...
    Albanci su skupili nešto love za Kerijevu kampanju ili nešto tako,a?
    A i pominju se Kerijevi saradnici u slučaju pobede...neki ljudi koji nama nisu u lepoj uspomeni.

I još nešto,ovaj podforum se slobodno može preformulisati u Srpska politika jer bilo šta što nema veze sa istom smatra se nepotrenim,beskorisnim bla bla bla...
    Na jednom drugom forumu postoje veoma zanimljive i ozbiljne diskusije ljudi na razne političke teme a mnoge nisu vezane za tu zemlju...pa tako npr.i samo Kosovo.Zanimljiva viđenja,iznenenadili bi ste se...I niko ali niko mi nije prigovorio da je tema nepotrebna jer imaju oni dosta sr...kod kuće...

Okrenite se malo oko sebe ljudi...
    Pozz

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Iako sam uvijek nekako navijala za demokrate, a i Keri zaista izgleda i elokventniji i sposobniji, ovaj put proizilazi da je ipak Bus, onakav kakav je , manje zlo od Kerija...
    Albanci su prikupili 510.000 dolara za Kerijevu kampanju, sto kao sto se istice i u Izvjestaju londonskog Instituta za istrazivanje rata i mira, predstavlja znacajnu cifru s obzirom da albanska zajednica u SAD broji 500.000 ljudi, a i daleko je vise nego sto je prikupio srpski lobi...
    General Vesli Klark i Ricard Holbruk koji bi, najvjerovatnije, dobili visoke polozaje u Kerijevoj administraciji, govorili su na skupovima americkih Albanaca koji su odrzani radi prikupljanja sredstava... Obojica su obecala da bi administracija Kerija i Edvardsa igrala aktivniju ulogu u odrdjivanju buducnosti Kosova, a na Kerijevom predizbornom sajtu stoji da on smatra da "status Kosova treba da bude odlucen sto prije" i da "narod Kosova treba da bude u mogucnosti da odredi svoju buducnost"...
    Vec odavno se suska da Kerija podrzava, ne samo albanski lobi, nego i da ga finansira islamski svijet...
    Zbog svega, i americki Srbi koji tradicionalno podrzavaju demokrate, ovaj put su se okrenuli Busu...
    S druge strane, buduci da predstavljaju znacajno biracko tijelo u nekoliko drzava kljucnih za izbore i ne cudi sto je Keri poslao sva ona pisma americkim Srbima... Samo, nije propustio da isto tako pise i Albancima...
    A, koliko sve ovo nema veze sa Srbima i Srbijom, svjedoce i izjave brojnih analiticara da konacan status Kosova, u velikoj mjeri zavisi od ishoda predsjednickih izbora u SAD...
    Ili kao sto jedan od njih kaze:"Kosmet je opet moneta za potkusurivanje izmedju Zapada i islamskog svijeta"...

Primećen član Pobunjenik (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Појединци се "убише" покушавајући да нам представе тобожње разлике између Републиканаца и Демократа у Америци. Нажалост, разлика између њих НЕМА. То је потврдио нама добро познати Џорџ Сорос, такозвани добротвор, а заправо велики шпекулант и финансијер појединих организација у Србији и другим "транзиционим" земљама. У својој књизи "О глобализацији", господин Сорос каже:

"Очигледно је да је глобализација деловала на Сједињене Државе као чаролија; за њу се залажу обе партије, иако се њихове стратегије разликују у некима детаљима."

Другим речима, обе странке имају ИСТИ ЦИЉ, а разлика се огледа у начину његовог остваривања.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio Pobunjenik
    Другим речима, обе странке имају ИСТИ ЦИЉ, а разлика се огледа у начину његовог остваривања.
    Pa kod nas se i Demokrate i Radikali zalazu za clanstvo u EU...
    pa se ipak "malko" razlikuju...

Ističe se
    Učlanjen
    19.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Ko se i malo razume u politiku,zna ce da je nama srbima jedina nada.....da Bush pobedi(inace demokrati ce nas opet bombardovati)...i takodje mislim da ce Bush pobediti 100%.....Svi Americki presrednici koji su vodili rat.....bili su opet izabrani....(sto znaci....da nije narod taj koji bira)....
    U kladionici kvota na Busha 1,5....uzimam kao fix

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kery je obecao da ce najniza nadnica za 1 sat biti 7 umesto Bushovih 5,15$ (doktori npr. imaju 300$). Ne sumnjam u pobedu Kerry-a ako Bush ostane na 5,15$.

Početnik
    Učlanjen
    15.10.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano КУРТА И МУРТА

ШТО СЕ ТИЧЕ ТЗВ. АМЕРИЧКЕ ДЕМОКРАТИЈЕ ТУ СЕ ЂЕТИЋИ МОЈИ РАДИ О СТВАРНОЈ ДВОПАРТИЈСКОЈ ДИКТАТУРИ. ДАЛ ЋЕ ДА ПОБЕДИ КУРТА ИЛИ МУРТА НИЈЕ БИТНО. НАШ НАРОД КАЖЕ: ИСТО СР...Е, ДРУГО ПАКОВАЊЕ. И ЈЕДНИ И ДРУГИ СПРОВОДЕ АМЕРИЧКИ ГЛОБАЛНИ ИМПЕРИЈАЛИЗАМ ТАКО ДА ЧИКА ЛАДЕН ТРЕБА ДА ЛАДИ И ЈЕДНЕ И ДРУГЕ.
    ЗНАТЕ ОНУ ПЕСМИЦУ:

"ГОРИ ЊУЈОРК ПЕТАРДОМ СЕ РУШИ
    КРАЈИШНИЦИ ВРАЋАЈМО СЕ КУЋИ!"

Ističe se
    Učlanjen
    19.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Citat Original postavio begunac
    Ko se i malo razume u politiku,zna ce da je nama srbima jedina nada.....da Bush pobedi(inace demokrati ce nas opet bombardovati)...i takodje mislim da ce Bush pobediti 100%.....Svi Americki presrednici koji su vodili rat.....bili su opet izabrani....(sto znaci....da nije narod taj koji bira)....
    U kladionici kvota na Busha 1,5....uzimam kao fix
    hm...sta rekoh....Bank...

Iskusan chokolada (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Cula sam danas od nekoga da Bush vodi.

Ističe se