Da li je paradajz turizam zaista odmor?

A sta je po tebi kulturiska,a sta paradajz turizam?

Paradajz turizam je kad na necemu sto bi trebalo da predstavlja odmor radis sve isto sto i kod kuce.
Ujutru ides po leba, cvaris se pored ringle, vuces na plazu sendvice, klipsas po 5km peske u diskont da kupis pastetu 0,3 evra jeftinije...
Kulturiska se uplati aranzman bar dva obroka u pansionu (ne mora hotel) i tako to...
Ustanes u jutro, ceka te dorucak serviran, plaza, neki sokic u baru pored plaze...Rucak, odmor, uvece vecera u restoranu...
kapish?
 
То је само ствар онога шта ко жели од мора, или летовања уопште.
Ако неко воли да сваке године иде на море по неколико недеља, а не мое да буде у хотелу, онда је ту акценат на дужини боравка, а не на собној услузи.
Но, има људи који не воле хотеле, зашто би свако ко не иде у хотел био парадајз туриста? :dontunderstand:
 
Da li ste za ili protiv paradajz turizma?
Da li je bolje ici na odmor na tri godine kulturishka ili svake godine u paradajz varijanti?

Paaaa...ja sam protiv, uh do bola sam protiv kada mogu da platim, onda volim sebi da ugodim...:lol:...

Medjutim, kada covek ne moze da plati ili ima drugacije prioritete u nekom periodu onda je dobra solucija...sta ces...:aha:
 
Da li ste za ili protiv paradajz turizma?
Da li je bolje ici na odmor na tri godine kulturishka ili svake godine u paradajz varijanti?

Ukoliko mislis generalno na ljude koji nemaju novca da idu drugacije vec u kuce prijatelja ili u neke jeftine apartmane pri cemu nose svoju hranu,tamo kuvaju,ne trose bas mnogo novca,mislim da je bolje da idu bilo kako nego nikako.
Onaj ko ne moze da plati avionski prevoz i hotel u Antaliji,to nece moci ni za 3 godine jer ti ljudi u principu ne stede,oni se snadju kako tako i odu na more.

A inace jako je veliko pitanje sta je to kulturiska letovanje....Neko mnogo voli da kampuje,tamo sprema klopu i spava u satoru iako ima platu nekoliko hiljada evra vise uziva tako nego u hotelu sa 5 zvezdica.
Postoji i kategorija ljudi koji svet obilaze sa rancem na ledjima,smestaju se po jeftinim hostelima i tako lutaju po mesec dana zemljama Evrope ili Azije..
Dosta je diskutabilno sta je po tebi kulturiska .
 
Paradajz turizam je kad na necemu sto bi trebalo da predstavlja odmor radis sve isto sto i kod kuce.
Ujutru ides po leba, cvaris se pored ringle, vuces na plazu sendvice, klipsas po 5km peske u diskont da kupis pastetu 0,3 evra jeftinije...
Kulturiska se uplati aranzman bar dva obroka u pansionu (ne mora hotel) i tako to...
Ustanes u jutro, ceka te dorucak serviran, plaza, neki sokic u baru pored plaze...Rucak, odmor, uvece vecera u restoranu...
kapish?
Kod mene prva varijanta nikako. Bolja je naravno druga varijanta, ali realno je nesto izmedju.
 
Da li ste za ili protiv paradajz turizma?
Da li je bolje ici na odmor na tri godine kulturishka ili svake godine u paradajz varijanti?

Pa to ti je zato sto kad je to more u pitanju dobar deo stanovnistva posebno onaj zenski deo......pre bi crkao nego da kad se vrati sa odmora da kaze da nije bio/la na moru.
Uvek sam za varijantu da odes kao covek na more pa makar svaku drugu-trecu godinu.
 
Ја сам ипак за варијанту... СВАКЕ године! Није нам море ту испред носа па да кажемо... нећемо данас да се купамо, ићи ћемо неки други дан! Онај који иде сваке треће године видеће море 3 пута за 10 година, а онај други "нечовек" 10 пута, а године које се пропусте и нарочито оне које ускратите својој деци, никад се неће вратити! И не ради се ту уопште о никаквом "парадајз туризму", многи људи целе године црнче како би ипак, и поред свих других обавеза и трошкова, обезбедили својој деци бар какво такво летовање. Што неко рече, и они који имају новаца одлучују се некад и за оне најскромније варијанте летовања, не зато што су циције, већ зато што тако једноставно воле.
 
Ја сам ипак за варијанту... СВАКЕ године! Није нам море ту испред носа па да кажемо... нећемо данас да се купамо, ићи ћемо неки други дан! Онај који иде сваке треће године видеће море 3 пута за 10 година, а онај други "нечовек" 10 пута, а године које се пропусте и нарочито оне које ускратите својој деци, никад се неће вратити! И не ради се ту уопште о никаквом "парадајз туризму", многи људи целе године црнче како би ипак, и поред свих других обавеза и трошкова, обезбедили својој деци бар какво такво летовање. Што неко рече, и они који имају новаца одлучују се некад и за оне најскромније варијанте летовања, не зато што су циције, већ зато што тако једноставно воле.

Pa sta ako ce videti 3 puta?? Jaka stvar.
 
Моја су деца годинама проводила по два - три месеца на мору, и ја мислим да је то много значајније него да су видели море 3 пута за све ове године..
Није то био парадајз туризам, али свакако им јесте кувано тамо, па шта?
Били су и по хотелима, углавном на зимовању, али више волимо да сами решавамо кад ћемо устати, кад јести.. а у хотелу то баш није лако.
Ух, сад сам лупила, али се дешавало да нису гладни у време оброка, а онда после јесу, па и поред плаћеног пансиона идемо у ресторан. Е, некад се има за такву варијанту, а некад не...
Уосталом, ја баш и нисам неки типичан пример, више волим камповање на Тамишу... :heart:
 
Ја сам ипак за варијанту... СВАКЕ године! Није нам море ту испред носа па да кажемо... нећемо данас да се купамо, ићи ћемо неки други дан! Онај који иде сваке треће године видеће море 3 пута за 10 година, а онај други "нечовек" 10 пута, а године које се пропусте и нарочито оне које ускратите својој деци, никад се неће вратити! И не ради се ту уопште о никаквом "парадајз туризму", многи људи целе године црнче како би ипак, и поред свих других обавеза и трошкова, обезбедили својој деци бар какво такво летовање. Што неко рече, и они који имају новаца одлучују се некад и за оне најскромније варијанте летовања, не зато што су циције, већ зато што тако једноставно воле.

Niko nije covek ili necovek ako sebi ne moze da priusti bolje letovanje. Svi bi mi naravo hteli all inkluzivu, a nekome je i ta stednja tokom cele godine, da bi deci priustio kakvo takvo letovanje-mnogo. Lepo receno!

Za mene su stipse kojima je besmisleno placati pastetu 2e naprimer, pa je iz tog razloga vuku iz srb, jer je kod nas 40din. Onaj ko je primitivan, a ima i vuce sve iz srp je prava susa od paradajz turiste :) ko ne ume sa ukusom da letuje.
A onaj ko nema, nije on kriv :(
 
Velika je razlika kad se ide sa decom na more u odnosu na odlazak bez dece. Evo kad idem sa detetom sta ponesem iz Srbije kad krenem.

1. Gotova jela - posto ipak za dete morate imati spremno da pojede nesto kasikom pogotovo kad idete u nepoznato mesto. Pa kad jede ono jescemo ih i nas dvoje, a i ne mora da se kuva vec ih samo podgrejes onako u konzervi.
2. Supe iz kesice - posto ne znam kakve su u Grckoj i koje da kupim i da li ce dete hteti da ih jede pa mi je lakse da ih ponesem.
3. Sokici mali u tetrapaku - prosle godine sam tek pred kraj nasao neki bistri sok da kupim, a ovaj moj sin ne voli sok od pomorandze.
4. Cajna kobasica, neka pasteta ili mesni narezak - nek se nadje zlu ne trebalo
5. Kiflice za usput
6. Cigarete - mnogo su jeftinije kod nas
7. Negro bombone - vecu kolicinu za put i tamo i nazad posto takvih nema u Grckoj

Da idemo zena i ja sami poneo bih ovo po rednim brojem 5, 6 i 7

E pa sad ako je to paradajz turizam onda sam ja paradajz turista.

I po meni je kad imas dete bolje ici svake godine negde na letovanje nego ici svake trece godine, a i kad nemas dete opet se treba bar na 10 dana godisnje skloniti od gradske guzve samo sto onda ne bi isao na more vec u planinu (recimo dok nismo imali dete isli smo na Taru i Vlasinu)
 
Jezim se od parajz turizma i ne volim ni da sretnem paradajz turiste. Podrzavam oduzimanje hrane na ulascima u drugu drzavu!
Ne razumem kako ljudi ne mogu decu da hrane u hotelu i kako je to mucenje, u svim hotelima kada vide bebu ili malo dete u toku obroka te po 300X pitaju treba li nesto, odkuvavaju flasice i cine gomilu sitnih usluga, vise mislim da je mucenje, ma ne mogu ni da spominjem,....
U svakom slucaju bolje i jednom u deset godina, nego vise sramotiti i brukati nasu zemlju!
 
Jezim se od parajz turizma i ne volim ni da sretnem paradajz turiste. Podrzavam oduzimanje hrane na ulascima u drugu drzavu!
Ne razumem kako ljudi ne mogu decu da hrane u hotelu i kako je to mucenje, u svim hotelima kada vide bebu ili malo dete u toku obroka te po 300X pitaju treba li nesto, odkuvavaju flasice i cine gomilu sitnih usluga, vise mislim da je mucenje, ma ne mogu ni da spominjem,....
U svakom slucaju bolje i jednom u deset godina, nego vise sramotiti i brukati nasu zemlju!

Mislim stvarno, ali stvarno :per:
 
Jezim se od parajz turizma i ne volim ni da sretnem paradajz turiste. Podrzavam oduzimanje hrane na ulascima u drugu drzavu!
Ne razumem kako ljudi ne mogu decu da hrane u hotelu i kako je to mucenje, u svim hotelima kada vide bebu ili malo dete u toku obroka te po 300X pitaju treba li nesto, odkuvavaju flasice i cine gomilu sitnih usluga, vise mislim da je mucenje, ma ne mogu ni da spominjem,....
U svakom slucaju bolje i jednom u deset godina, nego vise sramotiti i brukati nasu zemlju!

a ti si upravo obrukala i sebe i nasu zemlju :mrgreen:
 

Back
Top