Da li je paradajz turizam zaista odmor?

odmor na kakav idemo je ono što nama odgovara, sad pričam o moru
znači nema obilazaka muzeja, samo plaža, more i kafane

i to je za mene odmor
da ne moram da odlazim sa plaže u podne da kuvam, perem sudove i razmišljm ko če šta da jede
Dovoljno su veliki da znaju da otvore jelovnik i odaberu ono šta hoće
dok su bili mali, birala im ja:mrgreen::mrgreen:

nama odgovara da u 7 budemo na plaži a da se u hotel vraćamo u 8 uveče
u međuvremenu tu se kafići na plaži gde smo za vreme najjačeg sunca, kafane gde ručamo i sl. Uveče opet u grad na večeru....više volimo sami da biramo kafane i meni no klasičan hotelski koji nas uz to vremenski vezuje...

mnogo mi je lepše da čitam nešto u podne u kafiću uz piće ili ispod suncobrana , u Bugarskoj no da spremam prženije po Grčkoj

deca su zadovoljna što mogu da idu u akva park, na raznorazne vodene tobogane, tramboline i sl...da dobiju mnogo više no što bi recimo u Grčkoj.


evo sad smo imali priliku da za 1000 evra otprilike idemo u Egipat, all inclusive , ali džabe, plašim se letenja....tako da ćemo i ove godine samo tamo gde možemo kolima.Iskreno mi je žao što kao stvari stoje zbog tog straha nikada nećemo ni ići u Tunis, Egipat, Maltu, Španiju na letovanje.

Ali od onog nama dostupnog (mislim odlazak kolima a da put ne traje večnost) između paradajz varijante Grčke i hotelske varijante Bugarske za potpuno iste pare uvek biram ovo drugo.


tako je na moru.

na zimovanja ne idemo.

a svake godine idemo na par dana na Ohrid (takođe varijanta da ništa ne secam i sprema, znači kafanski turizam) i tada vasceli dan provodimo u obilascima crkava i uživamo u svakoj sekundi
 
donamileva to je i moja verzija turizma.

ako ostalih 355 dana u godini ljudi moraju da kuvaju spremaju ciste , makar mogu tih 10-12 dana da se opuste i da plate da drugi to odradjuju za njih :mrgreen:

Upravo tako, a potpuno mi je svejedno da je u pitanju hotel ili pak app+restorani.

A što se tiče "relax" i "izletničke" varijante,baš nedavno smo mm i ja pričali u fazonu šta bi bilo kad bi bilo,ili ti,da imamo dovoljno godišnjeg odmora i naravno dovoljno para;)
Prvo bi otišli solo bez klinaca na tu izletničku varijantu gde bismo izabrali neku lokaciju pogodnu za tu vrstu turizma.Znači,po ceo dan bi zujkali i obilazili sve što nam se učini interesantnim i klopali gde se zadesimo.A posle tog "izletničkog",vrlo rado bi sa klincima otišla pod neko "zlatno zvono" u Antalijskoj regiji gde bi bio "relax" u pravom smislu te reči i sve na dohvat ruke bez mnogo cimanja.ALI,s obzirom da je realnost nešto drugo,obično smuljamo neku kombinovanu varijantu da svi budu sretni i zadovoljni.
 
e zato neki idu u te all inclusive hotele . muka im je da 12 dana zive na hamburgerima girosima pastetama virslama i picama , vec vole ono znas , tradicionalno , dorucak, uzina, rucak, uzina, vecera , ogroman izbor raznih jela pica i slicno :)

Da da tako redovno i svaki obrok imam...imala bih i 140kg, ne smatraju dzabe nas za najnezdraviju naciju...jednu od!

Sve moze samo suhomesnto ne! Jedan obrok giros snogu, drugi restoran i super nam je!
 
То је само ствар онога шта ко жели од мора, или летовања уопште.
Ако неко воли да сваке године иде на море по неколико недеља, а не мое да буде у хотелу, онда је ту акценат на дужини боравка, а не на собној услузи.
Но, има људи који не воле хотеле, зашто би свако ко не иде у хотел био парадајз туриста? :dontunderstand:

Ispada da je paradajz-turista i onaj ko voli da unajmi apartman ili bungalov, meni je
to smešno, hrana u hotelima je i onako svakakva a ako neko namerava da uživa
i u domaćoj hrani i u svome letovanju onda je sam svoj majstor neupitna varijanta
letovanja.
 
donamileva to je i moja verzija turizma.

ako ostalih 355 dana u godini ljudi moraju da kuvaju spremaju ciste , makar mogu tih 10-12 dana da se opuste i da plate da drugi to odradjuju za njih :mrgreen:

To nije nikakav konfor, svih 365 dana u godini moraš da dišeš i niko to ne radi umesto tebe sem toga leti se i onako ne pripremaju neki obilni i zahtevni obroci da se
čovek ne bi mogao kraće vreme posvetiti pripremi hrane
 
Mislim da je rasprava na ovu temu bez veze zato sto su ukusi razliciti meni na primer odgovara da odem u neki hotel npr. u Turskoj sa all inclusive uslugom i da tih 15 dana odmora uzivam i da se bas odmaram posto u Beogradu dovoljno izlazim i ne treba mi to i na moru dok imam neke prijatelje koji bi to sebi mogli da priuste ali im se to ne dopada i idu na neku drugu varijantu svako ima svoje vidjenje odmora, a i nema svako novca da uplati hotel sa 5* pa ide kako moze bolje ista nego nista pogotovo ako ima malu decu.
 
Kulturiska se uplati aranzman bar dva obroka u pansionu (ne mora hotel) i tako to...
Ustanes u jutro, ceka te dorucak serviran, plaza, neki sokic u baru pored plaze...Rucak, odmor, uvece vecera u restoranu...
kapish?
.. jebga .. tu gde ja idem nema vege restorana .. ni hotela s vege hranom ..
(.. a i da ima .. ne jedem ništa spremano na termički obrađenim msnoćama .. niti bilo šta slano .. niti bilo šta s belim brašnom .. niti bilo šta s veštačkim aditivima ..

.. imaš da mi preporučiš neki dobar hotel ..? )
 
Bio sam i u toj fazi besparice i uplatio pun pansion u Budvi- 5 dana, avionski prevoz.
U hotelu Aleksandar .

Znači kulturiška je letovanje u prestonici turizma...ccc...all inclusive...voda struja... da sam juče umro ne bih znao na šta se u turizmu odnosi reč kulturiška.

Onda sam ja pre dve godine kulturiška letovao u Budvi a da toga nisam ni bio svestan.Hvala što si me prosvetlio.
 
Poslednja izmena:
Nema kulturiška u Budvi! Ja sam tamo letovala poslednje tri godine.Razlog: imala sam besplatan smeštaj pa smo ostajali po 20 dana, a to nije za bacanje naročito kad imaš malu decu. U Budvi se ne kupaš jer ***** plivaju po vodi. Da baš tako! Prvi dan smo stigli i pošto je već bilo 5 sati ajde da se klinci samo bucnu u vodu prvi dan. Stižemo na plažu klinci u vodi muž i ja ih gledamo a pored nas klinka govori majci da joj se kaki. Ta majka skida detetu gačice diže je na samom rubu mora i dete kaki! Kad je dete završilo šutnula je ***** u more i nastavila da se sunča. Ja istog momenta vadim decu iz vode i naglas komentarišem bezobrazluk ali ona se ne nalazi u toj priči. Mi smo svako jutro išli na plažu Trsteno pored Jaza. Voda bistra ko na Havajima. Više je za mlade ali može i za porodice jer je pesak i plitka je voda 50-tak metara. Nočni život u Budvi je sve samo ne kulturiška. Jedino vredi Stari grad obici i to je sve:(
 
mi se upravo vratili s planine...Durmitora...
zbog obaveza smo isli krace, al ok...
nismo vukli u torbama ni hranu, ni pice, ni cigarete...
nismo ni sami spremali klopu...mada, jesmo tu i tamo skuvali kavu...
doruckovali smo u sumi, kraj jezera...
ono sto kupimo u lokalnom ducanu, a rucali i vecerali po lokalnim kafanicama...
bili u privatnom smjestaju...cijene su, generalno, pristupacne...
bilo nam fino...
u avgustu cemo mozda malo u MA, ako uspijemo uhvatiti tjedan dana
slobodno i nekog da nam pricuva...zvijeri...
al to nije turizam....meni to kutja i tako...

iskreno, kad bih morala vuci sa sobom namirnice pa jos i kuvati...
+ paziti na svaki dinar....radije bih ostala kuci da se...domorim
nego se tako...umarala, al jbga...rece neko kad imas klince...onda
drukcije rezoniras...istina
npr. nasi drugari nose brdo stvari...samo za klinku
te nece ovaj sok, ovu kasicu, te sta ako ne bude ovog, onog...to valjda tako mora... : )))
 

Back
Top