Propusti profesora

Morena_007

Aktivan član
Poruka
1.585
Da vas čujem. :zper:

Pod propustom se podrazumeva:
- ona situacija kada vas profesor ošteti i nepravedno oceni;
- kada vi profesora zeznete (da ne kažem namagarčite) oko ocene
- kada zajedno sa drugom uradite kotrolni, a oboje dobijete različite ocene
- kada profesor povlađuje učenicima čiji su roditelji imućni, a sa vama se po propisu ophodi
- kada profesor povisi ocenu učenicima koji su se žalili na istu, a vaša ocena ostane ista jer niste ''povisili intezitet svoga glasa''
- kada profesor kaže nešto što ne bi trebalo shodno njegovom položaju i obrazovanju
- kada profesor istoleriše i ne odreagaje ne pravi način kada je u pitanju pogrešno ponašanje učenika
... i slično ...

Dakle, ne moraju se propusti profesora vezivati samo za ocenjivanje.

I molim vas, nemojte one komentare tipa: ,,Njihov propust je što postoje!'' :lol: i druge.
 
Poslednja izmena:
kada kolegenica koja sve uči napamet (pri tom i neke logične stvari koje ako ne shvatiš ne znaš ih)
a profa kod koga odgovara traži čistu logiku u odgovorima
i da joj višu ocenu jer je gdjica u vrlo lepom 'tesnom' izdanju, a nema veze što ne zna ništa da poveže,
i pri tom je u vrlo lepim 'prisnim' odnosima sa profom.
samo što mu se za vreme ispita ne popne na onu stvar.
te profesore a ovo, a ono, pa kako vi, pa oni, pa ovako onako.... boles'.

izvinjavam se na ovim užasnim rečima ali u pitanju je osoba za koju nikad ne bih
ni pomislila da može da se tako ponaša, pa sam se neprijatno iznenadila

tako da, ako kod takve treba sutra da odem da mi pomogne...
veliki je onda to propust...
dobiti diplomu na takav način.
da je matematičarka ili neki drugi fax u pitanju koji nece da ima direktne veze
sa zdravljem ljudi, ali ovako...
lepo reče profa jedan: upiši medicinu bar da znaš kod koga da ne ideš da se lečiš....
žalosno.
 
kada kolegenica koja sve uči napamet (pri tom i neke logične stvari koje ako ne shvatiš ne znaš ih)
a profa kod koga odgovara traži čistu logiku u odgovorima
i da joj višu ocenu jer je gdjica u vrlo lepom 'tesnom' izdanju, a nema veze što ne zna ništa da poveže,
i pri tom je u vrlo lepim 'prisnim' odnosima sa profom.
samo što mu se za vreme ispita ne popne na onu stvar.
te profesore a ovo, a ono, pa kako vi, pa oni, pa ovako onako.... boles'.
izvinjavam se na ovim užasnim rečima ali u pitanju je osoba za koju nikad ne bih
ni pomislila da može da se tako ponaša, pa sam se neprijatno iznenadila

:confused: Bože, zar toga ima? :sad2:

tako da, ako kod takve treba sutra da odem da mi pomogne...
veliki je onda to propust...
dobiti diplomu na takav način.
da je matematičarka ili neki drugi fax u pitanju koji nece da ima direktne veze
sa zdravljem ljudi, ali ovako...
lepo reče profa jedan: upiši medicinu bar da znaš kod koga da ne ideš da se lečiš....
žalosno.

Užas. To je ono ,,bitna je samo diploma'', a to kako ćeš doći do nje - nije važno.
... nemam reči ... sve više i više iščezavaju pravile ljudske vrednosti. :neutral:
 
ma ne pitaj, svakim danom sve bolje i bolje pričice....
mislim, realno uvek je toga bilo i biće
nego me iznenadila baš 'prijatno' ta kolegenica sa stomatologije
jer sam sa njom išla u srednju, doduše ne u isto odeljenje.

pa kad sam videla na šta je dobila ocenu (i to prilično visoku),
zgranula sam se. još i na foru, profa pita još neke studente
a ona ga zamajava i zapitkuje kao a ovde jel treba nešto da se upiše...?
onda se on ubaci i kaže joj 'kolegenice možete li da mi donesete iz moje kancelarije...'
i lepo je odprati pogledom dok je izlazila,
pa tako nekoliko puta,
pa je rešio da nam objasni neke stvari tako što je crtao nešto
a ona odmah: a profesore da sednem ja pored vas,
nisam ponela naočare ne vidim dobro....(ustvari i ne nosi naočare...:roll:)
 
Da vas čujem. :zper:

Pod propustom se podrazumeva:
- ona situacija kada vas profesor ošteti i nepravedno oceni;
- kada vi profesora zeznete (da ne kažem namagarčite) oko ocene
- kada zajedno sa drugom uradite kotrolni, a oboje dobijete različite ocene
- kada profesor povlađuje učenicima čiji su roditelji imućni, a sa vama se po propisu ophodi
- kada profesor povisi ocenu učenicima koji su se žalili na istu, a vaša ocena ostane ista jer niste ''povisili intezitet svoga glasa''
- kada profesor kaže nešto što ne bi trebalo shodno njegovom položaju i obrazovanju
- kada profesor istoleriše i ne odreagaje ne pravi način kada je u pitanju pogrešno ponašanje učenika
... i slično ...

Dakle, ne moraju se propusti profesora vezivati samo za ocenjivanje.

I molim vas, nemojte one komentare tipa: ,,Njihov propust je što postoje!'' :lol: i druge.

:think: hmm.. mislila si da napišemo spisak ne-fer situacija tokom nastave?

Nisam siguran da su sve ove stvari "propusti" a evo zašto:

-propust mislim da je kada neko nije svestan da je ono što radi nepravilno. Nije propust kada namerno želi da radi nepravilno, i nije propust kada je neko primoran/ucenjen da radi nepravilno iako zna da to ne treba

-pritisak od strane drugih nastavnika i pepsi službe može da bude ogroman, a dok ne pukneš dešavaju ti se razne naizgled nerealne situacije. Tu mislim na zahteve da poništiš? male ocene koje su dobila "dobra deca" (čitaj budući poklonjeni vukovci) itd. Tu verovatno spada i ucenjivanje da pustiš decu iz druge škole da prepisuju na prijemnom (ali u toj situaciji se nisam našao).

-ima nastavnika koji su skotovi pa sebi svašta dopuštaju i ima isto tako i đaka koji su skotovi pa sebi svašta dopuštaju. To ne mogu da nazovem "propust" nego nedostatak profesionalizma i sportskog duha u "igri škole". Ja na školski čas gledam kao na mešavinu epizode TV serije (deo sa predavanjem) i sportske utakmice (deo sa ocenjivanjem). Bilo bi lepo kada bi postojao uspešan mehanizam kažnjavanja gorenavedenih neprofesionalnih igrača.

-po meni se namagarčivanje nastavnika u vezi sa ocenom najčešće javlja jer je nastavnik smoren samom pomisli da će ove nedelje ponovo morati da oceni desetak odeljenja, pa gleda da to nekako smandrlja i otalja. Načini varanja koje su moji đaci pokušali da izvedu pri ocenjivanju su često bili krajnje naivni i providni, početnički. Mene bi u moje vreme bilo sramota da pokušam da varam na taj način jer nastavnici ipak nisu bili toliko glupi. Činjenica da su deca bila šokirana kada su provaljena svedoči da njihovi ostali nastavnici ne reaguju na iste te stvari, dakle ili su niskog IQ, ili su zombiji (što bude od uzimanja mnogo lekova za smirenje da bi mogli da proguraju dan sa 6-7 odeljenja malih Bart Simpsona), ili ne umeju da ocenjuju?! ili ih namerno puštaju da rade šta hoće.

-dva teoretski ista kontrolna nisu uvek dva ista kontrolna, jer onaj koji slabije zna često ne ume da speluje ključne reči kako treba, tako da mu se nešto ne prizna. Naravno u većini slučajeva u pitanju je ipak neprofesionalni nastavnik koji smanjuje ocene deci koju ne voli. Međutim, može da se desi da deo ocene budu poeni za rad na času (tj. ocena nije ocena samo sa tog kontrolnog nego ocena za celu oblast), u kom slučaju je opravdano da onaj koji je negde dobio plus za rad na času dobije veću ocenu. To ipak đacima treba unapred da bude rečeno, tj. ja sam im uvek govorio i nikada se nisu posle bunili.
 
:think: hmm.. mislila si da napišemo spisak ne-fer situacija tokom nastave?

Nisam siguran da su sve ove stvari "propusti" a evo zašto:

-propust mislim da je kada neko nije svestan da je ono što radi nepravilno. Nije propust kada namerno želi da radi nepravilno, i nije propust kada je neko primoran/ucenjen da radi nepravilno iako zna da to ne treba

-pritisak od strane drugih nastavnika i pepsi službe može da bude ogroman, a dok ne pukneš dešavaju ti se razne naizgled nerealne situacije. Tu mislim na zahteve da poništiš? male ocene koje su dobila "dobra deca" (čitaj budući poklonjeni vukovci) itd. Tu verovatno spada i ucenjivanje da pustiš decu iz druge škole da prepisuju na prijemnom (ali u toj situaciji se nisam našao).

-ima nastavnika koji su skotovi pa sebi svašta dopuštaju i ima isto tako i đaka koji su skotovi pa sebi svašta dopuštaju. To ne mogu da nazovem "propust" nego nedostatak profesionalizma i sportskog duha u "igri škole". Ja na školski čas gledam kao na mešavinu epizode TV serije (deo sa predavanjem) i sportske utakmice (deo sa ocenjivanjem). Bilo bi lepo kada bi postojao uspešan mehanizam kažnjavanja gorenavedenih neprofesionalnih igrača.

-po meni se namagarčivanje nastavnika u vezi sa ocenom najčešće javlja jer je nastavnik smoren samom pomisli da će ove nedelje ponovo morati da oceni desetak odeljenja, pa gleda da to nekako smandrlja i otalja. Načini varanja koje su moji đaci pokušali da izvedu pri ocenjivanju su često bili krajnje naivni i providni, početnički. Mene bi u moje vreme bilo sramota da pokušam da varam na taj način jer nastavnici ipak nisu bili toliko glupi. Činjenica da su deca bila šokirana kada su provaljena svedoči da njihovi ostali nastavnici ne reaguju na iste te stvari, dakle ili su niskog IQ, ili su zombiji (što bude od uzimanja mnogo lekova za smirenje da bi mogli da proguraju dan sa 6-7 odeljenja malih Bart Simpsona), ili ne umeju da ocenjuju?! ili ih namerno puštaju da rade šta hoće.

-dva teoretski ista kontrolna nisu uvek dva ista kontrolna, jer onaj koji slabije zna često ne ume da speluje ključne reči kako treba, tako da mu se nešto ne prizna. Naravno u većini slučajeva u pitanju je ipak neprofesionalni nastavnik koji smanjuje ocene deci koju ne voli. Međutim, može da se desi da deo ocene budu poeni za rad na času (tj. ocena nije ocena samo sa tog kontrolnog nego ocena za celu oblast), u kom slučaju je opravdano da onaj koji je negde dobio plus za rad na času dobije veću ocenu. To ipak đacima treba unapred da bude rečeno, tj. ja sam im uvek govorio i nikada se nisu posle bunili.

boldovano je u najvećem broju slučajeva tačno.
a ovo za kontrolni, mislim da je bar fer napomenuti da je povezano i sa radom na času,
mada valjda za to služi zaključna ocena?
sabira se sa usmenim, pismenim i srednja ocena je zaključna.

imala sam slučajeve u školi gde ako recimo iz fizike svi dobijemo loše ocene, on će da nam prizna kontrolni i upiše, a ako su bolje što se jednom desilo jer smo uspeli da prepišemo a da ne primeti, onda se prof.samo pojavio i rekao da je izgubio kontrolne jer nije hteo da upiše ocene... :roll:

ako se već daju kontrolni, onda kao takvi odgovori moraju i biti ocenjeni isključivo vezani za odgovor, a ne i za poene na časovima i aktivnost.
pa tako ni prof.ne sme da dva identična oceni različitom ocenom, pa makar ta ocena bila i jedinica zbog prepisivanja.
jer se tu vide favoriti u odeljenju.
a za aktivnost postoje ocene na usmenom. :ok:

primer ocenjivanja učenika u mojoj školi
posle koga se moja prof.srpskog postidela i imala je i zašto:

-imamo ovde jedan nepotpisan rad ocenjen 5! čiji je?
javlja se dečko koji inače dobija redovno jedinice a
kome sve ove devojke iz odeljenja koje su bolje na pismenom pišu radove.

profesorica stala i gleda zbunjeno kao 'ovo je tvoj rad?'
-da, zaboravio sam da se potpišem.

možete da zaključite iz toga koliko je realno ocenjivanje pojedinaca

da se potpisao dobio bi opet slabu
ovo mu je prva i jedina 5ica na pismenom za 3 godine kod te prof.

ali izraz na njenom licu kad je rekao da je njegov rad-
neprocenjivo :zcepanje:
 
:think: hmm.. mislila si da napišemo spisak ne-fer situacija tokom nastave?

Nisam siguran da su sve ove stvari "propusti" a evo zašto:

-propust mislim da je kada neko nije svestan da je ono što radi nepravilno. Nije propust kada namerno želi da radi nepravilno, i nije propust kada je neko primoran/ucenjen da radi nepravilno iako zna da to ne treba

-pritisak od strane drugih nastavnika i pepsi službe može da bude ogroman, a dok ne pukneš dešavaju ti se razne naizgled nerealne situacije. Tu mislim na zahteve da poništiš? male ocene koje su dobila "dobra deca" (čitaj budući poklonjeni vukovci) itd. Tu verovatno spada i ucenjivanje da pustiš decu iz druge škole da prepisuju na prijemnom (ali u toj situaciji se nisam našao).

-ima nastavnika koji su skotovi pa sebi svašta dopuštaju i ima isto tako i đaka koji su skotovi pa sebi svašta dopuštaju. To ne mogu da nazovem "propust" nego nedostatak profesionalizma i sportskog duha u "igri škole". Ja na školski čas gledam kao na mešavinu epizode TV serije (deo sa predavanjem) i sportske utakmice (deo sa ocenjivanjem). Bilo bi lepo kada bi postojao uspešan mehanizam kažnjavanja gorenavedenih neprofesionalnih igrača.

-po meni se namagarčivanje nastavnika u vezi sa ocenom najčešće javlja jer je nastavnik smoren samom pomisli da će ove nedelje ponovo morati da oceni desetak odeljenja, pa gleda da to nekako smandrlja i otalja. Načini varanja koje su moji đaci pokušali da izvedu pri ocenjivanju su često bili krajnje naivni i providni, početnički. Mene bi u moje vreme bilo sramota da pokušam da varam na taj način jer nastavnici ipak nisu bili toliko glupi. Činjenica da su deca bila šokirana kada su provaljena svedoči da njihovi ostali nastavnici ne reaguju na iste te stvari, dakle ili su niskog IQ, ili su zombiji (što bude od uzimanja mnogo lekova za smirenje da bi mogli da proguraju dan sa 6-7 odeljenja malih Bart Simpsona), ili ne umeju da ocenjuju?! ili ih namerno puštaju da rade šta hoće.

-dva teoretski ista kontrolna nisu uvek dva ista kontrolna, jer onaj koji slabije zna često ne ume da speluje ključne reči kako treba, tako da mu se nešto ne prizna. Naravno u većini slučajeva u pitanju je ipak neprofesionalni nastavnik koji smanjuje ocene deci koju ne voli. Međutim, može da se desi da deo ocene budu poeni za rad na času (tj. ocena nije ocena samo sa tog kontrolnog nego ocena za celu oblast), u kom slučaju je opravdano da onaj koji je negde dobio plus za rad na času dobije veću ocenu. To ipak đacima treba unapred da bude rečeno, tj. ja sam im uvek govorio i nikada se nisu posle bunili.

Izvinjavam se zbog, možda, pogrešnog definisanja teme a i samog problema.
Uglavnom, razumeli smo se - na ovoj temi trebaju da se izlistaju svi oni namerni propusti profesora.
Moja ideja je bila da, mi učenici (studenti), najiskrenije opišemo mnoge nepravde u školskim ustanovama koje su nam štetile ili u manjini slučajeva - donele dobru ocenu, ali samo to.
Dakle, ja primećujem da si ti jedan fin i korektan profesor. Čestitam ti na takvom stavu, ali većina tvojih kolega nije istog mišljenja. Mnogima je lakše da namerno zažmure i prećute.
 
По мени, највећи пропуст професора је да конципира испит тако да може да се препише/набуба.

Njima je tako lakše, a većina gleda samo da sebi olakša posao. :roll:
... to kakav je kvalitet znanja koji pruža profesor - to nije bitno ...
... mnogi učenici se na to upecaju, pa im je važna samo i jedino ocena ...
 
Njima je tako lakše, a većina gleda samo da sebi olakša posao. :roll:
... to kakav je kvalitet znanja koji pruža profesor - to nije bitno ...
... mnogi učenici se na to upecaju, pa im je važna samo i jedino ocena ...

najveći problem učenika.
kad shvate da neće sutra da im ocena završava posao
nego znanje koje treba da primene,
shvatiće da su se uzalud trudili da dobiju visoku ocenu
umesto da su se trudili da shvate suštinu učenja.
 
a ovo za kontrolni, mislim da je bar fer napomenuti da je povezano i sa radom na času,
mada valjda za to služi zaključna ocena?
sabira se sa usmenim, pismenim i srednja ocena je zaključna.
...
ako se već daju kontrolni, onda kao takvi odgovori moraju i biti ocenjeni isključivo vezani za odgovor, a ne i za poene na časovima i aktivnost.
pa tako ni prof.ne sme da dva identična oceni različitom ocenom, pa makar ta ocena bila i jedinica zbog prepisivanja.
jer se tu vide favoriti u odeljenju.
a za aktivnost postoje ocene na usmenom.

Pa situacija je uvek bila takva da sam bio na zameni na nepoznato vreme, tj. ovi iz sekretarijata me nahvataju nasumično na hodniku pa mi kažu da ostajem i do kraja sledeće nedelje i tako 1, 2, 3 ili 4 puta. Tu je teško organizovati čak i pripremu za čas (jer istovremeno treba da se praviš da ćeš ostati zauvek i da će odmah sledeće nedelje doći uobičajeni nastavnik pa da ne vise repovi lekcija koje smo navodno radili a nismo) a kamoli samo ocenjivanje.

Tako da sam im odmah svima rekao da će dobiti jednu ocenu na sve što smo radili u tih 3-4 nedelje (koliko u stvari "prirodno" traje i jedna nastavna tema), pa kad se vrati stari nastavnik, šta im bog da. Tako da mi je ta jedna ocena i bila moja "zaključna" za taj period. Nisu ti plusevi mnogo doprinosili (kao jedno dodatno pitanje na deset), a i većina tih koji su dobili pluseve su ionako dobili petice, tako da je direktan učinak bio prilično mali ali indirektni je bio veći jer se više ljudi trudilo.

Bilo bi naravno drugačije kada bih znao da ću ostati bar do kraja polugodišta (a jednom i jeste, onda smo lepo razdvojili ocene).
 
Propusti profesora:think:. Šta reći?
1. Profesori su živi ljudi :):(.
2. Svaki živi čovek greši :rumenko:.
3. Kako pronaći pravu meru u svemu tome :dash: ?
4. Zašto oni koji treba da reaguju kada se desi veliki propust profesora uglavnom ne reaguju:kafa:?
5. Učenici i profesori nisu sa različite strane katedre zato što su neprijatelji, nego da bi se bolje videli i razumeli :pivce:.
 
Propusti profesora:think:. Šta reći?
1. Profesori su živi ljudi :):(.
2. Svaki živi čovek greši :rumenko:.
3. Kako pronaći pravu meru u svemu tome :dash: ?
4. Zašto oni koji treba da reaguju kada se desi veliki propust profesora uglavnom ne reaguju:kafa:?
5. Učenici i profesori nisu sa različite strane katedre zato što su neprijatelji, nego da bi se bolje videli i razumeli :pivce:.

Mora da si i ti neki profesor..:D
 
Evo jednog namernog propusta profesora pri čijoj realizaciji sam lično prisustvovala. :kafa:
Dakle, profesor o kome je reč je takoreći mlakonja. Ja volim da kažem da je ocena iz njegovog predmeta upravo srazmerna intezitetu glasa na na časovima istog.
Ako iko dobije ocenu koja mu su ne dopada, svađa se sa njim pola časa kako je ovo tačno, kako je ovo profesor pogrešno ocenio, kako je ono prežvrljano i tako u nedogled, ali pritom učenik stalno ponavlja:
,,Profesore, ja zaslužujem veću ocenu. Nepravedno ste ocenili moj rad.''
... i profesor popusti, pa učeniku upiše veću ocenu ... :confused:
Međutim, ako se s njim na ovako opisan način ne ophodite, on vas sasvim pravedno i zasluženo oceni. :evil:
Tako pred kraj školske godine jedna učenica koja se redovno s njim raspravlja oko ocene zatraži da odgovara za 5, a pritom nema uopšte mogućnosti da odgovara za tako visoku ocenu jer je cele godine samo izvlačila svoje ocene. On je u početku odbijao tu mogućnost, ali ipak na kraju po običaju popusti. :eek: Učenica se na zakazanom času za popravku svoje ocene nije pojavila i profesor joj zaključi tu manju ocenu. Na posledenjm času u školskoj godini pomenuta učenica odlučno tvrdi kako ona zaslužuje tu 5icu, kako je ona sve to naučila za prethodni čas, ali je bila sprečena da tom času prisutvuje, i usput se pozivala na još jednu učenicu kojoj je bio prosek srednje ocene 3,8 i odgovarala je, očajno, a profesor joj je zaključio 5icu za kraj školske godine i još mnogo toga je ona njemu napričala. ... meni je mozak proključao ...
I za kraj - profesor joj zaključi tu 5icu i njoj je bio zadovoljan :mrgreen: na licu.

Dakle, mi koji koji se nismo žalili i koji imamo zaslužene zaključne ocene osećali smo se kao g.o.v.n.a.
icon_shit.gif

Sećam se drugarice koja je u potpunom šoku rekla
shok.gif
: ,,Ja ću mu se napiti krvi sledeće godine.'' ... tako će i biti, što se mene tiče ... :lol:

Profesor nije rđav čovek i mnogima ga je bilo žao zbog takvog ponašanja pojedinih učenika prema njemu, ali što li je takvo *****? Sve nas je posrao. :ljutko:
 
Da vas čujem. :zper:

Pod propustom se podrazumeva:
- ona situacija kada vas profesor ošteti i nepravedno oceni;
- kada vi profesora zeznete (da ne kažem namagarčite) oko ocene
- kada zajedno sa drugom uradite kotrolni, a oboje dobijete različite ocene
- kada profesor povlađuje učenicima čiji su roditelji imućni, a sa vama se po propisu ophodi
- kada profesor povisi ocenu učenicima koji su se žalili na istu, a vaša ocena ostane ista jer niste ''povisili intezitet svoga glasa''
- kada profesor kaže nešto što ne bi trebalo shodno njegovom položaju i obrazovanju
- kada profesor istoleriše i ne odreagaje ne pravi način kada je u pitanju pogrešno ponašanje učenika
... i slično ...

Dakle, ne moraju se propusti profesora vezivati samo za ocenjivanje.

I molim vas, nemojte one komentare tipa: ,,Njihov propust je što postoje!'' :lol: i druge.

1) mene licno, nikad, moje kolege mozda nekad ali to nije bilo ono da mu da 2 a znao za 5 ili tako nesto :confused: Nesto sitno . Ali to je uglavnom bilo da bi se naucili pameti, jer su ili bezali ili bili nedisciplinovani na casovima ili tome slicno . Mene profesori vole :manikir:

2) :think: Da vidimo :think: U citavoj srednjoj skoli samo 3 puta upotrebio puskicu, jednom je bilo u prvoj godini i to iz muzickog (nisu me uhvatili) , drugi put je bilo sad na kraju trece godine iz logike :lol: (bilo je previse dosadno da bih naucio-nisu me uhvatili) i trece je bilo iz hemije :lol: (mrzelo me je da naucim jednu jedinu reakciju i samo sam nju zapisao na papiricu koji sam izvadio na sred kontrolne vezbe) :lol: Niti sam vise od ova tri puta pokusavao da prepisujem .... all by my own

3) Desavalo se da uradim ceo kontrolni nekom, ali nikad nije doslo do propusta (zato sto sam ja radio, naravno :cool:) dakle i ovo pada u vodu kod mene

4) nikad Ova stavka ne da nema pojma nego nema veze sa zivotom :confused: Oduvek sam je smatrao izgovorom losijih djaka da opravdaju sebe. Mozda i ima izuzetaka ali ja o tome ne mogu da govorim jer ne znam ,

5) I ovo se nije desilo cini mi se . Uglavnom nasi profesori tacno i korektno ocenjuju . Po bodovima i zna se kome sta ide od ocene . Nema malverzacija . Cak iako neko prigovori na to , zna se sta mu sledi . Nista :lol:

6) :think: Bilo je mozda par neumesnih komentara od strane pojedinih profesora tokom mog skolovanja od toga ni jedan nije bio upucen meni . Jer kao sto sam rekao sa svim profesorima se sjajno slazem , sa nekima manje sa nekima vise naravno . Ali u sustini na casu uglavnom pratim, cak iako ne pratim radim nesto drugo sto nije trn u oku profesora ili nesto sto ne ometa cas, tako da nikad nisu imali problem sa moje strane oko nastave . Ali bilo je malo ruznih komentara, ali oni su uglavnom izreceni u opravdanom afektu . Jedna od onih situacija kada vam ucenik od casa pravi haos, digne noge, povisi glas na profesora, raspravlja se sa istim vrlo neumesno, ne postuje ga kao profesora, bilo je toga, ali vrlo malo . I mislim da tome ne treba pridavati neki veliki znacaj i oni su ljudi ( Naravno ako to predje one granice normale onda treba poraditi na tome)


7) Uglavnom ne . Profesori se trude koliko god mogu da stvore prijatnu atmosferu za rad tako da zainteresuje sto vise ucenika i ukljuci nas sve u rad. Naravno uvek ima pojedinaca kojima je zivot dosadan i koji ni sami ne znaju zasto dolaze u skolu pa ono, ajde da naprave neku sprdnju . Desava se da, ali vrlo retko .
 
Da vas čujem. :zper:

Pod propustom se podrazumeva:
- ona situacija kada vas profesor ošteti i nepravedno oceni;
- kada vi profesora zeznete (da ne kažem namagarčite) oko ocene
- kada zajedno sa drugom uradite kotrolni, a oboje dobijete različite ocene
- kada profesor povlađuje učenicima čiji su roditelji imućni, a sa vama se po propisu ophodi
- kada profesor povisi ocenu učenicima koji su se žalili na istu, a vaša ocena ostane ista jer niste ''povisili intezitet svoga glasa''
- kada profesor kaže nešto što ne bi trebalo shodno njegovom položaju i obrazovanju
- kada profesor istoleriše i ne odreagaje ne pravi način kada je u pitanju pogrešno ponašanje učenika
... i slično ...

Dakle, ne moraju se propusti profesora vezivati samo za ocenjivanje.

I molim vas, nemojte one komentare tipa: ,,Njihov propust je što postoje!'' :lol: i druge.
1.Desavalo se....Nmg sad da razmisljam gde i kad.Bilo je takvih situacija,jer imam par kretenskih profesora.
2.Uf,uf....Necemo ovu stavku xD
Hemija...... redovno cela knjiga u krilima......sta cu kad je profesorka moron.....
Matematika......redovno bude po jedna puskica s formulama,al' mi i ne zatreba,lako formule pamtim.....
Fizika.......redovno po jedan MITRALJEZ s formulama......al' njih ne pamtim tako lako xD
I da,jednom sam celu zbirku zadataka uspeo da dojitim.Medjutim,zadatak je bio povrsno uradjen u resenjima,te mi nije to nista pomoglo :think:
Za ostale predmete se ne secam.Jednom sam u prvoj godini izvadio celu knjigu iz infosa na sto i prepisao jedno pitanje.Nista bitno :D
3.Hmm,pomagao sam cesto drugarici iz klupe,ali nismo nikad uradili ceo test istovetno.Stoga mi se to nije desavalo. :think:
4.Hmm,bolje reci povladjuje onima cije roditelje zna.Ovo se desavalo 10213721874327643 puta.Mada,imao sam uvek znanje,te mi je samo smetalo to sto ne zasluzuju istu ocenu kao ja i jos neki drugi.Prvenstveno mislim na profesorku srpskog.Kraljica favorizovanja ucenika.
5.Ovoga nije bilo....Ne secam se nesto....
6.Hmm,ovoga ima,i to BASH.Zavisi od profesora do profesora.Ima koji opsuju s vremena na vreme,onda lagane diskriminacije na intelektualnoj osnovi,i tak'....Meni licno ne,ali drugima ponekad.
7.Koliko hoces.Imas profesore bez ikakvog autoriteta,koji ucenicima ne smeju nista.Uzas.
 

Back
Top