C zadatak 1 HITNO

Z

ZeeN

Gost
1.
U nose se dok se ne unes tacka (.).Koliko je puta uneto slovoA (veliko A) a koliko slovo a (malo a)

2.
Napisati program kojim se stampaju svi stepenibroja 2 ne veci od datog broja N.

3.
Napisati program koji za uneti redni broj ucenika ispisuje njegovo ime.(prvih 5).
 
E pa ti zaista neces da sednes malo da naucis nesto :(
Pa to su zadaci sa pocetka svake knjige C-a... Nije problem da ti ovde neko od nas pomogne ili pokaze kako se to radi, ali brate, ti bi da ti se sve nabaci "sazvakano"..
Uzmi bilo koju knjigu i vec na samom pocetku takvih primera ima koliko hoces. Nije tesko veruj mi.
Nije u redu naci zadatak, pa umesto da makar malo mucnes glavom, ajd da mi neko to napise :(
Od toga nemas ama bas nista. Neces nista nauciti. Probaj, uradi, pa kad ti stvarno nesot zapne, ime mnogo nas ovde...

Izvini, ali to je moje misljenje i zato necu napisati i odgovor. Da je nesto teze ili komplikovano, naravno da ce se mnogi angazovati za pomoc, a ovako...
Veruj mi, mozes ti to i sam, samo treba otvoriti knjigu.
 
codemaker:
E pa ti zaista neces da sednes malo da naucis nesto :(
Pa to su zadaci sa pocetka svake knjige C-a... Nije problem da ti ovde neko od nas pomogne ili pokaze kako se to radi, ali brate, ti bi da ti se sve nabaci "sazvakano"..
Uzmi bilo koju knjigu i vec na samom pocetku takvih primera ima koliko hoces. Nije tesko veruj mi.
Nije u redu naci zadatak, pa umesto da makar malo mucnes glavom, ajd da mi neko to napise :(
Od toga nemas ama bas nista. Neces nista nauciti. Probaj, uradi, pa kad ti stvarno nesot zapne, ime mnogo nas ovde...

Izvini, ali to je moje misljenje i zato necu napisati i odgovor. Da je nesto teze ili komplikovano, naravno da ce se mnogi angazovati za pomoc, a ovako...
Veruj mi, mozes ti to i sam, samo treba otvoriti knjigu.

tacno, veoma...
 
ZeeN:
Znam vecinu zadataka ali ove neznam(valjda samo 2 zadatak neznam da uradim)
Pa sam hteo da vidim druge nacine pisanja ovih programa

Kada su stepeni broja dva u pitanju, najefikasnije je da se koristi operator siftovanja ulevo (time se dobija mnozenje celog broja sa dva). Dakle glavni deo koda bi bio poput:

Kod:
/* 
 * Imaj u vidu da je "dva na nula" jednako 1,
 * pa je i to stepen dvojke. Pretpostavka je
 * da je N poznato, tj. definisano ranije u
 * kodu.
 */
int broj;
for (broj = 1; broj < N; broj <<= 1)
{
    printf("%d\n", broj);
}

To je sve, verovao ili ne! Nisam testirao, ali to bi trebalo da bude to... :wink:
 

Back
Top