Jedno zanimljivo pitanje za sve one koji mrze windows

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 214015

Aktivan član
Poruka
1.050
evo ovako treba mi savet za sledece
neki moj drug stalno govori kako je linux grozan
a nije ga ni video i ne zna bas nista o kompjuterima
dodje on kod mene i ja mu pokazem compiz
i to bas wobby windows i desktop cube
a on ce na sve to ovako
"pa to moze i na windows kada se podesi"
sta ja da sad radim
ovo me jako nervira
neko ko nikad linux nije koristio da meni prica neke tamo za*******je
hajde pomagajte sta da uradim da mu zacepim usta jednom zauvek
hvala unapred
pozzz
 
Linux je smece....prosto ti stvarno mislis da bi se 90% korisnika pc-a davilo sa windowsom koji je usput dosta skup...ako taj free linux nesto valja...stvarno...moj cale ga ima na sluzbenom laptopu.....nema mesta poredjenju sa windowsom..prosto nema..

evo npr ovake ljude..pustis ih da veruju u to..
kad bi poceo da im ob jasnjavas zasto 90 % ljudi koristi windows, i kakvim se stvarima sluzi majkrosft da bi postigao ovu cifru trebalo bi ti jedno 50 postova..
nema svrhe ;)
pitaj bilo kog dugogodisnjeg programera svi ce ti reci linux...
 
Linux je smece....prosto ti stvarno mislis da bi se 90% korisnika pc-a davilo sa windowsom koji je usput dosta skup...ako taj free linux nesto valja...stvarno...moj cale ga ima na sluzbenom laptopu.....nema mesta poredjenju sa windowsom..prosto nema..

:eek: :hahaha:


Svaki komentar je suvisan.

Edit: Dosadilo mi je vise da pisem zbog cega je Linux bolji od windows-a a pogotovo od Mac Os-a. Na kraju cu da napravim novu temu zasto treba da se uzme linux a ne neki od pomenutih sistema.
 
Poslednja izmena:
za sada ja koristim windows 7 i jako sam zadovoljan
ipak sam odlucio da ostavim windows a da linux odbacim
slazem se sa tim da je linux bezbedni ali i windows nije za bacanje
jer je i on bezbedan ako znas da ga koristis
ipak razmislite malo zasto je linux besplatan a windows ne
ali sve je stvar ukusa
meni se svidja win a nekome 10 linux i to je to

ako moze da se ova tema zakljuca i obrise skroz
hvala svima sto ste podelili svoje misljenje samnom
..................//////////////////
88485329.png
 
Original postavio Stefan Nozinic
za sada ja koristim windows 7 i jako sam zadovoljan
ipak sam odlucio da ostavim windows a da linux odbacim
slazem se sa tim da je linux bezbedni ali i windows nije za bacanje
jer je i on bezbedan ako znas da ga koristis
ipak razmislite malo zasto je linux besplatan a windows ne
ali sve je stvar ukusa
meni se svidja win a nekome 10 linux i to je to

ako moze da se ova tema zakljuca i obrise skroz
hvala svima sto ste podelili svoje misljenje samnom
..................//////////////////

88485329.png

Jeste to pisao, ali smo ga uspesno preobratili. :mafijas: :D
 
Na žalost nas koji ne mrzimo i koji požele ponekad da nešto pametno/korisno pročitaju na forumima..

Stefane, probaj malo da ohladiš. Razumem tvoju euforiju, i ja sam nekad imao 13 godina i bio jednako srećan kad dobijem novu igračku, ali ti ga brate pretera.
GNU/Linux nije samo compiz. Windows je jako dobar operativni sistem, verovao ti ili ne. Mnogima završava posao i upravo je taj OS ono što im je potrebno.
Ja konkretno ne mrzim Windows, nemam tako jake emocije prema softveru koji predstavlja vezu između mene i ove kutije pod stolom, ali Linux koristim već 5 godina i mnogi ljudi su ga uz moju pomoć isprobali. Opusti se, koristi ono što ti odgovara i nemoj na silu da ubeđuješ ljude da probaju GNU/Linux jer time postižeš upravo suprotan efekat.
 
evo ovako treba mi savet za sledece
neki moj drug stalno govori kako je linux grozan
a nije ga ni video i ne zna bas nista o kompjuterima
dodje on kod mene i ja mu pokazem compiz
i to bas wobby windows i desktop cube
a on ce na sve to ovako
"pa to moze i na windows kada se podesi"
sta ja da sad radim
ovo me jako nervira
neko ko nikad linux nije koristio da meni prica neke tamo za*******je
hajde pomagajte sta da uradim da mu zacepim usta jednom zauvek
hvala unapred
pozzz

nikada neces moci da poredis ta dva sistema u smislu kako ih ti vidis.
sta vise jedan uz drugi stoje savrseno, obzirom da ti imas tek 13 g. i relativno poznajes oba OS-a. to je ono cime treba da se dicic. ne mozes ti nikog da preobratis ali zato mozes da mu pokazes.
 
Ja sam bio u slicnoj situaciji, samo sto je moj drug mnogo ludji. Ja sam se trudio da ga ubedim da kupi neki laptop za njegove potrebe do nekih 30-40 000 (gledanje filmova, slusanje muzike i bleja na netu), ali ne, on nece win, jer je imao komp pre toga i ciji je sistem bio sjeban. Dobro ja mu kazem da stavi linux i nek radi u njemu, nije hteo, na kraju je uzeo iMac 21.5 inca, za 1200 eura. Ja sam se nervirao u pocetku, ali kasnije sam digao ruke. Hteo sam da ga posavetujem, ali on nije hteo da slusa.

Ja dugo radim u Win-u, a radio sam malo i u Linux-u, vratio sam se na Win, jer je odgovarao mojim potrebama. Win mozda nije toliko stabilan (ali da se podsetimo da skoro 90% ljudi u Srbiji koristi raznorazne piratske modifikovane verzije, veoma je malo kvalitetnih pirata, sto je uzrok lose slike), ali ako ga normalno odrzavas i ne ubacujes neke gluposti u njega dugo cete sluziti, kao sto mene sluzi. Ja po 2 godine nemam potrebe za reinstalaciju, jednom sam cak izvukao i 3 godine bez reinstalacije. :) Mozda je Linux stabilniji od Win-a, ali to povlaci i drugu stranu, Win je mnogo bolji jer na njemu moze dosta programa da se koristi, a u Linux-u i ne mogu ili mogu instaliranjem virutelne masine, sto po meni i nije dobra stvar, jer ako koristis neke jace programe, ne moze racunar da izdrzi i ne moze se lepo raditi u tom programu. Pogledao sam onaj link koji si ostavio na kome pise zbog cega je Linux bolji i sa nekim stvarima se ne bih slozio da je bolji od win-a, ali ako hocemo da polemisemo o tome mozemo u ovoj ili nekoj drugoj temi.

Po meni najbolji savet ti je dao Veseli_Ubica i poslusaj ga i uzivaj u radu u Linux-u i ako nekog zainteresuje onda ga posavetuj, ali ako ga ne interesuje boli te uvo. :)
 
Ako zelis da neko zavoli ubuntu, treba ici linijom manjeg otpora. Malo po malo. Ja sam tako drustvu prvo cistio usb od virusa. Posle sam im skidao torente, trazio krekove... Kada dodju, pokazem im one dobre efekte i kazem kako to nije nista i moze bolje. Pokazem kako je sve lepo organizovano i kako sve moze da se modifikuje, I onda posle kada vidim da im se svideo, pitam da li zele i oni da probaju. Prvo im kazem da probaju live verziju, posle da instaliraju kao program u okviru Windows-a i onda na kraju neko i predje na ubuntu za stalno.

Sto se vise vrsi pritisak na nekoga on se instiktivno vise zatvara.


Auuuuu. Poceli smo kao da treba da vrbujemo za neku sektu. ;)

Edit:
Ja aprila iduce godine punim 12 godina.

Zezas?!

Edit2:
I linux koristis zbog sebe, a ne zbog drugih. ;)
 
Poslednja izmena:
znate šta ljudi , kad sam video koliko ste omladici vi sasvim dobro baratate
raznolikim sistemima :eek: niste zatvoreni kao starija generacija.

i neki sasvim deseti OS da iskrsne mislim da biste se dobro snašli ;)

:super:

hehe
veliki problem kod ljudi je da sve gledaju na godiste
ti imas 13 godina pa necu da te slusam sta ti znas
bukvalno svako od nas tako gleda na svet
zato i deca ispod 18god ne mogu nista da urade npr u banci
jer se smatra da su ne zreli
pa kad bi neko video moje znanje o kompjuterima pa zaposlio bih me u neku tamo kompaniju
ali to je ne moguce jer ljudi ne razmisljaju tako
sad smo malo off topic
ali i onako ova temavise nema smisla
:D
pozzz
 
hehe
veliki problem kod ljudi je da sve gledaju na godiste
ti imas 13 godina pa necu da te slusam sta ti znas
bukvalno svako od nas tako gleda na svet
zato i deca ispod 18god ne mogu nista da urade npr u banci
jer se smatra da su ne zreli
pa kad bi neko video moje znanje o kompjuterima pa zaposlio bih me u neku tamo kompaniju
ali to je ne moguce jer ljudi ne razmisljaju tako
sad smo malo off topic
ali i onako ova temavise nema smisla
:D
pozzz

Pazi, ima mladih ljudi koji znaju i to dosta, ali to je mali broj njih, ali bas mali. Ostalo su klinci, koji su umislili da znaju da rade na racunarima i da znaju sve. Uverio sam se u to nekoliko puta. Napravi par foruma i to preko forumotion-a i on zna da radi forume i zna php i photoshop i sve zivo zna, a kad ga malo bolje propitas on nema pojma. Zatim, krekuje jednu igricu ili program, odmah je on expert za racunare, po njegovom, trebalo bi da radi u Microsoft-u, itd.

Mozda je to malo uticalo na takvo misljenje o mladjoj populaciji. Ja ne znam koliko ti znas da radis na kompu, mogu jedino da prosudim iz tema na koje odgovoris i kakve savete dajes, a to koje si godiste i ostalo, to me bas i ne ineresuje.

Ako cemo realno, niko ne zna da radi sve na racunaru, svako se specijalizuje za odredjene oblasti, tako da kad krene da prica o svom umecu, treba samo da napomene koje programe koristi, a ne da kaze da zna da radi na racunaru.

Ja se izvinjavam, ako sam smorio. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top