Gde znate kvalitetnije ljude?

Internet ili Real

  • 1a)Znam kvalitetnije ljude u Realu

    glasova: 9 52,9%
  • 1b)Znam kvalitetnije ljude podjednako i u RL i preko neta

    glasova: 5 29,4%
  • 1c)Znam kvalitetnije ljude, osobu, preko neta

    glasova: 2 11,8%
  • 2a)Znam poverljivije ljude u Realu

    glasova: 9 52,9%
  • 2b)Znam poverljivije ljude podjednako i u RL i preko neta

    glasova: 1 5,9%
  • 2c)Znam poverljivije ljude,osobu preko neta

    glasova: 3 17,6%
  • 3a)Znam simpaticnije ljude u Realu

    glasova: 4 23,5%
  • 3b)Znam simpaticnije ljude podjednako i u RL i preko neta

    glasova: 8 47,1%
  • 3c)Znam simpaticnije ljude preko neta

    glasova: 4 23,5%

  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
1)U realu ili preko interneta?
2)Gde znate poverljivije ljude, u realu ili na internetu?
3)Gde znate simpaticnije ljude, u realu ili na internetu?

Odgovori naravno na temi,, a u anketi popunite po jedan odgovor za svako pitanje za 1,2,3 respektivno....
 
Poslednja izmena:
Pu prva... :kafa:

Znam kvalitetnije ljude u Realu.
Znam poverljivije ljude u Realu.
Znam simpaticnije ljude podjednako i u RL i preko neta.


Smatram da poverljivost i kvalitet cyber prijatelja ne može da se poredi sa realnim svetom i realnim prijateljima,
a razlog je jer ... real je real.
Reklu su Latini: ,,Oči su ogledalo duše.'' , a ja vurtuelnom prijatelju ne mogu da vidim oči i to ne može da se poredi sa realom.
... mada ima i simpatičnih forumaša ... (to je dobar izraz)
 
1)U realu ili preko interneta?
2)Gde znate poverljivije ljude, u realu ili na internetu?
3)Gde znate simpaticnije ljude, u realu ili na internetu?

Odgovori naravno na temi,, a u anketi popunite po jedan odgovor za svako pitanje za 1,2,3 respektivno....

Čude me ova pitanja...

1. ) Ne mogu uopšte znati koliko je neko kvalitetan preko interneta.dobro, mogu naslutiti po nekim razmišljanjima, reakcijama na šalu i slično, ali to sve nije dovoljno...
2.) isto

Zaključak za 1 i 2 : NE POZNAJEM ljude sa interneta (sa foruma) niti oni mene

ali zato pod 3.)
ima simpatičnih likova i njihovih komentara...duhovitosti napretek i tad imam osjećaj, akd se nasmijem, da sam se nasmijala nekome koga dugo poznajem...
 
Po cemu ti procenjujes simpaticnost, a ne poznajes ih....sve se bojim trazis od nekoga da odradi testove i pred tobom prikaze licencu u praksi da bi pomislila da je kvalitetan....

Pitanja su za razlicite ljude, i odgovor oslikava delimicno osobu , a delimicno internet i odnos izmedju osobe i interneta...

A i ovo da razumes sta sve moze da znaci tvoj odgovor....!!!!
Svi su hrabri pausalno , ali kad ih stvarno uhvatis u masinu i analiziras, onda kukaju i traze tajmaut...bez obzira da li su sami nad pismom i citaju ga....ili u gomili...
Nego komentar servis.....ali ne igramo tenis pa cu precutati analizu...
 
Na prva dva sam odgovorio u realu...nisam tip koji može za nekoga kome nije video oči i prozborio sa njim nekoliko puta reći da je kvalitetan, a o poverljivosti i da ne govorimo. Neki drugi to možda mogu. Mislim dakle da net nije adekvatan medijum za procenu kvalitetnosti i poverljivosti ljudi. A ovaj jedan jedini što je odgovorio da je simpatičnije osobe sretao na netu sam ja :). Ljudi su na netu savršeni, bez mana koje imaju u realnom svetu i ovde pokazuju samo jednu stranu svoje ličnosti - onu lepšu naravno, za koju nije teško reći da je simpatična, a vrline kad su mane sakrivene, još više dolaze do izražaja.
 
Prva pomisao mi je bila "ja ovde nikoga ne poznajem, anketa nije za mene".. ali nije bas tako.. iako sam retko ovde, ipak sam procitala odredjeni broj postova razlicitih ljudi i bila odusevljena, zgranuta, ganuta, a neki su me bas nasmejali.. ima i onih koje sam i zapamtila.. neke preskacem - ne citam, neki su mi posebniji od drugih..

I razmisljam sad o onome sto sam ja sama ovde napisala.. neke stvari od mene, van foruma, niko nije cuo (iako su i tamo deo mene).. pogotovo kada se uzmu u obzir odredjene teme, koje se u rl-u retko ili nikad ne potegnu..

Mozda i nije toliko razlicito u odnosu na rl.. i tamo upoznajemo ljude kroz situacije u kojima smo se sa njima nasli, stanja u kojim smo ih videli, razgovore.. i opet nam sve to ne garantuje da smo ih upoznali, jer dobar deo svega toga ostaje nevidljiv, sad nebitno zbog cega.. ni rl ne preliva od ljudi koje smatramo kvalitetnim, poverljivim.. barem kad je moj rl u pitanju..

Ovde je prednost sto imamo samo razgovor, pa smo skoncentrisani na to, nemamo na sta drugo.. u redu avatari, potpisi, ali ono sto ljudi pisu i kako pisu, u sali i ozbiljno, govori dosta o njima.. a i to sto se ne vidimo, ne znaci da se nije desilo da znamo da (i kad nema nista od ovih smajlija) nam se neko osmehnuo ili se ljutnuo..

Sto se tice odgovora na temu..

Mislim da ovde ima ljudi koji mogu biti i kvalitetni i poverljivi i simpaticni, ali u sva tri slucaja - rl.

p.s. za suprotno je mnogo lakse.. zakljuciti da je neko nekvalitetan..
 
Sad si taknula caku sa percepcijom.....jedno je perecepcija zeljenog , a drugo percepcija nezeljenog...
Uvek je jaca percepcija nezeljenog...zato su pitanja upravo u pozitivu a ne u negativu...

Jel? Ja sam mislila na to da nam je potrebno pluseva i pluseva da bismo nekog smatrali kvalitetnim (ne znaci da je u medjuvremenu tj. dok ne dokaze suprotno nekvalitetan), a da je za nekvalitetnost nekad dovoljan i jedan minus, ako je "pravi".. ne znam ovo za opazaje..
Svidja mi se ova gradacija.. simpaticnost, kvalitetnost, poverljivost..
 
stara izreka kaže - Progovori da te vidim

Na netu se ljudi upoznaju iznutra.
U "reali", postoji govor tela, koji je za većinu nerazumljiv. (pročitati npr Definitivni vodič kroz govor tela Allan & Barbara Pease)


Na netu se stvari odvijaju mnogo puta brže, za razliku od "reale" gde ljudi često nose maske, veštačke osmehe razne ljubaznosti i snishodljivosti i treba im mnogo više vremena da bi sa nekim bili iskreni. Pogledajte koliko su otuđeni stanari nekog solitera, pa prosudite sami.

Na netu ima mnogo više informacija (do kojih u "reali" ne bi došli za života)
Podatke koje danas zna svaki prosečan mamlaz, kraljevi prošlih civilizacija mogli su samo da sanjaju isl..

eto, malo za razmišljanje..
 
ne bih ja to razdvajao.
Net je odavno postao realnost.

Upravo tako, ne vidim razliku u kvalitetu...to su isti ljudi...
Ali moram priznati da sam nekada pisao na jednom forumu koji je okupljao natprosečne ljude...i upoznao sam neke odatle u stvarnosti...Ali to mesto je bilo nešto spec. Većina foruma odražava stvarnu sliku...pogledaj samo pdf politika...
 
1)U realu ili preko interneta?
2)Gde znate poverljivije ljude, u realu ili na internetu?
3)Gde znate simpaticnije ljude, u realu ili na internetu?

Odgovori naravno na temi,, a u anketi popunite po jedan odgovor za svako pitanje za 1,2,3 respektivno....

1) Preko interneta, ako su nik i avatar i ona forumska licnost kakvu prezentuju licnost kakve i jesu. Onda preko interneta su kvalitetniji tj. nacitaniji, svestraniji, bolji sagovornici, razgovorni, upuceni itd.
2) Ne znam poverljive ljude. Ali me to ne brine, nisam posebno ni sklona poveravanju.
3) Podjednako i onlajn i ovako.
 
Linc je jedno.
Mediokritetsko je drugo.
Hijararhija je trece. (ovde imas dobijanje na hijararhiji samom frekvencijom i aktivnostima)
Pojavnost je cetvrto (ovde ako te nema, i u realu ako te nema u susretu,onda ne postojis, ali u realu te cesto ima i kad si nem)

Posmatraj recenicu i stil....
"ljudi sa neta su ljudi iz stvarnosti takodje, tako da je besmisleno odgovarati na ovakva pitanja... "
ljudi sa neta su ljudi iz stvarnosti takodje, tako da MI je besmisleno odgovarati na ovakva pitanja...

Razlika izmedju prve i druge recenice je u agresivnosti i sujeti, a konstrukcija recenice govori o svesnosti o maloj vestini oratorskih sposobnosti (nisam rekao maloj vestini), pa imas efekat kompenzacije pre realizacije...
Iz jedne recenice bi izasla analiza snob malog kvaliteta...

E toga nema u realnosti...tj u realnosti ne mozete na osnovu jedne recenice zasigurno zakljuciti , jer nema linearne rekurzije...
To je ono kad citate roman, pa kad predjetena sledecu glavu , a vi u brzini u glavi prelistate prethodno.
To se ne desava na filmu, tj kad gledate film...
To prozivljavanje, ili samo prisecanje i povezivanje prethodnog u romanima je linearna rekurzija i nije ekspresionisticki alat.Ako bi film bio ekspresionisticki , roman bi bio impresionisticki...
Sto je kao malo van trenutnog shvatanja takvih medija...ali psiha drugacije obradjuje materjal na tim medijima...
To se moze odraditi za svaki medij....ili servis...
 

Back
Top