Problem sa glavom
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Problem sa glavom

Zainteresovan član giravaru (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Problem sa glavom

Dobar dan svima....imam pitanje u vezi glave. Vec par puta, ali u razmacima, mi se desavalo. (kao i jutros), da se probudim iz sna i da kad hocu da pomerim glavu gore-dole, ili cak levo-desno osecam neku nesigurnost, nije prava vrtoglavica da se sve vrti oko mene ili ja oko predmeta, nego kao neko pomeranje zemlje. Kad nadjem neki polozaj koji mi odgovara a to je uglavnom da glavu ne pomeram onda je ok......cim zelim da pogledam gore ili dole....ono opet....I posle toga imam i osecaj tezine u glavi (teme i zadnji deo glave). Citala sam nesto o tim polozajnim vrtoglavicama pa se pitam jel to mozda to!?!!?!?!?

Unapred hvala!!!
    RASADNIK CVEĆA - https://sites.google.com/site/rasadhrizanteme/

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano Re: Problem sa glavom

Najbolje bi ti bilo da odes kod doktora da ti ne pocne neko sa filozofiranjem tek onda ce te boleti glava
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Početnik
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U pitanju je cirkulacija krvi.Kazi mi jel imas bolove u ledjima.Imao sam iste simptome cak kad ustanem kao da mi neko vuce glavu u levu ili desnu stranu.

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Dobro je proveriti vratnu kičmu... Hoće to i od toga; kao neki živac je pritisnut, pa mozak prima signal kao da je u pokretu... To se meni dešava, proverila, vrat mi je u očajnom stanju, dobila vežbe, bolje mi je a i znam šta treba da uradim kad mi se to desi; mada, moram reći, od kada vežbam i nije mi se desilo.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio giravaru Pogledaj poruku
    Dobar dan svima....imam pitanje u vezi glave. Vec par puta, ali u razmacima, mi se desavalo. (kao i jutros), da se probudim iz sna i da kad hocu da pomerim glavu gore-dole, ili cak levo-desno osecam neku nesigurnost, nije prava vrtoglavica da se sve vrti oko mene ili ja oko predmeta, nego kao neko pomeranje zemlje. Kad nadjem neki polozaj koji mi odgovara a to je uglavnom da glavu ne pomeram onda je ok......cim zelim da pogledam gore ili dole....ono opet....I posle toga imam i osecaj tezine u glavi (teme i zadnji deo glave). Citala sam nesto o tim polozajnim vrtoglavicama pa se pitam jel to mozda to!?!!?!?!?

Unapred hvala!!!
    Nisi navela koliko imaš godina.Kod starijih osoba reumatične promjene cervikalnog djela kičme mogu da utiču na cirkulaciju a. vertebralis koja prolazi kroz canalis vertebralis na poprečnim nastavcima kičmenih pršljenova i ukoliko su oni degenerativno izmjenjeni mogu da sužuju kanal i ometaju cirkulaciju i može doći do vrtoglavice, glavobolje ponekad praćene mučninom i povraćanjem.Dopler krvnih sudova glave i vrata i rtg cervikalnog djela kičme bi pomogli postavljanju dijagnoze.
    Što se tiče vrtoglavice kod starijih osoba najčešći uzrok, pored navedenih, može biti Menierova bolest (Mb. Meniere), oslabljena cirkulacija u unutrašnjem uhu, što također dolazi načešće usljed aterosklerotičnih promjena, suženja arterija koje se javlja sa starošću, dok položajna vrtoglavica je načešće izazvana infekcijom n. vestibularisa u sklopu infekcije ili nakon infekcije gornjih respiratornih puteva, i može da se javi i kod mlađih osoba.

Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio MILOVAN-NIKIĆ Pogledaj poruku
    U pitanju je cirkulacija krvi.Kazi mi jel imas bolove u ledjima.Imao sam iste simptome cak kad ustanem kao da mi neko vuce glavu u levu ili desnu stranu.

Da boli me vrat..glava po malo..i imam osecaj da mi je ukocen taj deo skorz....O "krckanju vrata' i da ne pricam....to kad pukne svi se krste...! Mada sve u svemu idem kod lekara!

Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

[QUOTE=tgdanijela;14542922]Nisi navela koliko imaš godina.Kod starijih osoba reumatične promjene cervikalnog djela kičme mogu da utiču na cirkulaciju a. vertebralis koja prolazi kroz canalis vertebralis na poprečnim nastavcima kičmenih pršljenova i ukoliko su oni degenerativno izmjenjeni mogu da sužuju kanal i ometaju cirkulaciju i može doći do vrtoglavice, glavobolje ponekad praćene mučninom i povraćanjem.Dopler krvnih sudova glave i vrata i rtg cervikalnog djela kičme bi pomogli postavljanju dijagnoze.
    Što se tiče vrtoglavice kod starijih osoba najčešći uzrok, pored navedenih, može biti Menierova bolest (Mb. Meniere), oslabljena cirkulacija u unutrašnjem uhu, što također dolazi načešće usljed aterosklerotičnih promjena, suženja arterija koje se javlja sa starošću, dok položajna vrtoglavica je načešće izazvana infekcijom n. vestibularisa u sklopu infekcije ili nakon infekcije gornjih respiratornih puteva, i može da se javi i kod mlađih osoba.[

/QUOTE].........

.
    Imam 35.....!!!!!

Slične teme

1. Glavom kroz ZID
    Autor Scatterbrain u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 23.11.2009., 21:14
  2. Trešnje platio glavom
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 2