kuleri za pc

goranjovin

Početnik
Poruka
7
imam problem dali neko zna de mogu da nadjem ovaj kuler hvala unapred pozz ili mozda dali moze da se nabudji neki drugi. INTEL u beogradu
 

Prilozi

  • slika-Intel-Cooler-Socket-478-773143x640.jpg
    slika-Intel-Cooler-Socket-478-773143x640.jpg
    26 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Nikakav problem,ja sam od 3 napravio 1 i ubacio u napajanje. Ti ga otvori vidi koliki je ventilator,8,9,12cm... kupi u prodavici neki sa bukom ispod 23dB,dobrim brojem obrtaja ,protokom vazduha i ugradi.
Imas 2 nacina:

1. da odseces zice od konektora
images
i vezes ga direktno za odsecene zice starog ventilatora u napajanju(posto su u napajanju lemljene). Vezujes crvenu za crvenu ,crnu za crnu ,jedna ili 2 su u tom slucaju visak(senzor obrtaja i kontrolor obrtaja)

2. da provuces kabl sa konektorom kroz napajanje i da ga prikacis na maticnu(ako imas neko slobodno mesto)

kupovina novog napajanja je isto solucija ali bespotrebna,ventilator kosta 300din napajanje 1000 pa navise ( a ovo od 1k je kinesko i ima ventilator koji melje ko vodenica)
 
Moras da vidis koje ti je brzine taj koji ti je sada u napajanju pa da uzmes neki slican.
Jer ako stavis neki dosta sporiji imaces problem sa pregrevanjem.

N kupi u prodavici neki sa bukom ispod 23dB,dobrim brojem obrtaja ,protokom vazduha i ugradi.

Vec receno:per: ,br. obrtaja nije toliko bitan,jeste da i od njega zavisi koliki ce protok vazduha biti al rotacija ne moze da nadomesti ako su lopatice rotora lose dizajnirane pa ne hvataju vazduh kako treba. Neka uzme neki besuman i sa Fan Airflow 20 - 70 CFM
 
Vec receno:per: ,br. obrtaja nije toliko bitan,jeste da i od njega zavisi koliki ce protok vazduha biti al rotacija ne moze da nadomesti ako su lopatice rotora lose dizajnirane pa ne hvataju vazduh kako treba. Neka uzme neki besuman i sa Fan Airflow 20 - 70 CFM

Lose sam protumacio.Mislio sam da si mu napisao da uzme neki sa velikim brojem obrtaja sto ne mora da bude odgovarajuce.
Ne valja da bude sporiji kao sto ne valja da bude ni mnogo brzi.Najbolje je da pogleda na koliko RPM-a mu je taj koji sad poseduje pa u skladu sa tim da pazari neki.;)
 

Back
Top