Koja je vaša omiljena biljka?

preety

Primećen član
Banovan
Poruka
907
Pitanje glasi:Koje je vaše omiljeno voće, povrće, cveće i koju boju omiljenog cveća volite? Možete da nabrojite i više vrsta voća, povrća, cveća i boje cveća!:think:
Moja omiljena voća su:jagode, narandže, banane. Moje omiljeno povrće je paradajz i krompir, od cveća najviše volim ruže i to crvene ruže!:heart:
 
U svakom slučaju: bosiljak i peršun ! Bosiljak je ovde u Grčkoj kultna biljka, čija se grančica nosi u goste kao izjava želje za dobro zdravlje, i sastavni je deo svakog religioznog obreda, a peršunov list je nezaobilazan u SVIM jelima, osim u pudingu.... U svakoj prodavnici ćete u frižideru naći vezu peršunovog lista. Bez toga se ne ide kući ...
 
Od voća volim dinje, smokve, onaj kaki (to mi ima okus kao nešto između dinje i kruške :mrgreen: )
Od povrća volim krastavce, salate sve moguće vrste, ciklu, kiseli karfiol, manje više sve što prima sirće :D
Od cvijeća obožavam jorgovan, a u zadnje vrijeme sam se zaljubila u hibiskus
 
Bambus je moja prva i prava ljubav -----u odnosu covek-biljka:D To je neverovatna i inteligentna biljka! Mladice ove biljke prvo nadrastaju starija stabla pa tek onda prolistavaju. To rade iz razloga shto je u shumi bambusa jako malo svetla u 'prizemlju'. Bambusovo lishce je puno silicijuma i sporo se razgradjuje- razlog bambus bolje podnosi hladnoce, sushu... ukoliko je mulchiran! Postoje dve grupe bambusa a to su: clumping i running, prvi nisu toliko agresivni i ispod zemlje nemaju duge i jake rizome kao running. Ispushtaju u vazduh korisne gasove za coveka vishe nego ostale biljke. Imaju ogromnu masu u listovima.
Ja posedujem 3 vrste od toga jednu koja je vec u bashti 3 god. a ostale dve sam dobila iz semenki.
Bambusi se obicno razmnozavaju rizomima a retko semenom. Razlog je to shto mnogim vrstama bambusa treba 100 i vishe godina da donesu seme. Ono brzo gubi klijavost i malo je komlikovanije za sejanje.
Bambus je trava! i ja ga obozavam!:mrgreen:

Pored njega obozavam i Japanske javore i imam ih 50-ak.. Takodje jedna izuzetna biljka ludackih varijeteta u boji i obliku listova.
 
80618474.jpg


Erythroxylum.coca.ja2.jpg


opium-poppy.jpg
 
омиљено цвеће? :think: чини ми се да волим СВЕ, можда да издвојим хибискус, црвени са дуплим латицама... или тамно црвене руже... љиљане...не знам!
 
Poslednja izmena:
Voće - Breskva, jabuka, pomorandža, jagoda, kivi, šljiva, grožđe, grejpfrut...
Povrće - Paprika, krompir, paradajz, krastavac...
Cveće - Orhideja, perunika, ljiljan, ljubičica, lala, ruža, zumbul, jorgovan...
Boja cveća - Ljubičasta, plava, roze, crvena...
 

Back
Top