Muzika vs. Tekst

Muzika vs. Tekst ?

  • Muzika

  • Tekst


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Thriller

Iskusan
Poruka
5.007
Šta mislite, šta je bitnije? Ili šta je vama lično bitnije u nekoj pesmi? :)

Lično mislim da ima pesama koje imaju fenomenalan tekst, ali da ne mogu da zažive bez adekvatne melodije.
S druge strane, pesma sa zaraznom melodijom i idiotskim tekstom može. :lol:
Naravno, ovo nikako nije pravilo.
 
Текс' (без љубави, блуда, разврата, либерализма, пацифизма, комунизма, анархизма) и идеологија на првом месту. Атмосфера на другом. Енергија на трећем.
 
Kod mene,licno,muzika igra glavnu ulogu...Valjda nekako s prvim taktovima uvijek znam
hocu li pozeljeti da odslusam cijelu pjesmu ili cu je u startu eliminisati...
Muzika je ta koja me "kupi"...
Nista mi ne znaci fenomenalan tekst ako melodija nije prilagodjena mom senzibilitetu,
ako mi je strasno iritantna...Ako je pak tekst "bljakast" a muzika "zarazna",
e onda se prepustim iskljucivo ritmu pjesme...ako je dusu dao za djusku ,ne obracam paznju "ko tu... i o cemu"...:lol:
Ali i to pod uslovom da su u pitanju strane pjesme...nekako je, u tom slucaju ,
lakse istolerisati skaradnost od teksta... :mrgreen:
 
Muzika je dovoljna sama za sebe...
Nekada je tekst potpuno sporedna stvar ,vrlo cesto i nepotreban...Uzecu za primjer
piano melodije...Ne postoji taj tekst koji moze da mi "pronadje zicu" i takne toliko
duboko koliko svaka nota ove kompozicije...Po meni je ovo savrsenstvo....
 
Najbolje kad su i muzika i tekst vrhunski naravno, ali i ako je samo jedan od ta dva elementa upečatljiv, ovaj drugi može da bude i nebitan.
Recimo, uz tekst može da se izdvoji i glas, pevanje, koje, ako je impresivno, muzika može da bude minimalna.
Ali ja ipak dajem glas muzici, kao glavnom elementu pesme, jer je ona češće dominantna. Tekst samo ako je baš dobar i ako je vokal odgovarajući.
 
Poslednja izmena:
Kod mene,licno,muzika igra glavnu ulogu...Valjda nekako s prvim taktovima uvijek znam
hocu li pozeljeti da odslusam cijelu pjesmu ili cu je u startu eliminisati...
Muzika je ta koja me "kupi"...
Nista mi ne znaci fenomenalan tekst ako melodija nije prilagodjena mom senzibilitetu,
ako mi je strasno iritantna...Ako je pak tekst "bljakast" a muzika "zarazna",
e onda se prepustim iskljucivo ritmu pjesme...ako je dusu dao za djusku ,ne obracam paznju "ko tu... i o cemu"...:lol:
Ali i to pod uslovom da su u pitanju strane pjesme...nekako je, u tom slucaju ,
lakse istolerisati skaradnost od teksta... :mrgreen:
Kao da sam ja napisala. :super:
Glasam za muziku, uvek. :tick:
Ako mi muzika odgovara, opraštam joj i najgori tekst. :p
Evo, ako pogledamo cigansku muziku, 99% ljudi pojma nema o čemu se radi u pesmi ali sama melodija, glas, pokreće emocije. ;)
Isto je i sa stranim jezicima, koliko ljudi zapravo zna grčki npr, ali zato neuporedivo veći procenat obožava grčku muziku.
Za tekst se više zaintresujem ako mi neko na njega ukaže ili ako nađem paralelu sa ličnim iskustvom.
Ili ako pesmu slušam 15 miliona puta pa ga neminovno izanaliziram. :mrgreen:
Sve u svemu, nije mi mrsko da pevam ni I lice je sveže i stari se teže sedam noći kad se poveže ako mi je muzika OK. :mrgreen:
 
Kao da sam ja napisala. :super:
Glasam za muziku, uvek. :tick:
Ako mi muzika odgovara, opraštam joj i najgori tekst. :p
Evo, ako pogledamo cigansku muziku, 99% ljudi pojma nema o čemu se radi u pesmi ali sama melodija, glas, pokreće emocije. ;)
Isto je i sa stranim jezicima, koliko ljudi zapravo zna grčki npr, ali zato neuporedivo veći procenat obožava grčku muziku.
Za tekst se više zaintresujem ako mi neko na njega ukaže ili ako nađem paralelu sa ličnim iskustvom.
Ili ako pesmu slušam 15 miliona puta pa ga neminovno izanaliziram. :mrgreen:
Sve u svemu, nije mi mrsko da pevam ni I lice je sveže i stari se teže sedam noći kad se poveže ako mi je muzika OK. :mrgreen:

Honey, odričem te se preko novina! :rida:
:cmok:
 

Back
Top