Koliko para za letovanje u Grckoj?

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
Ovako planiram svoje prvo putovanje sa suprugom kolima u Grcku. Pa sada moram da napravim i finansijsku situaciju. Odseli bi u studiju ili apartmanu. Sto ce reci da bi smo dorucak i veceru spremali sami a na rucak isli negde. Zanima me koja kolicina novca je dovoljna za poneti (znaci ne racunajuci gorivo i smestaj) tamo?

Koliko jednom paru koji odseda u apartmanu ili studiju treba para za 10 dana letovanja u Grckoj?
 
Poslednja izmena:
Ovako planiram svoje prvo putovanje sa suprugom kolima u Grcku. Pa sada moram da napravim i finansijsku situaciju. Otselibi smo u studiju ili apartmanu. Sto ce reci da bi smo dorucak i veceru spremali sami a na rucak isli negde. Zanima me koja kolicina novca je dovoljna za poneti (znaci ne racunajuci gorivo i smestaj) tamo?

Koliko jednom paru koji otseda u apartmanu ili studiju treba para za 10 dana letovanja u Grckoj?


treba ti mnogo para
minimum 100e dnevno za klopu
 
pa šta znam, treba ti para, večera ili ručak u restoranu je oko 35 evra za dvoje, na ostrvu, onako, prosek
to ti je samo jedan obrok u rstoranu
pekare su preskupe
najjeftinija je kifla ili djevrek 1 evro, kugla sladoleda 1,5 evra
ali dosta ćeš uštedeti ako kupite hranu u nekom velikom marketu(tipa lidl) i spremate je, u tim marketima su cene slične kao u beogradu, a pošto ste kolima neće vam biti problem da odete do tamo
 
Ovako planiram svoje prvo putovanje sa suprugom kolima u Grcku. Pa sada moram da napravim i finansijsku situaciju. Otselibi smo u studiju ili apartmanu. Sto ce reci da bi smo dorucak i veceru spremali sami a na rucak isli negde. Zanima me koja kolicina novca je dovoljna za poneti (znaci ne racunajuci gorivo i smestaj) tamo?

Koliko jednom paru koji otseda u apartmanu ili studiju treba para za 10 dana letovanja u Grckoj?

Ne racunajuci gorivo i smestaj, trebace ti malo vise novca nego sto bi potrosio za taj isti period u Srbiji.
 
pa šta znam, treba ti para, večera ili ručak u restoranu je oko 35 evra za dvoje, na ostrvu, onako, prosek
to ti je samo jedan obrok u rstoranu
pekare su preskupe
najjeftinija je kifla ili djevrek 1 evro, kugla sladoleda 1,5 evra
ali dosta ćeš uštedeti ako kupite hranu u nekom velikom marketu(tipa lidl) i spremate je, u tim marketima su cene slične kao u beogradu, a pošto ste kolima neće vam biti problem da odete do tamo

:super:
Ne treba samo kupovati u prodavnicama koje se nalaze uz hotele (jer je sve skupo), vec treba malo prosetati do marketa u kojima i mestani kupuju. Setnja je dobra za telo, a i za novcanik. :mrgreen:
 
.. bogami .. neće mene grčka videti skoro ..
(.. inače .. mnogo je bolje baratati preciznim ciframa .. nego relativnim odrednicama .. tipa .. koliko bi potrošio za jedan dan ..
.. jer u srbiji ne troše svi isto na dan .. evo recimo .. ja .. i bil ko iz skupštine .. trošimo značajno različito ..)
 
šta znam, nije sad nešto preskupa ali nije ni jeftino
dečko i ja smo računali oko 1000 1500 evra za deset dana, za nas dvoje je skroz ok,
bez smeštaja i puta, ali mogu da se nadju baš jeftine ponude sada
ali ovo je ostrvo, verujem da je ostala grčka jeftinija
 
Ovako planiram svoje prvo putovanje sa suprugom kolima u Grcku. Pa sada moram da napravim i finansijsku situaciju. Otselibi smo u studiju ili apartmanu. Sto ce reci da bi smo dorucak i veceru spremali sami a na rucak isli negde. Zanima me koja kolicina novca je dovoljna za poneti (znaci ne racunajuci gorivo i smestaj) tamo?

Koliko jednom paru koji otseda u apartmanu ili studiju treba para za 10 dana letovanja u Grckoj?

Kad ides kolima je potpuino drugacije nego kad ides busem.
Na tako dalek put automobilom obavezno trebas poneti nekoliko stotina evra za slucaj neke nezgode na putu, npr kvara i slicno. Veruj mi znam o cemu pricam, meni je 600 km od kuce crko akumulator na nekoj planini (gde prolazi 5 automobila dnevno), sva sreca pa smo auto upalili na guranje i stigli do prve pupme i kupili drugi akumulator. I takvim situacijama moras imati novac za slepanje, rezervni deo, majistora,..... ma koliko da je nov auto kvarovi se desavaju. Ko putuje autobusom nema takvih briga.

Moj savet ti je da poneses minimum 300e (za auto), da ti budu ``za nedaj boze``, to nisu pare za trosenje na moru, nego ih cuvas samo ako nesto iskrsne, ako sve bude ok vratis ih kuci. Bar ja tako radim.

Sto se tice samog letovanja, ako ne mislite da se razbacujete moze vam biti dovoljno 200e po osobi, tj za vas dvoje 400e za 10 dana. Moze naravno i manje, ako ne uzimate pice na plazi, ako vam ne smeta da lezite na pesku umesto na lezaljci, ako idete u prodavnice gde i mestani kupuju, a ne u prvu prodavnicu ispred hotela,...itd. Ako ne jedete stalno po restoranima, ako se ne razbacujete po kaficima, ako ne iznajmljijte auto, ako ne idete na izlete. Ako ne ispijate skupe koktele i ne narucujete viskije mozete proci sa 200e. Ako zelite sve to.... trebace vam i preko 1000e.

Ako si pitao koliko minimalno moze biti, dobio si odgovor, a koliko vam je u stvarnosti potrebno za takva odmor zavisi od vas samih i od vasih prohteva nekima je i 2000e malo za tako nesto, nebo je granica.
 
Poslednja izmena:
šta znam, nije sad nešto preskupa ali nije ni jeftino
dečko i ja smo računali oko 1000 1500 evra za deset dana, za nas dvoje je skroz ok,
bez smeštaja i puta, ali mogu da se nadju baš jeftine ponude sada
ali ovo je ostrvo, verujem da je ostala grčka jeftinija

1500 e bez smestaja i puta za 10 dana ???? :eek:
Izvini sta vi tamo radite?

Ako nije tajna trosite li toliko i u Srbiji za 10 dana?
 
Kad ides kolima je potpuino drugacije nego kad ides busem.
Na tako dalek put automobilom obavezno trebas poneti nekoliko stotina evra za slucaj neke nezgode na putu, npr kvara i slicno. Veruj mi znam o cemu pricam, meni je 600 km od kuce crko akumulator na nekoj planini (gde prolazi 5 automobila dnevno), sva sreca pa smo auto upalili na guranje i stigli do prve pupme i kupili drugi akumulator. I takvim situacijama moras imati novac za slepanje, rezervni deo, majistora,..... ma koliko da je nov auto kvarovi se desavaju. Ko putuje autobusom nema takvih briga.

Moj savet ti je da poneses minimum 300e (za auto), da ti budu ``za nedaj boze``, to nisu pare za trosenje na moru, nego ih cuvas samo ako nesto iskrsne, ako sve bude ok vratis ih kuci. Bar ja tako radim.

Sto se tice samog letovanja, ako ne mislite da se razbacujete moze vam biti dovoljno 200e po osobi, tj za vas dvoje 400e za 10 dana. Moze naravno i manje, ako ne uzimate pice na plazi, ako vam ne smeta da lezite na pesku umesto na lezaljci, ako idete u prodavnice gde i mestani kupuju, a ne u prvu prodavnicu ispred hotela,...itd.

Ako si pitao koliko minimalno moze biti, dobio si odgovor, a koliko vam je u stvarnosti potrebno za takva odmor zavisi od vas samih i od vasih prohteva nekima je i 2000e malo za tako nesto, nebo je granica.
pa sad.. ako neces da ides nigdje van tog mjesta, niti da se zanimas za kulturu, domacu kuhinju, proizode, zabavu, nego samo krevet/voda
daleko ti je prakticnije otici do prve banje u srbiji
dunno.gif
ili gradskog kupalista, da ustedis
 
pa sad.. ako neces da ides nigdje van tog mjesta, niti da se zanimas za kulturu, domacu kuhinju, proizode, zabavu, nego samo krevet/voda
daleko ti je prakticnije otici do prve banje u srbiji
dunno.gif
ili gradskog kupalista, da ustedis

e pa to
mi smo obišli ostrvo uzduž i poreko, i da bi video sve i doživeo i osetio grčku kulturu i tradiciju treba ti malo više para
pri tom ne govorim o ne znam kakvom luksuziranju
 
pa sad.. ako neces da ides nigdje van tog mjesta, niti da se zanimas za kulturu, domacu kuhinju, proizode, zabavu, nego samo krevet/voda
daleko ti je prakticnije otici do prve banje u srbiji
dunno.gif
ili gradskog kupalista, da ustedis

Tako je to je samo krevet, voda i hrana, i izlazak u diskoteku bez luksuziranja i to staje 200e/po osobi. Napisao sam coveku minimum. On najbolje zna svoje prohteve.
Ako zeli vise od toga trebace mu i vise para.... mozda oko 1000e.
On najbolje zna, sta zeli i sta je jos vaznije koliko mu novcanik dozvoljava.
 
e pa to
mi smo obišli ostrvo uzduž i poreko, i da bi video sve i doživeo i osetio grčku kulturu i tradiciju treba ti malo više para
pri tom ne govorim o ne znam kakvom luksuziranju

OK svi smo drugaciji.
Npr mene boli uvo za more i cvarenja na plazi.
Ja kad idem na more provedem samo 1h-2h dnevno na plazi.
Od tog vremena provedem 90% u vodi. Za tako malo necu da uzimam lezaljku niti suncobran. Tako da na to ne trosim kes.
Ne pijem alkohol, ne pusim, tako da ne trosim pare za to.
Hranu, sokove, vodu, voce kupujem u marketima i jedem u sobi.
Izlasci od zore sa sve tehno muzikom me ne interesuju, izadjem u diskoteku popijem kicSo i idem da spavam, osim u slucajevima kad upoznam lepu devojku. Ako nadjem neki kafic gde se pusta rock zaglavim malo duze. :D
Kola ne iznajmljujem, vecinu dana provedem u setnji po mestu.
Ne jedem tri puta na dan u restoranima, nego samo uvece.

Sto se tice toga dosta sam ekonomican, i npr prosle godine sam za 10 dana potrosio oko 150e sa sve poklonima koje sam doneo u srbiju. I jos vratio 200e kuci.
Pre 2 god u cg sam potrosio 70e za 8 dana.
A koliko ove god u bg ne smem ni da kazem da ne ispadnem najveca stipsa.
Sta da radim kad sam stipsa.
 
Poslednja izmena:
:eek:
Sta ti onda, uopste, trazis na moru, pa jos u Grckoj?
Ako te ne interesuju plaza, kafici, izlasci, setnja... sta radis, kako ispunis dan?
Ja bas volim i sunce i more, najmanje zalim da potrosim na lezaljku, suncobran, koktel. Hrana me ne interesuje, mogu da jedem 1 X dnevno, pored voca i salate.
Uvece izadjem, ne pijem mnogo, ali biram kvalitetno pice.
Kupim i neku krpicu, ako mi se BAS svidja.
I opet potrosim mnogo.Nisam prohtevna, ali pare mi klize.
 

Back
Top