Srbija, HR i BIH organizuju Svetsko prvenstvo 2020?!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Jugoslavijo borba te rodila,
Jugoslavijo narod te slavio.
Ljubav te zemljo naša napojila,
Budi ponosna Jugoslavijo! :think::think:



5. jul 2010. | 13:44 | Izvor: www.dw-world.de
EURO 2020 u ex-Yu, moguća misija?

Da li bi Srbija, BiH i Hrvatska mogli da zajedno organizuju EP u fudbalu, pitaju se autori teksta koji se bavi takvom mogućnošču, a objavljuje ga 'Dojče Vele'.

9499290194c31c9cab8fef881174032_extreme.jpg


Zvaničnici fudbalskih saveza regiona veruju da bi, uprkos brojnim izazovima, takvo nešto moglo da se uradi. Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić podseća da veliki broj članica UEFA živi i radi na ovim prostorima.

„Zato bi bila kvalitetna i izuzetno dobra odluka UEFA da se opredeli za jedno takvo takmičenje. Što se tiče Fudbalskog saveza Srbije, mi takvu ideju podržavamo“, kaže Karadžić.

Predsednik Fudbalskog saveza BiH Sulejman Čolaković oduševljen je idejom da tri države zajednički organizuju jedno tako veliko takmičenje.

„Ako FIFA i UEFA budu htjeli prepoznati ovu našu sportsku i političku zbilju i ružnu blisku prošlost, mislim da bi mi bili najozbiljniji kandidati za domaćina prvenstva. Ima to još jednu poruku, sport veže i zbližava ljude“, kaže Čolaković.

Generalni sekretar Nogometnog saveza Hrvatske Zorislav Srebrić ne odbacuje tu ideju, ali ističe da bi trebalo sprovesti odgovarajuće procedure u svakoj od država.

„Kako su to velike organizacije, naravno da nijedan savez sam to ne može organizirati nego mora imati logističku podršku svoje vlade“, ističe Srebrić.

U tekstu se navodi i da ministarstva u regionu koja se bave sportom smatraju ideju prihvatljivom, a i mišljenja građana koja su, očekivano, podeljena, kao i problemi koje bi trebalo rešiti.

Organizator Evropskog prvenstva 2016. godina je Francuska, a ta odluka doneta je u maju.


http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2010&mm=07&dd=05&nav_id=443373
 
Poslednja izmena:
Jugoslavijo borba te rodila,
Jugoslavijo narod te slavio.
Ljubav te zemljo naša napojila,
Budi ponosna Jugoslavijo! :think::think:


Три сигурна учесника првенства која долазе из земаља за које није тако сигурно да би се иначе пласирали на ЕП :think:?
После овог украјинског искуства нисам баш сигуран да ће нека "источна" земља добити организацију таквог такмичења!
 
protivnik sam te ideje jer bi ceh za to takmicenje platili mi gradjani preko poreza.

sto kaze derrer od kojih para mislite da finansirate izgradnju 3-4 stadiona koji primaju 40 do 80.000 ljudi ?

pa to kosta najmanje par milijardi

mi bre nemamo pare rupe na putevima da zakrpimo kako treba a kamoli da organizujemo takva takmicenja.

За "нормалне" земље то је огромна развојна шанса и такво такмичење би сигурно донело огромне паре, што директно, што индиректно, сад што ми нисмо нормална земља друга је прича!
 
Kad su se Hrvatska i BiH kandidovale za EP FIFA se valjala od smeha

Tako ce i sad da bude.
Bile su Hrvatska i Madjarska u igri koliko mi se cini , al nisu dobili ni jedan glas , ili nesto sitno ....
U celoj bivsoj SFRJ ima mozda 5 stadiona koji bi ispunili uslove , stim da je jedino onaj u Splitu relativno nov i ne bi mu trebalo vecih prepravki , dok bi Zvezdin ,JNA i Maksimir verovatno trebalo do temalja renovirati sto je skuplje nego nove da naprave ... :think:
 
За "нормалне" земље то је огромна развојна шанса и такво такмичење би сигурно донело огромне паре, што директно, што индиректно, сад што ми нисмо нормална земља друга је прича!

Tako je za normalne zemlje, samo koja je ovdje normalna....
 

Back
Top