Balkansko Evropsko prvenstvo

RSmusliman

Domaćin
Poruka
3.743
Srbija, Hrvatska i BiH u zajedničkoj akciji organozovanja Evropskog prvenstva u fudbalu. U Beogradu i Sarajevu oduševljeni, Zagreb suzdržan. Novi stadioni, zarada… Doduše, tek 2020. godine.

Zvaničnici fudbalskih saveza Srbije, hrvatske i Bosne i Hercegovine veeruju da bi, uprkos brojnim izazovima, te tri države mogle zajednički organizovati Evropsko prvenstvo u fudbalu. Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić podseća da veliki broj članica UEFA-e živi i radi na ovim prostorima. Zato bi bila kvalitetna i izuzetno dobra odluka UEFA-e da se opredeli za jedno takvo takmičenje."Što se tiče Fudbalskog saveza Srbije, mi takvu ideju podržavamo", kaže Karadžić za "Dojče vele".Predsjednik Nogometnog/fudbalskog saveza BiH Sulejman Čolaković oduševljen je idejom da tri države zajednički organizuju jedno tako veliko takmičenje."Ako FIFA i UEFA budu htele da prepoznaju ovu našu sportsku i političku realnost i ružnu blisku prošlost, mislim da bismo mi bili najozbiljniji kandidati za domaćina prvenstva. Ima to još jednu poruku, sport veže i zbližava ljude", kaže Čolaković.Nema političkih preprekaGeneralni sekretar Nogometnog saveza Hrvatske Zorislav Srebrić ne odbacuje ovu ideju, ali ističe da bi trebalo sprovesti odgovarajuće procedure u svakoj od država."Pošto su to velike organizacije, naravno da nijedan savez sam to ne može organizovati nego mora imati logističku podršku svoje vlade", ističe Zorislav Srebrić

http://www.fudbalko.com/?p=4655


cuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oko svoga:hahaha::hahaha:
 
Srbija, Hrvatska i BiH u zajedničkoj akciji organozovanja Evropskog prvenstva u fudbalu. U Beogradu i Sarajevu oduševljeni, Zagreb suzdržan. Novi stadioni, zarada… Doduše, tek 2020. godine.

Zvaničnici fudbalskih saveza Srbije, hrvatske i Bosne i Hercegovine veeruju da bi, uprkos brojnim izazovima, te tri države mogle zajednički organizovati Evropsko prvenstvo u fudbalu. Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić podseća da veliki broj članica UEFA-e živi i radi na ovim prostorima. Zato bi bila kvalitetna i izuzetno dobra odluka UEFA-e da se opredeli za jedno takvo takmičenje."Što se tiče Fudbalskog saveza Srbije, mi takvu ideju podržavamo", kaže Karadžić za "Dojče vele".Predsjednik Nogometnog/fudbalskog saveza BiH Sulejman Čolaković oduševljen je idejom da tri države zajednički organizuju jedno tako veliko takmičenje."Ako FIFA i UEFA budu htele da prepoznaju ovu našu sportsku i političku realnost i ružnu blisku prošlost, mislim da bismo mi bili najozbiljniji kandidati za domaćina prvenstva. Ima to još jednu poruku, sport veže i zbližava ljude", kaže Čolaković.Nema političkih preprekaGeneralni sekretar Nogometnog saveza Hrvatske Zorislav Srebrić ne odbacuje ovu ideju, ali ističe da bi trebalo sprovesti odgovarajuće procedure u svakoj od država."Pošto su to velike organizacije, naravno da nijedan savez sam to ne može organizovati nego mora imati logističku podršku svoje vlade", ističe Zorislav Srebrić

http://www.fudbalko.com/?p=4655


cuvajte bratstvo i jedinstvo kao zjenicu oko svoga:hahaha::hahaha:
Hebo bratstvo i jedinstvo, ali ako se ta ideja ostvari ima da kane lova burazeru.
Zamisli varijantu kad nagrnu navijaci iz EU puni love pa prispiu u Rajvosa, a tamo is spotaknu saneri i bunardzije. Saneri ima da im prodaju i Vijecnicu onako razvaljenu i Principov most, pardon Latinsku cupriju i Kozju cupriju i sve cuprijue u Rajvusa.
A tek kad ih dohvate bunardzije pa ih izbunare ima svakom da ostave samo po jedan euro da imaju da plate canifu.
 
Prvi problem su kapaciteti. Ja nisam veliki poznavalac fudbala, ali garantujem da svako ko se razumije u naš fudbal može na prste svoje lijeve ruke nabrojati sve stadione u kompletnoj bivšoj Jugoslaviji koji ispunjavaju UEFA standarde. Šta biste vi, da igrate sve utakmice prvenstva na 3-4 stadiona, ostalo da ganjate po kusur terenima. Garantujem da bi pola reprezentacija optuživalo domaćine za neadekvatnu pripremu terena...

Drugi problem je, ako se odluči da se prave novi stadioni ili renoviraju stari, kratak vremenski period. Do 2020. godine ima 10 godina, a mislim da smo svi vidjeli da država u 10 godina jedva stigne i mostove da podigne kako treba, zamislite tek stadione koji zahtijevaju daleko više rada, projektovanja i ko zna čega drugoga..

Treći problem bili bi sami domaćini. Garantujem da bi i Bosnu i Hrvatsku i Srbiju namjerno premjestili u odvojene grupe bez ikakvih šansi da se susretnu sve do bar četvrtfinala šta je skoro pa nemoguća misija. Na taj način izbjegla bi se masovna sakaćenja ekstremističkih navijača, da ne pominjem ljudi u multi-etničkim gradovima EX YU, do čega dolazi svaki put kad se igra utakmica BIH-Hrvatska, Srbija-Hrvatska i BiH-Srbija.

Četvrti problem bi bili sami navijači. Garantujem da bi skoro svakodnevno izbijale tuče navijačkih grupa, naročito ovih naših domaćih koji bi najvjerovatnije sklopili primirje da šibaju sve koji ne navijaju za Srbiju...
 
U Banjaluci je planirana izgranja velikog modenog stadiona,to bi trebalo ovako da izgleda

stadion.JPG



Glavni grad Republike Srpske, Banja Luka bi za oko tri godine trebalo da dobije moderan fudbalski stadion vredan 50 miliona evra.
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2009&mm=01&dd=23&nav_id=340920
 
Imaju 3, Marakana, JNA i skoljka

ajde onaj JNA i nije bas

armijski pashnjak ne rachunam u stadione
poljud i marakana zajedno su jedan ipo a i to je povuci-potegni
ostalo ne vredi ni pominjati
izgradnja od nule novih 6-8 stadiona je enorman troshak i nepotreban luxuz jer bi ti stadioni posle prvenstva zvrjali prazni...i ovo shto imamo je previshe jer ovakav fudbal kakav imamo nikog ne zanima
 
Хммм, у Србији стадиони који испуњавају све услове су Маракана, ЈНА, Карађорђе ( Војводина ), Смедерево, Обилић, Чика Дача ( Крагујевац ), ОФК Београд...

Уз минимална улагања, ето нама СП 2022! :hvala::worth::hahaha:
 
Igra se od 11. lipnja do 11. srpnja.

* stadioni: Maksimir (Zagreb), Poljud (Split), Gradski vrt (Osijek), Stadion Crvena Zvezda (Beograd), Stadion Čika Dača (Kragujevac), Gradski stadion Subotica (Subotica), Stadion Bilino polje (Zenica), Stadion Grbavica (Sarajevo), Gradski stadion Banja Luka (Banja Luka)

SKUPINA A

* 1. Poljud
* 2. Maksimir
* 3. Poljud
* 4. Maksimir
* 5. Gradski vrt
* 6. Maksimir

SKUPINA B

* 1. Maksimir
* 2. Gradski vrt
* 3. Gradski vrt
* 4. Poljud
* 5. Gradski vrt
* 6. Poljud

SKUPINA C

* 1. Gradski stadion Subotica
* 2. Stadion Bilino polje
* 3. Gradski stadion Subotica
* 4. Stadion Grbavica
* 5. Gradski stadion Subotica
* 6. Stadion Bilino polje

SKUPINA D

* 1. Stadion Grbavica
* 2. Stadion Bilino polje
* 3. Stadion Grbavica
* 4. Gradski stadion Subotica
* 5. Stadion Bilino polje
* 6. Stadion Grbavica

SKUPINA E

* 1. Stadion Crvena Zvezda
* 2. Gradski stadion Banja Luka
* 3. Stadion Crvena zvezda
* 4. Stadion Čika Dača
* 5. Gradski stadion Banja Luka
* 6. Stadion Crvena Zvezda

SKUPINA F

* 1. Stadion Čika Dača
* 2. Gradski stadion Banja Luka
* 3. Stadion Cvena Zvezda
* 4. Stadion Čika Dača
* 5. Gradski stadion Banja Luka
* 6. Stadion Crvena Zvezda

1/8 ZAVRŠNICE

* 1. Gradski stadion Subotica
* 2. Gradski stadion Banja Luka
* 3. Stadion Bilino polje
* 4. Maksimir
* 5. Stadion Čika Dača
* 6. Gradski vrt
* 7. Stadion Grbavica
* 8. Stadion Crvena Zvezda

1/4 ZAVRŠNICE

* 1. Stadion Grbavica
* 2. Stadion Bilino polje
* 3. Stadion Crvena zvezda
* 4. Gradski vrt

1/2 ZAVRŠNICE

* 1. Stadion Crvena zvezda
* 2. Stadion Maksimir

ZAVRŠNICA

* 1. Poljud

Priznajte da sam savršeno posložio.
 

Back
Top