n00b vs newb
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: n00b vs newb

Obećava [Silvers] (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Talking n00b vs newb

Ok danas sam vidio temu na koju sam bio voljan dati solidan odgovor ali je zaključana. Pa dobro, nema veze, otvorimo novu pa šta je tu je...

Siguran sam da su svi koji rade bilo šta na kompjuteru upoznati sa pojmovima "n00b" i "newb". Međutim, često se ova dva pojma dovode u direktnu vezu, to jest ljudi im u mnogim slučajevima pripisuju isto značenje, a to je: "Glupan koji ne zna šta radi".

Da prvi post u temi ne bi bio kilometarski, jednostavno ću priložiti link do riječnika, to jest do tačnog mjesta gdje je sve lijepo razjašnjeno. Link je OVDJE!! Pa, izvolite čitati...
    Prema meni se ponašaj onako kako želiš da se drugi ponašaju prema tebi.

Domaćin Electric eXecutor (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Re: n00b vs newb

Newbie, pocetnik
    Noob, deformacija reci, sluzi kako bi nekog ko ima "staz" izjednaci sa pocetnikom
    My father told me not to get old. Should have listened to him.

Domaćin Maximy (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Electric,rekao bih da gresis. Ove dve reci imaju potpuno dva razlicita znacenja.Sretao sam puno likova gde mesaju pojmove izmedju "Newb" i "Noob" tj. svrstavaju ih u istoj znacaju i ako su razlicita.

Newb - Pocetnik : Lik koji pocinje nesto novo i upoznaje se sa tim i njenim okruzenjima,primer dajem : Ako ste pocetnik u World of Warcraftu,trebace vam malo vise vremena da upoznate igru,pa ce levelovanje ici mnogo sporije za razliku od onih igraca koji vec imaju ta iskustva i kod njih normalno sve ide mnogo brze. To sto levelovanje sporo ide,ne znaci da je taj neko "Noob",vec "Newb" - Pocetnik. Kao sto ljudi kazu "Niko se nije rodio naucen"

Noob - Neznalica tj. Drugim recima,igras igru ili radis nesto drugo,ali opet si nesposoban da usavrsis to znanje na cemu radis. Primer dajem : Igras igru (Nebitno koja je u pitanju,ajde recimo opet cu da navedem"World of Warcraft" ).Nabudzis 80lvl Paladina,a smotan si da ubijes lika koji je 5-10lvl-a manji od tebe. To je ono sto karakterise rec "Noob",drugim recima svrstava ga u manjem znacaju,no sto je znacenje "Newb". Nadam se da ste me razumeli sta sam zelio da kazem
    "Look at me. Look at me. Look at how large the monster inside of me has become."

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio Maximy Pogledaj poruku
    Electric,rekao bih da gresis. Ove dve reci imaju potpuno dva razlicita znacenja.Sretao sam puno likova gde mesaju pojmove izmedju "Newb" i "Noob" tj. svrstavaju ih u istoj znacaju i ako su razlicita.

Newb - Pocetnik : Lik koji pocinje nesto novo i upoznaje se sa tim i njenim okruzenjima,primer dajem : Ako ste pocetnik u World of Warcraftu,trebace vam malo vise vremena da upoznate igru,pa ce levelovanje ici mnogo sporije za razliku od onih igraca koji vec imaju ta iskustva i kod njih normalno sve ide mnogo brze. To sto levelovanje sporo ide,ne znaci da je taj neko "Noob",vec "Newb" - Pocetnik. Kao sto ljudi kazu "Niko se nije rodio naucen"

Noob - Neznalica tj. Drugim recima,igras igru ili radis nesto drugo,ali opet si nesposoban da usavrsis to znanje na cemu radis. Primer dajem : Igras igru (Nebitno koja je u pitanju,ajde recimo opet cu da navedem"World of Warcraft" ).Nabudzis 80lvl Paladina,a smotan si da ubijes lika koji je 5-10lvl-a manji od tebe. To je ono sto karakterise rec "Noob",drugim recima svrstava ga u manjem znacaju,no sto je znacenje "Newb". Nadam se da ste me razumeli sta sam zelio da kazem
    Aferim. U potpunosti tacno.
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Primećen član NightWalker (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Da. Na nekim serverima u igri Freelancer sam susretao ljude koji su sve ostale smatrali noobovima. Znaci, ne samo lose igrace (neznalice), vec i one nove, pa cak i one iskusnije. U stvari, oni su samo sebe uzdizali u nebesa.
    Sa druge strane, postojali su igraci koji su pomagali drugim igracima, ali bez pitanja da li su noob, newb ili iskusni igraci (jer svakom igracu ponekad treba pomoc, pa cak i onim najiskusnijim.
    Alea iacta est.
    Divide et impera!

Slične teme

1. n00b :D
    Autor petro91 u forumu Programiranje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.11.2008., 14:18
  2. N00B LIST
    Autor tommy gun u forumu Video igre
    Odgovora: 165
    Poslednja poruka: 11.01.2007., 02:40

Pravila za slanje poruka