LowCost avio karte iz Srbije?

Sajt je manje vise ok,medjutim mnoge nabrojane kompanije uopste nisu Low Cost ,vec su na neki nacin nove na nasem nebu.
Od svih nabrojanih najpovoljnije su Niki i Wizz,pa onda German Wings.
Ostale kompanije manje vise imaju standardne cene.U periodu niske sezone su jako povoljne,ali u tom periodu i ostale kompanije izlaze sa povoljnim ponudama,dok u periodu pune sezone imaju cene kao i sve kompanije.Pri tome najpre mislim na Span Air,Cimber Sterling i Norwegian.
Neke kompanije kao na primer Air Vallee za Rimini imaju skuplju ponudu nego JAT i Alitalia za Rim...
U svakom slucaju pomak i uopsteno snizavanje cena karata doslo je pojavom Low cost kompanija kako u Evropi,tako i kod nas( mada kod nas se to tek ocekuje ).Medjutim nije uvek ni kod njih moguce naci karte za 5-10 eur.

Sto se tice drugog dela pitanja,koristio sam dosta usluge LC kompanija pogotovu u Aziji i nesto malo po Evropi.Uslugom sam manje vise zadovoljan.
Postoje 2 stvari na koje treba obratiti paznju prilikom kupovine karata :
-Prtljag.Neke kompanije u cenu uracunaju cekiran prtljag,dok druge kompanije imaju posebnu doplatu za chekiran prtljag,na primer Ryan naplacuje 50 eur po koferu do 20 kg.Otvoriti cetvoro ociju kada je prtljag u pitanju ,procitati dva puta uslove prevoza.
-Dolazni aerodrom.U vecini slucajeva slece se na aerodrome koje koriste i klasicne kompanije i tada nema nikakvih problema ali postoje i slucajevi kada se slece na sekundarne aerodrome.U slucaju Londona sletanje na Luton nije problem jer je i to London i lako se stigne do bilo kog dela grada,ali umesto u Veneciju sleti se u Treviso,umesto u Marsej,sleti se na aerodrom koji je udaljen preko 100 km itd...U tom slucaju raspitati se kakav je prevoz sa aerodroma do grada jer cesto voz ili autobus do centra budu skuplji od avio karte....
 
Sajt je manje vise ok,medjutim mnoge nabrojane kompanije uopste nisu Low Cost ,vec su na neki nacin nove na nasem nebu.
Od svih nabrojanih najpovoljnije su Niki i Wizz,pa onda German Wings.
Ostale kompanije manje vise imaju standardne cene.U periodu niske sezone su jako povoljne,ali u tom periodu i ostale kompanije izlaze sa povoljnim ponudama,dok u periodu pune sezone imaju cene kao i sve kompanije.Pri tome najpre mislim na Span Air,Cimber Sterling i Norwegian.
Neke kompanije kao na primer Air Vallee za Rimini imaju skuplju ponudu nego JAT i Alitalia za Rim...
U svakom slucaju pomak i uopsteno snizavanje cena karata doslo je pojavom Low cost kompanija kako u Evropi,tako i kod nas( mada kod nas se to tek ocekuje ).Medjutim nije uvek ni kod njih moguce naci karte za 5-10 eur.

Sto se tice drugog dela pitanja,koristio sam dosta usluge LC kompanija pogotovu u Aziji i nesto malo po Evropi.Uslugom sam manje vise zadovoljan.
Postoje 2 stvari na koje treba obratiti paznju prilikom kupovine karata :
-Prtljag.Neke kompanije u cenu uracunaju cekiran prtljag,dok druge kompanije imaju posebnu doplatu za chekiran prtljag,na primer Ryan naplacuje 50 eur po koferu do 20 kg.Otvoriti cetvoro ociju kada je prtljag u pitanju ,procitati dva puta uslove prevoza.
-Dolazni aerodrom.U vecini slucajeva slece se na aerodrome koje koriste i klasicne kompanije i tada nema nikakvih problema ali postoje i slucajevi kada se slece na sekundarne aerodrome.U slucaju Londona sletanje na Luton nije problem jer je i to London i lako se stigne do bilo kog dela grada,ali umesto u Veneciju sleti se u Treviso,umesto u Marsej,sleti se na aerodrom koji je udaljen preko 100 km itd...U tom slucaju raspitati se kakav je prevoz sa aerodroma do grada jer cesto voz ili autobus do centra budu skuplji od avio karte....

...www.ryanair.com...

...netachno...pomenuta LC kompanija naplaccuje 30 Eur po osobi za chekiran prtljag do 30kg...u avion mozhe da se unese 1 kofer ( 55x40x20 ) do 10kg free of charge...+ sve shto kupish u Duty-ju...

...San Marco Airport je priblizhno isto kao i u Trevisu po vremenu stizanja do istih...( od Venecije )...na drugoj Temi napisao sam da je tour-retour ( klimatizovani ) bus transport Treviso Airport - Venecija ( Padova ) samo 9 Eur ( povratna karta )...

...i josh neshto...niti jedna LC kompanija ( u EU ) ne mozhe da prismrdi sa ponudom letova Ryanair-u...( 250 novih Boeing 737-800 je ogromna flota )...
 
Kolicina chekiranog prtljaga se menja ,ali pre 10 dana sam leteo sa njima za Spaniju i ukoliko kupis povratnu kartu RT cena chekiranog prtljaga je do 15 kg-30 eur,do 20 kg-50 eur ....Ukoliko kupis OW cena je 15eur/25 eur...slobodno mozes proveriti na netu.....
Sto se tice sekundarnih apt,uvek treba proveriti.Kao sto sam rekao u vecini,da kazem preko 90 % se slece na iste aerodrome,ali postoji mogucnost i sletanja na neki dalek aerodrom.Odgovor je savet na sta obratiti paznju prilikom kupovine LC karata.
 
Kolicina chekiranog prtljaga se menja ,ali pre 10 dana sam leteo sa njima za Spaniju i ukoliko kupis povratnu kartu RT cena chekiranog prtljaga je do 15 kg-30 eur,do 20 kg-50 eur ....Ukoliko kupis OW cena je 15eur/25 eur...slobodno mozes proveriti na netu.....
Sto se tice sekundarnih apt,uvek treba proveriti.Kao sto sam rekao u vecini,da kazem preko 90 % se slece na iste aerodrome,ali postoji mogucnost i sletanja na neki dalek aerodrom.Odgovor je savet na sta obratiti paznju prilikom kupovine LC karata.

...nema shta da proveravam...:lol:...i ja sam se pre neki dan vratio sa "njihovim aviJonom"...:lol:
...kod njih se precizno zna na koji Airport sleccu...svaku promenu izuzev vremenskih i slichnih neprilika, moraju da nadoknade svakom putniku u visini ( mislim 50 - 100 Eur )...i pishe ti i na rezervaciji a kasnije i na chekiranom pass-u mesto, vreme poletanja / sletanja...

...bila slichna Tema...neki su se chudili shto Ryanair trazhi on-line chekiranje nakon kupljene karte, koja je samo rezervacioni broj...a chekiranje se vrshi od 15 dana do 04h pre leta...i mora se imati odshtampano na A4 formatu...inache NE MALI penali...po osobi...
 
Pa ocigledno siris dezinformacije.U Ruanair nikada nije bilo moguce kupiti 30 kg za chekiran prtljag .
Postoje samo dve opcije -max 15 kg po torbi je 30 eur ukoliko je povratna karta i max 20 kg po torbi je 50 eur.
Mislim da svako to moze proveriti .Moj let je bio Malta-Luton.
 
Pa ocigledno siris dezinformacije.U Ruanair nikada nije bilo moguce kupiti 30 kg za chekiran prtljag .
Postoje samo dve opcije -max 15 kg po torbi je 30 eur ukoliko je povratna karta i max 20 kg po torbi je 50 eur.
Mislim da svako to moze proveriti .Moj let je bio Malta-Luton.

...greshka u tipkanju...sad sam primetio...15kg / 30 Eur...ne se srdish...moj let Luga(Malta) - Treviso...
 
Spanair ima vrlo povoljne letove naravno za Madrid i Barselonu.

Sto se tice flyNiki-ja: uopste me nije odusevio, jer sam nasla bolje cene karata do Beca preko JAT-a i Austrian airlines...
Wizzair je generalno ok, ne znam sad iz Beograda ali na ostalim destinacijama je skroz dobar.
Ryanair... hm... dobre su cene.... ali kad sednes u avion ko da si na buvljaku, a i mnogo su im bucni avioni..
 
Spanair ima vrlo povoljne letove naravno za Madrid i Barselonu.

Sto se tice flyNiki-ja: uopste me nije odusevio, jer sam nasla bolje cene karata do Beca preko JAT-a i Austrian airlines...
Wizzair je generalno ok, ne znam sad iz Beograda ali na ostalim destinacijama je skroz dobar.
Ryanair... hm... dobre su cene.... ali kad sednes u avion ko da si na buvljaku, a i mnogo su im bucni avioni..


...Boeing 737-800 buchan avion sa buvljaka...???
...ili Ti letish iskljuchivo biznis klasom SingapurAirlines-a, FlyEmirates-a, ili nikad nisi lete(la)o Ryanair-om...!!!
 
Ok,slazem se da moze da se nadje povoljna karta,recimo neka najpovoljnija RT karta za BCN bez taksi iznosi 40 eur*2+takse ,sto izadje oko 170 eur.U principu tu cenu kao najpovoljniju mozes naci kod svih drugih,ali generalno nekada je povoljnija jedna a nekada druga kompanija....Ja sam jednom prodao kartu Beograd-Dizeldorf-Rim RT / za 120 eur sto je bilo povoljnije nego kod bilo koga ali to je bilo jednom i nikada vise.
Svakako uvek treba proveriti sta je u tom trenutku najpovoljnije.Tako i Niki ako je prodao najpovoljnije karte onda je bolje ici Jatom za 99 eur.....Mislim sve je to pitanje trenutka,datuma ,itd....

Boeing 737-800 bucan..hm....Ja licno uvek vise volim boeing nego airbus i ne mogu se sloziti da je bucan....Prilikom poletanja mozes reci da je bucan i 747,ali u principu daleko je to od buke....
 
...Boeing 737-800 buchan avion sa buvljaka...???
...ili Ti letish iskljuchivo biznis klasom SingapurAirlines-a, FlyEmirates-a, ili nikad nisi lete(la)o Ryanair-om...!!!

Ne znam da li je bio Boeing, ali je bio bucan veruj mi. A ko da si na buvljaku unutra, jer ti svaki cas nude nesto da ti prodaju, i ne mozes ni da zaspis.. Prvo su neki parfemi, cokoladice, cigarete itd... i na kraju neka lutrija... Ali kad je jeftina karta, istrpis sve.
 
Stvarno, kakva su vasa iskustva... koliko su kostale najjeftinije karte koje ste uspeli da nabavite preko neke LowCost avio kompanije i za koju destinaciju?
Najjeftinije sto sam ja uspeo da nabavim je za oko 70 eur Beograd - Keln - Beograd, preko Germanwingsa, to je bila cena povratne karte sa ukljucenim svim taksama, ali to je bilo pre oko 2 - 3 god, kada NISU naplacivali posebno prtljag kao sada i karta je bila kupljena oko 3 meseca unapred.
 
Ali ubedljivo najjeftinija avio karta koju sam ikada uspeo da kupim je Frankfurt - Barselona - Frankfurt, kostala je 20 eur (povratna karta sa ukljucenim svim taksama) preko RajanAir-a. Kupio sam je oko 3 meseca pre datuma putovanja.
Prtljag se posebno naplacivao, ali posto sam nosio samo "rucni" prtljag (do 10kg), onda ni to nisam doplatio.
 

Back
Top