LowCost avio karte iz Srbije?

Ima li trenutno nekih jeftinih (low cost) avio karti iz Srbije i ako ima za gde?
Pricalo se da kad stignu low cost avio kompanije da ce biti karte za 10-20 eur po pravcu, ima li toga stvarno?

Koliko ste najjeftinije do sada platili avio kartu i za koju destinaciju?
 
Купио сам у петак две повратне oптима карте (могу 2 већа пртљага) преко vueling компаније БГ-Барселона за јуни месец, дакле први термин када они дају летове.
Добио сам boarding passes у пдф фајлу само за повратну карту и booking code(то би требало да буде број резервације).
Иначе нисам добио за одлазну карту БГ-БРС и изгледа да једино могу да чекирам на аеродрому и то на дан путовања, 2 сата пре укрцавања.

Међутим није ми јасно зашто када уђем vueling сајт у опцији my booking as passenger стоји Pending bookings (1) ... нерешено букирање.
 
Купио сам у петак две повратне oптима карте (могу 2 већа пртљага) преко vueling компаније БГ-Барселона за јуни месец, дакле први термин када они дају летове.
Добио сам boarding passes у пдф фајлу само за повратну карту и booking code(то би требало да буде број резервације).
Иначе нисам добио за одлазну карту БГ-БРС и изгледа да једино могу да чекирам на аеродрому и то на дан путовања, 2 сата пре укрцавања.

Међутим није ми јасно зашто када уђем vueling сајт у опцији my booking as passenger стоји Pending bookings (1) ... нерешено букирање.

koliko si sad platio karte za jun ako nije tajna?
ja sam isla preko njih u avgustu prosle godine i povratna karta po osobi je bila 210 eur. Danima sam pratila kako se krecu cene karata(menjale su se na dnevnom nivou) i to je tad bila najbolja ponuda,ni posle toga nisam nasla nista jeftinije,cak su i podigli cenu par dana pred let...
Iz Bgd nemas opciju online cekiranja,tako da ces morati na aerodromu da se cekiras pre leta.

sto se tice neresenog bukiranja,morace to neko strucniji da ti razjasni :)
 
koliko si sad platio karte za jun ako nije tajna?
ja sam isla preko njih u avgustu prosle godine i povratna karta po osobi je bila 210 eur. Danima sam pratila kako se krecu cene karata(menjale su se na dnevnom nivou) i to je tad bila najbolja ponuda,ni posle toga nisam nasla nista jeftinije,cak su i podigli cenu par dana pred let...
Iz Bgd nemas opciju online cekiranja,tako da ces morati na aerodromu da se cekiras pre leta.

sto se tice neresenog bukiranja,morace to neko strucniji da ti razjasni :)

2 оптима повратне карте су изашле 330 евра, дакле за прву половину јуна. Колико времена унапред си букирала карту и када је најбољи тренутак ?

Нашао сам их на ФБ и одговарају ево чак и данас (недеља). Дакле битно је да је карта што се каже у систему, а добио сам и одговор за ово Pending bookings (1)
in the section "pending booking" you will find all the reservations that you haven't already used, while in "past bookings" all the reservation you have already used. Regards
 
2 оптима повратне карте су изашле 330 евра, дакле за прву половину јуна. Колико времена унапред си букирала карту и када је најбољи тренутак ?

Нашао сам их на ФБ и одговарају ево чак и данас (недеља). Дакле битно је да је карта што се каже у систему, а добио сам и одговор за ово Pending bookings (1)

Ne secam se tacno,mislim da je bilo sredinom jula za sredinu avgusta,otprilike.
mojoj cerki je palo napamet da bas tad mora da se ide u Barcelonu,il da mre :lol:

Malo se salim,ali sustina je bila da smo joj obecali nedelju dana u Barci jos odavno,bilo je ili tad il u novembru...i onda sam ja jedno desetak dana svakodnevno pratila sajt za taj datum koji nam je odgovarao i procenila da nema sanse da budu manje nego sto sam ih ja u trenutku platila...i stvarno je tako bilo,ni jedan datum do kraja sezone vise nije bio jeftiniji od toga,samo skuplji.
 
Ima li trenutno nekih jeftinih (low cost) avio karti iz Srbije i ako ima za gde?
Pricalo se da kad stignu low cost avio kompanije da ce biti karte za 10-20 eur po pravcu, ima li toga stvarno?

Koliko ste najjeftinije do sada platili avio kartu i za koju destinaciju?

Apsolutni rekord mi je put iz Venecije za Maltu i nazad tri povratne karte platio sam 11.76 eura.
Karte su bile 2 eur po pravcu ali je treci putnik (cerka) imala popust :D
 
Let za Hanover počinje 20.maja sledeće godine.
LC alternativa je let do Dortmunda + U-Bahn do grada + FlixBus do Hanovera(10-15€).

Tom linijom sam već leteo pre mesec dana. Šta je U-Bahn? U Dortmundu sam od aerodroma do centra grada išao nekim autobusom "AirportExpress" koji košta 8,5 evra. To je malo mnogo. ;) U Hanover sam išao ICE vozom, nazad vaš FlixBus-om.

Jel to za novu liniju Beograd-Hanover sigurna stvar? Ako jeste, to će biti super!!! ;)
 
U-Bahn je metro i zaboravio sam je da između aerodroma i metroa neophodno voziti se autobusom 440 do stanice Aplerbeck.Malo komplikovano ali isplativo,naročito ako imaš samo ručni prtljag.Više o tome: https://www.dortmund-airport.com/bus-and-train

Što se tiče WizzAir-a:

71qx3m.jpg
 
Kartu za Berlin sam uzeo po ceni od 109 evra na akciji i to Air Serbiom :eek:...one ni na akciji nisu bile ispod 150 €, izgleda da je aktiviranje aerodroma u Nišu za LC pokazalo pozitivne efekte i trgnulo ove monopolističeke dripce ovde....samo da ne bude "političkih" usluga šeicima i sabotiranja
 

Back
Top