Stvari koje mrzimo

Počinjem da mrzim ovog novog Eminema, inače mog (i ne samo mog) najvećeg heroja iz mladosti. Doduše mrzim je verovatno prejaka reč, ne mogu bre da ga mrzim pa ne znam šta da uradi, ali opet kad ga vidim kako smara i preteruje sa rep tehnikom i nekim budjavim konceptima na albumima i u fristajlovima, zgrozim se. Zar je to isti onaj lik koji je napravio najveći hiphop album svih vremena, Marshall Mathers LP? Zar je na to spao Rabbit iz "Osam milja"? Zar do ovoga da dodje?

Shady vrati se, budi ponovo kao iz onih slavnih vremena naše mladosti... ne mogu da verujem da si po prvi put stao na stranu ovih što su za gun control, a pre toga si uvek podržavao mučenike Kolumbajna Erika i Dilana! Ne mogu da verujem da je do ovoga došlo! Šta bi Proof rekao... i zašto si pobogu uništio karijeru Yelawolfa, najjačeg repera kog si ikad potpisao za svoju izdavačku kuću? Pitanja na koja ćemo valjda jednom dobiti odgovor. A do tad, nek se ulicama ori himna moje mladosti:

 
Mrzim sopstveni kvazi-perfekcionizam. Već godinu dana pišem roman (doduše kuckam po stranicu dnevno, eventualno stranicu i po, nemam discipline ni energije za više) ali me jebeno nervira što nikad nisam zadovoljan, i onda dok čitam šta sam pisao otvorim na pdf-u nekog tipa Nabokova ili Roberta Bolana ili Dostojevskog ili ne znam ni ja koga i smrači mi se pred očima, jer stalno imam taj trip da nikad neću dostići njihov nivo i da su moja pisanija i literarne ideje yebene detinjarije u odnosu na ove velikane. A sa druge strane znam da više nisu takva vremena i da treba pisati i nešto što će se prodavati, naročito danas kad svi vole romane, a niko poeziju i kratke priče... Kako se osloboditi ovakvog osećanja? Dodje mi da se pospem benzinom i zapalim, ovo je mučenje al ne odustajem pa makar krepao :(
 
Mrzim sopstveni kvazi-perfekcionizam. Već godinu dana pišem roman (doduše kuckam po stranicu dnevno, eventualno stranicu i po, nemam discipline ni energije za više) ali me jebeno nervira što nikad nisam zadovoljan, i onda dok čitam šta sam pisao otvorim na pdf-u nekog tipa Nabokova ili Roberta Bolana ili Dostojevskog ili ne znam ni ja koga i smrači mi se pred očima, jer stalno imam taj trip da nikad neću dostići njihov nivo i da su moja pisanija i literarne ideje yebene detinjarije u odnosu na ove velikane. A sa druge strane znam da više nisu takva vremena i da treba pisati i nešto što će se prodavati, naročito danas kad svi vole romane, a niko poeziju i kratke priče... Kako se osloboditi ovakvog osećanja? Dodje mi da se pospem benzinom i zapalim, ovo je mučenje al ne odustajem pa makar krepao :(

 
Mrzim ljude koji u društvu znaju da pričaju samo o politici, kompjuterima i sportu. Bukvalno bolje je sedeti sa najvećom budalom nego sa nekim ko drvi o jednoj od ove tri stvari jer jedino to zna. A još gore kad se nadješ u društvu gde se samo o tome priča.

Mrzim ljude koji u društvu čine većinu i onda nadju neku samo njima blisku i razumljivu temu (tipa o ljudima koje samo oni poznaju i nekim samo njihovim dogadjajima) i onda ostali sede i zure u plafon dok ovi drve ono što njih zanima i ne yebu nikog drugog.

Mrzim ljude koji gledaju da pokažu koliko su kul tako što će da pljuju po religiji i Bogu. Ne moraš da budeš vernik, niko te ne tera, ali nemoj ni da se utrkuješ da pokažeš kako si oh tako kul ateista i čovek modernih shvatanja.
 
Mrzim (iz dna duše) retardiranog ljigavog neizraslog gnoma koji se odaziva na ime Marko Šelić - Marčelo. Mislim da se nikad ništa ljigavije i odvratnije nije pojavilo na našem medijskom nebu. Takva količina anti-srpskog ulizištva, jedenja gov.ana i kvazi-intelektualnog proseravanja se zaista ne sreće svaki dan. Plus malogradjansko ke.njanje o tome kako je on zapravo pisac, a ne reper - iako svako ko je imao tu nesreću da čita njegove "romane" vrlo dobro zna da dotični, uprkos studijama književnosti, nema elementarni osećaj za pisanje dijaloga ili opisa ili bilo čega i da su njegovi "romani" (na nivou srednjoškolskih sastava) zapravo književne splačine na koje se pale samo neiskusne klinke i klinci koji se lože na nekakvu "pobunu protiv proseka" i na to da nisu prosek, nego elita i slične, stoput prežvakane klinačke gluposti i tripove koji nestanu iz glave čim se prodje proces sazrevanja i izadje iz puberteta.

A kad tome pridodamo njegovu drugaricu Nevenu Glibetić - Nensi, isfrustriranu krmaču koju bi neko mogao da yebe samo preko masnog štapa - onda je slika kompletna. Živim za dan kad će ovakve slinavo-retardirane pojave da nestanu sa srpskog medijskog neba, jednom zauvek. Zamišljam Marčela u pedesetoj kako, zaboravljen i napušten od svih, sedi u nekoj učionici neke beogradske škole i predaje djacima srpski jezik, dok se pita gde se zajebao. A to vreme će doći, pre ili kasnije.

marcelo retard.jpg
 
Poslednja izmena:
Mrzim život posle puberteta, odnosno takozvani život odraslih. Voleo bih da ponovo imam 15 godina, ovo sranje je teško izdržati. Poslovi, ozbiljnost, odgovornost... onaj ko je pravio ovaj sistem pravio ga je da bi mučio ljude. Život posle adolescencije, sa izuzetkom onih nekoliko godina faksa je čista glupost. Gledam svoje vršnjake - svi ozbilljni, prave porodice, karijere, utrkuju se ko će više da zaradi, ležu rano da bi ustali rano, nema više zabave, poleta, sponanosti... sve je postalo rutina i obaveza. Nekad sam mislio da je vreme srednje škole sranje, ali sada vidim koliko sam se zajebao. Nisam ja spreman za ovo... :(
 
dosadu, ucmalo okruzenje i zaglavnjene emotivne situacije iz kojih se ne mos iskobeljati

Inace nisam tinejdzer vise, ali na ovom podforumu se mogu cuti iskrenije stvari i bolje nego na onom toboze za odrasle ;)
Jako malo ima stvarno zrelih ljudi. Valjda koristimo taj termin odrasli, da bi sakrili opstu nezrelost. Odrastanje je bioloska i prirodna pojava i zanju ne treba svesni napor ni bilo sta drugo.
Zato su vecina ljudi ili iskompleksirani-nalickani 'odrasli ljud', ili nezreli tinejdzeri koji mogu otvoreno ili stidljivo to da pokazuju, ili flegmatici koji taljegaju zivot.
Ima i onih pozitivnih- uvek zivahni, oni duhoviti, sposobni i uspesni i srecni, al taki su vec zvecke u moru ucmale odrasle travurine :D
 

Back
Top