Odnos u porodici...

Kod mene u porodici svako vodi svoju pricu.Nema autoriteta i svi smo ravnopravni,mada ni to nije dobro.Brat i ja nikad nismo imali ogranicenja i uglavnom su nam sve zelje ispunjene,s tim sto smo im to vracali uspehom u skolovanju i nismo bili problematicni klinci.Sve u svemu rekla bih da smo izrasli u dobre osobe i to je bitno.S ocem nemam neki odnos,on se uglavnom stara oko finansija,mama je tu mada je uvek bila naklonjenija bratu(ne tripujem),ali sve u svemu meni je dobra.:heart:
 
Glavni su zejedno.Ćale je malo nezaiteresovan,to mi ne smeta,dok je keva uključenija u moj život...njihovo mišljenje mi je najbitnije,poštujem ih,ali i oni postuju mene.Ponekad stvarno preteruju,i ponašaju se,kako Reckless reče,kao da mi je tri godine.To baš ume da iznervira čoveka...
 
Jedino sam im dete, pa umeju da preteraju sa brigom o meni.
Majka ne toliko, više ćale.
Sa njim i nemam neki odnos. Svaki razgovor između nas dvoje se svede na to da on pokušava da mi nametne neko svoje mišljenje.
Tripuje da je uključen u moj život, da uvek zna gde sam, s kim, šta radim i ta sran.ja. U stvari nema pojma.
Uživam u tome da ga lažem.

Majku obožavam.:heart:
S njom lepo mogu o svemu da razgovaram.
U potunosti je upućena u moj život.
A i ona meni poverava neke svoje probleme i tajne.
Možda nekad i više od onoga što bih htela da znam.
Al' dobro.
 
dovoljno je reci - cale :lol:
znaci njegova rec svetinja, keva moze da stoji na trepavicama al kad on kaze.. :lol: kraj

dobro, nisu strogi, daju mi sve, pustaju sve (dobro ne bi mi dali sad da idem sama na more, uradim tetovazu, pirsing i tome slicno :mrgreen:) ali u principu gotivni su.. :)
naravno imaju svojih bubica kad ne mogu da ih podnesem..
ja poshtujem njih, oni mene isto..i tako :P
 
Kakav vam je odnos u porodici...jer vam cale glavni...ili keva.....ko ima veci autoritet nad vama....kako su vas tretirali kao dete...da li vas postuju kao licnost ...itd...

Glavni nema , vlast dele cale i keva ravnopravno.
Autoritet isti , mada kevu vishe poshtujem , ali me ona vishe i nervira , cale je manje vishe neutralna pojava. Poshtovanje , hm... Ne bash , pravi izraz bi bio da veruju u mene.
Deshavalo se da se njihovi strahovi manifestuju u negativne predrasude , ali to je ok , uvek su tu za mene .
Bolje roditelje ne bih mogao da dobije .
Shto se tiche mateijalnog , stepen njihovog zhrtvovanja je neverovatan .
 
Poslednja izmena:
Kod mene u porodici svako vodi svoju pricu.Nema autoriteta i svi smo ravnopravni,mada ni to nije dobro.Brat i ja nikad nismo imali ogranicenja i uglavnom su nam sve zelje ispunjene,s tim sto smo im to vracali uspehom u skolovanju i nismo bili problematicni klinci.Sve u svemu rekla bih da smo izrasli u dobre osobe i to je bitno.S ocem nemam neki odnos,on se uglavnom stara oko finansija,mama je tu mada je uvek bila naklonjenija bratu(ne tripujem),ali sve u svemu meni je dobra.:heart:

Mogu da kazem da je isto ovako i kod mene. Samo sto se otac mozda malo vise pita, ali to nije nista preterano. Svaka zelja mi je ispunjena, sto vracam svojim ponasanjem i uspehom u skoli.
 
ma nem' pojma
keva bi kao trebala da bude autoritet jer nemam caleta
ali nista od toga
mogu reci da sam neverovatno raspustena
sve mi je dozvoljeno, keva sve tolerise
a ja ne umem da postavim granicu nego teram svoje nesto
a to smisla nema
i nije ni malo upucena u moj zivot
pretpostavljam da bi bila razocarana totalno da zna kakva je u stvari njena 'princeza'
al' jjebi ga
tako je kako je
ni ja nisam zadovoljna sobom ovakvom
al' opet jjebi ga
jedino cime se vadim je super prosek u skoli
ovako sam totalno frasnula
odnos sa sestrom ne zelim da komentarisem (mislim na srednju sestru)
ova najstarija mi je i keva i drugarica u jednom ali ni ona mi nije toliko bliska jer ne zivimo zajedno
ma sjjebano sve
 
cale odavno zivi u nekom svom svetu..
tu je kad treba da se sali, glupira.. mislim da je podetinjio.
mada, iako retko on donosi neke odluke, preko njegovog ne se ne moze.
keva je super..
sve zna, sve joj pricam.. nije bas da mi je kao drugarica, dosta je i stroga i racionalna, ali svejedno mogu sve bez ustezanja da joj govorim :)
uglavnom se njoj obracam i za izlaske, i za pare, i za skolu..
 
Kakav vam je odnos u porodici...jer vam cale glavni...ili keva.....ko ima veci autoritet nad vama....kako su vas tretirali kao dete...da li vas postuju kao licnost ...itd...

cale je finansijska glava
keva je mentaln glava
kevu više poštujem personalno
čaleta poštujem na nekom bazičnom polupatrijarhalnom nivou
mi smo kao usa - liberalna demokratija i federalni princip - svi mogu sve svako je autonoman a okej anm je zajedno - i svima lepo
 
Cale ima veliki autoritet, keva mi dopusta skoro sve, dok sa caletom moram prvo da lepo porazgovaram...
A ono, cale je jedini koji radi, sama pomisao da on hrani citavu porodicu izaziva veliki autoritet...
Inace ovako, ako nema nekih konflikata, odlicno se slazemo...
 

Back
Top