Sklepotina iz Dačije, tehnologija proizvodnje stara preko 30 godina
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 73

Tema: Sklepotina iz Dačije, tehnologija proizvodnje stara preko 30 godina

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Podrazumevano Sklepotina iz Dačije, tehnologija proizvodnje stara preko 30 godina

Slučajnost ili?

Sada:

Nekada:

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: Sklepotina iz Dačije, tehnologija proizvodnje stara preko 30 godina

Pa da,cekic i klocna glavni alati i u Dachiji i u Trabantu,a kako su neki kechevi i yugici izgledali verovatno je taj isti alat i u Zastavi bio glavni.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Podrazumevano Re: Sklepotina iz Dačije, tehnologija proizvodnje stara preko 30 godina

E mislim da tog alati i nije bilo, sa su u zastavi samo sklapali bez ikakvog stelovanja... Secam se naseg novog keca 90tih godina na kome je sve bilo krivo i sva vrata si morao da variš sem vozačevih
    E pazi kad je gepek ceo bio nakrivo...

a stavim ja onu jelkicu mirisljavu a ceo parking mirishe

Opelman nije na forumu
    Od kafane do kafane skitam, ali zašto, to niko ne pita....
    Aktivan član Opelman (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    46

I moskvič i volga su tako sklapani. Mrzi me sada, mogao bih da otvorim novu temu o anegdotama koje je moj deda imao sa ošljarijama i manama Volge 24 iz 1977.

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

tehnologija bazirana na imporvizaciji... u vreme kada su modeli koje spominješ nastali, svi su radili tako
    :)

Opelman nije na forumu
    Učlanjen
    11.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    46

Ne bih rekao za Mercedes, BMW, pa ni Ford i Peugeot....

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Mogu da razumem cekic ako treba gumu za dihtovanje da postavis na vrata ,al on cuka po mehanizmu za zatvaranje i kaci se na vrata ne bi li ih nastelovao,to bas i ne vidim kao trajno resenje problema.
    To isto sam video od jednog mastora za frizidere,kad vrata pocnu da zevaju i vakum ih ne zatvara,on udalji gazde iz prostorije i pocne da se kaci i krivi vrata bas kao ovaj "serviser" .
    connect, respect, protect

Opelman nije na forumu
    Učlanjen
    11.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    46

Meni tako postavljali kazanče!

Poznat
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    199

Citat Original postavio fox_87 Pogledaj poruku
    Mogu da razumem cekic ako treba gumu za dihtovanje da postavis na vrata ,al on cuka po mehanizmu za zatvaranje i kaci se na vrata ne bi li ih nastelovao,to bas i ne vidim kao trajno resenje problema.
    To isto sam video od jednog mastora za frizidere,kad vrata pocnu da zevaju i vakum ih ne zatvara,on udalji gazde iz prostorije i pocne da se kaci i krivi vrata bas kao ovaj "serviser" .
    Pre nekih 12-15 godina gledao sam emisiju na palmi gde su prcali o raznoraznim prozivodima (engleska emisija) i pricali su i o friziderima i lik je bas to i rekao da se vrata tako namestaju. Isteras gazdu iz kuhinje i onda malo dmnes vrata i sve radi kako treba

Primećen član Iosis (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ipak se silom može i nešto popraviti.
    Moj CD player nije htjeo da očitava neke CD-ove, i jedne prilike kada smo krečili vraćao sam ga u sobu i spadne mi kabal zakači za prag i istrgne mi iz ruku. Padne na pod i ja pomislim nema od njega ništa sad. Priključim, upalim i jedini CD koji mi je bio tada pri ruci jedan od onih što nije htjeo da očitava. Ubacim CD i očita ga sa sekund, eh reko što ga prije nisam bacio.

Ja nisam vidio bolje urađena vrata nego kod Kie Pride. Ćale vozi taj auto na poslu kao službeni i s njim kada se vozim ako je ventilacija zatvorena ne možeš vrata zatvorit ako ne otvoriš malo prozor da višak vazduha izađe napolje. Kod ove Dacie to neće biti slučaj.
    Mala trola, a puna kontrolora.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Ma ćuti, samo da im mačka ne umakne kao zastavi

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

Komšija ima Dacia Logan par godina ( kupljena nova ) i vidim da im je hauba i sa desne strane malo ugruvan i ulubljen automobil. Ništa strašno ali strašno je ono što se zove loš kvalitet lima : uhvatila se rdja na tim ulubljenim mestima.
    Što znači : Dacia nicht
    Poslednji put ažurirao/la Brajan Koen : 06.07.2010. u 10:01
    Nuclear Ganja

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Posle grada, sva vozila proizvedena počev od 2000 godine su ugruvana kao bulja a starija ništa

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

Zavisi i od grada. Ako je veličine oraha, niti jedan automobil neće ostati neugruvan.
    Nuclear Ganja

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

pa niskobudzetni auto se paravi niskobudzetno..ne razumem sta vi ocekujete...
    a plus koliko logana je onomad prodano samo kod nas za ispod 9000e pa se niko ne zali..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Dacia je kod nas jedno vreme bila best bye,kupovala se samo tako,pogotovo kod taksista,nemam neka iskustva sa njom al imao sam priliku da sednem na vozacevo mesto,ja od 191cm i nisam video prednji kraj autobobila ,haubu,nista,nisam mogao da verujem,znaci ja moram da zamisljam gde je da bih znao koliko smem da pridjem nekom automobilu
    connect, respect, protect

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Dacia je kod nas jedno vreme bila best bye,kupovala se samo tako,pogotovo kod taksista,nemam neka iskustva sa njom al imao sam priliku da sednem na vozacevo mesto,ja od 191cm i nisam video prednji kraj autobobila ,haubu,nista,nisam mogao da verujem,znaci ja moram da zamisljam gde je da bih znao koliko smem da pridjem nekom automobilu
    To ti je danas normalno, ne postoje kockasti automobili

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Nešto se razmišljam, ovaj expert za savijanje vrata... Kupite nov auto i odete recimo na more... A ono pod dejstvom sunca vam se auto iskrivi i otvori kao konzerva

Aktivan član
    Učlanjen
    25.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    a plus koliko logana je onomad prodano samo kod nas za ispod 9000e pa se niko ne zali..
    Nego kako drugacije da se namesti mehanizam,neko cekicem.
    Hajde ga odvrni skroz da ga mozes pomicati rukom,kad ces ga onda nastelovati?

I ovo sto ne vidis prednji deo auta,kod vecine auta ga ne vidis danas.

Iwan je lepo obrazlozio,koliko para toliko muzike,i zaista nisam cuo da se neko zali na Daciju,vecina vlasnika zna sta je kupila,a mislim da su dobili i malo vise muzike no sto su platili.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Dačija tehnologija proizvodnje korak po korak

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    Jeste niskobudzetni automobil,ali da su im kalupi i mere valjani sve bi se to sklopilo u 5 stotih tako da ne bi imalo potrebe da se onaj kachi po vratima.Pitam se samo kako je ostatak auta napravljeno.
    >ALL SYSTEMS OPERATIONAL. BEGIN...

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio Master_Chief Pogledaj poruku
    Jeste niskobudzetni automobil,ali da su im kalupi i mere valjani sve bi se to sklopilo u 5 stotih tako da ne bi imalo potrebe da se onaj kachi po vratima.Pitam se samo kako je ostatak auta napravljeno.
    opet kazem ne razumem cemu ova prica, kad ih toliko ljudi vozi i jos nisam ni video ni cuo da npr su se vrata rastelovala i da neko ne moze da ih zatvori..
    druga prica je sto su se u zastavi gadjali bregastim, pa su i jugici tako isli..
    i nisu vredeli ne trecinu cene za koju je prodavan..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Ako malo bolje razmisliš, shvatićeš da je ta dačija malo i apsurdna. U fulu je ona oko 8.000 eura a za te pare imaš da biraš korejski auto
    Prema tome, mogu da ga duvkaju što se mene tiče sa reno motorima i trapovima iz 90tih godina

Zato i izgleda ovako sklapanje dačije, kao iz crtanog filma

Moderator Bojan_BRT (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

manje se kvari lada nego reno

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio Bojan_BRT Pogledaj poruku
    manje se kvari lada nego reno
    Sad si lupio i ostao živ

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •