Seseljevi hitmeni odavno u akciji....

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
I te kako imam razloga da verujem da Vojislav Šešelj stoji iza bombaškog napada na mene i moju porodicu u aprilu 2007. godine. Tim pre što sam saznao i kome je Jadranka Šešelj, po povratku iz Sheveningena u Beograd, predala spisak potencijalnih svedoka koje bi trebalo eliminisati ili zastrašiti, a koji je sastavio njen suprug.
Dejan Anastasijević

Na tom spisku je, kako me je upozorio Haški tribunal nekoliko meseci pre atentata, bilo i moje ime – kaže u intervjuu za „Blic nedelje“ novinar „Vremena“ Dejan Anastasijević, koji već skoro dve godine živi u inostranstvu.



Možete li da otkrijete u čije ruke je dospeo spisak za likvidaciju?
– Reč je o jednom bivšem Šešeljevom telohranitelju, višekratno osuđivanom zbog raznih krivičnih dela, sa dobrim vezama i u podzemlju i u politici. Na njemu je bilo da nađe izvršioce. Zanimljivo je da je posle mog teksta u „Vremenu“, u oktobru 2007. godine, taj čovek bio napadnut i jedva je ostao živ. Sada je invalid. Mislim da je neko hteo da se pobrine da on ne progovori, jer je jedini koji može da dovede u vezu naručioca i egzekutore.


Imate li neka nova saznanja dokle se stiglo u istrazi o podmetanju bombe pod vašim prozorom?
– Nemam nikakvih novih saznanja, i jako bih se iznenadio ako bi se tu nešto pomerilo. To je sad, što bi se reklo, „hladan slučaj“ i za još koju godinu biće sasvim zaboravljen. Uostalom, ja već skoro dve godine živim u inostranstvu i jedva ponekad pomislim na to.


Kada su vas nadležni državni organi poslednji put kontaktirali, odnosno obavestili dokle su stigli u rasvetljavanju slučaja?
– Poslednji formalni kontakt s policijom imao sam u oktobru 2007, nakon što sam u „Vremenu“ objavio svoja saznanja o pozadini atentata. Oni su onda od mene uzeli izjavu, i to je bilo to. Neformalno, međutim, raspitivao sam se kod nekih kontakata kad sam poslednji put bio u Srbiji, i rečeno mi je da ni MUP ni BIA ništa novo nisu saznali. Uostalom, ne mislim da imam prava da dobijam redovne izveštaje od policijskih organa, ali to pravo imaju Predsednik, članovi Vlade i skupštinski Odbor za bezbednost. Simptomatično je, i nimalo iznenađujuće, što se niko od naših vrlih poslanika nije setio da pita šta je s tom istragom, ni ove ni ranijih godina.


Smatrate li da je neko namerno predmet od bombaškom napadu prosledio policijskom odeljenju za požare?
– Ne verujem da bi istraga išla bolje ni da ju je vodilo odeljenje za krvne delikte. Teško je oceniti šta je zavera, a šta prosto aljkavost. Na primer, zato što je neko zaboravio da popuni nekakav formular, neki tragovi se neće moći koristiti na sudu. Pod uslovom, naravno, da neko bude optužen za napad, što je sve manje verovatno. Ova je stvar politički delikatna, a pametni policajci dobro znaju da se u takve stvari ne srlja bez zelenog svetla iz političkog vrha. Taj vrh, čini mi se, do sada nije poslao takav signal, uprkos verbalnim izlivima.


U međuvremenu je došlo do promene na političkom vrhu?
– Moram da kažem da sam bio oprezno optimističan nakon što je 2008. došlo do promena na čelu MUP i BIA. Ispostavilo se, na kraju, da je i ta slabašna nada bila bez osnova. Imam pouzdana saznanja da sam nekoliko dana pre atentata bio „na merama“, to jest, pod prismotrom BIA. Ni to ne iznenađuje, jer smo imali više primera, od Ćuruvije do Draškovića, da je tajna policija logistički potpomagala ubice.


Nalazite li sličnosti između vašeg slučaja i informacije da je lider radikala naručio ubistvo Tomislava Nikolića?
– Ne bih sebe poredio s Nikolićem, ali u oba slučaja je Šešeljeva supruga, navodno, bila kurir. To je logično, jer on jedino s njom ima prava na nenadzirane posete, dok se svi ostali njegovi kontakti sa spoljnim svetom snimaju. Evo još jedne zanimljive koincidencije. Nakon što sam je javno prozvao u „Vremenu“, Jadranka Šešelj je izjavila da sam ja „monstrum“ i da će me tužiti. To je i uradila, ali je sudski spor izgubila. Sada koristi potpuno istu reč za Nikolića, kaže da su optužbe „monstruozne“, i opet najavljuje tužbu.


Kako komentarišete reakcije vrha Srpske narodne stranke o pretnjama Nikoliću?
– U vreme atentata na mene i moju porodicu, Nikolić i Aleksandar Vučić su još bili verni Šešelju, a Vučić je davao bombastične izjave da on zna istinu i da će me „razobličiti“ ukoliko to policija ne uradi pre njega. To obećanje nije održao. Sada mi je zanimljivo da gledam kako se Vučić i Nikolić vrpolje i mucaju kad ih novinari pitaju da li bi Šešelj bio u stanju da naruči da nekog ubiju. Znaju oni odgovor na to pitanje, ali im je neprijatno da kažu jer su bili deo te priče.


S obzirom na vaše brojne tekstove o ratnim zločinima i činjenicu da ste o tome svedočili pred Tribunalom, sumnjate li da, osim Šešelja, još neko stoji iza napada na vas?
– Osim Šešelja, motiv je imao i Jovica Stanišić, koji se u vreme atentata nalazio u Beogradu na lečenju. Stanišić je imao (pogrešnu) informaciju bi trebalo da svedočim protiv njega. Inače, u njegovom slučaju, nekoliko potencijalnih svedoka je stradalo pod sumnjivim ili nerasvetljenim okolnostima.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/19...-Seselj-stoji-iza-atentata-na-mene-i-porodicu

I trebalo im je fol 3 godine da skontaju...pitam se koliko ona dva light radikala imaju veze sa ovim?:think::lol:
 
Seselj je ubio i Versacea :mrgreen:

Чујем из "поузданих извора" да ће за неки дан Блиц објавити дуго скривану информацију добијену од извора који је желео да остане анониман да је Шешељ своје терористичке активности у ствари започео одавно

није Цезара убио Брут, него Шеки !!!!



:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Sekijeve zrtve:




16lenon.jpg


080121-mlk-vmed-6a.widec.jpg


bambi_mom.jpg
 

Back
Top