pomoc oko pdf-a

limited

Obećava
Poruka
56
pokusavam da jedan casopis skeniranjem prebacim u pdf dokument. To radim tako sto skeniram stranicu i kao sliku je prebacim preko Corela-a u pdf ali dobijam puno pdf stranica koje nisu jedan dokument nego su vise. Kako da ih spojim??????
Najverovatnije da postoji jos neki laksi nacin da napravim pdf ali ja ne znam.

Kako mogu da prebacim wordov dokument u pdf.
Hvala
 
Ako imas Adobe Acrobat ( NE Reader ), otvorish prvi PDF i posle, ako se dobro secam, uz opciju inset ( tako nesto) drag&drop ostale...
Mozda neko ima elegantnije )citaj-jednostavnije+jeftinije) resenje.
nalepnajajpeg3b.jpg
 
limited:
pokusavam da jedan casopis skeniranjem prebacim u pdf dokument. To radim tako sto skeniram stranicu i kao sliku je prebacim preko Corela-a u pdf ali dobijam puno pdf stranica koje nisu jedan dokument nego su vise. Kako da ih spojim??????
Najverovatnije da postoji jos neki laksi nacin da napravim pdf ali ja ne znam.

Kako mogu da prebacim wordov dokument u pdf.
Hvala

Pa samo skeniraj sa skenera u Adobe PhotoShopu bre, (File/Import/Twaint/pa naziv skenera/) ako se dobro secam putanje, ako imas photoshop, i potom idi na opciju save as copy, pa izaberi PDF direktno... to je to... Ako sam dobro shvatio pitanje hehehe...
 
Wordov Doc fajl u Pdf - ili odstampaj, pa skeniraj i snimi kao pdf,

ili treba da imas jedan "djavo" od firme Adobe, KOJI JA IMAM< ALI MI NIKAD NIJE DOBRO RADIO!!! Ne znam zasto... Uglavnom, ne secam se tacno imena, da l bese Adobe Ilustrator ili nesto slicno... tako...
 
Ljudi ne odgovarate mi na pitanje.

Mogu ja da dobijem pdf ali samo jednu stranicu tj onu sliku koju skeniram ali kako posle da spojim, probacu sa onim Acrobatom (bez reader)sto bi reko Orange ako uspem da ga nadjem na netu.

hvala

ps. Problem sa .doc - .pdf ostaje i dalje
 

Back
Top