Zukorlić: Najveći uspeh je nacionalno jedinstvo

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
Zukorlić: Najveći uspeh je nacionalno jedinstvo
Međunarodni Radio Srbija - Pre 58 minuta
Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji i nosilac liste Bošnjačke kulturne zajednice na nedavnim izborima za Nacionalni savet Bošnjaka Muamer Zukorlić nije isključio mogućnost da narednih dana bude zvaničnih razgovora sa predstavnicima druge dve bošnjacke liste radi formiranja većine u tom savetu. Zukorlić kaže da Bošnjačka kulturna zajednica želi stabilan Savet i da bi zato oni rado prihvatili podršku Bošnjačke liste i Bošnjačkog preporoda. Na izborima za Nacionalni savet Bošnjaka 6. jula učestvovale su tri liste - BKZ, koju je podržala Liberalno demokratska partija osvojila je 17 mandata, Bošnjačka lista, koju podržava Stranka demokratske akcije Sulejmana Ugljanina osvojila je 13 mandata, dok je Bošnjački preporod, blizak Sandžačkoj demokratskoj partiji čiji je osnivač Rasim Ljajić osvojila pet mandata.
 
mislim da je zukorlic legitiman predstavnik bosnjaka i da on treba se kandidirati za predsjednika opcine ili za narodnog poslanika u skupcini srbije.mislim da sda politicki potrosio i da nema vise argumenata kao sto ih je imao da politicki zadrzi legitimitet nad bosnjacima.mislim da je zukorlic pravi covjek i predstavnik bosnjaka sandzaka i da on treba voditi taj narod u dalju buducnost
 
Национално јединство јесте веома битно,
само где они да нађу нацију!?
:think::think::think:

"Dervis i smrt" od Mese Selimovica

Najzamrseniji ljudi na svijetu. Ni sa kim istorija nije napravila takvu salu kao sa nama. Do juce smo bili ono sto danas hocemo da zaboravimo. Ali nismo postali ni nesto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne mozemo vise nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac sto ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema vise ni toka ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo u naprijed, zato zadrzavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rijesenja. Preziru nas i braca i dosljaci, a mi se branimo ponosom i mrznjom. Htjeli smo da se sacuvamo a tako smo se izgubili, da vise ne znamo ni sta smo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa pa i ova ljubav.
 
mislim da je zukorlic legitiman predstavnik bosnjaka i da on treba se kandidirati za predsjednika opcine ili za narodnog poslanika u skupcini srbije.mislim da sda politicki potrosio i da nema vise argumenata kao sto ih je imao da politicki zadrzi legitimitet nad bosnjacima.mislim da je zukorlic pravi covjek i predstavnik bosnjaka sandzaka i da on treba voditi taj narod u dalju buducnost

covece ,pa kako vernik i politicar ????Ti si sam bio protiv toga ,mislim da gubi legitimitet ako udje u polititku ...mada to je samo moje misljenje ,tako nesto nema nigde u svetu .
 
Против представника мањина стварно немам ништа и свим људима добре воље желим само мир. Ипак. чини ми се да Запад у задње вријеме почиње отворено са питањем Раашке-Санџака (Удружење Пријатеља Санџака). Најжалосније је што сами Муслимани "лијежу на руду" и помишљају да би нешто могли остварити. Немојте заборавити да је Срба у Хрватској било дупло више па ништа нису остварили. Без обзира на подршку, Србија, буде ли принуђена, ће то питање морати ријешити. Буде ли то војна опција, биће жалосно. Запад то питање потеже само у форми уцјене Србије око питања КиМ и РС, а то што ће Муслимани Санџака бити жртве тога, то ником није битно. Муслимани се надају нечем другом, а то нешто више бити не може. Колико год то приземно и смијешно изгледало, број становника на одређеној територији је веома битан. Надати се помоћи од БиХ може само утописта. Они остали су далеко... Зато, људи, мир!
 
moze biti svecenik politicar jer to postoji u iranu i iranski se svecenici uvijek kandidiraju za predsjednka republike.meni licno smeta sto zukorlic ide u kontradikciju jer okuplja bosnjake a islam ne okuplja jedan naarod nego sve pripadnike islamske vjeretako da se u ovo slucaju nebosnjaci islamske vjeroispovjesti mogu identificirati bosnjacima jer to nosi pozadinsku osnovu da se radi o jednoj vjeri islamu i sveceniku koji se angazirao da vodi jedan narod u drzavi srbiji.
 
niko ne namjerava prekrajati srbiju jer kad bosanski srbi imaju pravo na homogenizaciju onda i bosnjacki narod ima prava na to ali to je mac sa dvije ostrice jer prevashodno zukorlicje lider muslimana u sandzaku jer njegova titula muftijstva i zato sto je svecenik kaze da njegovo liderstvo ima religijski znacaj i to je jedno ljudsko pravo jednog naroda da izabere za svoga vodju svecenika.samo sto naziv stranke treba biti islamski i da program stranke bude za muslimane sabdzaka jer to je bitno za taj narod.
 
niko ne namjerava prekrajati srbiju jer kad bosanski srbi imaju pravo na homogenizaciju onda i bosnjacki narod ima prava na to ali to je mac sa dvije ostrice jer prevashodno zukorlicje lider muslimana u sandzaku jer njegova titula muftijstva i zato sto je svecenik kaze da njegovo liderstvo ima religijski znacaj i to je jedno ljudsko pravo jednog naroda da izabere za svoga vodju svecenika.samo sto naziv stranke treba biti islamski i da program stranke bude za muslimane sabdzaka jer to je bitno za taj narod.

Ja se na vasem mesto nebih bas tako salio sa nama,ali ako mislite da je matematika i ostali faktori na vasoj strani....samo napred.:lol:
A Zukorlic je najobicniji komedijas i nista vise od toga,jer ga niko ozbiljno ne uzima,pa ni muslimani u Srbiji.
 
da li je ovo prijetnja?bosnjacima je dosta prijetnje koje dolaze od srba.bosnjaci su muslimani i oni ne zele da budu zapostavljeni u drzvi srbiji izele da se tretiraju kao narod koji je srodan bosancima i da se muslimanima obezbijedi i minimum prava koje sleduju sve nacionalne manjine u svijetu.sandzak treba dobiti autonomiju i n ima prava da kontaktira sa medjunarodnim faktorima jer bosnjaci trebaju imati tu samostalnost kako bi se svijet mogao uvjeriti o sadrzaju prava kojeg imaaju bosnjaci.
 
Ja sam u tvome postu prepoznao pretnju i smatram da vam takva budalastina nebi trebala,ali....muslimani u Srbiji nisu uz tog muftiju ,svidelo se to tebi ili ne.,e sad sto ste vi podeljeni to je vas problem,a price o samostalnosti Sandzaka je cisto samoubistvo,i od toga nema nista.
Sto se tice Republike Srpske ona je vec samostalna,ali vi imate problem da to prihvatite mene ne dotice jer me vi kao narod ne zanimate.
 
Poslednja izmena:
mislim da je zukorlic legitiman predstavnik bosnjaka i da on treba se kandidirati za predsjednika opcine ili za narodnog poslanika u skupcini srbije.mislim da sda politicki potrosio i da nema vise argumenata kao sto ih je imao da politicki zadrzi legitimitet nad bosnjacima.mislim da je zukorlic pravi covjek i predstavnik bosnjaka sandzaka i da on treba voditi taj narod u dalju buducnost


Bil mu dao sestru,kao onom crncu muslimanu iz Gabona!:hahaha:
 
ako zukorlic bude radio sa pravim vjernicima on ce imati uspjeha u politici ali ako mu se u stranku uvucu ljudi koji su sloni ateizmu onda on se moze pozdraviti sa nacionalnim jedinstvom.ja tu cisto ne vidim logiku jer bi zukorlic trebao promovirati muslimansko jedinstvpo i da bude predstavnik bosnjackog naroda a vecina bosnjaka su okrenuti prema vjeri i tradiciji.
bosnjaci sandzaka ne traze nista drugo do paznju srbije i sticanje autonomije za sandzak kome je prijeko potrijebna jer bosnjaci trebaju u srbiji dobiti ista ona prava koja imaju srbi iz bosne i da u srbiji sandzak bude nesto poputt vojvodine.
 
nije to u pitanju.postoje slucajevi gdje su katolicki svecenici upravo predstavnici naroda.kod muslimana je to drugacije i politika nije odvojena ood religije je sastavni dio islamske vjere je upravo politika i nacin uspjesnosti sirenja islamske vjere. jos jedna stvar je da je zukorlic zaista ugledan u bosnjackom narodu i da bosnjaci jedino sa takvim liderom mogu dobiti stalna prava i pravo na ocuvanje svoje tradicije.ono st nudi zukorlic je ocuuvanje tradicije i oobrazovanje omladine koja ce biti karakteristicna zato sto se gradjenjem islamske svijesti gradi karakter bosnjaka kao uglednog gradjanina u srbiji.
 
bosnjaci sandzaka ne traze nista drugo do paznju srbije i sticanje autonomije za sandzak kome je prijeko potrijebna jer bosnjaci trebaju u srbiji dobiti ista ona prava koja imaju srbi iz bosne i da u srbiji sandzak bude nesto poputt vojvodine.

Какав Санџак, какви бакрачи, тога више нема ни у Турској. Националним мањинама према повељи УН не следују никаква колективна права, а камоли право на аутономију, да ли си јео бунике можда кад овако лупеташ по форуму.
Ви сте у Србији национална мањина, а Срби су у БиХ конститутивни народ, и имају свој ентитет.
 
nije to u pitanju.postoje slucajevi gdje su katolicki svecenici upravo predstavnici naroda.kod muslimana je to drugacije i politika nije odvojena ood religije je sastavni dio islamske vjere je upravo politika i nacin uspjesnosti sirenja islamske vjere. jos jedna stvar je da je zukorlic zaista ugledan u bosnjackom narodu i da bosnjaci jedino sa takvim liderom mogu dobiti stalna prava i pravo na ocuvanje svoje tradicije.ono st nudi zukorlic je ocuuvanje tradicije i oobrazovanje omladine koja ce biti karakteristicna zato sto se gradjenjem islamske svijesti gradi karakter bosnjaka kao uglednog gradjanina u srbiji.

Ti zaboravljas da Srbija nije muslimanska drzava,vec je drzava srpskog naroda ,po ustavu Srbije,
Srbija je sekularna drzava ,sto znaci da se verske zajednice nemogu direktno mesati u politiku (biti birani na funkcije).Nije ovo Iran.,a ni u Pederaciji je tako nest neizvodljivo,a Republiku Srpsku i da ne pominjem,tamo je to tek neizvodljivo.
 
Ti zaboravljas da Srbija nije muslimanska drzava,vec je drzava srpskog naroda ,po ustavu Srbije,
Srbija je sekularna drzava ,sto znaci da se verske zajednice nemogu direktno mesati u politiku (biti birani na funkcije).Nije ovo Iran.,a ni u Pederaciji je tako nest neizvodljivo,a Republiku Srpsku i da ne pominjem,tamo je to tek neizvodljivo.

Danasnja srbija je drzava nacionalnih manjina, pa tek onda Srba.
 

Back
Top