ISEKAO BANDERE U SELU JER SU MU ISKLJUCILI STRUJU
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 162

Tema: ISEKAO BANDERE U SELU JER SU MU ISKLJUCILI STRUJU

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ISEKAO BANDERE U SELU JER SU MU ISKLJUCILI STRUJU

Rekovac - Dragan Jovanović (35) iz sela Kaludra kod Rekovca je dobio dve krivične prijave, proveo je dva dana u samici i još toliko u pritvoru, nakon što je u besu isekao osam bandera u selu zato što su mu radnici „Elektrosrbije“ isključili struju zbog duga od četiri hiljade dinara.

On je, u besu, 24. juna, uzeo motornu testeru, i sekao redom bandere po selu. Isekao je osam bandera, ostavio deo sela bez struje, a potom ga je policija uhapsila. Osumnjičen je za izazivanje opšte opasnosti i za opiranje hapšenju. U Kaludri su juče sve kuće imale struju. Meštani ovog sela su uz komšiju Dragana Jovanovića. Kažu da postoje i veći računi za struju, ali je samo njegovoj kući ona isključena.

- Popio sam malo više, priznajem. Onda sam se naljutio jer ekipa Elektrodistribucije koja je došla da seče struju nije htela da me sačeka da sakupim pare. Lepo sam im rekao da ne seku, ali me nisu slušali. Struju su sa bandere isekli oko podne, a ja sam tek uveče uzeo testeru, upalio je i krenuo redom da režem bandere, od svoje kuće niz potok. Kod osme mi je nestalo benzina, nažalost - jer bih isekao sve bandere. Posle je došla policija. Ja sam se malo branio, ali su me oni vezali - priča za „Blic“ Dragan Jovanović.
    Posle hapšenja Jovanović je završio u samici.

- To je soba sa jednim krevetom, lavaboom i čučavcem. Odatle su me odveli u zatvor u Ćupriji. Nikada ništa nisam ukrao, ni mrava nisam zgazio, Ali, tako sam završio. Onda su me pustili - kaže Jovanović.

Kako kažu odgovorni u „Elektrosrbiji“, terenska ekipa je „došla u Kaludru da seče struju svima koji duguju više od tri hiljade dinara“. Sa porodicom Jovanović nije mogla da se dogovori, pa je struja u kući isključena sa bandere. Ukupna šteta nezvanično iznosi oko 150.000 dinara, drvene bandere su privremeno popravljene i privezane sajlama. Tu smo saznali i da struju navodno nisu platili zbog svađe oko TV programa, jer su jedni hteli da gledaju fudbal, dok su drugi hteli da prate „Farmu“.

U selu Kaludra Dragan živi sa ocem Petrom, majkom Radmilom i babom Razumenkom. U jagodinskom „Jugoprevozu“ zaposlio se 2.000 godine. Pre dve godine je ostao bez posla, a, kako tvrdi, firma duguje više od milion dinara za neisplaćenih 48 plata. Porodica živi od dve penzije i poljoprivrede.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/196618/Isekao-bandere-u-selu-jer-su-mu-iskljucili-struju-zbog-duga

A onda procita ovo:

Bogataši najveće neplatiše struje

Od ukupnog duga za utrošenu električnu energiju, 34,5 milijardi duguju domaćinstva, a 32,7 milijardi preduzeća. U ovom javnom preduzeću navode da zbog neizmirenih računa ispašta cela država, te da bi za ovaj novac mogao da bude sagrađen jedan blok elektrane od 300 do 400 megavata.

Najveći dužnik EPS-a je preduzeće RTB „Bor“ koje, kako navode u EPS-u, godinu i po dana ni dinar nije platilo za utrošenu struju i njihov dug iznosi 3,2 milijarde dinara. Slede preduzeća ŽTP „Beograd“, „Zastava energetika“ i „Petrohemija“. Kada su građani u pitanju, 65.000 građana za struju duguje više od 1.000 evra.

U Elektroprivredi su čvrsti pri stavu da nema opraštanja ovih dugova jer je to dug prema državi, s obzirom na to da se radi o javnom preduzeću.

- Takvu odluku može da donese samo Upravni odbor preduzeća, ali za to mora da postoji debela argumentacija. Dug je prema državi, a država tog duga ne može da se odrekne - navode u EPS-u.

U ovom preduzeću dodaju da je naplata u ovoj godini 90 odsto, dok je prošle godine u ovo vreme bila nešto više od 91 odsto.

- Očekujemo da će se održati do kraja godine ovakav nivo naplate, ali dug se stalno povećava, što se vidi i iz podatka da je u ovoj godini uvećan za 12 odsto - navode u EPS-u i dodaju da već godinama imaju problem sa istim dužnicima, kao i da najbogatiji građani najneredovnije izmiruju svoje račune.

Među dužnicima su i „Petar Drapšin“ koji duguje 437 miliona dinara, zatim „Ambalažno staklo Paraćin“ 431 milion dinara, a među dužnicima su i toplana u Boru, „Jumko“ iz Vranja, „21. maj“.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/196415/Bogatasi-najvece-neplatise-struje

OVO JE BRUKA I SRAMOTA!

Moderator Restricted Area (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: ISEKAO BANDERE U SELU JER SU MU ISKLJUCILI STRUJU

ha ha se to ovi nadaju da ce im bogatasi platiti

Domaćin strani placenik bre (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Citat Original postavio Narodni Tribun Pogledaj poruku

Rekovac - Dragan Jovanović (35) iz sela Kaludra kod Rekovca je dobio dve krivične prijave, proveo je dva dana u samici i još toliko u pritvoru, nakon što je u besu isekao osam bandera u selu zato što su mu radnici „Elektrosrbije“ isključili struju zbog duga od četiri hiljade dinara.

On je, u besu, 24. juna, uzeo motornu testeru, i sekao redom bandere po selu. Isekao je osam bandera, ostavio deo sela bez struje, a potom ga je policija uhapsila. Osumnjičen je za izazivanje opšte opasnosti i za opiranje hapšenju. U Kaludri su juče sve kuće imale struju. Meštani ovog sela su uz komšiju Dragana Jovanovića. Kažu da postoje i veći računi za struju, ali je samo njegovoj kući ona isključena.

- Popio sam malo više, priznajem. Onda sam se naljutio jer ekipa Elektrodistribucije koja je došla da seče struju nije htela da me sačeka da sakupim pare. Lepo sam im rekao da ne seku, ali me nisu slušali. Struju su sa bandere isekli oko podne, a ja sam tek uveče uzeo testeru, upalio je i krenuo redom da režem bandere, od svoje kuće niz potok. Kod osme mi je nestalo benzina, nažalost - jer bih isekao sve bandere. Posle je došla policija. Ja sam se malo branio, ali su me oni vezali - priča za „Blic“ Dragan Jovanović.
    Posle hapšenja Jovanović je završio u samici.

- To je soba sa jednim krevetom, lavaboom i čučavcem. Odatle su me odveli u zatvor u Ćupriji. Nikada ništa nisam ukrao, ni mrava nisam zgazio, Ali, tako sam završio. Onda su me pustili - kaže Jovanović.

Kako kažu odgovorni u „Elektrosrbiji“, terenska ekipa je „došla u Kaludru da seče struju svima koji duguju više od tri hiljade dinara“. Sa porodicom Jovanović nije mogla da se dogovori, pa je struja u kući isključena sa bandere. Ukupna šteta nezvanično iznosi oko 150.000 dinara, drvene bandere su privremeno popravljene i privezane sajlama. Tu smo saznali i da struju navodno nisu platili zbog svađe oko TV programa, jer su jedni hteli da gledaju fudbal, dok su drugi hteli da prate „Farmu“.

U selu Kaludra Dragan živi sa ocem Petrom, majkom Radmilom i babom Razumenkom. U jagodinskom „Jugoprevozu“ zaposlio se 2.000 godine. Pre dve godine je ostao bez posla, a, kako tvrdi, firma duguje više od milion dinara za neisplaćenih 48 plata. Porodica živi od dve penzije i poljoprivrede.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/196618/Isekao-bandere-u-selu-jer-su-mu-iskljucili-struju-zbog-duga

A onda procita ovo:

Bogataši najveće neplatiše struje

Od ukupnog duga za utrošenu električnu energiju, 34,5 milijardi duguju domaćinstva, a 32,7 milijardi preduzeća. U ovom javnom preduzeću navode da zbog neizmirenih računa ispašta cela država, te da bi za ovaj novac mogao da bude sagrađen jedan blok elektrane od 300 do 400 megavata.

Najveći dužnik EPS-a je preduzeće RTB „Bor“ koje, kako navode u EPS-u, godinu i po dana ni dinar nije platilo za utrošenu struju i njihov dug iznosi 3,2 milijarde dinara. Slede preduzeća ŽTP „Beograd“, „Zastava energetika“ i „Petrohemija“. Kada su građani u pitanju, 65.000 građana za struju duguje više od 1.000 evra.

U Elektroprivredi su čvrsti pri stavu da nema opraštanja ovih dugova jer je to dug prema državi, s obzirom na to da se radi o javnom preduzeću.

- Takvu odluku može da donese samo Upravni odbor preduzeća, ali za to mora da postoji debela argumentacija. Dug je prema državi, a država tog duga ne može da se odrekne - navode u EPS-u.

U ovom preduzeću dodaju da je naplata u ovoj godini 90 odsto, dok je prošle godine u ovo vreme bila nešto više od 91 odsto.

- Očekujemo da će se održati do kraja godine ovakav nivo naplate, ali dug se stalno povećava, što se vidi i iz podatka da je u ovoj godini uvećan za 12 odsto - navode u EPS-u i dodaju da već godinama imaju problem sa istim dužnicima, kao i da najbogatiji građani najneredovnije izmiruju svoje račune.

Među dužnicima su i „Petar Drapšin“ koji duguje 437 miliona dinara, zatim „Ambalažno staklo Paraćin“ 431 milion dinara, a među dužnicima su i toplana u Boru, „Jumko“ iz Vranja, „21. maj“.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/196415/Bogatasi-najvece-neplatise-struje

OVO JE BRUKA I SRAMOTA!
    Bruka.Steta sto nismo grci pa da vide svog boga.
    Politicari su sljam.

Domaćin JA SUMADINAC (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Valjda ce i ova nasa sirotinja jednom reci da je dosta vise ,i dograbiti mocugu,ili ce jos malo pustiti da je lopuze hebu.

Primećen član
    Učlanjen
    19.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imas li ti imalo dostojanstva... ...joj koga ja pitam... ...naravno da nemas...

Nemoj da balaviš i da se glupiraš

Učlanjen
    02.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Imas li ti imalo dostojanstva... ...joj koga ja pitam... ...naravno da nemas...
    Imao on svojih problema,a tu pare ne pomazu jedino lecenje zatvorenog tipa.

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JA SUMADINAC Pogledaj poruku
    Valjda ce i ova nasa sirotinja jednom reci da je dosta vise ,i dograbiti mocugu,ili ce jos malo pustiti da je lopuze hebu.
    Pa čekaj????

Lopuža i nasilnik je ovaj što je krao struju...

Zamisli da je tvoja struja, pa ti ovaj ne plaća, pa ti još poseče bandere...

Primećen član
    Učlanjen
    19.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imao on svojih problema,a tu pare ne pomazu jedino lecenje zatvorenog tipa.

Pazi da ti neko ne nastruže bagremče

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

OVO JE BRUKA I SRAMOTA!
    To je kapitalizam i demokratija.

Primećen član
    Učlanjen
    19.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Па 'рвацка је свакако УМЕШАНА - захваљујући ПРОДАНИМ ДУШАМА ОДАВДЕ:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14050581&postcount=1

Je mi smo krivi za lopovluk u srbiji sve su vam drugi krivi

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Pa čekaj????

Nije krao struju, nego je bio duzan 4000 dinara!!!!!!!! Jesi li ti pismen!!!???

Primećen član
    Učlanjen
    19.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jadna država di lopovi voze bentlije a narod nema za režije strašno

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije krao struju, nego je bio duzan 4000 dinara!!!!!!!! Jesi li ti pismen!!!???
    Pa kad uzmeš nešto što nisi platio, znači da si ukrao!

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Crveni Vampir Pogledaj poruku
    To je kapitalizam i demokratija.

Nije ovo ni jedno ni drugo.

Primećen član
    Učlanjen
    19.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Parriotizam

Domaćin
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Не него значи да нас држава све поткрада и да смо на ивици егсистенције.

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jesi li ti ozbiljan? Mora da si zutac, i to neka stranacka pudlica jer to je jedino objasnjenje, za ove degutantne stvari koje pises.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

jeste, ali na balkanski nacin, kod nas drugacije ne ide.

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ,TARASA BULJBA Pogledaj poruku
    Parriotizam

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio ,TARASA BULJBA Pogledaj poruku
    Jadna država di lopovi voze bentlije a narod nema za režije strašno
    i ne sanjas kako si u pravu

http://www.vecernji.hr/vijesti/mamic-sin-je-vlasnik-jahte-nemam-potrebe-komentirati-slucaj-clanak-163051

Jahta sinova, skupocjeni bentley supruzin, stadion i klub gradski... Netko neupućen pomislio bi da je sam Mamić sirotinja!
    -------

Kako s racunima izlaze na kraj ljudi u Lici?

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jesi li ti ozbiljan? Mora da si zutac, i to neka stranacka pudlica jer to je jedino objasnjenje, za ove degutantne stvari koje pises.
    Ja žutać???

E pa tužiću te za uvredu!

A što ja nemam dug za struju?

Zato što sam platio ono što sam potrošio....

A ovaj je trošio, nije platio, pa još poseko bandere... A ti ga podržavaš... To znači da je i tvoje poštenje dovedeno u pitanje... A verovatno si i nasilnik... Dereš se ovde po forumu i podržavaš siledžije...

Učlanjen
    02.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    156

Pa čekaj????

A sta kazes na podatak od 650 miliona evra duga EPS_u,a veliku vecinu duguju bogatasi i firme koje jednostavno nece da plate racune???
    Poslednji put ažurirao/la JA SUMADINAC : 03.07.2010. u 19:52

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Дакле,ако ти газда не да 6 плата имаш право да га тужиш.Платиш адвоката и тако,чекаш.
    Ако покушаш да наплатиш узимањем робе или му угасиш машину крив си.Робија или казна у кешу.
    И даље ти дође твојих 6 плата.Како год окренеш,наебо си.
    А ЕПС ладно дође и исече струју.Они могу,без суда,без пресуде.Па ако си дужан нек те туже.
    Суд је ваљда меродаван?
    Или закон важи само за понеког?

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gradjanin sveta Pogledaj poruku
    Не него значи да нас држава све поткрада и да смо на ивици егсистенције.
    Ma nemoj... A kako te potkrada država, u ovom konkretnom slučaju?

Da ti struju na izvol'te, pa ti ako platiš, platiš... Ako ne... Sečeš bandere...

Prike... Zaš li ti kako je u Englesku?

Kupuješ struju na karticu, kao dopuna za pipejd telefonske impulse...

Provučeš kroz strujomer, pa koliko ti traje.. Kad nestane ili si pri kraju, uzmeš novu karticu i dopuniš strujomer... Pa ti vidi...
    Poslednji put ažurirao/la gost 150019 : 03.07.2010. u 19:55

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A sta kazes na pdatak od 650 miliona evra dufa EPS_u,a veliku vecinu duguju bogatasi i firme koje jednostavno nece da plate racune???
    I oni su lopovi... Ti bogataši... Samo su veći lopovi... Svako krade u skladu sa mogućnostima... Ovaj pilićar je ukrao za 4.000 din, a ovi za 4.000.000....
    Poslednji put ažurirao/la gost 150019 : 03.07.2010. u 19:57

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Racun za struju
    Autor ivaolja u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 144
    Poslednja poruka: 29.05.2012., 10:32
  2. Automobil na struju
    Autor Vladimir2008 u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 31.05.2009., 20:12
  3. Razbojnik isekao ženu mačetom - da li ste za smrtnu kaznu u Srbiji?
    Autor R Tape loading error, 0:1 u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 15.09.2008., 20:30
  4. Adapter za struju
    Autor cau-cau u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.09.2007., 09:20
  5. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.03.2006., 21:00

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor