League of Legends veoma solidna besplatna igra za koju nije potreban cash shop uopste

Poruka
3.127
logoforlol.png


Mozda ste culi mozda niste, ova igra je plod originalnih kreatora dote pre nego sto je icefrog preuzeo, igra je potpuno besplatna, sa opcionalnim cash shop-om, stim sto taj shop ne daje nikakve prednosti u igri, osim ako mislite da je drugaciji izgled heroja prednost.

Ja igram ovu igru jos od prve evropske closed bete, bio sam Emissary, a sad trenutno pokusavam da zaradim ponovo tu poziciju, jer mi se svidja taj avatar na forumu.:D

Nego, moj IGN je K0sta, do sad nisam dao ni dinar za igru, a uopste ne zaostajem u igri, cak sam na zadnjoj top 500 listi igraca zauzeo 28-o mesto, sto je donekle dokaz da mozete uspeti bez placanja.

E sad nesto o igri. Mozda je slicna doti, ali je metagame potpuno drugaciji, tempo igre je puno brzi, srednje vreme partija to dokazuje (oko 30 minuta najduze kod meceva izmedju top timova), veci je fokus na kontrolu sume stoga je i ona preradjena, neke stvari mi se nisu svidele u pocetku, ali sam se navikao i uzivam u igri. Laning phase je veoma aktivan, mada postoje 2-3 heroja koja usporavaju igru, na srecu ne igraju se mnogo. Lista razlika je poprilicno duga.

Kad pocnete igru vi ste level 1, bez heroja (zvuci glupo zar ne?), ali dok ne stignete 15 level bicete na "newbie island"-u, ciji je cilj da osigura okruzenje gde pocetnici nece biti silovani od boljih igraca, naravno, ako ste dota veteran sigurno cete brze napustiti ostrvo jer postoje mehanizmi koji takve "napredne" igrace brze uvedu u pravi "bazen" igraca. Svake nedenje imate 10 besplatnih heroja razlicitih uloga da bi probali nove heroje i naucili nove stvari. Kada se odlucite da kupite heroja otkljucavate ga zauvek. Nemojte misliti da je cena proporcionalna moci, jedan od najjeftinijih heroja (soraka i ashe), jedni su od najmocnijih i najigranijih heroja. Takodje nema direktnih dota portova, vecina heroja ima samo jedan ili dva skilla iz dote, dosta heroja su poprilicno originalni.

Takodje imate rune, koji daju male bonuse koji omogucavaju da dodatno personalizujete svoj stil i nadoknadite mane, ili pojacate jace strane vasih heroja. Za njih se nebrinite, najjeftiniji kostaju mnogo manje IP-a (influence points, zaradjujete igrom), a samo su 30% slabiji, tako da necete biti slabi u pocetku.
I mastery-e, koji daju jos manje bonuse ali ipak nisu za bacanje.


Takodje, generalno ce te igrati sa i protiv igraca istog levela i slicnog ELO rejtinga. ELO rejting sluzi kako bi ste igrali sa i protiv igraca slicnog umeca.
Naravno niste osudjeni da igrate solo celog svog igrackog veka, mozete igrati sa prijateljima, ali tad ce te pri potrazi protivnika dobiti mali ELO boost, jer ste ipak tim ljudi koji se zna, a ne randomi.

Uskoro izlazi season 1, kad igra zaista postaje kompetitivna, prvi tim svake celine (US, EU, kina i SEA), igrace jedni protiv drugih na WCG-u. Pored toga dolazi public ELO rating, tako da se zna ko zna, a ko ne zna, banovi i draft sa ekskluzivnim pickovima, tako da je sad dobro vreme da se spremite, kupite omiljene heroje, oformite timove i krenete u akciju.

Evo malo screenova, naravno gde sve ide dobro:cool::
leagueoflegends20100703.jpg


leagueoflegends20100703.jpg


Za kraj link ka evropskom sajtu:http://eu.leagueoflegends.com/
A takodje, ako vas ne mrzi da meni date bedzh na forumu, registrujte se preko ovog linka, nista vam ne skodi i nista ne gubite:http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c0a67c8d8480
 
Poslednja izmena:
znači samo kliknem na onaj link i igrica če se sama skinuti i instalirati.mislim na onaj link gdje ti dobiješ beđ.

Registrujes se, kad se registracija zavrsi dobijes dugme gde skines downloader, to startujes i instalacija se skine. Onda lepo instaliras, patchujes i igras.
Ako ne nadjes to, imas ovaj link sa glavnog sajta.


Igram igru vec mesec dana i veoma je dobra, dosta je brza od dote i zashteva malo vise timske igre. Takodje, ono lvlovanje je prilicno interesantno, runa, masteries... podseca malo na wow..
Lepo je kad dominirate sve laneove jos od pocetka, i samo posle provejete kroz mid i rusite nexus towere pre dvadesetog minuta. Naravno ne moze to sa svakim setupom, ali kad imas kayle i gragasa mozes da towerdiveujes kad oces.
 
Igram, pomalo, i to vecinom sa jos 4 ljudi sa kojima planiram da igram ladder u season 1. Imam skoro sve heroje osim onih nidalee i 5-6 6.3K heroja, to su uglavnom oni noviji.

U ovoj listi beplatnijh heroja ima dosta dobrih, Katarina, Kayle I Rammus, mada ni ostali nisu za bacanje. Pretpostavljam da su ti igre bile dugacke, stoga bi mogao da uzmes Kayle koja pored ulta koji je stiti ot svake stete 3 sekunde ima ogroman damage, mozes igrati i Singed-a, koji je citi lategame tank.
 

Back
Top