Модерно и у служби лепоте, али лоше за здравље...

Чега сте се одрекли зарад здравља? (може више опција)

  • високих штикала

  • соларијума

  • фарбања косе

  • антиперспираната

  • ничега, једном се живи


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
1) високе штикле
Zbog slabe ravnoteze tela cest su uzrok uganuca, iscasenja i lomova, ali mogu da imaju i veoma ozbiljne posledice po zdravlje do kojih dolazi posle visegodisnjeg celodnevnog nosenja stikli.
Drugi svakodnevni nusspojevi su bolovi u ledjima, bolovi u listovima, zuljevi, cukljevi, depresija, uboji na prstima koji su zbog tezine tela stalno pritisnuti uz rub vrha cipela.

2) кварцовање у соларијуму
Mnogi stručnjaci smatraju da je sunčanje u solarijumu štetno za zdravlje i da ne štiti od sunčevog zračenja. Deset odlazaka u solarijum godišnje posle nekoliko godina može da dovede do preranog starenja kože, pojave staračkih pega i fleka, raka kože ili katarakte, jer na svaku primljenu dozu UV zračenja u solarijumu treba dodati i ukupnu godišnju dozu zračenja koju čovek prima od sunca.

3) фарбе за косу
Boje za kosu nanose se direktno na glavu, blizu korijena kose, a taj dio ljudskog tijela je gusto prokrvljen, što znači da se bilo kakve kancerogene komponente s tog mjesta mogu prenijeti dalje u krvotok. Mnoga istraživanja potvrdila su da se na taj način kemikalije iz boja za kosu, posebno onih tamnijih jer sadrže veće koncentracije kemikalija, lako apsorbiraju u tijelo. Kemikalije se talože u krvotoku, što može dovesti do različitih oblika raka. Vjeruje se kako dugotrajna uporaba boje za kosu može biti uzrok raka koštane moždine, raka limfnog sustava (ne-Hodgkinovog limfoma) i leukemije. Također, žene koje redovito boje kosu imaju od 1,5 do 2,3 puta veći rizik da obole od raka mjehura, ovisno o tome koliko se dugo podvrgavaju tretmanima.

4) антиперспиранти
Najrizičniji sastojak antiperspiranata su aluminijumske soli. Njihov zadatak je da blokiraju znojenje, čime utječu na prirodne zakone u ljudskom organizmu. Ali ono što još više zabrinjava je to što se aluminij kroz kožu apsorbira u organizam. Znanstvenici smatraju da tako visoko nabijen element može oštetiti DNK, a to povećava rizik od stvaranja kancerogenih stanica. Rezultati istraživanja američkog alergologa Chrisa McGratha, koje je provedeno na 437 žena koje boluju od raka dojke, pokazuju da je često brijanje ispod pazuha uz istovremeno korištenje antiperspiranata na bazi aluminija kod mladih osoba povezano sa nastankom te opake bolesti.

Да ли сте се одрекли нечега горе наведеног само зато што чувате своје здравље, или вас није брига, сматрате да су ово глупости итд? :think:
 
Samo da prokomentarisem svoj pogresno dat glas
Pogresno sam procitala, sto nije ni cudno kad se uzme u obzir a je pet ujutru, anketno pitanje.
Kapirala sam da je pitanje: Cega se treba odricati, pa ma kolko da je u sluzbi lepote

Poznato je da sam ja zakleti protivnik solarijuma i slicnih masinerija.
A glasala bih inace za antipersiparnte, njima sam nekako vazdan verna.
 
Hm, odričem se baš visokih štikli ali iz razloga jer se ne osećam dobro, opušteno u previsokoj štikli.Ja sam navikla da brzo hodam prilično a u visokim štiklama to ne mogu, takodje volim da šetam a štikle me ubijaju naravno na duže staze pa odlučih da se manem tog zla.Ali dobro, ponekad se nataknem, ne kažem.Uglavnom nosim nešto srednje.
Solarijuma sam se odrekla sad zbog trudnoće inače sumnjam da bih :rumenko: Znam koliko je loš al eto...
Antiperspiranti...jel to uključuje i stikove ili samo sprejeve?:rumenko: Stikove koristim ebi ga.
Farbi za kosu se ne odričem, nisam čula još da je neko umro zbog toga...mislim, ne kažem al kad bih još i za to marila 'de bi mi kraj bio :roll: Mislim čak mi je i ginekolog rekla da mogu opušteno da se farbam a trudna sam, tako da... Mada ja stavljam prelive trenutno al ću preći na farbe jer je jeftinije...Možda nakon trudnoće al ću preći.
 
Sreca moja pa se nicega ne moram odricati jer slabo upraznjavam navedeno :)

Stikle ne nosim gotovo nikada, mada planiram da se aktiviram po tom pitanju:)
U solarijume ne zalaziim jer vise volim da pocrnim ovako prirodno.
Farbe za kosu se jesam odrekla ali samo iz razloga sto mi je dozlogrdilo da se farbam...nemam ja zivaca za to.
A antiperspirante koristim - one u stiku..i ipak ih se ne bih odrekla:) Mada nije kao da sam od jutra do sutra namazana sa tim. Pre nego sto idem u grad,maz maz i to je to XD
 
U solarijum ne ulazim ni mrtva :lol: Cak ne volim nista specijalno ni da se suncam na suncu. Sat-dva posle 16h na Adi jedno nedelju dana u toku leta cisto da pravim drugarici drustvo.
Antiperspirant koristim i to u stiku (u stvari onaj sa kuglicom, sta li je vec) i bez njega bas nesto ne bih izlazila na ulicu :rumenka:
Ranije sam se farbala, pa me smorilo jer imam puno kose, ali cu poceti opet. Ima farbi na bazi bilja pa cu njih da kupim.
Ne penjem se na stikle vislje od 6 cm, tu i tamo se popnem na 10cm i to samo u posebnim prilikama :)
 
Dodao bih i lak za nokte, koji sadrzi lauryl sulfate, koji moze da izazove ostecenje bubrega i periorbitalne edeme..verovali ili ne lak za nokte se hematogenim, to jest krvnim putem apsorbuje, jest u minimalnim dozama, ali ipak da i pravi toksicna ostecenja celija bubrega..

Odlicna tema!!!

:think: cu ja crknuti od toga sto volim da sam doterana aaa??? :lol:
 
1) високе штикле


2) кварцовање у соларијуму


3) фарбе за косу


4) антиперспиранти


Да ли сте се одрекли нечега горе наведеног само зато што чувате своје здравље, или вас није брига, сматрате да су ово глупости итд? :think:

E,ovako,stikle nosim,necu ih se odreci nikadaa,u solarijum idem ponekad(prije ljeta da malo dobijem boju,ne cesto),ne farbam kosu,ovo zadnje,pa mora se :P :))....sto se laka za nokte tice,i to procitax,koristim ga ;) :rumenko:
 
Jedino sam se solarijuma odrekla, ali i to u principu jer ima dobrih krema za samopotamnjivanje, pa sto bih onda rizikovala sa mladezima i solarijumom?
Ovo sve ostalo koristim, farbam se, koristim antiperspirante, lakiram nokte... Mnogo gore zagadjenje udisemo svakog dana, a racunam da su proizvodi poznatih robnih marki, npr Nivea, L'Oreal i slicno, ipak prosli kontrole proizvoda, i za evropsko i za nase trziste.
Stikle nosim ponekad, ali ne one najvise od 10 ili 12 cm. Moje su maksimum 8 cm, i opet me redovno bole noge od hodanja ili stajanja u njima. Volim i platforme, narocito leti :)
 
Ja sam tek sada shvatila koliko nisam moderna....crap...auuuuuuu

Stikle ne nosim cesto, kada nosim ubijem se onim od 12cm ali idem kolima, ne setam u stiklama nikada, niko ne moze hodati par sati a da mu se ne iskrivi hod a onda stikle postanu neprijatne cak i za videti, one srednje velicine ne nosim mada sam skoro kupila jedan par 5-6cm konopac platforma i jesu udobne, priznajem cak i ja...ali u cipelama od 12cm bih umrla, ne mogu da proklinjem dan sto je svanuo a sticem utisak da bih proklinjala ukoliko bi me nesto svake sekunde par sati bolelo....baletnke, apostolke, mokasine su za mene...

Koristim neki Vichy u roll on varijanti za osetljivu kozu, valjda je bezbedniji, nisam sigurna...

Ne farbam se, kada se budem farbala cinicu to kanom jer sam probala svasta i tako mi je bilo najlepse...

Ja ni sunce ne podnosim kamoli solarijum, bolje mi je sa svetlim tenom...boli me koza od sunca...nije mi ni lepo cak...rodjena sam za svetlu put i tu nema pomoci...tako mi je kako mi je...

Eeeeeeeeee mackam lakove za nokte...
 

Back
Top