Socijalizacija u vrtiću
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Socijalizacija u vrtiću

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3190

Podrazumevano Socijalizacija u vrtiću

Kada mi je stariji sin napunio 2 godine poslala sam ga u vrtić iako je svekrva i dalje želela da ga čuva. Bila sam zadovoljna kako brine o njemu, ali sam primetila da je postao izuzetno drzak i samoživ. Pretpostavila sam da će mu vrtić dobro doći da koriguje svoje ponašanje, ali nisam ni sanjala da će uticaj biti tako dobar.
    Sada već ide 2 godine u vrtić i imam samo reči hvale. Dok recimo moja drugarica nije zadovoljna napretkom svog sina koji mu je vršnjak i ide u drugi vrtić. Ona tvrdi da vaspitačice ne rade dovoljno sa decom, a meni se čini da je stvar u tome da deca različito reaguju. Da li sam u pravu?

Na ovo me je podstakao tekst koji sam pročitala: infogo.biz-elmske vatre

Poslednji pasus je odličan i u potpunosti se slažem. Naravno da nemam ambiciju da mi dete bude supermen, ali mislim da je socijalizacija od malih nogu ključna za ukupan razvoj ličnosti.
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Socijalizacija u vrtiću

Moja deca nisu isla u vrtic vec samo povremeno u igraonice na par sati dnevno. I danas kad su vec skoro odrasli ne mogu da oprostim sebi sto sam tada donela takvu odluku.

Ističe se elleonora (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio **-katarina-** Pogledaj poruku
    Moja deca nisu isla u vrtic vec samo povremeno u igraonice na par sati dnevno. I danas kad su vec skoro odrasli ne mogu da oprostim sebi sto sam tada donela takvu odluku.

Neko ne moze da oprosti sebi sto ih mora voditi u vrtic

Da objasnim, volim ja sto idu medju svoje vrsnjake i sto ipak tamo nauce malo vise reda...ali mi ih mnogo zao kad se razboljevaju kao recimo ovo mladje prosle zime...to je bilo za poludeti!
    U svakom slucaju izmedju babe i vrtica uvek glasam za vrtic...baba da pricuva kad je bolesno i dok malo ne ojaca to bi bilo idealno
    The experience is the worst teacher,exams you before the lesson.

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3190

Jednako se razboljevaju i deca koja ne idu u vrtić. Koliko ja vidim oko sebe...

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ma sto se tice razboljevanja mozda malo cesce hvataju virus deca koja idu u vrtic ali isto tako i stvaraju jaci imunitet.
    Ja sam od obdanista odustala samo iz svojih razloga koji su posmatrani sa ove vremenske distance bili tako sebicni i stetni. I danas mi se desi da gusim decu a kad su bili tako mali to je bilo uvek. Drugi su to smatrali briznoscu i pozrtvovanjem a i sama sam u to verovala .Ne volim se ni secati svojih zabluda o vaspitanju dece.

Zainteresovan član nidzolina (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Moj u septembru krece u jaslice,sa 14 meseci. Zao mi je sto mora da ide,ali mi je isto tako zao i kad odem na posao pa ga ostavim sa babom. Nadam se da ce mu tamo biti ok,mislim zato sto je jos mali. I drago mi je kad cujem da ima zadovoljnih roditelja.

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3190

Nidzolina, stvarno je mali, ali će se on mnogo lakše prilagoditi. Ja sam imala mogućnost da odložim polazak u vrtić do druge godine. Ali sa dve godine više nije bilo potrebe da ga štitim jer je već bio dovoljno veliki da kaže šta želi i time je olakšan posao vaspitačima, a i deci je lakše.
    Inače je opšte poznato da rastanak teže podnose roditelji nego deca.

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3190

Ma sto se tice razboljevanja mozda malo cesce hvataju virus deca koja idu u vrtic ali isto tako i stvaraju jaci imunitet.
    Ja sam od obdanista odustala samo iz svojih razloga koji su posmatrani sa ove vremenske distance bili tako sebicni i stetni. I danas mi se desi da gusim decu a kad su bili tako mali to je bilo uvek. Drugi su to smatrali briznoscu i pozrtvovanjem a i sama sam u to verovala .Ne volim se ni secati svojih zabluda o vaspitanju dece.
    Hajde, hajde, nisi ti ništa loše učinila. Bitno je da si imala dobru nameru.
    Ne fali tvojoj deci ništa, samo kažu da sve ide brže i lakše kad krenu ranije u "svet".

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

..moja deca su u vrtic krenula sa pune tri godine..iako je bilo izvodljivo da ne idu josh..
    ..razlozi:
    1..mesecima sam primecivala kod njih sve jasnije kristalisanje potrebe za vrshnjachkim drushtvom
    (nije izgleda neko pametan bez razloga postavio granicu izmedju jaslenih grupa i vrtica na te tri godine )
    2..mesecima sam primecivala kod sebe sve jasnije kristalisanje osecanja o kojima
    je neke naznake dala katarina..
    ..prijalo je, i njima i meni.. ..po oba osnova..

..o razboljevanju:
    ..moja svekrva nije slala starijeg sina u vrtic, "da se ne razboljeva",
    ukachio je samo par meseci predshkolskog i zamalo ishao na razredni ispit u prvom razredu osnovne,
    poshto je cele godine nedelju dana ishao u shkolu, a zatim dve nedelje bio na antibioticima..
    ..think again...

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3190

Ja moram da priznam da moje dete ide u vrtić i preko raspusta iako ja ne radim i nema nikakve edukacije u vrtiću jer mu prija druženje sa vršnjacima. Kući hoće da poludi sam sa sobom, a i ja sa njim.
    A kad dođe iz vrtića, pun je priča i izljubimo se kao da se nismo videli ne znam koliko. I jedva čeka da vidi brata, pa ga cmače, hoće da ga udavi od ljubavi. A kad ne ide u vrtić, primećuje da sam ja sva uposlena oko bebe pa ljubomoriše strašno, što mu ne mogu zameriti, ali ne mogu mu ni udovoljiti...

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moj sin je posao u vrtic sa 3 godine i ima i danas divne uspomene na to vreme, a socijalne vestine koje je tamo stekao smatram neprocenjivim.

Pre toga je bio sa mnom kod kuce i to je bilo stetno za oboje.

Ipak, mislim da je bolje sacekati do trece godine ako je moguce. Isao je i on tokom leta zato sto je obozavao vrtic, a bezbroj puta smo morali da sacekamo jos malo kada smo isli po njega da zavrsi igru. Ma kako bio organizovan zivot kod kuce nemoguce je stvoriti uslove kao u vrticu.

Nikada nije imao problema ni sa vrsnjacima ni sa autoritetima, za razliku od mene koju je cuvala baka i koja sam prilicno tesko podnela polazak u skolu sto se tice ostvarivanja kontakta sa drugom decom i sto se tice discipline.

Navijam za vrtic!

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ovo mi je poznato iz sopstvenog iskustva (u vezi sa nekim drugim stvarima u odnosu prema detetu). Nismo savrsene iako smo forumasice

Početnik tichko (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nase najmladje dete krenulo je sa tri ipo godine u vrtic (drzavni). On obozava da ide u vrtic i veoma voli drugare a vaspitacice obozava. Nema dana, tokom skolske godine, da se ne primi napredak u razvoju, koji je posledica nekih tema koje oni obradjuju. Narocito sam zadovoljna odnosom tj stavom koji ima prema deci sa posebnim potrebama jer u njihovom vricu ima nekolicina takve dece. Smatram da svako dete, naravno ukoliko to mogucnosti dozvoljavaju, treba da sa napunjenih 3 do 3,5 godine godine krene u vrtic jer mu je mesto sa drugom decom, a za bake i deke ima vremena i preko nedelje a narocito kada su raspusti.

Veoma poznat mmicica (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    157

Prva i druga cerka su krenule u vrtic sa nepune dve godine odnosno u jaslice.Svi su mi govorili kako sam luda kako su one male,a svekar cak nije hteo da prica sa mnom.Ali ja nisam odustajala od toga da bi na kraju svi oni sto su negodovali promenuli pricu.
    Nisam za to da decu cuvaju baba i deda jer dete treba da raste uz svoje vrsnjake i da kad je tako malo prelezi neke bolesti pa samim tim ojaca imunitet.
    Ova mala ce krenuti sa dve i po godine i nju dajem tek sad jer je ona sisala do svoja 22 meseca pa mi je bilo zao da je na taj nacin odvojim od sebe.

Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3190

Ja ću izgleda mog Miloša morati dati u vrtić sa godinu i po dana jer nam je baba na izmaku snaga i jako sam nesrećna zbog toga jer mi je to suviše rano, još će biti beba.

Veoma poznat mmicica (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    157

A zamisli kako je bilo nasima?Mene je moja mama dala kad sam imala 7 meseci.Bila sam najmanja beba u jaslicama.
    Veruj mi da je mnogo lakse kad su manji...ali opet to je moje misljenje.

Slične teme

1. Plaču li kad ih ostavljate u vrtiću?
    Autor Becky Thatcher u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 245
    Poslednja poruka: 24.12.2011., 06:39
  2. Ima li posla u vrticu?
    Autor Zhozefina u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 11.04.2010., 12:25
  3. Socijalizacija macaka- pomoc
    Autor Alexandra83 u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 15