Terorizam

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.535
Primecujem ceste teroristicke napade medju muslimanima, jedni na druge i obrnuto, takodje vidimo da su teroristi spremni da napadnu i hriscanski deo sveta.
Sada me nesto muci. Da li vi mislite da li bi bilo terorizma da nema islama?
Mislim, oni su ti koji su najvise orijentisani na ekstremizam. Ne znam da li postoji neka hriscanska teroristicka grupa koja deluje na teritoriji islama i da napada muslimane.
Dolazim do zakljucka da je terorizam povezan sa islamom i da ta vera propagira nasilje a ne mir kao sto mnogi misle.
 
Primecujem ceste teroristicke napade medju muslimanima, jedni na druge i obrnuto, takodje vidimo da su teroristi spremni da napadnu i hriscanski deo sveta.
Sada me nesto muci. Da li vi mislite da li bi bilo terorizma da nema islama?
Mislim, oni su ti koji su najvise orijentisani na ekstremizam. Ne znam da li postoji neka hriscanska teroristicka grupa koja deluje na teritoriji islama i da napada muslimane.
Dolazim do zakljucka da je terorizam povezan sa islamom i da ta vera propagira nasilje a ne mir kao sto mnogi misle.

Као на пример ,мислиш на Рашку?
 
Primecujem ceste teroristicke napade medju muslimanima, jedni na druge i obrnuto, takodje vidimo da su teroristi spremni da napadnu i hriscanski deo sveta.
Sada me nesto muci. Da li vi mislite da li bi bilo terorizma da nema islama?
Mislim, oni su ti koji su najvise orijentisani na ekstremizam. Ne znam da li postoji neka hriscanska teroristicka grupa koja deluje na teritoriji islama i da napada muslimane.
Dolazim do zakljucka da je terorizam povezan sa islamom i da ta vera propagira nasilje a ne mir kao sto mnogi misle.

Ustase su se bavile terorizmom kad Palestinci nisu znali sta je detonatorska kapisla.
 
ma ustase su uvek kao sto kazes bili kao muslimani

1946 - 1949 - Ustaski elementi u vidu organizacije "Krizari" izvode gerilske akcije unutar Jugoslavije. Lider ove skupine, Ljubo Milos biva uhapsen i osudjen na smrt od strane jugoslovenskih komunista.

1949. Ante Pavelic u Argentini formira novi ustaski pokret pod imenom Hrvatska Drzavotvorna Stranka.

1956. godine Ante Pavelic formira novu pokret pod imenom Hrvatski Oslobodilacki Pokret koji u svom sastavu ima ni manje ni vise nego 12 ministara iz nekadasnje vlade NDH.

1957. Vjekoslav Maks Luburic formira istoimeni pokret sa sedistem u Evropi uz Pavelicev blagoslov.

1962. Hrvatski ekstremisti pod vodjstvom Vjekoslava Luburica napadaju jugoslovenski konzulat u Nemackoj. Jedan jugoslovenski diplomata pri tom smrtno stradao.

1968.
godine, Ustase podmecu bombu u jednom beogradskom bioskopu. Jedno lice strada, 85 biva povredjeno.

1971.
godine, jugoslovenski ambasador u Svedskoj, Vladimir Rolovic je ubijen od strane neoustaskog teroriste Mira Baresica, nakon sto su napadaci upali u zgradu ambasade u Stokolmu.

1972. godine ustase otimaju avion svedske nacionalne aviokompanije i zahtevaju oslobadjanja Mira Baresica. Njihovom zahtevu se izaslo u susret.

1972. godine ustase preuzimaju odgovornost za podmetnutu bombu u JAT-ovom avionu i koja je usmrtila 26 ljudi. Stjuardesa Vesne Vulovic prezivela pad aviona sa 10 000 m.

1972 ubacena ustaska teroristicka grupa u Jugoslaviju

1975. godine ustase postavljaju bombu na La Guardia aerodromu u Njujorku koja je usmrtila 11 ljudi i povredila dodatnih 75.

1976. godine grupa ustasa otima americki TW avion. Jedan policajac smrtno strada u ovom incidentu. Tokom 1990tih novinari Njujork Tajmsa pronalaze jednog od terorista u Vasingtonu, kao sluzbenika hrvatske ambasade.

1978. godine, nekoliko Hrvata, drzavljana SAD-a, biva ubijeno od strane ustasa koji zahtevaju finansijsku i druge vidove pomoci od svoje "brace".

1980. godine, ustase postavljaju bombu na americkom Kipu Slobode. Niko nije povredjen.

Ovo su samo neki od slucajeva, lista je predugacka, hesbolah moze da se sakrije
 
Primecujem ceste teroristicke napade medju muslimanima, jedni na druge i obrnuto, takodje vidimo da su teroristi spremni da napadnu i hriscanski deo sveta.
Sada me nesto muci. Da li vi mislite da li bi bilo terorizma da nema islama?
Mislim, oni su ti koji su najvise orijentisani na ekstremizam. Ne znam da li postoji neka hriscanska teroristicka grupa koja deluje na teritoriji islama i da napada muslimane.
Dolazim do zakljucka da je terorizam povezan sa islamom i da ta vera propagira nasilje a ne mir kao sto mnogi misle.

I ja sam dosla do tog zakljucka i verujem, kada bi se ukinuo islam, da ne bi bilo vise terorizma, ali za ovo mozemo i ti i ja da popijemo ban, jer ko god nesto kaze protiv muslimana dobija ban. :(
 
Primecujem ceste teroristicke napade medju muslimanima, jedni na druge i obrnuto, takodje vidimo da su teroristi spremni da napadnu i hriscanski deo sveta.
Sada me nesto muci. Da li vi mislite da li bi bilo terorizma da nema islama?
Mislim, oni su ti koji su najvise orijentisani na ekstremizam. Ne znam da li postoji neka hriscanska teroristicka grupa koja deluje na teritoriji islama i da napada muslimane.
Dolazim do zakljucka da je terorizam povezan sa islamom i da ta vera propagira nasilje a ne mir kao sto mnogi misle.

Naravno da je terorizam povezan sa islamom oni kazu da jedino njihova vjera jedini ispravan put, musloshi prije nego sto su klali ponude da predjes na islam pa da te zakolju a ti ces onda kod allaha ...perverzno al je tako bilo po principu ako si kao nevjernik ziveo makar da "umres" kao musliman
 
Naravno da je terorizam povezan sa islamom oni kazu da jedino njihova vjera jedini ispravan put, musloshi prije nego sto su klali ponude da predjes na islam pa da te zakolju a ti ces onda kod allaha ...perverzno al je tako bilo po principu ako si kao nevjernik ziveo makar da "umres" kao musliman

Nemas ti pojma djevojcice. :)
 
Primecujem ceste teroristicke napade medju muslimanima, jedni na druge i obrnuto, takodje vidimo da su teroristi spremni da napadnu i hriscanski deo sveta.
Sada me nesto muci. Da li vi mislite da li bi bilo terorizma da nema islama?
Mislim, oni su ti koji su najvise orijentisani na ekstremizam. Ne znam da li postoji neka hriscanska teroristicka grupa koja deluje na teritoriji islama i da napada muslimane.
Dolazim do zakljucka da je terorizam povezan sa islamom i da ta vera propagira nasilje a ne mir kao sto mnogi misle.

Bilo bi terorizma da nema islama.Postooje i muslimani koji ne podrzavaju teroriste i koji nisu teroristi...
Terorizam nema religiju!:rtfm:
 
procitajte i pokrijte se usima


1b50c27a02a05ca81dff4110.L._SL500_AA300_.jpg



671ee10e22a09b26abb32210.L._SL500_AA300_.jpg




ref=pd_sim_b_4
 
Svakako da se veliki broj terorističkih grupa temelji na nekoj od religija. Pretpostavka da terorizma ne bi bilo da nema islama je apsolutno pogrešna, mali broj religijskih grupa pošteđen je terorističkih akata, međutim, kod ovih grupa dominantne su pre svega političke pobude, mada ima i onih kod kojih su verske na prvom mestu.
Veza između religije i terorizma nije nova, stotinama, pa i hiljadama godina unazad verski fanatici su se bavili terorizmom. O tome svedoči etimologija nekih reči.
Reč zelot u direktnoj je vezi sa jevrejskom sektom koja se od 66. do 73. godine posle Hrista borila protiv okupacije zemlje na kojoj je danas Izrael od strane rimskog carstva.
„Zelot bi izronio iz bezimene gomile na pijaci, izvukao bi siku (bodež) skrivenu ispod plašta, a onda bi na dramatičan način prerezao grlo nekom legionaru ili građaninu koji je bio proglašen krivim od strane grupe”
Zeloti su koristili primitivni oblik hemijskog rata trujući ambare i bunare.
Reč thug (siledžija) potiče od verskog kulta iz 7. veka koji je šitio teror indijom sve do 19. veka.
Znači terorizam se ipak ne ograničava na Islam. A pazite sada, 1968. godine nijedna od 11 grupa koja se bavila međunarodnim terorizmom se nije mogla klasifikovati kao verska. Kasnije su se pojavile masovno, ali ipak, za mene je ovo dovoljno da zaključim koliko zapravo terorizam generalno ima veze sa religijom, a koliko sa nečim drugim.
 
Sta reci o narodu koji ima naviku da se dize u vazduh,Nemam ja nista protiv da se oni dizu u vazduh,naprotiv,ali neka se bolje organizuju i dele eksploziv medjusobno,a ne jedan se digne sa 20 kg eksploziva a za sunarodnike osim gelera ne ostavi bar pola kila .
Mislim stvarno su nekolegijalni.
 
kad se na zapadu pomene palestinac ili musliman, odmah se misli na teror, kad se pomene srbin sve redom asocira na ratne zlocine.


mi srbi bi prvi trebali da budemo oprezni kad nam se namece demonizacija neke druge nacije ili verske grupe i kad ta demonizacija dolazi iz istog onog kosher nostra centra na vol stritu koja je i nas na isti nacin demonizovala.
 
Poslednja izmena:
Terorizam je ubijanje i ranjavanje civila radi ostvarenja odredjenih politickih ciljeva(Filozofija-Da li je moguci bolji svet?-poruka broj 610/25 i ostale).
Ubijanje drzavnih zvanicnika od stanovnika i gradjana neke drzave je akt pobune.
Da li drzava moze izvoditi teroristicka dela?Odgovor je da i toga ima u praksi.
Ratni napad na neku drzavu bez odobrenja Ujedinjenih nacija je jedan oblik drzavnog terorizma,jer u takvom ratu,pored vojske,policije i drzavnih zvanicnika,strada i masa neduznih civila.
Religija je usla na velika vrata u 21. vek i ona je glavna snaga koja oblikuje savremeni svet.
Levicari i demokrate vise nisu bitna snaga savremene civilizacije,jer ne nude prava resenja.
Ne mozemo biti srecni zbog toga,ali je cinjenica da religije i kulture najdublje dele ljudski rod.Znaci da je taj Hantington dobro procenio ono sto je bitno u danasnjem svetu.
 
Ratni napad na neku drzavu bez odobrenja Ujedinjenih nacija je jedan oblik drzavnog terorizma,jer u takvom ratu,pored vojske,policije i drzavnih zvanicnika,strada i masa neduznih civila.
Ovo sve objasnjava da su NATO i Amerika napali Srbiju bez odobrenja a ipak nema kazne za pocinioce.
 

Back
Top