Telekom Srbija, ili "Radujte se, draga braćo"

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Znam da je ovo sve izdiranje u prazno ali svejedno.

Telekom Srbija je najgori primer svega najgoreg iz socijalizma.

- Telekom Srbija je najgori primer kočenja i spečavanja razvoja telekomunikacija u jednoj državi.

- Telekom Srbija je najgori primer najbezobzirnijeg monopola i monopolskog ponašanja od perioda industrijske revolucije do danas.

- Telekom Srbija je najgori primer bahatog ophođenja prema korisnicima tj. kupcima od čijih para firma živi i opstaje.

- Telekom Srbija je najgori primer krajnjeg javašluka i nerada na radnom mestu.

- Telekom Srbija je najgori primer podmićivanja i korupcije službenika.

- Telekom Srbija je najgori primer preteranog nepotrebnog zapošljavanja nesposobnih bližih i daljih rođaka.

- Telekom Srbija je opaki mutant dinosaurusa čije je vreme odavno prošlo. Svi dinosaurusi njegove vrste u svetu su izumrli, samo još on opstaje.



Dabogda skoro bankrotirao i u paklu goreo. Jer, nisam i neću biti srećan što u 21. veku imam samo jednu glupu prostu dvojničku liniju. Nemam ton biranje, nemam odlazeću i dolazeću identifikaciju poziva, nemam konferencijsku vezu, nemam ... Veliki je spisak običnih i jednostavnih telefonskih usluga koje nemam. Jer, zaboga: " NEMA TEHNIČIH MOGUĆNOSTI ! " Crkli dabogda i vi i vaše "tehničke mogućnosti".

Ali, draga braćo, ja sam srećan čovek ! Ja vidim svetlo na kraju tunela, vidim izlaz iz mrklog mraka ! Radujte se, draga braćo, kao što se i ja radujem !

- Radujem se ukidanju monopola nad telekomunikacijama u Srbiji 2005, mada sam svesan da će to jako sporo ići.

- Radujem se budućim protestima otpuštenih neradnika, lopova, hohštaplera i derikoža.

- Radujem se što ću, u ne tako dalekoj budućnosti, moći da po želji jeftino kupim i dobijem kvalitetne telekomunikacione usluge modernog doba.
 
Ej bre covece:
BRAVO PAROLAS
Samo izostavi da napises jedno, ali mnogo bitno - za koju bre ti firmu radis? /ako jos uvek ne sisas kod mame/
Koja je to firma za tebe bolja od Telekoma?
"Aman zaman", sa KOJOM firmom da uporedim Telekom? Sa Grckim Cosmote? Ili Orange iz ENgleske?
Pa tvoja firma firma je JEDINA!!! Nema uporedbe. Samim tim i nabolja...
Ccccc
Nadam se da ce ti dati povisicu...
 
... i čovek lepo ode da zakupi i plati "paricu".

- Koliko košta ?
- Toliko i toliko ...
- U redu. Izvolite.

... i čovek lepo koristi zakupljenu paricu. A ljudi u svetu lepo nađu izum, kako da preko jedne obične zakupljene parice može da se dobije protok od 5 Mb/sek. A čovek koji je zakupio i platio paricu se obraduje. Jer: paricu ima, a izum postoji. Evo njemu blagodeti trećeg milenijuma ! Ali, ne lezi vraže ! Nesrećnik je zaboravio da je paricu iznajmio od Telekoma Srbija. I sutra ujutro - umesto 5 Mb/sek protoka, eto njemu celih 4 kb.
Jer gramzivi i opaki dinosaurus, (poslednji u svetu) nije dobio svoj harač, danak u krvi i novcu. Treba još puno platiti i potplatiti, od montera preko šefova do direktora da bi čovek zaista imao ono šta je platio.

Protok podataka !?! Jeres ! Ma ima on para, treba ga opaliti po džepu !
 
A sta ti ocekujes Milojko? Da Telekom bude korektan? Ha!

Pogledaj koliko kosta kod njih zakupiti liniju od 5MB/s, pa im naravno nije sve jedno kad neko uzme obicnu liniju - dobiju znatno manje para... A u ugovoru stoji 'do 9600 bps' garantovanih, tako da sve preko toga je cist car...

I onda oni pupinizuju taj vod (btw. pupinovi kalemi su daleko od jeftinih, tako da to rade samo onima kod kojih namirisu lovu ili koji su 'nepodobni') i mashala...

Pupin je bio genije, al' ja mislim da je jos veci 'genije' onaj ko se dosetio da tako korisnu stvar (pupinov kalem) koristi za ovako nesto...
 
Incognito:
A sta ti ocekujes Milojko? Da Telekom bude korektan?
Kao što već rekoh:
Milojko Vasic:
- Telekom Srbija je najgori primer kočenja i spečavanja razvoja telekomunikacija u jednoj državi.
Jer, čak bi i svojim neradom omogućili bolji prosperitet. Ali, ne ! Oni svesno rade, ali u korist naše i svačije štete. Jasno je da bi svakoj trgovačkoj radnji jeftin link dobrodošao, zbog poslovanja karticama. Svakoj školi, bolnici, apoteci ...

Ali, ipak, ja nazirem tračak svetla na kraju mraka i radujem se !
 
Pominjete Pupina, a telefonija ide i dalje: umesto njegovih dobrih kalemova,ušli su u upotrebu još bolji koaksijalni, a sada i, skoro idealni, optički kablovi.I, da znate, oni se koriste u međumesnoj i prespojnoj mreži, a ne u pretplatničkoj.Lepo se čovek oseća, kad posle sve one vaše žuči, na kraju ipak pročita ono RADUJEM SE!Imate i čemu! Pozdrav!
 
Ej bre zajebanti, ne cusmo od Milojka parolasa u kojoj to on firmi radi
Milojko, Milojko, pusti parole nije ti ovo Hajd park
DIAJALOG BRALE !
U kojoj ti firmi radis, ja radim u Telekomu.
Pre neki dan nacuh na pola uva na TV da su Telekom i Hajat najbolje srpske firme - ako nisi iz Hajata nemoj vise da se javljas.
 
Ne ne radim u Hajatu. Radim u svojoj firmi kojoj je konekcija na internet žila kucavica.

A kvalitetnu konekciju je, zbog monopola, moguće ostvariti samo uz borbu protiv vetrenjača, uz potplaćivanja (jer nemam "vezu") od montera do direktora, tj. alavih i gramzivih direktorčića. (Koji su uvek u strahu da veći direktori uzimaju mnogo više para, pa su nezajažljivi).

... I treba mi parica. Kažu "nema tehničkih mogućnosti". Onda prvo platim da saznam koga da potplatim. Onda potplatim i preplatim. Onda može. Onda se jedno jutro probudim i odem na posao. A oni me "pupinizirali". Zašto ? Šta im je smetala moja konekcija ? Oni su uložili još para, rada i vremena da bi mene onemogućili da koristim ono šta sam već platio ! Sad se kačim wireless. Radi, ali nije nešto. Bolje je bilo onako. Ali ne smem da otkažem paricu. Zameriću se nekome. Jer, ako mi opet zatreba, neću moći da je dobijem. Neće biti tehničkih mogućnosti. Sada plaćam "pupinizovanu" paricu koju ne koristim.

Ej, zemljo Srbijo ! Ali, nema veze. Radujem se ! Još par meseci, pa će polako ali sigurno stvari početi da dolaze na svoje mesto. Pa i ako je ponešto skuplje, neka je, ali bar da platim uslugu a ne alavog hohštaplera.

A da ti ne pričam da sam kući hteo da uvedem drugu liniju. I otišao u Gradski Telefon, ul. Sime Miloševića, (koji sam ja mentol bio !) i podneo zahtev. Možeš li da pogodiš koji sam odgovor dobio ? Nema tehničkih mogućnosti. Sada se i od kuće kačim wireless. Nije nešto. Dok ne kupim cable koji mi nudi kablovski TV operater. Ma šta da ti pričam ... Scila i Haribda, zemljače.

A da ti ne pričam kakve sam scene doživeo i likove sretao kad sam hteo (samo jednom) da proverim zašto mi je račun jednog meseca bio previsok.
(Ja) - Dobar dan.
(On) - (Čita novine i bole ga k-ita)
(Ja) - Jel' ovde mogu da dobijem listing obavljenih razgovora.
(On) - Danas nam ne radi štampač pa ne mogu da ti naštampam listing.
(Ja) - Pa kad da dođem ?
(On) - (Čita novine i žvaće čačkalicu) Otkud ja znam ?!
(Ja) - ???
(On) - A koji ti je broj telefona.
(Ja) - 555-xxx
(On) - (Obradovao se, nasmejao i podigao glavu) A, pa ti ni ne možeš da dobiješ listing ! Ti si na staroj centrali.
I tako ... Odoh ponižen i povređen.


A vidim ti braniš svoju firmu. Ako, i treba. Ali nikako da skontam jesi li vredan radnik, (ako jesi, svaka ti čast) koji radi svoj posao, daleko od mita i korupcije. Ili si jedan od onih alavih i nezajažljivih. Pa ti nije stalo do firme, nego do harača.

Sve me ovo podseća na Nušića.

I na one bankarske službenice u vizonskim bundama koje su na ulici protestvovale zbog zatvaranja banaka u kojima su imale radno mesto. Tj. zbog odumiranja njihove vrste dinosaurusa. Sada, kad uđem u Delta banku, šalteruša sa osmehom prva meni kaže "Dobar dan, izvolite.". I ja platim račune. Eto, brate, zato se radujem !

A nešto razmišljam, šta o tebi tvoj nadimak Ej bre, može da nam kaže ?

A tvoja firma je sada najbolja firma u Srbiji jednako kao što je Beobanka bila najbolja banka.
 
Ne ne radim u Hajatu. Radim u svojoj firmi kojoj je konekcija na internet žila kucavica. /A TAJ INTERNET, I VEROVATNO 90% DRUGOG POSLA OSTVARUJES PREKO SERVISA KOJI TAKO ZDUSNO PLJUJES/

A kvalitetnu konekciju je, // KVALITET TI JE TAKAV KAKAV U JEDNOJ SIROMASNOJ ZEMLJI TAKVOJ KAKVA JE GDE DRZAVA DRZI NISKU CENU IMPULSA RADI SOCIJALNOG MIRA - TAKO DA TELEKOM NEMA PARA DA BRZE DIGITALIJUZE MREZU/ zbog monopola, /I JA JEDVA CEKAM KONKURENCIJU, VALJDA CE MO ONDA ZAJEDNICKIM SNAGAMA DOCI DO EKONOMSKE CENE IMPULSA - NARAVNO VISESTRUKO VISU/ moguće ostvariti samo uz borbu protiv vetrenjača, uz potplaćivanja (jer nemam "vezu") od montera do direktora, tj. alavih i gramzivih direktorčića. (Koji su uvek u strahu da veći direktori uzimaju mnogo više para, pa su nezajažljivi). /TOGA IMA SVUDA - IDI MALO DO TOSKANE U NEKU OD KOMUNISTICKIH OPSTINA DA OSETIS STA JE PRAVA KORUPCIJA - PRIJAVLJUJ BRALE - BORI SE NA PRAVI NACIN - NE LELECI OVDE/

... I treba mi parica. Kažu "nema tehničkih mogućnosti" /VRLO PRECIZAN ODGOVOR/. Onda prvo platim da saznam koga da potplatim. Onda potplatim i preplatim. Onda može. /I ZEZNES NEKOGA KOJI JE PO PRIORITETU BIO PRE TEBE NA REDU DA MU SE POPRAVI KONEKCIJA - ZNACI SAUCESNIK U KORUPCIJI / Onda se jedno jutro probudim i odem na posao. A oni me "pupinizirali" /TO JE PREZVAKANA TEMA SVI ARGUMENTI SU SA OBE STRANE VEC NA STOLU - NE BIH DA SE MESAM/
A da ti ne pričam kakve sam scene doživeo i likove sretao kad sam hteo (samo jednom) da proverim zašto mi je račun jednog meseca bio previsok. /NE MOZE RACUN DA TI BUDE PREVISOK - RACUN JE ONAKAV KOLIKO SI POTROSIO - BROJANJE IMPULSA BELEZE RAVNODUSNE TEHNICKE MASINE KOJE UREDNO I UVEK TACNO REGISTRUJU KOLIKO SE TROSI - VIDIS KAKO I TEBI COVEKU IZ TEHNIKE TREBA OBJASNJAVATI A ZAMISLI KADA NA SALTER DODJE SLUZBENICA, DOMACICA, ZUBAR.../

A nešto razmišljam, šta o tebi tvoj nadimak Ej bre, može da nam kaže ? EJ BRE STANI, JER SI SE ZALETEO I ISTRCAO SA TERENA , PRESKOCIO OGRADU I ODNEO LOPTU. VRATI SE DA RAZGOVARAMO AKO TI JE DO TOGA.

A tvoja firma je sada najbolja firma u Srbiji jednako kao što je Beobanka bila najbolja banka
NE ZNAM TAMO GDE SMO USPELI DA DIGITALIZUJEMO - ISTA USLUGA, ISTI LEP LISTING KAO U SVAJCARSKOJ. - ALI DA VIDIS CUDA - ONI I DALJE KRADU ?!?
 
Kale Subotica:
Pozdrav za "Gosta"!Konačno da neko na ovoj temi progovori jezikom RAZUMA, i :P ZNANJA, a ne samo gnevom :evil: i gorčinom :evil: .Toga nam je dosta i na drugim mestima.Dajte i vi svoj doprinos, pa će i drugi prema vama biti drugačiji. Pozdrav! :P
Sa koje si ti planete? Ili si samo promeni privremeni "nick"?
Ili i nemas telefon?
Gnev i gorcina koja se ovde vidi, nije zbog toga sto smo besni, (ili ti mislis da jesmo?), pa trazimo preko 'leba pogace...
Necu biti nimalo gnevan ni osecati gorcinu kada:
- ne budem dvojnik pa jos na PCM-u
- budem mogao naruciti xDSL ili T1 (pazi, necu ISDN!) i dobiti za par dana
- budem TACNO znao koliko sam potrosio i gde telefonirao (listing)
- budem mogao dobiti signal i kada poprska kisica
- budem mogao bez problema instalisati jos jednu liniju u stanu
... itd ...
Ili trazim previse? Ako tako mislis na sve gore nabrojano, onda se duboko izvinjavam sto sam besan, gnevan i ogorcen, mora da mi nesto fali. Mozda, ali nas ima previse kojima "nesto fali" - to je problem.
 
1.Sa iste sam planete kao i ti;
2.Ne znam šta ti je "nick", ali znam da smo svi na
ovom svetu privremeno;
3.Telefon imam, pobrinuo sam se na vreme;
4.Ne mislim, već vidim (čitam) iz vaših tekstova
bes;
5.Preko 'leba pogače ne tražite, ali malo žurite:
kod nas još nigde nema xDSL, ni T1.
6.Možda si dvojnik, ILI na PCM, ali oba odjednom
nije moguće;
7.Za par dana ni Bog svet nije napravio, pa bi i vi
mogli biti malo strpljiviji;
8.Listing je i sad moguć, tamo gde su elektronski
brojevi, ili ISDN;
9.Mogućnost dobijanja linije ne ovisi uvek od kišice
jer može biti da imaš suviše pričljivog dvojnika;
10.Druga linija nije problem samo za stan, već,
možda i za naselje, grad...razmisli!Neki nemaju ni
tu jednu, makar i kao tvoju.
I, ne ljuti se, ničemu ne vodi, osim sloma živaca.
Lep pozdrav! :)
codemaker:
Kale Subotica:
Pozdrav za "Gosta"!Konačno da neko na ovoj temi progovori jezikom RAZUMA, i :P ZNANJA, a ne samo gnevom :evil: i gorčinom :evil: .Toga nam je dosta i na drugim mestima.Dajte i vi svoj doprinos, pa će i drugi prema vama biti drugačiji. Pozdrav! :P
Sa koje si ti planete? Ili si samo promeni privremeni "nick"?
Ili i nemas telefon?
Gnev i gorcina koja se ovde vidi, nije zbog toga sto smo besni, (ili ti mislis da jesmo?), pa trazimo preko 'leba pogace...
Necu biti nimalo gnevan ni osecati gorcinu kada:
- ne budem dvojnik pa jos na PCM-u
- budem mogao naruciti xDSL ili T1 (pazi, necu ISDN!) i dobiti za par dana
- budem TACNO znao koliko sam potrosio i gde telefonirao (listing)
- budem mogao dobiti signal i kada poprska kisica
- budem mogao bez problema instalisati jos jednu liniju u stanu
... itd ...
Ili trazim previse? Ako tako mislis na sve gore nabrojano, onda se duboko izvinjavam sto sam besan, gnevan i ogorcen, mora da mi nesto fali. Mozda, ali nas ima previse kojima "nesto fali" - to je problem.
 
Milojko Vasic:
Kale Subotica:
I, ne ljuti se, ničemu ne vodi, osim sloma živaca.
Tako je Kale ! Radujmo se, braćo draga ! Još samo par meseci do svetla.
dragi milojko,vidim da si me(hohstaplera)spomenuo nekoliko puta,a i posto radim u telekomu osecam potrebu da ti napisem par reci>dakle
1, da li si ti svestan u kojoj zemlji zivis?
2, vidim da sasvim solidno poznajes materiju o kojoj pricas
3,znaci ne vredi mi nista da te farbam i lazem
4,tako das cu ti reci nesto iskreno
a to je>pazi sta i gde i kako pricas ,motrimo na tebe,cak i kad se najmanje nadas

egzekutori telekoma(djidji i pipo)
 
Anonymous:
Milojko Vasic:
Kale Subotica:
I, ne ljuti se, ničemu ne vodi, osim sloma živaca.
Tako je Kale ! Radujmo se, braćo draga ! Još samo par meseci do svetla.
dragi milojko,vidim da si me(hohstaplera)spomenuo nekoliko puta,a i posto radim u telekomu osecam potrebu da ti napisem par reci>dakle
1, da li si ti svestan u kojoj zemlji zivis?
2, vidim da sasvim solidno poznajes materiju o kojoj pricas
3,znaci ne vredi mi nista da te farbam i lazem
4,tako das cu ti reci nesto iskreno
a to je>pazi sta i gde i kako pricas ,motrimo na tebe,cak i kad se najmanje nadas

egzekutori telekoma(djidji i pipo)
milojko,ne boj se,nista se ne boj,imamo laku ruku
hehehehheeeeeeeee :wink: ,milojko opusti se bre covece,mi se samo zezamo.
mozda imas i neku konstruktivnu ideju u vezi telekoma,pa da saradjujemo mnogo bolje.pretpostavljam da je jedino sto ti se svidja u telekomu cena impulsa od 30 para.zato cuti i uzivaj jer za te pare boljew ne moze.pozdrav od djidji ja i pipa.
 

Back
Top