Zasto ne prepoznaje?

Mirko65

Obećava
Poruka
98
Kupio sam zeni novu Nokiu 3100. Pre toga je imala Simens a40 i bilo je sve ok. Prebacili smo karticu iz bivseg u novi tel. i pocinju problemi:
1.Nokia 3100 ne identifikuje moj poziv, a u imeniku sam (samo broj, bez imena).
2. Premestivsi zeninu karticu u moj 3510i dobijam signal (sa 3510i) „activ incoming call diverts” (koji se naravno na mojoj kartici ne pojavljuje) ali me 3100 ovog puta PREPOZNAJE (zaboravio sam da uradim obrnuto, da vidim sta bi se desilo).
3. U meniju 3100 aktiviram opciju „Cancel all diverts” misleci da ce to da pomogne, ali ne pomaze.
4. Premestam zeninu karticu u Siemens a40 i on u pozivu sa moje kartice prepoznaje moje ime.
5. Vracam zeninu karticu u 3100, on me i dalje ne prepoznaje.
6. Za sve to vreme, dok inace tek formiramo bateriju, 3100 nekoga prepoznaje, nekoga ne. :!:
7. Pokusaj kopiranja sa kartice u memoriju telefona nije doveo do poboljsanja-isto je.
Nisam strucnjak, mozda je neko petljao nesto po telefonu u radnji(pokazujuci ga drugima), mozda je kartica, ali mi je u svakom slucaju potrebna pomoc. Pozdrav svima, pa ako neko ima ideju sta je.... unapred hvala.
 
Zasto je onda moj telefon sa njenom karticom prilikom pozivanja pokazao „incoming call divert”, ipak uspostavio vezu a 3100 prepoznao ime? Ta komanda se na mom aparatu ni pre ni posle,sa mojom karticom nikada nije pojavila. Ima li to ikakve veze?
 
Mirko65:
Zasto je onda moj telefon sa njenom karticom prilikom pozivanja pokazao „incoming call divert”, ipak uspostavio vezu a 3100 prepoznao ime? Ta komanda se na mom aparatu ni pre ni posle,sa mojom karticom nikada nije pojavila. Ima li to ikakve veze?
Zato sto je aktivirano preusmeravanje poziva. Iskljuci tu opciju na njenom tel. pa probaj opet.
 
to preusmeravanje poziva se desava na 064..... (josh ako ti imash 063 a ona 064 eto razlike) to je usluga koja ti omogucuje da ti operateri posalju poruku, kada ugasis tel, sa tvojim propustenim pozivima....
NEGO SAVET: ubaci zeninu karticu u a40 (pretpostavljam da ima srpsi na tom siemensu ???) i svoje ime promeni u bilo shta tipa "aaaaa" onda je stavi u nokiu i opet promeni ime u shta god hoces !!!!

TREBALO BI DA TI RESI PROBLEME

POZDRAV
marcus
 
TOOO KUME!!! Reklamirao sam telefon, tip mi je izvadio tri komada I svi su se ponasali isto. Ni on nije znao o cemu se radi. I na kraju dodjoh do tipa u drugoj radnji koji je u momentu shvatio o cemu se radi.
Dakle: Ja imam isti broj na mobilnom kao I kucni, samo sto je ispred dodata jedinica, I to je bio bitan podatak koji vam nisam rekao, jer sam mislio da nije bitno. Ne lezi vraze. Nokie, nazalost nisu u stanju da razlikuju ove brojeve prema dodeljenim imenima I softverski su tako podesene da , u slucaju „dileme” pokazu broj umesto slovne identifikacije. Jednostavno, izbacio sam sebe I bilo da zenu da zovem sa mobilnog ili kucnog telefona njoj se javlja oznaka „Kuca”. To je maksimum koji trenutno moze da se izvuce, zao mi je samo sto se to desava Nokijama koje vaze za dobre telefone. Sa starim Alcatelom DB ili Simensom a40 nije , bar oko toga, bilo nikakvih problema. Glupo, ali je tako. Ako neko ima slican problem, eto, sada zna pa neka se ne glupira I lupa glavu kao ja. Hvala svima na pomoci.
 

Back
Top