Abas podržava razmeštanje medjunarodnih snaga

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
Palestinski predsednik Mahmud Abas izjavio je da je uputio Izraelu predlog za raspoređivanje međunarodnih snaga na palestinskim teritorijama u okviru izraelsko-palestinskog mirovnog dogovora. U jednom od retkih intervjua za izraelske medije, Abas je rekao da bi u budućoj palestinskoj državi prihvatio snage NATO-a ili Ujedinjenih nacija koje bi osiguravale bezbednost u regionu.

U Medjuvremenu, američki izaslanik za Bliski istok, bivši senator Džordž Mičel, sastao se danas sa Abasom u Ramali. Mičel je juče započeo preti krug posrednih razgovora Izraela i Palestinaca. Posle susreta sa Mičelom, glavni palestinski pregovarač Saeb Erekat je izrazio nadu da će do isteka roka za posredne razgovore od četiri meseca, moći da se postigne sporazum o granicama dve države i bezbednosnim pitanjima. Posredni razgovori dve strane su počeli u maju, a cilj je da se krajem septembra pređe na direktne pregovore.

voanews
 
mislim da jeto jedna dobra ideja da se razmjeste strane trupe duz palestine i tako obezbjedjujuci mir od izraelskog terora prema muslimanima.cak donbra je ideja da se razmjeste nato trupejer ce izrael imati vise postovanja prema tim trupama i nece smjeti posezati za nasilnim metodama protiv muslimana.inace palestinci su moja braca i svakog muslimana boli za palestinu koja nema slobodu na zivot i koja trpi izraelski teror.
 
svakog muslimana pitaj za palestinu i on ce ti kroz plac odgovoriti sta znaci palestina za muslimanski narod.sta znaci jerusalem za muslimane koji zele samo mir i nista vise.
moja ideja je da se jerusalem treba proglasiti neovisnim distriktom od strane UNa i da to bude slobodan grad za sve a da izraelci svoju prijestolnicu premjeste u tel avivu.mislim da bi takav pristup stranih snaga bio efikasan po mir na bliskom istoku.u suprotnom, strane snage trebaju da obezbijede mirovni proces za palestinu i da palestina dobije postepeno svoju drzavnost po mapi iz 1967 godine gdje se u sastav palestine ukljucuje istocni jerusalem kao buduca prijestolnica palestine.
 
374px-Is-wb-gs-gh_v3.png


vidite ovu mapu zapadne obale i gaze.od ljepote joj se ne mozes nagledat koliko je lijepa ta teritorija i koliko bi palestnci lijepo zivjeli kad bi stekli neovisnost drzave po ovoj mapi.dosta je sto bi istocni jerusalem muslimanima pripao i sto bi bilo mnogo lijepo zivjeti kao musliman u ovakvoj palestini.
 
Није власт у Израелу глупа, као власт у Србији, па да дозволи долазак "међународних снага".

374px-Is-wb-gs-gh_v3.png


vidite ovu mapu zapadne obale i gaze.od ljepote joj se ne mozes nagledat koliko je lijepa ta teritorija i koliko bi palestnci lijepo zivjeli kad bi stekli neovisnost drzave po ovoj mapi.dosta je sto bi istocni jerusalem muslimanima pripao i sto bi bilo mnogo lijepo zivjeti kao musliman u ovakvoj palestini.

Јерусалим би требао да буде под управом УН, као слободни град. Палестина је све мања и мања. Јевреји се насељавају...
 
ipak i ja se nadam da se izrael treba smiriti i da ce amerika ubjediti izrael da dopusti osamostaljivanje palestine jer jedino to je uslov miru na bliskom istoku.

Убедила би, али Америком влада јеврејски лоби. Само једна погрешна реч према Израелу може да уздрма целу власт у САД:
 

Back
Top