MBTI test

Zadivljujuce je koliko me je srbija promenila u zadnjih 5 godina...
Sad se debelo razmisljam kad je pitanje da li volite vise da radite u timu ili solo....a i kod puno pitanja tacno vidim razliku izmedju mog starog pristupa i trenutnog pristupa...

Napravice srbija od mene introvertnog a krenuo sam kao ekstrovertan tip...
Zato mora da se bezi odavde, a ne zbog para...nego zbog nabijanja licnosti u kantu srpskog omot pakovanja...

ENTJ - The "Chief"
Temperament: NT (Intellectual)

Primary Function: Extraverted Thinking
Population: 4% (5.5% male, 2.5% female)
http://tpatak.mypersonality.info/

Ne svidja mi se test, zbog klik klak pitalica, tj u mnogim pitanjima lako mozes da odlucis i suprotno...
 
Poslednja izmena:
Test je užasan! Radio sam ga jednom davno na predavanjima al' sam se tek malopre setio koliko ume da bude frustrirajuće :)

Temperament: SJ (protector); Primary function: Introverted sensing; ISTJ; The examiner
introverted: 63 %
Sensing: 69 %
Thinking: 63%
Judging: 89%
 
Mislim da su ovi testovi prilicno trivijalni. Patak je u pravu kada kaze da pitanja lako mogu da idu na obe strane. Mnogo zavisi od same situacije kako cu reagovati. Neki put bih jedno neki put drugo.

INFJ - The "Confidant"
Temperament: NF (Visionary) Primary Function: Introverted Intuition
Population: 1% (0.5% male, 1.5% female)

Ovo ispod je kako ja vidim licnost. Ovaj test ne moze obuhvatiti sve ovo.
 

Prilozi

  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    31,8 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Moj rezultat:INTJ

Introverted:95%
Intuition:84%
Thinking:79%
Judging:89%

Apsolutno ne mogu da se slozim da je test glup i sasvim je jasno da niko od nas nema samo jednu od ove dve karakteristike.Po mom misljenju ukoliko se iskreno odgovara dobija se upravo onaj tip koji svakom pojedincu odgovara.Svi smo mi razliciti ali postoje stvari koje su za odredjeni tip zajednicke.
 
INFJ - The "Confidant"
NFJs, making up an estimated 1% of all people, are the most rare type (males even more so). They are introspective, caring, sensitive, gentle and complex people that strive for peace and derive satisfaction from helping others. INFJs are highly intuitive, empathetic and dedicated listeners. These traits tend to act as a "tell me what's wrong" sign on their forehead, hence the nicknames Confidant, Counselor or Empath. INFJs are intensely private and deeply committed to their beliefs.
 
Test je dosta dobar, ne vidim u cemu je problem.
Moj rezultat:

ISTJ

Introverted: 68%
Sensing: 74%
Thinking: 79%
Judging: 79%

Na osnovu cega si ti zakljucila da je test dobar? Zato sto je tebe dobro opisao? Ja sam zakljucio da je los na osnovu toga sto:

1. Znam mu metrijske karakteristike, koje nisu bas za pohvalu. (Da ne bude kako se namerno koristim strucnim pojmovima, proverite pouzdanost i valjanost MBTI test)
2. Svaki test koji podrazumeva ,,prisilu" da se odgovori na jednu od dve alternative koje istovremeno mogu biti karakteristicne za licnost, automatski mora gubiti na preciznosti (manje ili vise) sa kojom opisuje osobu.

U stvari...koliko si ti strucna da kazes da li je neki test ,,dosta dobar'' ? :think:
 
Na osnovu cega si ti zakljucila da je test dobar? Zato sto je tebe dobro opisao? Ja sam zakljucio da je los na osnovu toga sto:

1. Znam mu metrijske karakteristike, koje nisu bas za pohvalu. (Da ne bude kako se namerno koristim strucnim pojmovima, proverite pouzdanost i valjanost MBTI test)
2. Svaki test koji podrazumeva ,,prisilu" da se odgovori na jednu od dve alternative koje istovremeno mogu biti karakteristicne za licnost, automatski mora gubiti na preciznosti (manje ili vise) sa kojom opisuje osobu.

U stvari...koliko si ti strucna da kazes da li je neki test ,,dosta dobar'' ? :think:

Nisam strucno lice ali sam resila dosta testova i mogu da napravim razliku izmedju njih, a i citam dosta o psihologiji i psihijatriji u slobodno vreme. Da li ti imas neki bolji kad je ovaj "uzasan"?
 
Na osnovu cega si ti zakljucila da je test dobar? Zato sto je tebe dobro opisao? Ja sam zakljucio da je los na osnovu toga sto:

1. Znam mu metrijske karakteristike, koje nisu bas za pohvalu. (Da ne bude kako se namerno koristim strucnim pojmovima, proverite pouzdanost i valjanost MBTI test)
2. Svaki test koji podrazumeva ,,prisilu" da se odgovori na jednu od dve alternative koje istovremeno mogu biti karakteristicne za licnost, automatski mora gubiti na preciznosti (manje ili vise) sa kojom opisuje osobu.

U stvari...koliko si ti strucna da kazes da li je neki test ,,dosta dobar'' ? :think:

Ja sam zakljucila da je test dobar iz razloga sto se pored BIG FIVE najvise koristi i sto ga veliki deo strucnjaka upotrebljava jer daje dobre rezultate.
Ni jedan od testova koji se koristi u svrhe psihometrijskog merenja ne daje potpuno precizne rezultate neko aproksimativne.Uostalom MBTI postoji u vise razlicitih oblika izmedju ostalog i sa medju odgovorima.

A ovako niske udarce koje si iskoristio na kraju neverujem da upotrebljava neko ko je strucan,mozda i jeste ali nije dobro savladao neke stvari...
 
INFJ - The "Confidant"
NFJs, making up an estimated 1% of all people, are the most rare type (males even more so). They are introspective, caring, sensitive, gentle and complex people that strive for peace and derive satisfaction from helping others. INFJs are highly intuitive, empathetic and dedicated listeners. These traits tend to act as a "tell me what's wrong" sign on their forehead, hence the nicknames Confidant, Counselor or Empath. INFJs are intensely private and deeply committed to their beliefs.

Druze po testu :)

Verovanje u ovaj test je isto kao i verovanje u horoskop.
 
INTP - The "Engineer"
Temperament: NT (Intellectual)

Primary Function: Introverted Thinking
Population: 2.5% (4% male, 1% female)

Introverted (68%)
Intuition (98%)
Thinking (74%)
Perceiving (95%)

INTPs are relatively easy-going and amenable to most anything until their principles are violated, about which they may become outspoken and inflexible. They prefer to return, however, to a reserved albeit benign ambiance, not wishing to make spectacles of themselves
 
Latinski izrazi prevedeni na engleski...
Perceiving amenable which they may become outspoken and inflexible

ima li neki test za nas koji slabo divanimo svajcarski, al da nije iz "prakticne zene"?
 
Latinski izrazi prevedeni na engleski...
Perceiving amenable which they may become outspoken and inflexible

ima li neki test za nas koji slabo divanimo svajcarski, al da nije iz "prakticne zene"?

Sta si ovde napisao samo ti znas.
Test nije iz, kako ti kazes, "prakticne zene" a ako ti ne "odgovara" izvoli nadji sam neki bolji.
 
do sada sam uvek ispadala guardian protector, sa slikom Majke Tereze

a ovde - The "Chief"
Temperament: NT (Intellectual)

Primary Function: Extraverted Thinking
Population: 4% (5.5% male, 2.5% female)
Extraverted 58% Introverted 42%

Sensing47% Intuition53%
Thinking63% Feeling 37%
Judging53% Perceiving47%

:manikir:
 
Poslednja izmena:
Moj rezultat:INTJ

Introverted:95%
Intuition:84%
Thinking:79%
Judging:89%

Apsolutno ne mogu da se slozim da je test glup i sasvim je jasno da niko od nas nema samo jednu od ove dve karakteristike.Po mom misljenju ukoliko se iskreno odgovara dobija se upravo onaj tip koji svakom pojedincu odgovara.Svi smo mi razliciti ali postoje stvari koje su za odredjeni tip zajednicke.

Extraverted (5%) / Introverted (95%)
Sensing (47%) / Intuition (53%)
Thinking (58%) / Feeling (42%)
Judging (68%) / Perceiving (32%)

Ima i gorih slucajeva od mene. Svega 84%.
 
Ebte cime se ja zaludjujem, dva puta resavam test. :roll:

Jucerasnji rezultat

INTJ - The "Strategist"
Temperament: NT (Intellectual) Primary Function: Introverted Intuition
Population: 1.5% (2.5% male, 0.5% female)

Extraverted Introverted

16% 84%

Sensing Intuition

47% 53%

Thinking Feeling

68% 32%

Judging Perceiving

53% 47%


Danasnji rezultat.

INTJ - The "Strategist"
Temperament: NT (Intellectual) Primary Function: Introverted Intuition
Population: 1.5% (2.5% male, 0.5% female)

Extraverted Introverted

21% 79%

Sensing Intuition

37% 63%

Thinking Feeling

53% 47%

Judging Perceiving

63% 37%
 
ISTP - The "Craftsman"
Temperament: SP (Creator)
Primary Function: Introverted Thinking
Population: 6% (8.5% male, 3.5% female)


Extraverted Introverted
37% 63%

Sensing Intuition
63% 37%

Thinking Feeling
89% 11%

Judging Perceiving
42% 58%
 

Back
Top