Ти си Бог

никола82

Iskusan
Poruka
5.439
Да ли идеализујете своје партнере.То може да буде опасно.волети неког ко за вас нема мана које реално поседује може да буде лоше, често и јесте.Кад падне лажна слика коју имате долази до разочарења, самокривње , кајања......не осећате с едобро.Ако се вама није ово десило знајте да није ретко јако је често, поготову кад се млађе и неискусне девојке заљубљују у старије мушкарце.

Шта знате о томе?Конкретно, индиректно, теоретски практично.
 
Nikada nisam nikoga idealizovala vec sam ih prihvatala takvim kakvi jesu.E,sad necije mane sam mogla da prihvatim,a necije ne.Kao sto je neko prihvatao mene kakva zaista jesam a neki...
 
Да ли се десило да вам другарица прича он је овакав, онакав, супер , најбољи...А ви који видите реално схватите да је ко поседнута.
 
Idealizacija je normalna pojava tokom zaljubljenosti. Ko ne idealizuje partnera, on se nije ni zaljubio...vec se radi o necemu sto se drugacije zove. Kad nastupi ljubav, idealizacija bi trebalo da je vec isparila :)

Апсолутно.Заљубљеност је нека врста лудила али уме да буде и слатко и да не псваш ноћима.Поготово млађи ,неискуснији.Мад деси се свима.
 
Ja to zovem jednostavno -realnost a ti?Daj bar neko objasnjenje:)

Obajsnjenje zavisi od osobe do osobe. Mozda recimo nije naisao onaj pravi koji bi ti pomutio pamet, mozda ti podsvesno i ne zelis da se zaljubljujes, mozda svesno...mozda si i bila zaljubljena ali toga nisi sada svesna i ne zelis sebi da priznas da si nekoga idealizovala ko toga nije bio vredan sa ove tacke gledista (ne mislim konkretno na tebe :) nego na bilo koga ko ima osecaj da se nije zaljubio do sada)...sve zavisi kazem od osobe, ovo je mnogo pipava tema :), zato retko i pricam o tim partnerski odnosima na forumu ;)
 
Obajsnjenje zavisi od osobe do osobe. Mozda recimo nije naisao onaj pravi koji bi ti pomutio pamet, mozda ti podsvesno i ne zelis da se zaljubljujes, mozda svesno...mozda si i bila zaljubljena ali toga nisi sada svesna i ne zelis sebi da priznas da si nekoga idealizovala ko toga nije bio vredan sa ove tacke gledista (ne mislim konkretno na tebe :) nego na bilo koga ko ima osecaj da se nije zaljubio do sada)...sve zavisi kazem od osobe, ovo je mnogo pipava tema :), zato retko i pricam o tim partnerski odnosima na forumu ;)

Zaljubljenost ne uzrokuje obavezno idealizaciju partnera.
Naravno da sam bila zaljubljena ali cak i tada sam cvrsto stajala na zemlji.Mozda sam jednostavno takva:)
 
Obajsnjenje zavisi od osobe do osobe. Mozda recimo nije naisao onaj pravi koji bi ti pomutio pamet, mozda ti podsvesno i ne zelis da se zaljubljujes, mozda svesno...mozda si i bila zaljubljena ali toga nisi sada svesna i ne zelis sebi da priznas da si nekoga idealizovala ko toga nije bio vredan sa ove tacke gledista (ne mislim konkretno na tebe :) nego na bilo koga ko ima osecaj da se nije zaljubio do sada)...sve zavisi kazem od osobe, ovo je mnogo pipava tema :), zato retko i pricam o tim partnerski odnosima na forumu ;)

Ја мислим да не треба идеализовати али заиста кад год сам био заљубљен то ми се десило.Ти сад кажеш да се то сваком дешава.Ја знам да се дешава многима али могуће је да је то оно што по дефалту иде уз заљубљеност Наравно да су све теме овог типа пипаве.
 
Zaljubljenost ne uzrokuje obavezno idealizaciju partnera.
Naravno da sam bila zaljubljena ali cak i tada sam cvrsto stajala na zemlji.Mozda sam jednostavno takva:)

Можда.Можда али онда можда ниси заљубљена била никад.За идеализацију нисам сигуран.Можда не идеализују сви.Али стајање на земљи нема везе са заљубљеножћу.Заљубљеност је по дефиницији летење у облацима и реално и заљубљеност не иду под руку.Љубав је нешто друго.Код мене је идеализација код заљубљености нормална зато не волим да се заљубљујем.Доста је.Љубав је ипак лепша много.
 
Ја мислим да не треба идеализовати али заиста кад год сам био заљубљен то ми се десило.Ти сад кажеш да се то сваком дешава.Ја знам да се дешава многима али могуће је да је то оно што по дефалту иде уз заљубљеност Наравно да су све теме овог типа пипаве.

Vidi, ja sam osoba koja je toliko orijentisana na razum da je to strasno! Ponekad preterujem u potiskivanju emocija! Ali kad se zaljubim ja mogu da racionalizujem koliko hocu. Ja stalnoooooooo mislim o njoj, ja se stalno orijentisem na njene dobre osobine, pa cak iako uocim da postoje neke lose one kao da se neutralizuju pod uticajem onih pozitivnih i uopste vise ne mislim o njima. Naravno...ako neko ima mnogo negativnih osobina onda se verovatno u tu osobu necemo ni zaljubiti :). Verujem da kad bi postojala prava definicija zaljubljenosti (a nije da nema pokusaja) ona bi sadrzala idealizaciju partnera. Ja to malo teorijski...a malo i iz prakse :D
 
Можда.Можда али онда можда ниси заљубљена била никад.За идеализацију нисам сигуран.Можда не идеализују сви.Али стајање на земљи нема везе са заљубљеножћу.Заљубљеност је по дефиницији летење у облацима и реално и заљубљеност не иду под руку.Љубав је нешто друго.Код мене је идеализација код заљубљености нормална зато не волим да се заљубљујем.Доста је.Љубав је ипак лепша много.

Ih bre sad cu da saznam pod stare dane da nisam nikada bila zaljubljena :lol:
Mislim da je to ipak individualni nacin dozivljaja svega toga svakoga od nas.Mozda ja zaljubljenost dozivljavam drugacije od tebe,ili nekoga drugog ali to ne mora da znaci da je moj dozivljaj ispravan a tvoj pogresan ili obrnuto.
 
Uf:)
Zaljubljenost nastane iznenada,odjednom.Jakih i trenutnih osecanja.
Ljubav je smirenija,opustenija,konstantna u nekom vremenskom periodu.Nastaje polako,neosetno i traje.

То може да буде и страх.Ти си само дала неке временске одреднице.Дача је лепо ово објаснио.Морам да будем искрен.Кад критикујем онда и да похвалим.Размисли о ономе што је написано и прочитај нешто па примени на себе.То што ти мислиш да си била заљубљена са две ноге на земљи грешиш.Ти си само брзо заволела или не разумеш да си идеализовала.Ево прочитај нешто.Ако ти осећаш нешто другачије од других онда не може да се каже да ти то осћеаш другачије већ да ти не осећаш што и други.Ја мислим да не схваташ.А можеш.Добронмерно.
 
Poslednja izmena:
Ljubav se ne moze kvalifikovati niti trpati u kategorije.
Ljubav je ljubav pa nastala polako ili brzo.
Nema pravila.
A iluzija - za zrelu osobu je kratkotrajna, jer je svesna da na ovom svetu idealni ljudi ne postoje. Maksimum na trecem vidjenju ce uociti pojedine mane potencijalnog ili trenutnog partnera.
To ne znaci da ce se odljubiti.
Samo je pitanje kako ce ih prihvatiti.
 
Ljubav se ne moze kvalifikovati niti trpati u kategorije.
Ljubav je ljubav pa nastala polako ili brzo.
Nema pravila.

A iluzija - za zrelu osobu je kratkotrajna, jer je svesna da na ovom svetu idealni ljudi ne postoje. Maksimum na trecem vidjenju ce uociti pojedine mane potencijalnog ili trenutnog partnera.
To ne znaci da ce se odljubiti.
Samo je pitanje kako ce ih prihvatiti.

То покушавам да објасним.Временске одреднице не дефинишу ни љубав ни заљубљеност.
Тачно.
Тачно
Тачно

Поента су заљубљивања код млађих.идеализација је ту најопаснија.
 
Poslednja izmena:
Slazem se.
Zato sam i rekla zrele osobe.
Svi to moramo proci, neko mozda i kasnije ali mora... :)
Mislim da je bolje ranije.

Искрено да ми се није то дешавало не знам како бих то препознао.Џабе теорија.Може и сад да се деси али није то тако сад вљда баш због тога што препознаш, не можеш сам себе да слажеш.Десило ми се и пре извесног времена да сам се заљубио али нисам жаргонски речено одлепио.У средњој сам се заљубљивао и одљубљивао нон стоп.После све ређе и некако опуштеније са све мање негативне еуфорије која је донекле лепа али убија неке много лепше емоције.
 

Back
Top