Ford fokus-vase misljenje

Koji Focus, mk1 ili mk2 ili mk2restayle?

Odličan auto, kvalitetan, udoban, dobri motori, samo izbjegavaj 1.4b, nije loš ali je slab za ovaj auto, a ne dobijaš nešto manju potrošnju. Što se tiče vožnje i ležanja na putu tu je najbolji u krivinama ide kao po šinama.
Najbolji izbor za dizela je 1.8 TDCi ali je problem naći u dobrom stanju i onaj koji nije mnogo prešao, tj. sa stvarnom kilometražom.
Za benzinca 1.6 ili 1.8.
 
Proverio sam - Focus je izašao jula 1998, a 206 10. septembra 1998, tako da nije kopirao malog francuza. Focus je prodat u ukupno nešto preko 9 miliona primeraka, a 206 preko 6 miliona. ALI, Focus je globalan model, i od tih 9 miliona, 6 se prodalo u SAD, a 3 u ostatku sveta.
Ono što je sigurno je činjenica da su maznuli zadnje farove sa R5 i Punta.
 
Zanimljivo je da svi auto-časopisi (naravno strani) kao jednu od zanimljivih strana svih generacija Focusa ističu upravo njegov dizajn.
Zanimljivo je i to da o skupom održavanju pričaju samo oni koji nisu nikad takvo vozilo i održavali, a kamoli poznavali par desetina tih vozila i njihovih vlasnika sa sve svim informacijama vezanim za održavanje, pa čak i iz prve ruke ozbiljnijih servisera.
 
Ja sam ga kupila pre mesec dana, bas 1.8 dtci, i utisci su:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:
Auto je mrak, meni se njegova unutrasnjost jako svidja. Osecam se ko da vozim avion, sve mi je na dohvat ruke.
A spoljasnost necu ni da komentarisem.
Potrosnja dobra, odrzavanje dobro (posmatrajuci ove "moderne" automobile, sto bi rekla moja mama).
Definitivno od mene jedan ogroman PLUS:)
 
Pricamo o MK1 ili MK2 ???Mk1 sam vozio vise puta motor 1.8Tddi solidan autic ,jedino tablu ne mogu da svarim i taj asimetricni fazon...Sve u svemu solidno, jedino treba izbegavati modele za americko trziste jer su dosta nekvalitetnije uradjeni a oni valjda dolaze sa benzincem 2.0...
 
Poslednja izmena:
Jackdaw upravu si, te Focuse koji su došli iz Amerike treba obilaziti u širokom luku. Slabiji je kvalitet izrade nego evropskog Focusa tako da često elektonika hoće da zeza. Motori su 2.0 (ali sa 2.0 ima i evropski), razlika je u branicima koji su izbačeni više nego kod evropskog i migavci u u masci, dok su kod evropskog u braniku.
 
Bre ljudi imate oci i usi kad kupujete! drugar iso da vidi fokusa 2 i b i d modele, naisao je da jedan izbacuje crnilo na izduvu(model d= dizel), a ostalo po placevima je sve bilo lupano pa farbano, Kako kog sreca posluzi pri kupovini! Kupi lepo casopis SAT plus i citaj sta sve treba gledati pri kupovini polavnjaka ili pre kupovine oteraj ga u ovlasceni servis i oni ce ti sve reci!
 
Ja sam ga kupila pre mesec dana, bas 1.8 dtci, i utisci su:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:
Auto je mrak, meni se njegova unutrasnjost jako svidja. Osecam se ko da vozim avion, sve mi je na dohvat ruke.
A spoljasnost necu ni da komentarisem.
Potrosnja dobra, odrzavanje dobro (posmatrajuci ove "moderne" automobile, sto bi rekla moja mama).
Definitivno od mene jedan ogroman PLUS:)

Odlicno , super se razumes.....z:hm: , e boze boze... :zroll:
 
da li moze neko da mi kaze koliko kosta odrzavanje novog fokusa 1.5 105ks
zvao sam servis da pitam, e sad rekao sam da me zanima cena malog i velikog servisa
oni mi rekose 16000 kad sam pitao sta tu spada u tih 16000 oni rekose sve
mislim da je skupo za mali servis a za veliki mi je nerealno
inace su jako neljubazni a na mailove nikad nece da odgovore
 

Back
Top