Xbox 360 Kinect
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Xbox 360 Kinect

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Xbox 360 Kinect

(smatram da bi ova tema pre našla svoje mesto ovde, nego u "Video igrama", jer je reč o tehnici, a ne o konzoli za igranje).
    Dakle, za početak: http://www.xbox.com/en-US/kinect.
    Reč je o dodatku, svojevrsnom senzoru/kameri, za "Microsoft"-ovu konzolu, koji će prepoznavati pokrete, logovati na account samo na osnovu face recognition-a, slušati vaš pravi glas. Pored igara, ovo je predviđeno i za gledanje TV-a (ekskluzivna prava na ESPN), videa,... Izraelska kompanija koja je proizvela Kinect (prethodno poznat pod kodnim nazivom "Project Natal") najavila je mogućnost da se deo tehnike, koji se odnosi na pokrete integriše uskoro i u razne druge proizvode (Set top box-ove), ali ne i voice control, na koji pravo polaže "Microsoft".
    Ovaj projekat je takav, da ili može veoma uspeti, ili će načisto propasti. U svakom slučaju, u konkurenciji sa "Apple"-om, "Microsoft"mora da uzvrati udarac. Moja procena je da će imati "svoju prođu", ali ne na primarnoj ciljnoj grupi, jer nisu "debeljuce iz fotelje" spremne da đipaju ispred ekrana, kako bi se uživele u igru. Čini mi se da će to pre rešiti pitanje "mašćenja ekrana", što je problem sa touch-screen-ovima, zatim kod TV-a, PC-ja svakako...
    A vi?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Re: Xbox 360 Kinect

Video sam to, prije joj je bilo ime project natal to ima po celom youtube,....to je zakon stvar,ti si kontroler,...šta se može reći microsoft je napredan,...
    Anarchy

Slične teme

1. PS3 ili XBOX 360
    Autor HiFi u forumu Video igre
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 25.02.2008., 22:00
  2. xbox 360 kod nas!!!
    Autor sarabubasara u forumu Video igre
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 23.02.2007., 23:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu