ZAŠTO JE KOSOVO PRODANO ???

.TARASA BULJBA

Primećen član
Banovan
Poruka
744
Zašto???

Pokojni Bogdan Bogdanovic je davno još rekao:

SRBIJA JE SAMU SEBE IZDALA



http://www.bhdani.com/arhiva/91/tekst291.htm



Graditeljsko i spisateljsko delo Bogdana Bogdanovića poznato je, ne samo na prostoru bivše Jugoslavije nego i šire, u Evropi i svetu. Protomajstor i filozof grada i gradnje, nakon veka provedenog u Beogradu, gde je bio profesor na Arhitektonskom fakultetu, 1994. godine napušta rodni grad i preseljava u Beč, gde je živeo kao emigrant. U ovom razgovoru vođenom pre 12 godina, Bogdanović je govorio o Beogradu koga više nema, slobodi čoveka koji ostane bez zavičaja, maloumnom plemstvu, Haagu kojem će verovati tek kada osudi Ćosića i Bećkovica, zločinu u Srebrenici počinjenom u ime srpstva, o seljačkim i ruskim pričama...




* Gospodine Bogdanoviću, u vremenima kraja osamdesetih bili ste jedan od prvih, ako ne i prvi, koji su upozoravali da će se Jugoslavija raspasti u krvi. Nastupili ste kao borac protiv Miloševića, da biste nakon godinu-dvije otišli u Beč. Znači li to da ste Vi zapravo poraženi, da ste čovjek koji je izgubio bitku?

Da. Bio sam stvarno prvi koji je kukuriknuo. Ali, imajte na umu da sam ja kukuriknuo još prije nego što sam postao gradonačelnik Beograda, da sam kukuriknuo kad sam izišao iz Srpske akademije nauka. To je bilo '81, a duga je i komplikovana priča kako su me poslije toga napravili gradonačelnikom. Ja se danas osjećam kao poražen čovjek. Imao sam jedan razgovor, ovdje, u Salzburgu, koji se zvao Die Kultur der Niederlage, kultura poraza. Ja mislim da kulturan poraz više vrijedi nego varvarska pobjeda. Poražena je pamet na jugo-prostoru. Svako onaj koji ima imalo razuma dolje, mora se osjećati kao gubitnik i poraženi. Često telefonski razgovaram sa mojim rijetkim prijateljima ostalim dolje, u Beogradu, kakvi su Filip David ili Rade Konstantinović, i pitam ih: trebam li ja da se vratim, da budem s vama, a oni mi uvijek pošteno kažu: bježi, burazeru, nemaš se gdje vraćati.

* Sve ovo vrijeme, od kada ste napustili Srbiju, tamošnji listovi pišu o Vama kao o izdajniku srpskoga naroda. Osjećate li se kao izdajnik svoga naroda?

Da. Apsolutno. Ja jesam izdajnik srpskoga naroda. Ovakvog, kakav je danas. Doduše, ti napisi su me u početku boljeli, a onda mi je to postalo smiješno, jer u Srbiji su svi izdajnici. Svi jedni druge lupaju po glavi da su izdajnici i cijela Srbija je izdajnička. I to je tačno. Srbija je samu sebe izdala. Srbija koja se javila početkom devetnaestoga vijeka bila je jedna mala simpatična seljačka zemlja, izišla iz revolucije i prihvaćena u Evropi sa romantizmom i oduševljenjem. Srbiju su tad voljeli Nijemci, naročito njemački romantičari. Rankeova knjiga Die serbische Revolution najljepša je himna srpskim ustancima, pa Herder, pa Göthe i njegovo navodno učenje srpskoga. Pazite, jedna mala evropska nacija koja je primljena u Evropu sa toliko pažnje i ljubavi, da završi ovako kako je danas završila, da cio civilizovani svijet okreće od nje glavu kao od čudovišta i monstruma. Srbija je samu sebe izdala.

Lažni car Milošević

* Mislite na krivnju Miloševića i njegova režima?

A ne, ne. Milošević je jedna beznačajna budala. On će da odleti kao što je i doletio. Pitanje je, međutim, kako je Milošević jedino u Srbiji moguć, jer svuda na svijetu ima miloševića. Ne bi jedna takva ništarija mogla da dođe na vlast da dugo nije pripremana mentalna klima da jedan takav dođe.

* Mislite li da se rat u bivšoj Jugoslaviji mogao izbjeći?

Mislim. Ja lično mislim da bi to u početku mogla biti neka vrsta konfederacije, kao prelaznog rješenja. Ta konfederacija bi možda opstala, a možda i ne bi, ali ne bi bilo krvoprolića, ne bi bilo ubijanja, ljudi bi ostali u svojim kućama, ne bi bilo etničkog inženjeringa. Srbi bi danas bili u Hrvatskoj. Tu je tragičan grijeh Slobodana Miloševića. On je, sjećate li se, likovao kad su Slovenci napustili onaj partijski kongres, dok je jedna mala Slovenka plakala. Da se Jugoslavija raspala, to je bilo izvan svake sumnje, međutim, strašan je bio stil toga raspada - u Beogradu se širi priča da su nam Slovenci najveći neprijatelji u istoriji, veći od Nijemaca i Austrijanaca, a ti "neprijatelji" odlaze od nas plačući! Onda ovaj mali idiot istrčava i kaže: idemo mi dalje, možemo mi bez Slovenaca i bez ikoga, ***** li mu materina! Tu je grijeh Slobodana Miloševića. Međutim, Slobodan Milošević ne postoji, on je samo jedna sjenka - to je grijeh srpske svijesti. Jedna riječ je mogla donijeti spas, ne Jugoslaviji, nego ljudima, gradovima, jedna riječ je bila dovoljna da se izbjegne rat. Tu je Milošević kriv i nema tih vješala koja bi za njega bila dovoljno visoka.


* Pa, ipak, Beograd i sad govori o još jednoj velikoj srpskoj pobjedi?

Teško je ne podsmjehnuti se na to i ne upitati: koja pobjeda. Koja pobjednička zemlja? U bijedi, u rasturu, otjerala najbolji dio svoje mentalne i biološke supstance, htjela je da ima etnički čistu državu a ima najmješaniju zemlju, pa Srbi su jedva u većini u toj državi. Dakle sve je ispalo naopako, suprotno onome što je srpska šovinistička propaganda obećavala i u ime čega je vodila rat. Zašto je toliki raskorak između obećavanog i ostvarenog? Pa zato što oni koji su obećavali ništa nisu znali - ni geografiju, ni istoriju, ništa. Jedna od glavnih odlika nacionalističkog idiotizma je ignorancija. Za razmišljanje je upravo to što su isto sljepilo pokazivali i akademici i pijani kafanski stratezi.

* Ne osjećaju li se Srbi danas ostavljeni, prevareni od Rusa?

Srbi su od Rusa do sada bili pet puta ostavljeni. Rusija je ostavila na milost i nemilost Srbiju s Karađorđem, a docnije je htjela da napravi veliku Bugarsku, do Paraćina. To samo lud narod može da ne vidi. Ne osuđujem Ruse: kad imaš budalu pred sobom, tretiraj ga kao budalu. Sad će Rusi tek Srbe da šutnu, jer vide da su sve upropastili, da je stvar definitivno izgubljena.
*

Jedan od najmonstruoznijih zločina u Europi nakon Drugog svjetskog rata je pokolj Bošnjaka u Srebrenici od strane srpske vojske. Zbog čega tolika mržnja prema Bošnjacima? Meni se više puta učinilo da srpski nacionalisti Hrvate mrze, ali ih uvažavaju, dok Bošnjake nisu ni uvažavali, smatrali su ih jednostavno nižim bićima?

Tačno. Srebrenica je toliko strašna da će se Srbima, pokoljenjima objesiti o vrat kao Jasenovac. Pogledajte sad te pokušaje da se zataška, to prebacivanje leševa. Dođe komisija i nađe prazne grobove, trgovina mrtvim dušama. Srpstvo ne može da dođe k sebi, ne može da izađe iz bolesti dok neke stvari ne uvidi i prizna. Mora se jasno reći, to je zločin, Srebrenica je strašni zločin koji su učinili pripadnici Srba i to u ime Srba i srpstva! Je li to kaže Vesna Pešić? Ne kaže. Je li to kaže Đinđić? Ne kaže. Pa se onda pitam: ko su ti ljudi, šta su oni, u čije ime oni uopšte govore? Oni govore u ime nekih svojih malih politikantskih priča, oni ne žele da govore o izgubljenoj etičkoj vertikali.

* Pa, ipak, međunarodna zajednica tvrdi da neće dopustiti obnovu rata?

Bosna je pod protektoratom i ti protektori velike ispade ne dozvoljavaju, ali oni glavnu riječ još nisu rekli, a to je da ljudi koji su izazvali rat i vodili ga ne smiju da figuriraju kao političke ličnosti. Oni moraju da budu stavljeni tamo gdje su, tamo gdje se stavljaju prekršitelji normi u jednome civilizovanom svijetu. Prije svega, ti ljudi moraju da podnesu račune: zašto su uopšte počeli rat u Bosni. Neka Milošević, neka Karadžić, neka Izetbegović objasne zašto je u Bosni počeo rat. Rat u Hrvatskoj, evo, može biti rezultat izvjesnih srpsko-hrvatskih animoziteta, koji su trajali jedno duže vrijeme, ali zašto je vođen rat u Bosni, to niko ne može da objasni. To je kapitulacija ljudske pameti. Osim ako ne uzmemo onu drugu - da je ipak pljačka u osnovici svega, što poprilično odgovara balkanskome mentalitetu. I nacionalizam je u svojoj narodnoj varijanti bio revandikacija: onaj je bio sekretar komiteta i vozio se u mercedesu, e rat je moje vrijeme, sad ću i ja malo da se vozim.

Kosovo Srbe ne zanima

* Što će biti s Kosovom?
O tome sam više puta govorio - Kosovo Srbe ne zanima. Oni ga kontinuirano napuštaju već decenijama, odlaze u Beograd i odatle najavljuju borbu za "srpsku kolevku". I ta bitka je izgubljena prije no što je i počela. Ja znam Kosovo, jer sam tamo sedamnaest godina boravio u Mitrovici, jer sam ga obišao uzduž i poprijeko, a Dobrica Ćosić je tamo bio svega dva dana u lovu, iako je Ćosić (Ćosja, Qosja) porijeklom Albanac. Pazite, kralj Dušan, koga mi Srbi zovemo carem, zvanično se proglasio kraljem Srba, Grka i Arbanasa. On je, dakle, mogao sa Albancima, jer je taj narod u suštini radin i lojalan. Ćosić, Bećković i Milošević ne mogu ni s kim. Sad je Kosovo geto, napušteno. Oni su sve bitke izgubili i pritom napravili to da Srbi nemaju više ni jednog prijatelja u svijetu. Kako će te ljudi cijeniti kad pokušavaš da uništiš susjede, narode i ljude s kojima si od pamtivijeka živio i koji su ti, po logici stvari, najvažniji i najbliži?


* Kakvo je Vaše mišljenje o Međunarodnome sudu za ratne zločine, hoće li on išta popraviti?

Taj sud još nije učinio ništa. Kao, oni sude jednom hrvatskom dječaku, Erdemoviću, koji jest napravio zločine, ali zbog čega i u ime koga? Do pravih zločinaca oni se još nisu ni približili. Počet ću vjerovati u taj sud onda kad osude Ćosića, Bećkovića i Miloševića. Ako to uopšte doživim.

* Nedavno je hrvatska književnost istjerana s beogradskog sveučilišta. Je li to, možda, odgovor na izjavu Stanka Lasića, da je njemu srpska književnost danas isto što i bugarska?

Ja obično grdim Srbe (smije se). Ali, šta će s Andrićem? On smeta i jednima i drugima. Hrvati mu ne mogu oprostiti što je prešao na srpsku stranu, a Srbi, opet, ne mogu da razumiju šta je on, kao Hrvat, trazio među njima. Vjerovatno mu i Bošnjaci nešto zamjeraju. A Andrić je jednostavno bio čovek koji se oslobodio zavičaja i tako postao slobodan čovjek.
 
Poslednja izmena:
A ne, ne. Milošević je jedna beznačajna budala. On će da odleti kao što je i doletio. Pitanje je, međutim, kako je Milošević jedino u Srbiji moguć, jer svuda na svijetu ima miloševića. Ne bi jedna takva ništarija mogla da dođe na vlast da dugo nije pripremana mentalna klima da jedan takav dođe.

kratkovidna budala.
upravo svuda na svetu ima tadica, tadica marioneta i tadica poslusnika u vidu egipatskog mubaraka, afganistanskog karzaia, irackof talabania i malikia, jordanskog abdula, palestinskog abasa, britanskog blera i kameruna, kanadskog harpera i svih EU premijera, prezidenta i ostalih marioneta.
malo je, zaista malo chaveza, hua, ahmedinedzada, sadama i milosevica.
 
Ko га је продао ? :lol:
Обична глупост од теме па није ово пијаца да се продаје земљаче, а и тамо се власник пита који има своју робу да прода али ако покуша туђу украдену да прода онда је криминалац.
 
* Mislite na krivnju Miloševića i njegova režima?

A ne, ne. Milošević je jedna beznačajna budala. On će da odleti kao što je i doletio. Pitanje je, međutim, kako je Milošević jedino u Srbiji moguć, jer svuda na svijetu ima miloševića. Ne bi jedna takva ništarija mogla da dođe na vlast da dugo nije pripremana mentalna klima da jedan takav dođe.
:super:
 
Ko га је продао ? :lol:
Обична глупост од теме па није ово пијаца да се продаје земљаче, а и тамо се власник пита који има своју робу да прода али ако покуша туђу украдену да прода онда је криминалац.




O tome sam više puta govorio - Kosovo Srbe ne zanima. Oni ga kontinuirano napuštaju već decenijama, odlaze u Beograd i odatle najavljuju borbu za "srpsku kolevku". I ta bitka je izgubljena prije no što je i počela. Ja znam Kosovo, jer sam tamo sedamnaest godina boravio u Mitrovici, jer sam ga obišao uzduž i poprijeko, a Dobrica Ćosić je tamo bio svega dva dana u lovu, iako je Ćosić (Ćosja, Qosja) porijeklom Albanac. Pazite, kralj Dušan, koga mi Srbi zovemo carem, zvanično se proglasio kraljem Srba, Grka i Arbanasa. On je, dakle, mogao sa Albancima, jer je taj narod u suštini radin i lojalan. Ćosić, Bećković i Milošević ne mogu ni s kim. Sad je Kosovo geto, napušteno. Oni su sve bitke izgubili i pritom napravili to da Srbi nemaju više ni jednog prijatelja u svijetu. Kako će te ljudi cijeniti kad pokušavaš da uništiš susjede, narode i ljude s kojima si od pamtivijeka živio i koji su ti, po logici stvari, najvažniji i najbliži?


Citiram ti gore navedeni tekst koji nisi pročitao
 
kratkovidna budala.
upravo svuda na svetu ima tadica, tadica marioneta i tadica poslusnika u vidu egipatskog mubaraka, afganistanskog karzaia, irackof talabania i malikia, jordanskog abdula, palestinskog abasa, britanskog blera i kameruna, kanadskog harpera i svih EU premijera, prezidenta i ostalih marioneta.
malo je, zaista malo chaveza, hua, ahmedinedzada, sadama i milosevica.



Kažu ljudi


Kakav narod takva vlast
 
O tome sam više puta govorio - Kosovo Srbe ne zanima. Oni ga kontinuirano napuštaju već decenijama, odlaze u Beograd i odatle najavljuju borbu za "srpsku kolevku". I ta bitka je izgubljena prije no što je i počela. Ja znam Kosovo, jer sam tamo sedamnaest godina boravio u Mitrovici, jer sam ga obišao uzduž i poprijeko, a Dobrica Ćosić je tamo bio svega dva dana u lovu, iako je Ćosić (Ćosja, Qosja) porijeklom Albanac. Pazite, kralj Dušan, koga mi Srbi zovemo carem, zvanično se proglasio kraljem Srba, Grka i Arbanasa. On je, dakle, mogao sa Albancima, jer je taj narod u suštini radin i lojalan. Ćosić, Bećković i Milošević ne mogu ni s kim. Sad je Kosovo geto, napušteno. Oni su sve bitke izgubili i pritom napravili to da Srbi nemaju više ni jednog prijatelja u svijetu. Kako će te ljudi cijeniti kad pokušavaš da uništiš susjede, narode i ljude s kojima si od pamtivijeka živio i koji su ti, po logici stvari, najvažniji i najbliži?


Citiram ti gore navedeni tekst koji nisi pročitao

Не брукај се са тим цитатима ево чика Пресретач да ти појасни да те мангупи не лажу. :lol:

Ово ти је титула Цара Србије

318_5.jpg
318_6.jpg
319_4.jpg
319_5.jpg


http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13583041&postcount=491
 
Kažu ljudi


Kakav narod takva vlast

ma to je poznato, sem sto danasnje imperije uticu na mozak prvo pa tek onda upotrebe selu pa onda opet na mozak.
malo bombi a vise tv-a. bombe mu dodju ko biber.

nego ovaj bogdanovic, izigrava disidenta u drzavi koja je jedna od par nacija disidenata.
mejn strim faca, imperijalac srbin.

totalno razocarenje od groba, da umres ko pijun nije bas neki zivotni cilj.

ko ga yebe
 
ae, sto vi lepo Hrvati ili sta si vec, otkud znam, lepo ne priznate da vam je san da zivite u Srbiji?? Toliko ste bre opsednuti Srbima, Srbijom, Srpstvom, da to naprosto nije normalno!!! I ne znam bre cemu sva ta cudna politika, kao satro mirenje dva naroda, zivot u slozi i ne znam ni ja cemu vec?? Svako neka zivi svoj zivot, svako ima svoju drzavu, i uopste mi nije jasno niti koji cete qratz vi nama, niti mi vama... ako vec ne mogu zajedno, brate mili, niko vas ne tera da uopste i dolazite u Srbiju, kao ni da komunicirate sa Srbima... Imate svoju zemlju, gledajte svoja posla, i svi ce biti mirni i zadovoljni...
 
ae, sto vi lepo Hrvati ili sta si vec, otkud znam, lepo ne priznate da vam je san da zivite u Srbiji?? Toliko ste bre opsednuti Srbima, Srbijom, Srpstvom, da to naprosto nije normalno!!! I ne znam bre cemu sva ta cudna politika, kao satro mirenje dva naroda, zivot u slozi i ne znam ni ja cemu vec?? Svako neka zivi svoj zivot, svako ima svoju drzavu, i uopste mi nije jasno niti koji cete qratz vi nama, niti mi vama... ako vec ne mogu zajedno, brate mili, niko vas ne tera da uopste i dolazite u Srbiju, kao ni da komunicirate sa Srbima... Imate svoju zemlju, gledajte svoja posla, i svi ce biti mirni i zadovoljni...



A zašto ste v srbii u srbiji na vašem najsrbskijem forumu opsjednuti Hrvatima u Hrvatskoj manično opsjednuti i stalno nas pljujete

http://forum.krstarica.com/threads/388098

http://forum.krstarica.com/threads/384550

http://forum.krstarica.com/threads/388072

I još 9999 raznih uvrijedljivih tema o Hrvatskoj a ovašoj zbilji ,istini i povijesti se nesmije progovorit odma se tema zaključava.???????????:rtfm:
 
Bio je veliki i svijetski priznati arhitekta


http://en.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Bogdanović


Samo što je vami lakše živjeti u laži nego u istini ali ja vas razumijem i suosjećam se sa vama

Он се као градоначелник НИЈЕ БАВИО АРХИТЕКТУРОМ - НЕГО ПОЛИТИКОМ и кажем ти да је био најгори од свих.
 
Bio je veliki i svijetski priznati arhitekta


http://en.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Bogdanović


Samo što je vami lakše živjeti u laži nego u istini ali ja vas razumijem i suosjećam se sa vama

mi svi ovde imamo neku struku, retko je ko pominje ipak, nema veze sa nasim politickim stavovima.

bogranovic je bio disident nacije disidenata, pijun i marioneta americke imperije.
uzalud utrosen zivot, niko ga se nece setiti kad ameri prsnu.

onog koga cemo se secati je upravo milosevic, prvi covek u evropi koji je stao na crtu zloj imperiji.

yebiga, istorija postuje slabe i hrabre, pravdu najvise. bogdanovica tu nema
 

Back
Top