Star wars vs. Lord of the rings

Sta je bolje?

  • Star wars

  • Lord of the rings


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Lord of the rings, ubedljivo.
SW je u vreme kad je nastajao bio nesto novo i do tad nevidjeno, zato je i stekao ogromnu popularnost.
Meni, koja nisam "odrastala" uz SW i nisam za njega emotivno vezana kao oni koji su iscekivali novi nastavak s uzbudjenjem 20 puta vecim nego sto danasnje klinke iscekuju Twilight, je to jedan smaracki film u kome su jedino sto vredi Joda i R2D2.
 
Verujem da ce veci deo mladje populacije reci ,,Gospodar prstenova", pa i ja licno, ali moramo imati u vidu euforuju koju su ,,Ratovi zvezda" izazvali kada su izasli prvi delovi ove sage. Ipak je to bilo drugo vreme, naucna fantastika je bila interesantnija, dok je danas trazenija epska. Pogledajte samo filmove koji su izasli posle ,,Gospodara": od Harija Potera, preko Narnije, Eragona, pa danas Persi Dzekson ili Čarobnjakovog šegrta. A stize ih i jos. Dok, kako se bar meni cini, naucne fantastike ima nesto manje.
 
Verujem da ce veci deo mladje populacije reci ,,Gospodar prstenova", pa i ja licno, ali moramo imati u vidu euforuju koju su ,,Ratovi zvezda" izazvali kada su izasli prvi delovi ove sage. Ipak je to bilo drugo vreme, naucna fantastika je bila interesantnija, dok je danas trazenija epska. Pogledajte samo filmove koji su izasli posle ,,Gospodara": od Harija Potera, preko Narnije, Eragona, pa danas Persi Dzekson ili Čarobnjakovog šegrta. A stize ih i jos. Dok, kako se bar meni cini, naucne fantastike ima nesto manje.

Samo sto su Narnija,Hari Poter,Eragon,Segrt,Cirkus nakaza,Persi Dzekson.
Striktno decija ostvarenja(tj filmovi za publiku ispod 13 god) sto se ne moze reci za ove dve sage....
 
:ok: Svaka cast za akciju!

Btw, kakvi su utisci kada odjednom pogledas?
Pomalo zbrkani.
Da ne znam knjigu napamet, pobrkali bi mi se likovi skroz.
Opet, oduševljavaju me efekti, battle scenes, fluidnost filma.
Žao mi je što su ga osakatili u odnosu na knjigu, al' ajde.
Da su se revnosnije držali Tolkinove priče, provela bih ja pred televizorom mnooogo više od 13 sati :lol:
 
Pomalo zbrkani.
Da ne znam knjigu napamet, pobrkali bi mi se likovi skroz.
Opet, oduševljavaju me efekti, battle scenes, fluidnost filma.
Žao mi je što su ga osakatili u odnosu na knjigu, al' ajde.
Da su se revnosnije držali Tolkinove priče, provela bih ja pred televizorom mnooogo više od 13 sati :lol:

Pokusao sam nekoliko puta da procitam knjigu, ali jednostavno ne ide... Glupo mi je da citam kad sam vec gledao film milion puta... Uvek u I delu stignem do 3. glave i tu odustanem... A jedan sam od retkih kome je film bolji od knjige...preterao je Tolkin sa pricom o hobitima, a i vise mi se svidjaju neke izmene u filmu u odnosu na knjigu...
 
Ja više volim Star Wars, uglavnom originalnu trilogiju. LoTR su OK serijal, ali povremeno previše forsirano dramatičan, tu i tamo ima previše patetike, ali OK, ipak ga poštujem.

Za ove što kažu da su SW loša naučna fantastika, treba reći da SW uopšte nisu naučna fantastika na način koji su to Odiseja u svemir ili Star Trek. Ko voli Karpenterovu Dark Star, sigurno mu se neće svidjeti SW, ali to su potpuno različite stvari.
SW su svemirska opera, a ne intelektualistično SF djelo.
 
lotr me ni priblizno nije zakucao za krevet, kao sto su to svojevremeno uradili sw. Po mom licnom misljenju neuporedivo bolji su sw. Lotr sam jednom pogledao uz 20 prekida i mislim da necu vise nikada, dok stare delove sw mogu uvek da pogledam, novi su zanimljivi ali nemaju ni priblizno tu magiju kao stari.
Neko spominje harija potera, od svih tih delova mozda sam pogledao sve ukupno 20 minuta.
STAR WARS su VECNIII!!!
 
Koji film vise gotivite i zbog cega?
Naravno da ih i nije bas jednostavno porediti, jer pripadaju razlicitim, mada srodnim zanrovima (SF i EF), ali kao 2 serijala koja su stekla ogromnu popularnost sirom sveta i izvrsili ogroman uticaj na kulturu, mogu da se uporede po kvalitetu, scenariju, efektima, kostimografiji itd... Dakle, koji je bolji:

star-wars-950c0.png


the-lord-of-the-rings-trilogy.jpg


Meni je svakako bolji LOTR serijal, mada ni SW nije los...:D

Pretpostavljam da se ovo odnosi, prema slikama, samo na prvu trilogiju Zvjezdanih ratova? Oni nisu ni po čemu ostali upečatljivi niti legendarni, a prvi film je štoviše očajan, dok je drugi samo za nijansu bolji. Sam je Lukas rekao, Star Wars su pravljeni za djecu i one odrasle u kojima još uvijek tinja dijete, tj. još nisu odrasli. Upravo u tom duhu su pravljeni ti filmovi, a pogotovo je simbol toga ogavni Džar-Džar Binks.

U tom slučaju je, bez ikakve sumnje, bolja trilogija Gospodara Prstenova, za koju se ništa od spomenutog ne može primijeniti, a koja je ostavila neizbrisiv trag.
 

Back
Top