Film Centurion predstavlja Kelte u negativnom svetlu?!
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Film Centurion predstavlja Kelte u negativnom svetlu?!

Primećen član
    Učlanjen
    29.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Film Centurion predstavlja Kelte u negativnom svetlu?!

http://www.imdb.com/title/tt1020558/

Odgledao sam trejler i ostao........krajnje iznenadjen!
    Koliko sam skapirao, u filmu se govori o nekoliko rimskih legionara koji su preziveli napad keltskih plemena, i koji krecu da oslobode zapovednika svoje legije...Pri tom nailaze na hiljade "pobesnelih varvara" koji ih na najbrutalnije nacine gone i hvataju. Naravno da to stvara pogresnu sliku o britskom plemenima, koja su pre radnje ovog filma bila surovo pokorena od strane Rimljana, i koja su pokusavala da se gotovo 5 vekova oslobode rimske vlasti i povrate svoju zemlju.
    Da li je neko gledao ovaj film i stekao drugaciji utisak o njemu?

Početnik ado666 (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Film Centurion predstavlja Kelte u negativnom svetlu?!

Ne mlati bre, odgledao si trejler i odmah potrcao da otvoris temu. Nisam ni ja gledao film, ali ne mozes donositi takve zakljucke na osnovu dvominutnog trejlera, jer film traje 97min(tako kazu na imdb-u).

Primećen član
    Učlanjen
    29.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ado666 Pogledaj poruku
    Ne mlati bre, odgledao si trejler i odmah potrcao da otvoris temu. Nisam ni ja gledao film, ali ne mozes donositi takve zakljucke na osnovu dvominutnog trejlera, jer film traje 97min(tako kazu na imdb-u).
    Covece, procitao sam plot i na osnovu toga zakljucio da je ovo verovatno jos jedno u nizu sranja u kojima se velicaju Rimljani, a omalovazavaju ostali narodi (kao i u Gladiatoru, Poslednjoj legiji itd). Procitaj sinopsis, pa se onda javi... ili jos bolje odgledaj film, pa onda presudi... samo kazem da sam takav stav stekao na osnovu trejlera i prilozenih informacija, a kada nadjem film na netu, onda cu videti da li sam bio u pravu...

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

pogreshna ti je analogija
    nema taj i slichni filmovi veze sa keltima
    u svim tim filmovima rimljani= anglo saxonci/englezi/amerikanci(shto je prilichno ironichno jer su saxonci u to vreme i bili ti divlji "bed gajz")
    otuda i brit akcenat u svim "istorijskim spektaklima"...to treba valjda da da neki privid kredibiliteta u alternativnoj istoriji(chitaj: izmishljotina,pogledaj pod : nebesko kraljevstvo)
    kelti/varvari/vatevr su neprosvecen ostatak sveta u koji "rimljani"shalju svoju demokratiju i naebu im se keve
    sudeci po treljeru mogli su ladno da ssmeste prichu u irak a 7"rimljana" zamene sa sedam marinaca koji se bore protiv hordi sadamove garde
    enivej,bash mi se nshto pripisalo...ali akcioni kvazi "istorijski" filmovi nisu vredni preanaliziranja
    sve je to mindless entertainment...jeftina zabava i akcija u kojoj se dobar i lep"rimljanin" naebe keve gomili nnegativaca...i na kraju odsalutira zastavi s 51 zvezdicom
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Primećen član
    Učlanjen
    29.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    pogreshna ti je analogija
    nema taj i slichni filmovi veze sa keltima
    u svim tim filmovima rimljani= anglo saxonci/englezi/amerikanci(shto je prilichno ironichno jer su saxonci u to vreme i bili ti divlji "bed gajz")
    otuda i brit akcenat u svim "istorijskim spektaklima"...to treba valjda da da neki privid kredibiliteta u alternativnoj istoriji(chitaj: izmishljotina,pogledaj pod : nebesko kraljevstvo)
    kelti/varvari/vatevr su neprosvecen ostatak sveta u koji "rimljani"shalju svoju demokratiju i naebu im se keve
    sudeci po treljeru mogli su ladno da ssmeste prichu u irak a 7"rimljana" zamene sa sedam marinaca koji se bore protiv hordi sadamove garde
    enivej,bash mi se nshto pripisalo...ali akcioni kvazi "istorijski" filmovi nisu vredni preanaliziranja
    sve je to mindless entertainment...jeftina zabava i akcija u kojoj se dobar i lep"rimljanin" naebe keve gomili nnegativaca...i na kraju odsalutira zastavi s 51 zvezdicom

Da, ali veliki broj ljudi koji nemaju pojma nista o istoriji, uzece film zdravo za gotovo, i skapirace da je rec o istinitom dogadjaju, i steci utisak da su Briti (Pikti, Kelti, Gali) ustvaru go.vna, a Rimljani pigmalioni.
    Ne kapiram po cemu je moja teza pogresna, ti si samo ponovio ono sto sam ja rekao...
    Jedino ne kapiram podvuceni deo, Kelti se veoma jasno pominju, Saksonci i ostali Germani su Britaniju naselili tek u 5-6. veku, posle odlaska RImljana...

Iskusan V (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    96

Na svetu vise nema prvobitnog zla. Svi samo recikliraju bol..

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

...nadam se da su im se nahebali keve druidske ... da nije rimljana & njihove kopije grckog teatra i dalje bi gledali kao entertainment vracha,profesionalnog histerika kako se bacaka ogrnut medvedjim krznom oko vatre...pa ne bi imao sta ni da komentarises ...

edit.inache ne znam ni chemu to komentarisanje a priori,samo na osnovu snimka ...evo ja prepoznah glumca na traileru ...lika koji je glumio u 300 ...ali i u irskom filmu Hunger ...i to pripadnika IRA ...ne verujem da bi on glumio u nechemu gde mu se pljuju daleki preci ...
    Poslednji put ažurirao/la Exaybachay : 07.07.2010. u 18:39

Primećen član
    Učlanjen
    29.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bodyexumf Pogledaj poruku
    ...nadam se da su im se nahebali keve druidske ... da nije rimljana & njihove kopije grckog teatra i dalje bi gledali kao entertainment vracha,profesionalnog histerika kako se bacaka ogrnut medvedjim krznom oko vatre...pa ne bi imao sta ni da komentarises ...

edit.inache ne znam ni chemu to komentarisanje a priori,samo na osnovu snimka ...evo ja prepoznah glumca na traileru ...lika koji je glumio u 300 ...ali i u irskom filmu Hunger ...i to pripadnika IRA ...ne verujem da bi on glumio u nechemu gde mu se pljuju daleki preci ...
    RImljani su bili nista drugo nego obicna go.vna, znam to jer sam do detalja proucio rimsku istoriju i istoriju starog veka uopste. Uporedi rimski i britski sistem vrednosti, i sve ce ti biti jasno. Rim je bio leglo razvrata i kriminala u to doba, dok je Britanija bila mesto gde se razvijala kultura, astronomija, ali najvise od svega svest o slobodi. O tome svedoci i podatak da su se Briti borili za slobodu duze od 15 vekova (od I do XV veka), i da nikada nisu zaboravili svoju tradiciju. Rim je nipodastavao tekovina keltske civilizacije, nametnuvsi se kao kulturni centar, iako je vecinu kulture preuzeo od Grka i Etruraca.

Neproveren član
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kelt_od_Kapedunuma Pogledaj poruku
    RImljani su bili nista drugo nego obicna go.vna, znam to jer sam do detalja proucio rimsku istoriju i istoriju starog veka uopste. Uporedi rimski i britski sistem vrednosti, i sve ce ti biti jasno. Rim je bio leglo razvrata i kriminala u to doba, dok je Britanija bila mesto gde se razvijala kultura, astronomija, ali najvise od svega svest o slobodi. O tome svedoci i podatak da su se Briti borili za slobodu duze od 15 vekova (od I do XV veka), i da nikada nisu zaboravili svoju tradiciju. Rim je nipodastavao tekovina keltske civilizacije, nametnuvsi se kao kulturni centar, iako je vecinu kulture preuzeo od Grka i Etruraca.
    "That's like your opinion ...man..." - El Duderino

U Rimu,prostitutke su bile izložene na krovovima
    iznad javnih puteva za nemoralnu
    higijenu hordi muškaraca čija potencijalna
    pohota je ugrožavala lomljivu hijararhiju moći.
    Čak se znalo da su patricijske dame,maskirane
    i gole,ponekad nudile sebe ovim
    uskraćenim očima zbog svog sopstvenog
    uzbuđenja.

Jim Morrison

...lepo od patricijskih dama ...ovo je stvar misljenja ...ono sto ti nazivas razvratom ja nazivam,recimo ..."Relaksiranjem politickih tenzija..."

Domaćin Djika junior (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Meni ne deluje lose. Volim filmove sa ovom tematikom ( preporucujem Agoru). Ja volim da odgledam pa posle da polemisem na cijoj strani bi trebalo biti.
    Nego dobre su ove kelstke cice. Verujem da su Rimljani imali dobru sminku, ali za varvarke koje idu u borbu ,,mejkap" im je ekstra.

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio bodyexumf Pogledaj poruku

danas imamo popove
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Slične teme

1. Demokrate u svetlu promene spoljne politike
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 24.08.2008., 20:32
  2. Kontrola u svetlu kreativnih procesa
    Autor Tuzni_patak u forumu Filozofija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 31.12.2007., 11:30
  3. Srbijanski masakr na svetlu dana
    Autor Polly J u forumu Politika
    Odgovora: 15