Pripreme za uvođenje verske službe u Vojsku Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.314
"Šutanovac je, na svečanoj akademiji u porti Sabornog hrama u Nišu, povodom obeležavanja Vidovdana, naglasio značaj saradnje Vojske Srbije i Srpske pravoslavne crkve (SPC), pre svega na polju obrazovanja. Ideja o uvođenju verske službe u Vojsci nije nepoznata i datira iz 2000. godine, na osnovu analiziranih "iskustava stranih armija i srpske tradicije". Ta ideja podrazumevala je i prisustvo sveštenika u kasarnama...."

Sveštenici u kasarnama. :think:

Još nam samo fale sveštenici u drugim državnim institucijama, kao što je policija, zdravstvo, sudovi, i možemo očekivati ovakav scenario:

Mesto: Verski šalter u MUP-u, nervozni klijent u žurbi):
- "Oče, 'el bi mogao jedan pravoslavni očenaš na brzinu za mene i familiju, za brzo izdavanje pasoša...."
- "Može, to će biti 100din + PDV."
 
Meni to lici na savremene krstase...Ili templare...

Имамо бинго.

Ти државни свештеници, дају свој допринос држави (лоповској) чији су камен темељац.

Крећу гадна времена за све Православце, унијати су почели и војску да гурају у жељеном (индоктринишућем) правцу.
 
Ne razumem zašto toliko besnite na unijate, sa strane to izgleda kao sasvim plemenita ideja...

Ако ниси довљно упућен па незнаш право стање у СПЦ ,онда да.али иначе баш и није већ је обрнуто од тога..Срећа у несрећи што се постепено уводи професионална вајска је та да ниси обавезан да имаш посла са тим вуковима.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zašto toliko besnite na unijate, sa strane to izgleda kao sasvim plemenita ideja...

Сећаш ли се крижа и ножа код крижара из Јасеновца?

И они су у почетку били ''племенити''.

Не познајеш дух притворништва људи које се маскирају религијом, то су много опасни људи.
 
Сећаш ли се крижа и ножа код крижара из Јасеновца?

И они су у почетку били ''племенити''.

Не познајеш дух притворништва људи које се маскирају религијом, то су много опасни људи.

Polovična istina, jer ti nisi opasan nimalo.
 
Хунги а што ти толико цвикаш од зилота?

Ne cvikam uopšte. Sa jedne strane, odvratni su mi zbog svog fundamentalizma, fanatizma, ograničenosti i ksenofobije, sa druge su mi zanimljivi sa stručne tačke gledišta, a sa treće mnogo mi je smešno prepucavanje između mnogobrojnih zilotskih sekti. Eto, iskreno.
 
Ne cvikam uopšte. Sa jedne strane, odvratni su mi zbog svog fundamentalizma, fanatizma, ograničenosti i ksenofobije, sa druge su mi zanimljivi sa stručne tačke gledišta, a sa treće mnogo mi je smešno prepucavanje između mnogobrojnih zilotskih sekti. Eto, iskreno.

А ти управо размењујеш поруке са једним од њих.:rtfm:Фундаментализам (лат. fundamentum - основа) јесте начин мишљења у коме се одређена начела сматрају за суштинске истине које, без обзира на њихову садржину имају непроменљив и неприкосновен ауторитет.
А ако је неко спреман да се жртвује у оно у шта верује ја не видим шта је ту лоше.
 
Јок.По овом што ти пишеш видим да ви ''други'' цвикасте од нас.Ко овде има фобију то се јасно види по твојим порукама.

Ko informacije dobija iz Sorosevskih izvora mrzi i plasi se sopstvenog naroda i sopstvene vere , a sto je najgore , stidi se istih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top