Istine i zablude

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
Pored istine postoje i zablude...........
imali ste ih......i jedne i druge
sigurna sam......
pitanje je samo koliko su vas zablude kostale u zivotu a koliko istina....
da li ste ih brzo otkrile....
koliko vam je vremena trebalo....
sta su bile vase zablude i istine koje niste trebali izgovoriti
kako ste regulisale posledice vasih zabluda ili izrecenih istina
 
Poslednja izmena:
sta je istina, a sta zabluda..skloni smo da bivsu istinu proglasimo zabludom, jer nam je tako lakse..skloni smo da osudimo druge sto se menjaju, a ne vidimo da se menjamo i sami..
ne postoje ni istina, ni zabluda. sve je to samo mnostvo balona, koji lete..koje su boje, zavisi sa koje strane pogledas..:)
primeri da postoje i istine i zablude
istina da sam ludo volela
zabluda da je i on voleo mene
istina da sam zelela
zabluda da sam mogla
istina da ne tugujem
zabluda da cu zaboraviti
istina zivot mi je dobio sasvim drugi tok
zabluda da je tako moralo biti
istina da razmisljam sta bi bilo kad bi bilo
zabluda da bi bilo drugacije
istina mirna sam
zabluda da ce me to dugo drzati
aaaaaaaaa sta kazete zene.....niz mozete nastaviti...naravno
ima draga i istina i zabluda a ima i toga da se bivse istine boje u zablude:(
 
ranijw sam mislila o tome, sta je sta, i gde sam pogresila, analizirala...dijagnoze, definicije...a sada se trudim da gledam napred...a sve sto se desi je moje iskustvo i moj zivot..ja sam bila uz abludi da me neko ne voli, a sad mi se cini d ame voleo....
 
sta je istina, a sta zabluda..skloni smo da bivsu istinu proglasimo zabludom, jer nam je tako lakse..skloni smo da osudimo druge sto se menjaju, a ne vidimo da se menjamo i sami..
ne postoje ni istina, ni zabluda. sve je to samo mnostvo balona, koji lete..koje su boje, zavisi sa koje strane pogledas..:)

Nije tacno. Istina postoji, ali samo ona jedna, apsolutna. Zablude takodje postoje na putu do nje. Ovo sto nazivas "bivse istine" nisu istine nego raskrinkane zablude koje nas ni nisu dovele do istine nego samo jedan korak napred ka mudrosti sa kojom bi trebalo da se nosimo sa jos nerazotkrivenim zabludama.

Moje raskrinkane zablude:
1. ima iskrenih ljudi (nema)
2. sva su deca dobra (nisu)
3. razmisljaj pozitivno i sve ce biti ok (ma djavola)
4. budi dobar, vratice ti se dobrim (jedino dobro iz toga je stecena promisljenost)
5. ljubi bliznjeg svog kao sebe samog (ljubi sebe samog kao bliznjeg svog)
6. porodica su mi muzh i dete (ne, nego porodica su mi dete, mama, tata i sestra)
7. mogu lepo ziveti, raditi i uzivati van svoje zemlje (jok ja)
8. uzimace od tebe koliko dozvolis (uzimace od tebe, a da i ne primetis)
9. verujem u zakon i pravdu (ne verujem u zakon i pravdu)
10. ima politicara patriota (nema politicara patriota)
 
Neke moje zablude?
Uglavnom su se pretvarale u istine posle nekog vremena, i naravno u razocarenje, ali nisu opstajale
Nemam zablude koje nosim sa sobom, onog trenutka kad se suocim sa istinom prihvatim stanje kakvo jeste
Ali definitivno je moja najveca zabluda bila da se covek moze promeniti, popraviti
Ne moze, sve vise verujem u onu 'vuk dlaku menja, ali cud nikako'
Zivot mi je xy puta dokazao da ako je neko los, tu ispravke nema
 
Neke moje zablude?
Uglavnom su se pretvarale u istine posle nekog vremena, i naravno u razocarenje, ali nisu opstajale
Nemam zablude koje nosim sa sobom, onog trenutka kad se suocim sa istinom prihvatim stanje kakvo jeste
Ali definitivno je moja najveca zabluda bila da se covek moze promeniti, popraviti
Ne moze, sve vise verujem u onu 'vuk dlaku menja, ali cud nikako'
Zivot mi je xy puta dokazao da ako je neko los, tu ispravke nema

a sta znaci los?

to sto je tebi lose, nije svima lose....

retki su bas zlobni ljudi..naravno da nema ispravke...
 
Nije tacno. Istina postoji, ali samo ona jedna, apsolutna. Zablude takodje postoje na putu do nje. Ovo sto nazivas "bivse istine" nisu istine nego raskrinkane zablude koje nas ni nisu dovele do istine nego samo jedan korak napred ka mudrosti sa kojom bi trebalo da se nosimo sa jos nerazotkrivenim zabludama.

Moje raskrinkane zablude:
1. ima iskrenih ljudi (nema)
2. sva su deca dobra (nisu)
3. razmisljaj pozitivno i sve ce biti ok (ma djavola)
4. budi dobar, vratice ti se dobrim (jedino dobro iz toga je stecena promisljenost)
5. ljubi bliznjeg svog kao sebe samog (ljubi sebe samog kao bliznjeg svog)
6. porodica su mi muzh i dete (ne, nego porodica su mi dete, mama, tata i sestra)
7. mogu lepo ziveti, raditi i uzivati van svoje zemlje (jok ja)
8. uzimace od tebe koliko dozvolis (uzimace od tebe, a da i ne primetis)
9. verujem u zakon i pravdu (ne verujem u zakon i pravdu)
10. ima politicara patriota (nema politicara patriota)
raskrinkane zablude.
:)
kapiras da su i te i te istine, koje sad smatras apsolutnim, mozda zablude?
ako apsolutna istina i postoji, da li je coveku, kao nesavrsenom bicu dato je sagleda?
sutra kad ti mama i tata umru, a dete formira svoju porodicu, ko ce onda biti tvoja porodica?
to sto ti se nece SVAKI put vratiti dobrim, znaci li da treba prestati biti dobar?
ako uzimaju, a ja ne primecujem, kako me to pogadja?
itd
 
zabluda-brzo me je zavoleo
moja sadasnja istina-njegova osecanja bejahu povrsnija nego sto tripovah i dobro je sto je tako iako jeste kostalo

zabluda-moci ce sve sto sam zamisljala
moja sadasnja istina-nece, nije supismen, nisam normis pa me je to malo razocaralo:rumenko: ali to uopste nije lose-podstaklo me da ispoljim mnoge svoje sposobnosti (od kojih nekih nisam ni bila svesna)

zabluda-ona moje nista nikom ne prica
m.s.i.-prica:( ali sam se pomirila s takvom situacijom i vise ne pricam o stvarima koje su ipak prelicne za radio-auditorijum

zabluda-bila bih srecna sa njim da nije..
m.s.i.-ne bih, ipak smo ziveli suvise razlicitim zivotima..

zabluda-sve bi bilo drugacije da sam neke stvari odradila promisljenije
m.s.i.-to me ne bi ucinilo srecnom

..
u svakom slucaju sve je deo zivotnog iskustva i kao takvo je imalo dobranog uticaja na moju sadasnju licnos, a njome sam sad za sad zadovoljna..tako da, sta god da je kostalo, nek je kostalo:) (samo da se ne iskvarim..:malav:)
 
raskrinkane zablude.
:)
kapiras da su i te i te istine, koje sad smatras apsolutnim, mozda zablude?
ako apsolutna istina i postoji, da li je coveku, kao nesavrsenom bicu dato je sagleda?
sutra kad ti mama i tata umru, a dete formira svoju porodicu, ko ce onda biti tvoja porodica?
to sto ti se nece SVAKI put vratiti dobrim, znaci li da treba prestati biti dobar?
ako uzimaju, a ja ne primecujem, kako me to pogadja?
itd

Redom:

Ove sitne raskrinkane zablude ne podvodim pod termin istina nego, grubo receno, pod termin iskustvo.

Apsolutnom istinom smatram onu koju jos nisam sagledala i pitanje je da li cu uopste uspeti u toku zivota jer je samo izuzetnim ljudima dato da to sagledaju, naravno, uz njihov neverovatni trud da odole ovozemaljskim iskusenjima koja zatupljuju, a ja nisam bas sigurna da sam jedna od njih...ipak, trudim se da se bar malo takvima priblizim.

Sutra kad roditelji umru a deca krenu svojim putem, onda nemas porodicu, ali to ne znaci da si sam.:rtfm:

Ne treba prestati biti dobar. Moj post ne implicira da treba, naprotiv.:) Dobrota i mudrost se stapaju u zajednicki cilj (priblizavanje onoj gore spomenutoj apsolutnoj istini, izlazenje na kraj sa saznanjima i postizanje unutrasnjeg mira).

Ako uzimaju, a ti to ne primecujes, pogadja te onda kad shvatis da nisi primecivala u trenutku uzimanja. I sa tim se valja izboriti. :aha:
 
Poslednja izmena:
Nije tacno. Istina postoji, ali samo ona jedna, apsolutna. Zablude takodje postoje na putu do nje. Ovo sto nazivas "bivse istine" nisu istine nego raskrinkane zablude koje nas ni nisu dovele do istine nego samo jedan korak napred ka mudrosti sa kojom bi trebalo da se nosimo sa jos nerazotkrivenim zabludama.

Moje raskrinkane zablude:
1. ima iskrenih ljudi (nema)
2. sva su deca dobra (nisu)
3. razmisljaj pozitivno i sve ce biti ok (ma djavola)
4. budi dobar, vratice ti se dobrim (jedino dobro iz toga je stecena promisljenost)
5. ljubi bliznjeg svog kao sebe samog (ljubi sebe samog kao bliznjeg svog)
6. porodica su mi muzh i dete (ne, nego porodica su mi dete, mama, tata i sestra)
7. mogu lepo ziveti, raditi i uzivati van svoje zemlje (jok ja)
8. uzimace od tebe koliko dozvolis (uzimace od tebe, a da i ne primetis)
9. verujem u zakon i pravdu (ne verujem u zakon i pravdu)
10. ima politicara patriota (nema politicara patriota)


evo vako

1)iskrenost je relativna..ljudi na razlicite nacine dozivljavaju i objasnjavaju razlicite stvari...
ima ljudi koji lazu sa ciljem..ima ljudi koji nesto, negog, sebe preuvelicavaju ili potcenjuju...i to z amene nije laz, vec njihovo vidjenje istine...
2)u zagradi tacno
3)razmisljaj pozitivno i radi u cilju ostvarenja svojih planova....pa ce jednom ako bog da da se ostvare, a na tom putu ostvarenja nekog cilja, ostvarice se neki drugi od koga si vec odustao... cest la vie
4)budi dobar kad je tebi dobro sto si dobar, tako se vraca ta dobrota, a ne tudjom dobrotom na koju ne mozes da racunas kad tebi odgovara...
5)ja bih rekla ljubi sebe najvise, ko nije za sebe nije ni za druge...sto ne znaci da se treba odati sebicluku...
6)porodica su mi mama, tata, deca, muz, brat, setra...ne vise od toga...manje spletom okolnosti
7)moze se lepo ziveti i raditi van zemlje, ako si kosmopolistkog duha i ako imas prijatelje i/ili porodicu kraj sebe
8), 9), 10)...sve u zagradi tacno
 
Pored istine postoje i zablude...........
imali ste ih......i jedne i druge
sigurna sam......
pitanje je samo koliko su vas zablude kostale u zivotu a koliko istina....
da li ste ih brzo otkrile....
koliko vam je vremena trebalo....
sta su bile vase zablude i istine koje niste trebali izgovoriti
kako ste regulisale posledice vasih zabluda ili izrecenih istina

Zabluda je prosta..To je kad pored ociju,pored mnostvo znakova koji postoje,ti ne vidis.Odnosno,ne da ti zaista ne vidis,nego ne zelis da vidis.
Mi zene smo sklonije zabludama nego muskarci,to sigurno:confused:
Bila sam,na zalost u zabludi.:( To je stvarno nenormalno stanje,to vise pripada podsvesti.
Ja sad kapiram,svest,razum,realnost,logika,i nema zablude.
To je zanos.Opasno je zanositi se.
 
S pravom mogu reci da sam poslednji put bila u zabludi jos kad sam bila dete. Sa punoletstvom prestadoh da verujem, ocekujem, sanjarim. Tezak i surov ali efikasan stit od svakog razocarenja.
Naravno, mislim na krupne stvari koje se dese, ni slucajno nisam pomislila na pekara kod kojeg godinama kupujem hleb a on se jos nije udostojio da mi prizna da "domaci" hleb ipak sadrzi aditive. :)

Da dodam da mi se odavno nisu svideli postovi svih ucesnika kao na ovoj temi. Odusevile ste me nacinom na koji definisete i prepoznajete razocarenje.
 
jako dobro sam svesna svojih zabluda,
ali i dalje zivim u njima.

zabluda br. 1) da mozesh promeniti ljude
2) da mozesh nekoga opemeniti ljubavlju
3) dobro se dobrim vraca
4) prijatelji nisu zavidni
 
Poslednja izmena:
jako dobro sam svesna svojih zabluda,
ali i dalje zivim u njima.

zabluda br. 1) da mozesh promeniti ljude
2) da mozesh nekoga opemeniti ljubavlju
3) dobro se dobrim vraca
4) prijatelji nisu zavidni[/QUOTE]


neki jesu neki nisu...
ja nisam, moja kuma nije....imam ih jos koji nisu...ali imam u i jednu blisku drugaricu koja jeste....kako ona nema tako dobru kosu kao ja..ili sto ona nije pametna kao neko sto je dr na harvardu ili sto taj neko isao u argentinu a ona nije, sto ona ne zna istoriju kao njen tata...itd....ali s neke druge strane je ok..kad nesto ztatreba hoce da pomogne, kad si u problemu moze da te saslusa i tako, da ne pominjem sto je skroz ok za caskanje...ima nas raznih, sto bi se reklo...
 

Back
Top